Įkraunama...
Įkraunama...

noriu parduoti rankdarbius

Niekur nerandu, o labai ieskau, informacijos apie tai, kaip realizuoti savo darbus. Auginu vaikuti ir padarau keleta rankdarbiu, kuriuos is manes noretu nupirkti parduotuve, taciau jiems reikia pirkima irodanciu dokumentu. Dirbti su patentu man neapsimoka, nes neuzdirbciau net jam blush2.gif gal yra kokiu kitokiu galimybiu? labai prasau padeti man.....nes taip norisi krizes metu uzsidirbti pinigeliu 4u.gif
Atsakyti
Galima pabandyti su tautodailininko pazymejimu,kai kuriom parduotuvem jo uztenka,jis metams kainuoja apie 50lt.bet tai tinka tik tuo atveju jei gaminate kanors susijusi su senaisiais amatais.Kitu atveju -stovint darbo birzoje patento puse kainos dengia ji.Yra lengvatu invalidam,daugiavaikem seimom,be to patenta galima issimti tik keliom dienom,beda tik ta,kad draudimo mokesti-70lt(jei be nuolaidu)-vistiek teks sumoketi uz menesi,o pajamu mokesti paskaiciuos uz tiek dienu,kiek issiimsite patenta.
Papildyta:
Beje,geriausia nuvykti i mokesciu inspekcija(jie isduoda patentus)ir ten smulkiai issiklausineti 4u.gif
Atsakyti
Šiuo klausimu vienas žmogus man rašė, kad , cituoju:
"Veiksime legaliai pagal individualios veiklos pažymą, tad VMI išsiaiškinome, kad užtenka su rankdarbius kuriančiu žmogumi pasirašyti mūsų pačių pirkimo-pardavimo sutartį. Kuriančiam žmogui nereikia verslo liudijimo ar kitų oficialių dokumentų,
jei pajamos už rankdarbius per metus nesiekia daugiau nei 8000 Lt."


Bet aš šios informacijos nepatikrinau, neskambinau į VMI, tad negarantuoju, kad tai tiesa.
Pasiskambinkite į VMI.
Atsakyti
Šare, man taip pat rašė vienas žmogus taip smile.gif bet man tai kyla įtarimų vistiek, kad kažkaip per gerai būtų , na geriausiai konsultuotis su VMI smile.gif nekils abejonių
Atsakyti
Jus teisios,pridavius rankdarbius i galerija pasirasem butent tokia sutarti,to ir uzteko 4u.gif
Ta pati aiskino ir galerijos savininke.
Atsakyti
Yra variantas, kuris jau buvo paminetas - sutartis su privaciu gamintoju, bet ten yra kazkokie apribojimai. Jei neteiksite nuolat tai galerijai gaminiu, tai tikrai pakaks tokios sutarties.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ligvita: 27 rugpjūčio 2010 - 13:29
1. Jei nevykdote individualios veiklos (kas tai yra parašysiu vėliau), o tik parduodate savo daiktus - apmokestinama suma virš 8000 Lt pajamų per metus.
http://mic.vmi.lt/du...e_id=1000001768
2. Kas yra individuali veikla?
QUOTE
Individuali veikla - savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį:
1) savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė arba gamybinė veikla, įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą;
2) savarankiška kūryba, profesinė ir kita panašaus pobūdžio savarankiška veikla, įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą;
3) savarankiška sporto veikla;
4) savarankiška atlikėjo veikla.

http://mic.vmi.lt/do...e_id=1000001603
T.y. - individualią veiklą privaloma registruoti, jei pajamos (šiuo atveju gaminių pardavimo) yra pastovios ir kartojasi per laikotarpį (metus). Normalia kalba kalbant - rankdarbių pardavimas - yra INDIVIDUALI VEIKLA.
IDV mokesčiai - galima paskaityti čia: http://mic.vmi.lt/do...56#tr1000001656
Bet - visada yra galimybė šiek tiek pagudrauti - (nesiųlau pažeisti įstatymų schmoll.gif ) - t.y. jei jūs pardauosite daiktų per metus iki 8000 Lt - bet nerašysite jokių oficialių dokumentų - jūsų tikrai niekas nei tikrins, nei apmokestins. Bet - jei priduosite į galerijas ir rašysite sutartis - galerijos praneš apie išmokas VMI, tada - būtinai turite susiskaičiuoti iki 8000 Lt, ir tokių sutarčių padaryti ne daug, na, max 3 per metus - priešingu atveju - po metų gausite laišką iš VMI, kad privalėjote registruoti IDV ir turite susimokėti krūvą mokesčių, kurie priklausė IDV).
Atsakyti
QUOTE(Giedruma @ 2010 01 17, 19:06)
Galima pabandyti su tautodailininko pazymejimu,kai kuriom parduotuvem jo uztenka,jis metams kainuoja apie 50lt.bet tai tinka tik tuo atveju jei gaminate kanors susijusi su senaisiais amatais.Kitu atveju -stovint darbo birzoje patento puse kainos dengia ji.Yra lengvatu invalidam,daugiavaikem seimom,be to patenta galima issimti tik keliom dienom,beda tik ta,kad draudimo mokesti-70lt(jei be nuolaidu)-vistiek teks sumoketi uz menesi,o pajamu mokesti paskaiciuos uz tiek dienu,kiek issiimsite patenta.
Papildyta:
Beje,geriausia nuvykti i mokesciu inspekcija(jie isduoda patentus)ir ten smulkiai issiklausineti  4u.gif

butinai konsultuokis VMI,nes jei gauni tevystes motinystes pasalpa,mums kol kas paildomai uzsidirbti lyg ir negalima g.gif kitaip turesi grazinti dali pasalpos ar kazkas panasaus doh.gif butinai pasidomek
Papildyta:
QUOTE(MELONIJA @ 2009 11 11, 18:51)
Niekur nerandu, o labai ieskau, informacijos apie  tai, kaip realizuoti savo darbus. Auginu vaikuti ir padarau keleta rankdarbiu, kuriuos is manes noretu nupirkti parduotuve, taciau jiems reikia pirkima irodanciu dokumentu. Dirbti su patentu man neapsimoka, nes neuzdirbciau net jam blush2.gif  gal yra kokiu kitokiu galimybiu? labai prasau padeti man.....nes taip norisi krizes metu uzsidirbti pinigeliu 4u.gif

butinai konsultuokis VMI,nes jei gauni tevystes motinystes pasalpa,mums kol kas paildomai uzsidirbti lyg ir negalima kitaip turesi grazinti dali pasalpos ar kazkas panasaus butinai pasidomek
Atsakyti
QUOTE(ozkyte30 @ 2010 09 03, 13:16)
butinai konsultuokis VMI,nes jei gauni tevystes motinystes pasalpa,mums kol kas paildomai uzsidirbti lyg ir negalima g.gif kitaip turesi grazinti dali pasalpos ar kazkas panasaus doh.gif butinai pasidomek

Ne dalį motinystės išmokos, o visą išmoką. Aš kaip tik šiuo klausimu daug domjausi. Norėjau pati išsiimti individualią veiklą, bet tokiu atveju aš nebetenku teisės į motinystės išmoką, nesvarbu kad rankdarbiais net pusę gaunamos sumos nesurenku doh.gif Žodžiu arba... arba...
Atsakyti
bet dabar planuojama leisti motinystes atostogose bunant uzsidirbti, tik dar nezinau ar cia svarsto ir tik planuojama priimti naujus istatymus ar jau leidziama g.gif gal but po nauju metu tas bus....
Atsakyti
Imkit verslo liudijima, su juo jus ir motinystes atostogose budama galit dirbt ir gaut visus tuos pinigelius. Jei gyvenat Kauno raj., tai metinis mokestis daugumai patentu tesiekia vos 300-400 Lt, tai ar cia daug? Na o mieste tai jau apie 1500 Lt...
Atsakyti
QUOTE(varla @ 2010 09 20, 16:31)
Imkit verslo liudijima, su juo jus ir motinystes atostogose budama galit dirbt ir gaut visus tuos pinigelius. Jei gyvenat Kauno raj., tai metinis mokestis daugumai patentu tesiekia vos 300-400 Lt, tai ar cia daug? Na o mieste tai jau apie 1500 Lt...

Nu jeigu per mėnesį uždirbi tuos 400 tada taip, bet ne visos tokias sumas uždirba. Be to, pas mus mieste metinis yra 1600 jeigu niekas nepasikeitė. Man tokią sumą tikrai neapsimoka mokėti schmoll.gif

Jeigu klystu pataisykit mane, bet internete berods galima tik su individualia veikla g.gif
Papildyta:
QUOTE(Cikita_G @ 2010 09 19, 20:19)
bet dabar planuojama leisti motinystes atostogose bunant uzsidirbti, tik dar nezinau ar cia svarsto ir tik planuojama priimti naujus istatymus ar jau leidziama g.gif  gal but po nauju metu tas bus....

Šitas bus taikoma toms, kas išeis nuo 2011 m liepos mėn į vaiko priežiūros atostogas. Man dabar neapsimoka nieko daryti, nes vistiek užstabdžiusi esu, kai mažylė yra tiesiog nespėčiau
Atsakyti