Įkraunama...
Įkraunama...

Ar 4-ais metais buna kritiniu periodu?

4-metis pilietis pasidare labai piktas ir totalus atvirkstukas g.gif . Ar tai kazkoks kritinis amziaus periodas? Nebesusisneku visai su juo.
Gal zinote koki stebuklinga recepta, kaip lengviau iveikti sita laikotarpi? rolleyes.gif
Atsakyti
Jeigu as noriu kad vaikas padarytu tam tikra veiksma, as jam irgi sakau .. atvirksciai. Skau nedarik, nereikia, o jis tada ima ir padaro. biggrin.gif
Atsakyti
Na taip, tokios situacijos pas mus kasdienis reishkinys biggrin.gif Bet va tik labai idomu, kada tai praeis? rolleyes.gif
Atsakyti
manau, kad klausimas buvo skirtas vaikų psichologei, bet pasiklydo smile.gif trumpai pabandysiu atsakyti, bet jei neužteks, kreipkites pas ją.
Apie 3-4 metus vaikas vis labiau savarankiškėja ir tuo didžiuojasi. jis, kaip ir bet kuri "rimta asmenybė", stengiasi apginti savo individualumą ir savarankiškumą, todėl tuo laikotarpiu gali būti daug "atvirkščių" veiksmų. (pažinojau tėvus, kurie tikslingai vaikui nurodydavo priešingą kryptį, kad šis " prieštaraudamas" nueitų, kur reikia - dabar tas "vaikas" jau daug metų dirba tarptautinės kompanijos direktorium thumbup.gif ). Tai išaugama smile.gif
O dėl pykčio ... pažiūrėkit į vaikelį atidžiau. Gal pastaruoju metu jam nesiseka darželyje, turi kokių rūpesčių, o gal jūs pati dėl jo nuolatinio priešgyniavimo rečiau jį priglaudžiat, pamyluojat.... Žodžiu, pyktis dažnai rodo, kad vaikui yra nelengva gal net liūdna, tik jis ... nemoka to paaiškinti. Jei galit atsekti vaiko elgesio pasikeitimo laiką, tai pergalvokit, kas tuo metu (ir dabar) keitėsi šeimos, vaiko gyvenime - gal kas užklius. Be to, keturių metų vaikas, jau galėtų jums ir pats atsakyti į klausimą, ko jam truksta.

Atsakyti
Oi klausimas ish tiesu shiek tiek pasiklydo rolleyes.gif .....
Bet achiu labai uz atsakyma. smile.gif
Atsakyti
As kiek pastebejau, tai mano 4-metis dazniausiai darosi nesuvaldomas, kai as jam ka nors draudziu. Dabar jis man mielai padeda virtuveje, ir salotas pjausto, ir lekste gali isplauti kaip moka ir darze su seimininkele susidraugavo - toji jam paveda arbata pilstyt. Tiesiog as atradau kas jam patinka ir nedraudziu man padeti - tikras seiminikas auga. Kazkam pasiseks laugh.gif
Atsakyti
QUOTE (Libra @ 2004 04 22, 09:50)
As kiek pastebejau, tai mano 4-metis dazniausiai darosi nesuvaldomas, kai as jam ka nors draudziu.

Cia tai tikrai, Libra, faktas kaip blynas rolleyes.gif .Matyt visiems galioja posakis, kad uzdraustas vaisius yra pats pats saldziausias thumbup.gif
Atsakyti
"ar 4-tais metais buna kritiniu periodu". Visas gyvenimas vien kritiniai periodai. Ko gi tada 4 metus akcentuoti. Arba kaip megsta sakyti "pereinamas laikotarpis". Nuolat pereinamas laikotarpis is kazko i kazka... Juokinga, kai prisidengia , pasiteisina tokiais dalykais. wink.gif
Atsakyti
QUOTE (kri @ 2004 06 08, 12:17)
"ar 4-tais metais buna kritiniu periodu". Visas gyvenimas vien kritiniai periodai. Ko gi tada 4 metus akcentuoti. Arba kaip megsta sakyti "pereinamas laikotarpis". Nuolat pereinamas laikotarpis is kazko i kazka... Juokinga, kai prisidengia , pasiteisina tokiais dalykais. wink.gif

na cia, jau labiau filosofija- "Visas gyvenimas vien kritiniai periodai.."
o, zinojimas, kad taip gali atsitikti butent tais gyvenimo metais, tiesiog siek tiek paguodzia ir galiausiai tam ir yra psichologai, kurie tai padeda spresti.
na, bet kaip suprantu, tau Kri, viskas gerai- taip nebuna, niekuo nebandai prisidengi ir niekuo nesiteisini wink.gif
ka gi esi (ar busi) geresne mama wink.gif
Atsakyti
QUOTE (ofa @ 2004 06 08, 10:39)
o, zinojimas, kad taip gali atsitikti butent tais gyvenimo metais...

Hmmm... vargu ar gyvenime yra taisyklės, kad viena turi atsitikti vienais metais, kita - kitais. Gali sakyti nebet "dažniausiai", bet tai irgi ne išeitis.
O kai vaikas užsiožiuoja, tikrai neieškau "kritinių" laikotarpių. Tiesiog pamėginu atsekti, koks mano ankstesnis veiksmas galėjo padėti vaikui įgyti būtent tokį ožį, ir kaip man dabar tą ožį varyti lauk...
Atsakyti
Tiesa pasakius, ash ir neturejau omenyje eilinio "oziuko"
o kritiniai periodai buna tikrai. rolleyes.gif
panasiai, kaip viena diena pastebi, kad tavo kudikelis, jau seniai visas vaikis, o kazkuria diena-beveik jau vyrukas.
Atsakyti
QUOTE (ofa @ 2004 06 08, 10:58)
Tiesa pasakius, ash ir neturejau omenyje eilinio "oziuko"
o kritiniai periodai buna tikrai. rolleyes.gif
panasiai, kaip viena diena pastebi, kad tavo kudikelis, jau seniai visas vaikis, o kazkuria diena-beveik jau vyrukas.

Nzn... visokiu dalykų būna. Kiekvienas savaip įsitikinęs doh.gif
Atsakyti