Įkraunama...
Įkraunama...

Religija ir kontracepcija

Sveiki,
Štai norėčiau pasiteirauti visų tikinčiųjų ir jiems artimų, kaip manote, o gal tiksliai žinote - prezervatyvų naudojimas itin sunki nuodėmė?Ar apskritai tai nuodėmė, jei juos naudoja vyras ir žmona taip saugodamiesi.Nepaleistuvauja su kitais partneriais... Kiek teko skaityti internete įvairius straipsnius ir pasisakymus, tai prezervatyvus bažnyčia draudžia Aids sergančiose šalyse, nes tai, anot jų skatina paleistuvystę, neištikimybę ir t.t. O kaip tuomet, kai jie naudojami šeimoje? Norėčiau, kad pasidalintumėte savo mintimis ir nuomonėmis.
Atsakyti
man labai patiko dar vidurineje mokykloje skaitytas veikalas. V.Kreves "Skirgaila". ten toks zynys kunigaiksciui pasake, jog religijos suvokimas auga kartu su zmogumi. kai zmogus nebepasitenkina kazkokiu paaiskinimu, jis susiranda platesni konteksta. religija nulolat isauga savo marskinelius ir igyja nauja, platesne forma. taigi situo atveju man regis reiketu atskirti religija, nuo krikscionybes dogmu, kurios be savo principines, idealistines nuostatos dar labai glaudziai susijusios su noru valdyti minia. ir prezervatyvai, siuo atveju, man labai panasus i valdymo buda, kaip ir ispazinties sakymas ar dar kas nors...
Atsakyti
Baznycia teigtu, kad tai nuodeme irnesakyk.gif teisingai zuikulis sake, kad drausdama baznycia nori valdyti drinks_cheers.gif
krikscionybeje didziausiom nuodemem laikoma nusizengimas 10 Dievo isakymams, tarp ju nera draudimo naudotis prezervatyvais mirksiukas.gif
Is vis baznycia neigiamai ziuri i kuniskus pasitenkinimus, ir seksa apipina kaltes jausmu. Kalti del ko? del to, kad yra siekiama dalyku, kurie labai patinka!?! Absurdas yra tame, jog liepiama neieskoti kunisku pasitenkinimu ten, kur esama stipriu kunisku pasitenkinimu!
Zmonems duotas yra protas, mastymas tai reiketu jais ir naudotis, o ne vien paklusti aklai sukurtoms taisyklems. Jei yra meile, grazus jausmai, abipusis supratimas - ar tai nuodeme?
kita vertus nesvarbu ar tai seksas, ar mesos kukuliai ant stalo, bet jei jie be meiles - tai jus netenkat nuostabios sio potyrio dalies.
Atsakyti
Taip , tai nuodėmė. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2009 11 06, 00:56)
Taip , tai nuodėmė. 4u.gif

O gal galiu nekukliai pasiteirauti, kaip Jūs saugotės, kad išvengti nuodėmės? Nes NŠP mane labai ir labai pavedė, nors viską dariau be galo sąžiningai... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2009 11 05, 22:56)
Taip , tai nuodėmė. 4u.gif


Nuo paties žmogaus priklauso požiūris į nuodėmę. Veikia tai, kuo mes tikime. Man apskritai neegzistuoja toks dalykas kaip nuodėmė.
Atsakyti
QUOTE(Big_trouble @ 2009 11 06, 11:35)
O gal galiu nekukliai pasiteirauti, kaip Jūs saugotės, kad išvengti nuodėmės? Nes NŠP mane labai ir labai pavedė, nors viską dariau be galo sąžiningai...  blush2.gif

nieko čia nekuklaus... biggrin.gif nuodėmės niekas neišvengė ir neišvengs. Ne Dievas esam. Žmogus yra silpnas ir su tuo reikia gyventi,bet visada turime galimybę rinktis.
Kad išvengti nuodėmės reikia jos imti ir nedaryti. Bet jei pasitaiko ją padaryti, tai pasitaiko.Negi bėgsim degintis. nereikia nusiminti, galima ir vėl iš naujo taisytis, šitos galimybės mums niekas neatėmė.
Manęs NŠP nepavedė, va auga keturi vaikai ir džiaugiamės.
Nevilioja manęs nei tabletės, nei spiralės, nei prezervatyvai o apie abortus man tai baisu pagalvoti.

Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2009 11 06, 12:07)
Nuo paties žmogaus priklauso požiūris į nuodėmę. Veikia tai, kuo mes tikime. Man apskritai neegzistuoja toks dalykas kaip nuodėmė.

Žinoma, kad nuo paties žmogaus. smile.gif
Matai su manim taip yra: tikiu aš Dievuliu, tai tikiu kad yra Jo įsakymai, ir jei pagal juos negyvenu vadinasi tenka padaryti nuodėmes. Prisipažįstu, kad aš nuodėmes tai tikrai padarau. ne taip ir lengva jų išvengti.
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2009 11 06, 12:21)

Matai su manim taip yra: tikiu aš Dievuliu, tai tikiu kad yra Jo įsakymai, ir jei pagal juos negyvenu vadinasi tenka padaryti nuodėmes. Prisipažįstu, kad aš nuodėmes tai tikrai padarau. ne taip ir lengva jų išvengti.

tik reikia skirti, kur Jo isakymai, o kur zmoniu isgalvoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(gluosnis @ 2009 11 06, 11:46)
tik reikia skirti, kur Jo isakymai, o kur zmoniu isgalvoti  smile.gif


Žmonės kaip nori, taip juos interpetuoja, o dar žinant, kad tie įstatymai buvo skirti Mozės vedamai puslaukinei žydų tautai... ax.gif Juokais sakant, kas manot, jog esat puslaukiniai, tų įsakymų šventai ir laikykitės, o kas prisimena retkarčiais, kuris dabar amžius, labiau galvoja apie Visatos dėsnius...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2009 11 06, 14:09)
Žmonės kaip nori, taip juos interpetuoja, o dar žinant, kad tie įstatymai buvo skirti Mozės vedamai puslaukinei žydų tautai... ax.gif  Juokais sakant, kas manot, jog esat puslaukiniai, tų įsakymų šventai ir laikykitės, o kas prisimena retkarčiais, kuris dabar amžius, labiau galvoja apie Visatos dėsnius...

O Jūs save laikote labai aukštos kultūros? lotuliukas.gif Tokie išsireiškimai mažų mažiausiai nemandagūs, o, jei žvelgti giliau, įžeidžia tautą, kas gręsia netgi administracinėmis nuobaudomis žemėje, nekalbu jau apie gyvenimą pomirties ir Dievo teismą... Nemanau, kad galime sau leisti svaidytis tokiais ir panašiais pasisakymais apie bet kokią tautą, ne tik apie žydus...
Papildyta:
QUOTE(gluosnis @ 2009 11 06, 13:46)
tik reikia skirti, kur Jo isakymai, o kur zmoniu isgalvoti  smile.gif

O kas būtent žmonių išgalvota?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Big_trouble: 06 lapkričio 2009 - 14:56
QUOTE(gluosnis @ 2009 11 06, 12:46)
tik reikia skirti, kur Jo isakymai, o kur zmoniu isgalvoti  smile.gif


vat man irgi patinka sita mintis. jei Dievo isakymas yra iskraipomas, siekiant tureti valdzios galia, tada prie ko cia Dievas. Ta aukstesnioji jega yra musu sazineje ir moraleje, ir baznytines dogmos nelabai ka turi su tuom bendra. Jei kas labai zavisi baznycios institutu, tegul placiau pramerkia akis. juk baznycia dar net inkvizicijos nepasmerke, nors jau niekam nepaslaptis, kad tai buvo susidorojimas su nepaklusniaisiais ir jokia cia Dievo valia. o nuodemes suvokimas priklauso nuo zmogaus susivokimo. Jei tu nepazeidi pasaulio harmonijos, kokia cia nuodeme.
Atsakyti
QUOTE(Big_trouble @ 2009 11 06, 15:57)
O kas būtent žmonių išgalvota?

pvz. Dievo teisma doh.gif
o Vaizgante viska teisingai ir taikliai parase smile.gif
Atsakyti