
Gydytoja siūlo lengviausią, bet ne vaikui ir mamai geriausią išeitį, ir nepaaiškina ką daryti, kad gausintumėt pienuką, atpažintumėt vaiko noro valgyt rodomus ženklus, įspėtumėt verksmo priežastį ir ją šalintumėt.
Vaikas gali verkti dėl daugybės priežasčių (šalta, šilta, šlapia, ne ta padėtis, šviesa, mamos artumo poreikis, skausmas, noras žysti, alkis ir t.t.) Mama- pati reikalingiausia, vaikas nori būti su ja nuolat ir tai labai natūralus poreikis, nes kartu gyvenot devynis mėnesius. Tik vaikutis dabar ne viduje o išorėje

Kas pirmiausia rodo nepakankamumą skysčių- jau rašiau.
Iki pusmečio MP maitinamiems- vidurkis mėnesiui 500g minimalus prieaugis. +reikia atsižvelgt ir į tėvų konstituciją. Pirmas dvi savaites atauginamas numestas svoris, kitas dvi-augama į +. Skaičiuojamas ir ataugintas svoris. (pvz. ataugino numestą- 200g ir dar 300g priaugo)
Aišku, kad jei neduosit vaikui krūties- jis jos ir nestimuliuos (o geriausia tai daro vaikas!)

Gaudami buteliuką vaikai labai greit atsisako krūties, dėl kitokios žindimo technikos.
Ištraukti pieną-stimuliuoti (rankomis arba mechaniniu būdu) reikia ne rečiau kaip kas 3 val. po ~20min. ištraukiamo pieno kiekis nėra rodiklis.
Dar padeda žindymo papildiklis, toks buteliukas su žarnelėmis, tos žarnelės klijuojasi prie krūties, į buteliuką pilasi pienukas (ar mišinukas), ir duodi vaikeliui žįsti. Jei buteliukas žemai, jis daug dirbs prie krūties kol ištrauks pakankamai maisto, jei pakelis aukščiau, pienelis iš buteliuko tekės laisviau. http://parduotuve.ti...mo-sistema.html
MP gamybą skatina:
Kūdikio laikymas arti savęs, miegojimas su vaiku, oda prie odos kontaktas kiek įmanoma dažniau. Maudymasis kartu. Mamos poilsis. Artimųjų palaikymas.
Judėjimas, sūpavimas, vaiksčiojimas siūlant krūtį- taip pat yra efektyvu.
kai kurioms mamoms padeda įsidėti vaikus į nešynę (populiariausios: vaikjuostė, mei-tai, slingas- http://www.kenga.lt/ http://www.geramama.lt/)
Labiausia- neribojimas žindimo- kada nori ir kiek nori, kad patenkintų savo poreikį- ir maisto, ir noro žysti.
Naktinis maitinimas svarbus tuo, kad naktį organizmas išskiria daugiausia prolaktino, kuris gaminasi kaip atsakas į spenelio stimuliavimą. Jutinimiai nervų impulsai iš spenelio persiduoda į smegenų pagrindą ir priverčia hipofizį išskirti prolaktiną.
Prolaktinas stimuliuoja ląsteles gaminti pieno baltymus ir laktozę, bei išskirti pieną.
Vėl pasikartosiu: naktinis maitinimas - dieninio pienuko garantas.
Papildyta:
Tubli,Puikios naujienos

Augimo šuolis 2mėn.(dėl to taip reikalauja

