Įkraunama...
Įkraunama...

Genetiniai tyrimai

Pabaigėme šeštąją temą, dalinkimės patirtimi, nerimu ir džiaugsmu toliau.
Atsakyti
Malonu, kad tęsiam toliau... 4u.gif
Teks pradėti nuo nemalonios situacijos - belaukdama vizito pas genetikę, nusprendžiau pradžiai dėl visa ko pasidaryti echo, kad jau žinoti visiškai tikslų nėštumo laiką (pasirodo, kad 5 dienom didesnis nėštumas). Vos infarkto negavau - "nudžiugino" tuo, kad šalia žirniuko auginu ir miomą doh.gif doh.gif doh.gif Lyg maža rūpesčių pasaulyje... Jokių įtarimų ir simptomų niekada nejutai ir še tau... sad.gif Dabar skaudės galva ne tik dėl to, ar vaikiukas sveikas, bet dar ir ta mioma smegenis spaus. Įdomu, ką genetikai per echo pamatys. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Robi: 04 gruodžio 2009 - 23:47
perskaichiau ir 'genetiniu tyrimu' ir 'kas nedare genetiniu tyrimu' temas ir likau nieko nesupratus.... kodel vadinat genetiniais tyrimais PRISCA ar elementariausia echoskopija? blink.gif Nei tas nei tas neturi nieko bendra su genetika ir yra tik tikimybiu skaichiavimai. Genetiniai tyrimai- choriono gaureliu biopsija, vaisiaus vandenu tyrimas ar vaisiaus kraujo tyrimas. Visi smarkiai invaziniai ir su savom rizikom g.gif
Poryt turiu duot arba neduot sutikima amniocentezei. Labai nuramino, kad per tiek pasisakymu neradau kam butu buve kokios rimtesnes komplikacijos po jos bigsmile.gif bet vis tiek dar dvejoju g.gif Faktishkai esu rizikoj tik del amzhiaus, sprando raukshle tik 1 mm,- mazhiausia kokia buna... toks jausmas, kad tai butu tyrimas tik ish smalsumo ir kad patvirtistu, jog taip,- viskas tikrai gerai unsure.gif g.gif dilema unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2009 12 05, 15:31)
perskaichiau ir 'genetiniu tyrimu' ir 'kas nedare genetiniu tyrimu' temas ir likau nieko nesupratus.... kodel vadinat genetiniais tyrimais PRISCA ar elementariausia echoskopija? blink.gif  Nei tas nei tas neturi nieko bendra su genetika ir yra tik tikimybiu skaichiavimai. Genetiniai tyrimai- choriono gaureliu biopsija, vaisiaus vandenu tyrimas ar vaisiaus kraujo tyrimas. Visi smarkiai  invaziniai ir su savom rizikom  g.gif
Poryt turiu duot arba neduot sutikima amniocentezei. Labai nuramino, kad per tiek pasisakymu neradau kam butu buve kokios rimtesnes komplikacijos po jos bigsmile.gif  bet vis tiek dar dvejoju g.gif Faktishkai esu rizikoj tik del amzhiaus, sprando raukshle tik 1 mm,- mazhiausia kokia buna... toks jausmas, kad tai butu tyrimas tik ish smalsumo ir kad patvirtistu, jog taip,- viskas tikrai gerai unsure.gif  g.gif  dilema unsure.gif


Labas
Va čia info šiek tiek:
http://www.sorpo.lt/...acientui/PRISCA
Atsakyti
QUOTE(Robi @ 2009 12 05, 12:48)

aciu, Robi, visa shita zinau,- man irgi siulo PRISCA (darys rutinine tvarka, nebent griezhtai atsisakychiau,- shiaip ar taip jis man 'priklauso pagal programa'), bet nezinau ar verta pradet tas tikimybes skaichiuot g.gif . Tarkim, mano kudikio sprando raukshle yra 1 mm,- kaip ir 'idealus' storis, bet Dauno sindromo tikimybe yra, kad ir kokia nedidele. Tas pats su Prisca,- koks man skirtumas ar man apskaichiuos tikimybe 1 ish 400 ar 1 ish 450 unsure.gif
Esu visishkai susipainiojus. Kaip ir manau, kad geriausia tiesiog 'paciupinet' vaiko genus ir tada bus viskas aishku ir tikslu. Mano gydytojas jega nebruka tyrimu, sako, jog tai daugiau asmeninis nei medicininis sprendimas... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2009 12 05, 16:06)
aciu, Robi, visa shita zinau,- man irgi siulo PRISCA (darys rutinine tvarka, nebent griezhtai atsisakychiau,- shiaip ar taip jis man 'priklauso pagal programa'), bet nezinau ar verta pradet tas tikimybes skaichiuot g.gif . Tarkim, mano kudikio sprando raukshle yra 1 mm,- kaip ir 'idealus' storis, bet Dauno sindromo tikimybe yra, kad ir kokia nedidele. Tas pats su Prisca,- koks man skirtumas ar man apskaichiuos tikimybe 1 ish 400 ar 1 ish 450  unsure.gif 
Esu visishkai susipainiojus. Kaip ir manau, kad geriausia tiesiog 'paciupinet' vaiko genus ir tada bus viskas aishku ir tikslu. Mano gydytojas jega nebruka tyrimu, sako, jog tai daugiau asmeninis nei medicininis sprendimas... unsure.gif


Jei nėra kažkokių rimtų priežasčių tirtis, tai būčiau rami, juolab, kad sprando raukšlė tik 1 mm. thumbup.gif
Jei PRISCA I parodo, kad viskas gerai, tai gal neverta toliau nervintis ir gaišti laiką.
Nežinau, kaip geriau ax.gif Aš tik dėl amžiaus bandysiu tirtis. Jei jau bus kas negero pirmuose tyrimuose, tai eisiu iki galo. Man be šito prisidėjo kitas galvos skausmas - mioma, kuri jau spaudžia embrioną... doh.gif
Atsakyti
Sveikos, noriu pasidalinti savo patirtimi genetikos centre Vilniuje.

Prieš du metus palaidojau beveik metukų vaikelį nuo genetinės ligos. Kol atsigavau, kol išsaugojom begriūvančią šeimą, sumastėm pabandyti dar kartelį - liūdna, bet tikimybė sveikam vaikeliui - 75 proc. Pagal mmm jau buvo 12 sav. kai nuvažiavom į GC pas Beniušienę. Žodžiu, padarė echo - pasiūlė vyrui atsisėsti - dvyniai, galima manyti vienos lyties, nes viena virkštelė, du vandenmaišiai - apsidžiaugėm - na va, Dievas atėmė vieną - davė du 4u.gif Padarė Choriono gaurelių biopsiją ir liepė laukti kelias dienas..
Kai pamačiau gydytojos numerį telefone, maniau širdis iššoks.. Klausimas - kaip jaučiatės? - ačiū - puikiai.. GYd. -Deja negaliu jums pasakyti nieko gero .. ... pasaulis sugriuvo... visas, kiek jo buvo užsimezgus toms naujoms gyvybėms.. nepamenu tos dienos, nei ką veikiau, nei ką kalbėjau.. Dar baisiau kai paguldė mane KMUK ir pasakė, jog valymo tiek laiko nėštumui jau nebedaro - iššaukia persileidimą, turi išgimdyti vaisiuką...

Priešui nelinkėčiau to ką pergyvenau.. Negalvokit kad norėjau užuojautos, paprasčiausiai norėjau parodyti, jog ne visi vizitai į GC yra tik su teigiamais rezultatais. Be to norėjau išsipasakoti..

QUOTE(Jurgilė @ 2009 12 03, 01:22)
bet viena yra jį nutraukti kai yra 12ka savaičių ir visai kas kita, kai jau po krūtine juda kūdikis ir jam yra kad ir -16-18 savaičių laiko...
Žodžiu, būkite budrios.

Neužpyk, bet ir trylikos savaičių vaikiukai jau yra delno dydžio, juos pačiai reikia pagimdyti, ir jų tiek pat gaila kaip ir 8, 18 ar 35 sav dydžio.

QUOTE(Robi @ 2009 12 03, 19:24)
Dar susižinojau, kad prieš einant pas genetikus gerai būtų pasidaryti echo ir patikslinti nėštumo laiką.
Va. Daugiau nieko nežinau...  ax.gif

Būtinai reikia pasitikslinti, nes jei nėra vienuolikos savaičių, net nedaro jokkių tyrimų.
Atsakyti
QUOTE(Kepuča @ 2009 12 05, 18:59)
Priešui nelinkėčiau to ką pergyvenau.. Negalvokit kad norėjau užuojautos, paprasčiausiai norėjau parodyti, jog ne visi vizitai į GC yra tik su teigiamais rezultatais. Be to norėjau išsipasakoti..


console.gif kas musu nenuzhudo, tas padaro mus stipresniais...tikiu, kad jusu sheima nuo shitu nelaimiu tik sustipres 4u.gif
Jums like 25% vilties ir shviesos procentai yra labai labai daug...daugelis zmoniu neturi nei vieno ir tik meldzhiasi laukdami stebuklo....
Jei noresit,- sveikas vaikelis dar tikrai ateis pas jus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kepuča @ 2009 12 05, 19:59)
Sveikos, noriu pasidalinti savo patirtimi genetikos centre Vilniuje.

Tikrai labai skausminga patirtis. Labai linkiu stiprybės console.gif
Atsakyti
Sveikos merginos,
paskaiciau kad pas genetikus geriausia prieiti 12-14 savaite unsure.gif , bet as jau 17 savaite i pabaiga, ar tai reikia kad man kazko nebepasakys/ nebepamatys... ?
ir dar skaiciau kad kaklo rauksle tiria tik ~12 savaite, ar tiria genetike ar ginekologe kuri priziuri, nes mano gine nieko net neuzsimine apie ja...ar as netureciau zinot? unsure.gif
pries keleta dienu gavau savo nelemtus prisca rezultatus, tai nervuojuosi juodai verysad.gif viso kitu ligu rizika norma, ber DS padidinta 1:50
ryt bandysiu tik registruotis pas genetike...dar nezinia kada priims
isprotesiu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Aleesa @ 2009 12 06, 13:15)
paskaiciau kad pas genetikus geriausia prieiti 12-14 savaite  unsure.gif , bet as jau 17 savaite i pabaiga, ar tai reikia kad man kazko nebepasakys/ nebepamatys... ?
ir dar skaiciau kad kaklo rauksle tiria tik ~12 savaite, ar tiria genetike ar ginekologe kuri priziuri, nes mano gine nieko net neuzsimine apie ja...ar as netureciau zinot?  unsure.gif

nu, shiaip, kaklo raukshle echoskopu turi pazhiuret eilinis ginekologas, ne genetikas. Jei nieko tau nesake, tai matyt viskas normoj buvo...gali paklaust jos, kaip ten buvo, kortelej turetu but irashyta. O kodel tau PRISCA dare? g.gif
Vaisiaus vandenu tyrimas be problemu daromas iki antro trimestro pabaigos (ir veliau, ish tiesu), taip, kad esant itarimui visada galima ishsiaishkint ar kas netvarkoj.
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2009 12 06, 15:42)
nu, shiaip, kaklo raukshle echoskopu turi pazhiuret eilinis ginekologas, ne genetikas. Jei nieko tau nesake, tai matyt viskas normoj buvo...gali paklaust jos, kaip ten buvo, kortelej turetu but irashyta. O kodel tau PRISCA dare? g.gif 
Vaisiaus vandenu tyrimas be problemu daromas iki antro trimestro pabaigos (ir veliau, ish tiesu), taip, kad esant itarimui visada galima ishsiaishkint ar kas netvarkoj.


ryt nulkesiu pas savo gine ir butinai paklausiu.
Prisca as cia pati sugalvoja (prisca II) tai ir gavau tokiu netiketus ats, tiesa paskius net nesiruosiau daryt, bet kazkoks kvailas noras uzejo, jau dabar gailiuos nes jauciu kad viskas gerai, o dabar pasejo abejone... verysad.gif
kaip noreciau kad genetike priimtu per kokia savaite!!! unsure.gif
Atsakyti