Įkraunama...
Įkraunama...

Akių problemos, priežiūra ir pan.

Esu 9 savaites neshcia ir shiandien darbe dare medicinine apziura. tai pasake, kad nepatartina sedet prie kompo. O mano darbas neatsiejamas nuo kompo ir sedziu prie jo kiauras dienas. Kiek tai pakenx mano kudikeliui? Labai jau susirupinau
Atsakyti
QUOTE (jauna mamyte @ 2004 01 14, 16:05)
Esu 9 savaites neshcia ir shiandien darbe dare medicinine apziura. tai pasake, kad nepatartina sedet prie kompo. O mano darbas neatsiejamas nuo kompo ir sedziu prie jo kiauras dienas. Kiek tai pakenx mano kudikeliui? Labai jau susirupinau

as irgi prie kompo sedejau kai nescia buvau ir i dekreta isejau 8 menesiu net ir nieko ir as sveika ir vaikas taip pat smile.gif. cia priklauso kokie kompai pas jus darbe sedi o ypac priklauso koks monitorius.
Atsakyti
o ar ne sedejima bendrai tavo gydytoja turejo omeny.
Kartais sedimas darbas gali pakenkti nesciajai, bet kad kentu kompiuteris, tai nera irodyta.
Atsakyti
As manau, kad tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus ir kiekvieną tas paveikia skirtingai. Asmeniškai aš stengiausi būdama nėštukė, kuo mažiau sėdėti prie kompiuterio, nes norėjau padaryti viską, kas priklauso nuo manęs, kad būtų geriausia mano vaikeliui. Bet aišku visada yra ir kitas aspektas - pinigėliai, kurių taip reikės leliukui gimus. Patarčiau, jei leidžia galimybės smarkiai apriboti savo darbą 2.gif sveikatos labui.
Atsakyti
As irgi nescia visa laika prie kompo sedejau. Kiek nerimavau del to, bet, laimei, nieko blogo nenutiko wink.gif
O siaip tai, kiek zinau, labiau kenkia net ne pats monitorius, o jo "uzpakalis", mat blogoji energija kaupiasi ne monitoriaus priekyje, o gale. Taigi svarbiau, kad tavo darbo vietoje netoliese nebutu atsidures kito bendradarbio monitoriaus nugara. Tiesa sakant, mano situacijoj butent taip ir buvo sad.gif
Ir, zinoma, daug reiksmes turi pats nuolatinio sedejimo faktas - pasistenk kas valanda daryti pertraukeles, pasivaikscioti, minimaliai pasimankstinti.
Atsakyti
Nemazai informacijos apie kompiuterio itaka sveikatai galima rasti siame puslapiuke Kompiuteris ir sveikata
Atsakyti
Aš irgi manu, kad kompiuterio poveikis daug priklauso nuo organizmo stiprumo. O kad tas poveikis egzistuoja - visi sutinka.
Atsakyti
labai daug kas priklauso nuo kompiuterio, darbo vietos irengimo... svarbu, kad kompiuteris butu tinkamai izemintas - tada sumazeja elektromagnetini lauko poveikis. Na aisku, geriau skystu kristalu monitorius, ar bent ne senesnis nei 5 metu.... (galit ie telikus pasitikrinti - jei ranka pridejus prie ekrano traksi, na taip bado - tai teigima, jog leistinas elektromagnetinis laukas virsytas 10 kartu - atejo laikas atsinaujinti) wink.gif ... dar, aisku , svarbi darbo poza ir kita erginominiai dalykai...
visgi , reiktu stengis nestumo metu maziau laiko praleisti prie kompo...
cia rimtas puslapiukas, zmones su moksliniu laipsniu raso wink.gif www.kompirsveikata.lt

P.S uz klaidas- atleiskit, skubejau labai... wink.gif
Atsakyti
Emiau aktyviai mokytis namie.O kadangi visa medziaga internete, tai ir sedziu prie kompo iki pazaliavimo. Kai atsistoju-skauda viska:kakla,nugara ir isvis visas kunas kazkoks nutirpes blink.gif Tureciau laptopa,tai atsigulciau lovoj ir riesutus gliaudydama skaityciau,ale kad finansai neleidzia to gerio isigyt wink.gif
Kaip patogiai isitaisote prie kompo?Gal kokiu patarimu turit siuo klausimu? (tik nesiulykit kas 10 min pult daryt pritupimus smile.gif Gal ir padeda,bet mokantis toks pastovus demesio atitraukimas nera labai gerai)
Atsakyti
na kas 10 min tikrai ne,bet kas valanda butinai,ir ne pritupimus o nugaros tempimo pratimus padaryt,katino poza,atsiklaupus (islenkti nugara ir isiriesti),dar labai geras atsigulti ant nugaros,geriau kad ant kieto pavirsiaus(grindu) ir stiebtis visu ilgiu...arba siaip kas valanda truputi pasivaikscioti,atsipalaiduoti,pakvepuoti grynu oru,o po visu darbu paguleti siltoje vonioje..
Atsakyti
O i akis "Vizine" laseliu palasink, tada akys nebuna sausos arba neasaroja... kazkur skaiciau, kad jas del to ir skuada, kad kai ziuri i monitoriu mirksejimas del itempto demesio gerokai sureteja, o akys dziusta, todel paskui jas skauda...
Atsakyti
Mano darbo diena - 8 valandos prie kompo. I darbo pabaiga VISADA pradeda skaudeti spranda, peciu linija. Ir butent desine puse. Manau kad del to, jog su desine ranka pele laikai, gal ji labiau itempta. Issigelbejimas - trumpas pasivaiksciojimas, pasirazymas. Bet kiek cia prisivaiksciosi darbe sad.gif
Atsakyti