Įkraunama...
Įkraunama...

Deguonies trūkumas vaikeliui

tiesa, nezinau ar alytuje yra jonizuoto deguonies proceduros reiks pasiklaust daktares. zinau kad kazkokios yra su druska, bet tai tikriausiai ne tas pats.

Atsakyti
jau rašiau čia kad visą nėštumą naudojau symbikortą ir kartais salbutamolį. vaikas gimė sveikas, kol kas jokių problemų neturim. mano astma yra vidutinio sunkumo, ji išsivystė kaip komplikacija po bronchito prieš 2 m., bet yra alerginio pobūdžio. jei dusina nors ir nedažnai, vaistus reikia būtinai naudoti pastoviai, nes tik tada jų veikimas nenutrūksta. jei vartojant vaistus vistiek dusina, reiškia jie yra per silpni arba netinkami arba aplinkoje kažkas alergizuoja. bet kokiu atveju, deguonies trūkumas vaisiui tikrai labai kenkia, o inhaliuojami vaistai veikia vietiškai ir į kraują beveik nepatenka, todėl yra gana saugūs. šiaip aš irgi nerimavau visą nėštumą, konsultavausi su genetiku, pulmonologu, dariausi PRISCA tyrimą, visi patikino kad viskas bus gerai. viskas lyg ir gerai smile.gif
beje, gimdžiau Mažeikiuose, niekas man ir nepatarė niekur kitur važiuot. tiesa, man buvo planinis cezaris dėl kitų priežąsčių. šiaip girdėjau, kad astmatikės gimdymo metu gali pradėt dusti, tai siūloma pasiimt salbutamolio į gimdyklą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ingalp: 02 sausio 2007 - 22:09
labas

ar nejaugi nera mamyciu nesciu serganciu astma?
as tai kartas nuo karto isgeriu ZYRTEC ir man praeina spaudimas ir svilpimas plauciuose
nezinau pas koki spec. kreiptis?gal kas ka parekomenduos
Atsakyti
QUOTE(laimikė @ 2007 01 10, 10:06)
labas

ar nejaugi nera mamyciu nesciu serganciu astma?
as tai kartas nuo karto isgeriu ZYRTEC ir man praeina spaudimas ir svilpimas plauciuose
nezinau pas koki spec. kreiptis?gal kas ka parekomenduos

jau nemažai rašiau apie tai šitoj temoj. netingėk paskaityt 4u.gif . o kreiptis turi pas pulmonologą ir kuo skubiau. jis paskirs vaistus, kurie tinka nėščioms ir dozę, kuri nekenkia. savo nuožiūra vaistų gerti negalima nono.gif
Atsakyti
Sveikutes! as irgi esu adstmatike nuo 14 metu. KAzkaip galojau kad si tema daug kam yra aktuali, bet kaip matau nelabai, tuo irgi galima pasidziaugt. 4u.gif

Mano astma vidutinio sunkumo (nors nezinau kada tai buvo nustatyta, bet reguliariai jokiu vaistu jau seniai nenaudojau ir visai gerai jauciaus, nors israsytas man buvo symbicortas) Naudojau tik ventolina pries einant sportuot ir pries einant i svecius kur yra pukuotu gyvunu, nes man dusulys pasireiskia del alergijos ir fizinio kruvio, jei zinojau kad busiu ten kur yra gyvunu, tai ir tableciu nuo alergijos isgerdavau pries kelias valandas (claritina/loratina ar kt).

pries "darant" leliuka buvau nuejus pas pulmonologe, nes bijojau kad man gali pablogeti ir aplamai nezinojau ka ir kaip nescioms vartoti. Nors po kvepavimo tirimo aparatas parode kad puikiai kvepuoju, man patare kvepuoti symbicorta kai jei bus blogiau, ir sake kad zala nuo to kad vaikas negaus deguonies yra didesne nei pavartojus vaistu.

Veliau dar daug skaiciau internete apie vaistus ir nusprendziau toliau kvepuoti tik ventolina esant reikalui, nes kitu laiku jauciuosi gerai. Iseina kad ventolina kvepuoju ne dazniau nei 1 k i savaite ir manau kad tai geriau nei kasdien po 2 kartus symbicorto. Kaip suprantu Symbicortas yra pleciantis kartu su hormoniniu vaistu, aisku veikia vietiskai, bet kazkiek i bendra kraujotaka vistiek patenka. Ventolinas yra tik pleciantis preparatas, nuo jo gali padideti ne tik motinos bet ir vaisiaus sirdies duziai (bet labai nedaug).

Aisku butu geriau is vis nesirgti ir nieko nenaudoti, bet jei uztikrinti pilnavertes oro apykaitos vaikuciams negalim, todel privalome kazka vartoti. Jeigu jauciate dusuli BUTINAI naudokite vaistus, jei nebuvote nuejusios pas gydytojus del plauciu ir jauciat kad gal ir nelabai gerai kvepuojate BUTINAI eikite pas gydytojus. Nedusinkite savo vaikuciu. Vienas dusulio priepuolis aisku nera asaulio pabaiga, bet tai turi buti signalas kad turit susimastyti ir nelaukti sekancio.

Jeigu niekada neturejote astmos, nepamirskite kad nescioms buna sunku kvepuoti kai paauga pilvas, tai normalu.

Tai kad nera cia ko per daug pergyventi, visu vaikuciai bus sveiki ir grazus, tiesiog reikia zinoti savo liga irmoketi su ja gyventi.

Sekmes visom!
Toks va ilgas laiskutis gavos rolleyes.gif
Atsakyti
Va jetau,perskaičiau paskutinį laiškutį,na reik galvoju ir man savo nerimu pasidalinti(nors šiandien pirmą kartą einu pas ginekologą ir rašausi į knygelę klausimus ko paklausti).Mergaitės,kiek suprantu jus visos jaunos,o man va koks bajeris nutiko,netyčiukas,neplanuotas(gal kažkur širdyje giliai ir lauktas,nes visada norėjau trijų vaikų) ax.gif Man 38 doh.gif ,turiu du bernus,su kuriais laaabai sunkiai pastojau,o ir nešiojau nelengvai,turiu tik vieną kiaušidę po cistos operacijos,kontraceptikų prieš du metus atsisakiau del venų(turėjau pavasarį operuotis,cha),dienas vaisingas skaičiavau,na kaip ir saugojomės,aš suprantu kad tai ne100procentų ir visa kita,juk ne pacankė..užtat ir netikėjau kad pastosiu. Kai nesulaukiau mm 10 dienų,pasidariau testą-ryškiausios 2 juostelės,su antru buvo vos matoma,esant didesniam neštumui. Aišku iš pradžių šokas,kompleksai ,o dar-man nuo spalio mėnesio užsitęsė bronchitas,pradėjo įtarinėti astmą,begalė tyrymų,plaučiai švilpia,tik man ne priepoliai,okažkaip beveik pastoviai šiek tiek oro trūksta,mano skaičiavimais man 6 savaitė,priš sav.nutraukiau visus vaistus,man irgi paskyrė simbicortą,o dar savaitę pavartojau omeprozolį,čia jau kita liga(refliuksas,kas žino,rūgštis atsipyla į stemplę),bet skaičiau kad ši liga gali pauminti astmą,karočė.. schmoll.gif Tai va -vyras žydi,sako užauginsim,viskas bus gerai,o aš vieną dieną tuo tikiu,kitą vėl esu draskoma nerimo,taigi šnd. pas gyd.,eisiu privačiai,gal sakau bent jau daugiau kalbės,o tai juk būna kad kiekvieną žodį turi traukti verysad.gif Na va išsiliejau,nes labai neramu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(kma @ 2008 02 14, 13:59)
Va jetau,perskaičiau paskutinį laiškutį,na reik galvoju ir man savo nerimu pasidalinti(nors šiandien pirmą kartą einu pas ginekologą ir rašausi į knygelę klausimus ko paklausti).Mergaitės,kiek suprantu jus visos jaunos,o man va koks bajeris nutiko,netyčiukas,neplanuotas(gal kažkur širdyje giliai ir lauktas,nes visada norėjau trijų vaikų) ax.gif Man 38 doh.gif ,turiu du bernus,su kuriais laaabai sunkiai pastojau,o ir nešiojau nelengvai,turiu tik vieną kiaušidę po cistos operacijos,kontraceptikų prieš du metus atsisakiau del venų(turėjau pavasarį operuotis,cha),dienas vaisingas skaičiavau,na kaip ir saugojomės,aš suprantu kad tai ne100procentų ir visa kita,juk ne pacankė..užtat ir netikėjau kad pastosiu. Kai nesulaukiau mm 10 dienų,pasidariau testą-ryškiausios 2 juostelės,su antru buvo vos matoma,esant didesniam neštumui. Aišku iš pradžių šokas,kompleksai ,o dar-man nuo spalio mėnesio užsitęsė bronchitas,pradėjo įtarinėti astmą,begalė tyrymų,plaučiai švilpia,tik man ne priepoliai,okažkaip beveik pastoviai šiek tiek oro trūksta,mano skaičiavimais man 6 savaitė,priš sav.nutraukiau visus vaistus,man irgi paskyrė simbicortą,o dar savaitę pavartojau omeprozolį,čia jau kita liga(refliuksas,kas žino,rūgštis atsipyla į stemplę),bet skaičiau kad ši  liga gali pauminti astmą,karočė.. schmoll.gif  Tai va -vyras žydi,sako užauginsim,viskas bus gerai,o aš vieną dieną tuo tikiu,kitą vėl esu draskoma nerimo,taigi šnd. pas gyd.,eisiu privačiai,gal sakau bent jau daugiau kalbės,o tai juk būna kad kiekvieną žodį turi traukti verysad.gif Na va išsiliejau,nes labai neramu unsure.gif

Nusiraminkite - viskas bus puiku thumbup.gif Moterys ne su tokiom ligom isnesioja ir pagimdo sveikus vaikucius wub.gif Pamatysit, bus jums dziaugsmas neispasakytas, gal dar didesnis nei susilaukus pimuju vaikuciu... doh.gif mano teta dar vyresne gimde 4 vaikuti (ir tai dar buvo pries kokius 20 m. - tai visuomene buvo tikrai maziau tolerantiska unsure.gif ) Tai kad suzydejo moteris, atjaunejo, energijos igavo ir nepaprastai laiminga buvo su vyru pagranduko susilauke thumbup.gif O dar kur vyresniu vaiku globa ir pagalba bigsmile.gif Augo vaikas savaime galima sakyt bigsmile.gif
O del vaistu tai pasitarkite su gydytojais ir ziurekita pagal savo savijauta (as tai niekada aklai nesivadovauju ju patarimais, nes daznai jie pervertina pavoju ir priskiria per daug vaistu... blush2.gif )
Sekmes jums ir nosi aukstyn - jus MAMA wub.gif nestuke.gif
Atsakyti
AČIŪ UŽ GERUS ŽODŽIUS IR PADRĄSINIMĄ 4u.gif Vakar buvau pas gydytoją,ilgai kalbėjomės,viską išsiklausinėjau,gerai kad pasitaikė toks iš kurio nerėikia žodžių traukti,pats kalba,tai šnekėjo daug lotuliukas.gif ,sesutė net taktiškai priminė kad už durų jau eilė...Tikiuosi visko geriausio,dar kartą ačiū smile.gif
Atsakyti
Nu va arteja manop gimdymas, todel noreciau pasidalinti savo ziniomis, tik vakar suzinojau kaip turi buti priziurima nescioji serganti astma. Gal kazka parasysiu netiksliai, tiek kiek pati supratau. Visa tai suzinojau nuvaziavus i GN.
Taigi, kai moteris serga astma ir suzino kad laukiasi ji turi nueiti pas terapeuta (cia aisku) ir terapeutas privalo ja nusiusti pas pulmonologa (jei nustatyta liga, jei ne , bet jauciate dusuli manau vis tiek galite reikalauti). Bet pas pulmonologa jus turite nueiti ne viena karta per visa nestuma, o dar ir 3 trimestre (ar kiek paskirs) kad vel atlikus tyrimus, galima butu lyginti rezultatus ir is ju spresti apie galimybe gimdyti paciai, nesciosios bukle ir tam kad gavus duomenis juos galima butu pristatyti i GN, reikia nunesti savo ginei (bet GN pasiule atsakyma atsviesti ir jiems atvezti kad ir jie zinotu)
Kaip zinote eiles pas pulmonologus dideles, todel per kazkoki konsiliuma buvo nuspresta kad nescias reikia priimti ekstra tvarka (bet kaip supratau tai turi buti pamineta siuntime). Taip pat santariskese yra speciali nesciuju ginekologe kuri priziuri nesciasias su somatinem ligom. (Kaip kituose miestuose nezinau).

Kaip po to suzinojau is poliklinikos vedejos, taip siuncia tik tikras ligones su gan sunkiais nestabiliais atvejais, astmos, CD, sirdies ligomis ir pan... Tai tiek ziniu.

Mano bukle sakyciau gan gera (todel gal ir nesiunte manes niekur) , per nestuma symbicorta teko gal kokius 2 kartus panaudoti po 5 dienas, ir tiek, kitu laiku naudoju ventolina, tai tikiuosi viskas bus gerai. Bet pas pulmonologa manau reiketu pasirodyti (taip ir darysiu su antru leliuku jei planuosiu)...

Sekmes visoms!!! Isitikinus kad viskas bus gerai!!! Ir graziu sveiku jums leliuku!!! 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Bounty* @ 2008 05 01, 13:06)
Taigi, kai moteris serga astma ir suzino kad laukiasi ji turi nueiti pas terapeuta (cia aisku) ir terapeutas privalo ja nusiusti pas pulmonologa (jei nustatyta liga, jei ne , bet jauciate dusuli manau vis tiek galite reikalauti). Bet pas pulmonologa jus turite nueiti ne viena karta per visa nestuma, o dar ir 3 trimestre (ar kiek paskirs) kad vel atlikus tyrimus, galima butu lyginti rezultatus ir is ju spresti apie galimybe gimdyti paciai, nesciosios bukle ir tam kad gavus duomenis juos galima butu pristatyti i GN, reikia nunesti savo ginei (bet GN pasiule atsakyma atsviesti ir jiems atvezti kad ir jie zinotu).

Kaip gerai, kad parašei kitoms būsimoms nestuke.gif

Man jau pabaiga nėštumo ir aš tik dabar sužinojau kaip turi būti prižiūrima nestuke.gif ir kaip kas turi būti daroma doh.gif
Iš mano asmeninės patirties - niekam ta nestuke.gif astma neįdomi ax.gif Pas pulmonologę niekas nesiuntė, tik dar iš planavimo periodo žinau (domėjausi, kaip nėštumo metu reiktų gyvent), kad sakė: pastosi - nenutrauk vaistų .
Deja, nekilo ranka kasdien inhaliuot blush2.gif , todėl surizikavau nenaudot ir jei tik reikia - ventolinas. Buvo iš tiesų tik vienas astmos priepuolis blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2008 05 01, 21:24)
Kaip gerai, kad parašei kitoms būsimoms  nestuke.gif

Man jau pabaiga nėštumo ir aš tik dabar sužinojau kaip turi būti prižiūrima  nestuke.gif ir kaip kas turi būti daroma doh.gif
Iš mano asmeninės patirties - niekam ta  nestuke.gif astma neįdomi ax.gif Pas pulmonologę niekas nesiuntė, tik dar iš planavimo periodo žinau (domėjausi, kaip nėštumo metu reiktų gyvent), kad sakė: pastosi - nenutrauk vaistų .
Deja, nekilo ranka kasdien inhaliuot blush2.gif , todėl surizikavau nenaudot ir jei tik reikia - ventolinas. Buvo iš tiesų tik vienas astmos priepuolis blush2.gif


drinks_cheers.gif Rasma, gal tu zinai ar butina gimdyti Antakalnio klinikose, nes as noreciau trakuose, manau nelabai trukdo ta astma jei ji kontroliuojama... Tik manau reiketu koki ventolina pries gimdyma ikvept profilaktiskai, nes man nuo fizinio kruvio ta astma irgi kartais atsiranda, bet jei adrenalino uzteks organizme, tai manau jokio dusulio nebus...
Atsakyti
QUOTE(*Bounty* @ 2008 05 03, 22:07)
drinks_cheers.gif  Rasma, gal tu zinai ar butina gimdyti Antakalnio klinikose, nes as noreciau trakuose, manau nelabai trukdo ta astma jei ji kontroliuojama... Tik manau reiketu koki ventolina pries gimdyma ikvept profilaktiskai, nes man nuo fizinio kruvio ta astma irgi kartais atsiranda, bet jei adrenalino uzteks organizme, tai manau jokio dusulio nebus...

Pirmąją dukrą su ta pačia astma gimdžiau Šv. Jokūbo gimdymo skyriuje (tiesa per stangas, kai reikėjo stumti vaikelį man ėmė trūkti deguonies, tai man sesutė gyd. liepimu uždėjo deguonies kaukę ant veido..tai buvo tooooks malonumas ax.gif ).
Dabar gimdysiu VGN ir niekas nesakė, kad galima tik AK schmoll.gif g.gif Gyd. ginekologė žino viską, bet kažkaip nesureikšmina niekas, niekur nenukreipinėja, tai ir aš nelabai baiminuosi.
Tiesa, į gimdymo namus pasiimsiu vaistus nuo savo žinomų lėt. ligų blush2.gif O šiaip ne kaip, vis vien gi ne namuos gimdysiu, padės medikai tikiuosi, kas benutiktų blush2.gif
Atsakyti