Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikštynė

[smiley=question.gif] Mano 6 men dukrytei labai patiko vaikstynėje. Ar ne per anksti, ar nepakenks?
Atsakyti
Mums gydytoja sake, kad tik nuo kokiu 7 men. O as is vis pries vaikstynes.  Ir Vingro knygoj daug blogybiu raso, ir as pati maciau, kaip po to vaikai ant pirstu galu vaiksto. Mano vaikui padideje koju raumenu tonusai, tai jis ir taip ant pirstu galu vaiksto. Todel jam vaikstynes is vis negalima. O siaip sako, kad del tu vaikstyniu veliau patys vaiksciot pradeda, arba netaisyklinga eisena buna. Juk ten tik pasistumi ir viskas, labai patogu, o kai jau paciam eit reikia, tai visai kitaip.
Atsakyti
mano asmenine nuomone NE vaikshtynems (ciulptukams ir maniezams irgi...). jau viena taip uzauginau ir antroji taip uzaugs... Ir mazheu kainuos ir sveikeu... Ale ce tik mano nuomone  :D
Atsakyti
as dar svarsciau del vaikstynes, bet gydytoja grieztai pasake ne. Suprantu, kad vaiko juk ten visa diena nelaikysi, bet gydytoja pasake, nesvarbu, -vaikas anksciau ar veliau pats visko ismoks. O be to , cia (JAV), kiek skaiciau literaturos, -visur pasisakoma pries vaikstynes.... Tad ir mes jos neturim :smile.gif Manau, kad cia priklauso nuo gydytoju poziurio, ir nuomones gali skirtis. Bet mus itikino ;D
Atsakyti
Na, mes lakstem su vaikstyne nuo kokiu 6.5 men. Kitaip buvo neimanoma su vaiku susitvarkyt, dar neropojo, sedejo jau tvirtai, pati atsisesdavo, taigi atejo eile vaiksciojimui  ;) Beprotiskai norejo buti stacia jau nuo kokiu 3-4 men., budavo reikia laikyti, kad kojytem tik liestusi, nes tokio maziaus juk nepastatysi- negalima. O islaikyt visa svori sunku, man tuoj pat rankas paskausdavo. Taip istempem iki 6 men. O tada po truputi i vaikstyne isodindavom. Is pradziu po kokias 20 min. tik leisdavom, po to ilgiau. Bet per diena vistiek daugiau nei pora val. vaikstyneje but neleisdavom. Ir ka jus galvojat, vaikstyne tik i nauda buvo, greitai ismoko su ja manevruoti, issilakscius budavo labai rami. O tiems, kas sako, kad vaikai leciau vystosi- pati atsistojo lovyteje, budama 7.5 men., pradejo ropoti 8 men., 9 men. jau pati pasileidus pastovedavo ir vaiksciojo vedziojama uz vienos rankos, pirmus zingsnius zenge budama 10.5 men. ir iki 11 men. pradejo vaikscioti. Tai ar cia atsilikimas  ??? Ant pirstu galu, beje, nevaiksciojo, taigi vaikstyne tikrai nepaliko jokiu neigiamu pasekmiu. Tiesa, mes ja naudojom tik tol, kol pati neismoko atsistot ir nepradejo vaiksciot isikibus i baldus, taigi iki 7.5 men. Tada jokiu vaikstyniu, paleisdavau ant zemes treniruotis  ;D Taigi, mamos, manau, kad nera jau taip blogai retkarciais ir su vaikstyne pralekt per kambari, bet tik iki to laiko, kol vaikas neprades bandyt zingsniuot pats, tada jau reiketu geriau uz rankos pavedziot. Tas pats ir su maniezu- vaikui jame gerai tik tol, kol nepradeda judet pats- sliauzt, ropot, tada jis tikrai netrukdys vystymuisi. Ir zinoma ne visai dienai, o max porai val. per diena, kol mama apsitvarkys.
Atsakyti
Mano dukra vaikstyne labai mego. Gal nuo kokiu 7 men. isedo, tai dralino ta vaikstyne iki 2.5 m., kol ji galutinai suluzo. Aisku, nesededavo ten istisas dienas. Tik pazaisti, pavazineti po kambarius pasodindavom. Jai laaabai patiko. Net kai jau pati vaiksciojo, vis tiek kartais pati i vaikstyne isilipdavo pavazineti. Uzaugo mergina graziom tiesiom kojytem, vaiksto taisyklingai. Todel ir suneliui vaikstyne nupirkom. Irgi nuo 7 men. vazinejasi. Dabar jam beveik 9 men. Puikiai stovi, vaikscioti bando uz baldu pasilaikydamas. Vaiksto graziai, pilna peda. Kelis kartus i diena po 10-15 min. pasivazineja vaikstyneje. Nemanau, kad tai gali pakenkti. Vaikinas pasijaucia savarankisku - kur nori, ten vaziuoja, is vieno kambario i kita. Zodziu, as uz vaikstynes. Vaikstyne padeda vaikiukui tyrineti pasauli  ir suteikia tikrai daug dziaugsmo. Kai zaidziam gaudynes, tai vaikinas uzsikvatoja iki kriuksejimo... smile.gif
Atsakyti
O as tai tikrai antrojo (kai jis kada nors bus) i vaikstyne nesodinsiu. Aisku, vaikams vaikstynese labai patinka. Kur gi ne - tokios galimybes atsiveria biggrin.gif! Bet uztat po pasivaiksciojimo jose vaikas imdavo stotis ant koju pirstuku. O draugu dukrele tai isvis dabar niekaip nemoka ligsvaros islaikyti: pastatai pacia eiti, o kaip pripratusi vaikstukuose pirmyn pasvirus varyt, taip ir be ju bando eiti ir zinoma baisiai griuna. Nieko gero tie vaikstukai neduoda. Cia tik mamoms didelis patogumas - vaikas vaikstukuose ir ramu, vaiko kaip ner.
As savaji pora kartu pasodinau i vaikstukus, bet paskiau paslepiau juos is akiu, kad ir man pagundos nebutu vaiko sodinti i juos. Gal as ir daugiau laiko turejau praleisti su vaiku, padeti paciam ismokt vaikscioti, bet uztai pirmuosius savarankiskus zingsnius zenge 9,5 men.
Atsakyti
kad vaikas nesiremtu tik pirstu galiukais, sodinti i vaikstyna galima tik su batukais.
Pas sunu kaip tik nuo gimimo buvo padidejes raumenu tonusas ir vaikstyne buvo puiki iseitis, nes pats stotis ir eiti isikibes i baldus pradejo 7men, o vaikstyneje vistiek yra lengviau nei paciam vaikscioti.

O i vaikstynes vaika sodinti galima nuo tada kai pradeda pats tvirtai sedeti
Atsakyti
per nestuma buvau prisiskaiciusi ir sakiau- jokiu vaikstyniu!
taciau niekada nesakyk nekada.... maniskis labai jau judet megsta, o kad galetu , tai visa diena stacias prabutu. iki 8men. su vyru pasikeisdami nesiojom, vaiksciojo nugaras sulenke, rodem, kaip reikia ropoti... wink.gif mano tevai pagailejo manes ir nupirko vaikstyne-apie valanda pasivazineja po kambarius, viska apciupineja, pavargsta-mums labai gerai 8). po puses menesio vazinejimu  su juo ejom uz rankyciu prilaikydami-pamatem, kad ant pirstu galu stojas.... sad.gif. na, dabar vaikstyne sandeliuke ilsisi, o mums jau ramu ir smagu-ismoko ropoti!(dabar be vienos savaites 9men)
tokie mano pastebejimai ;D   [smiley=smiley3.gif]
Atsakyti
Yra mamu, kurioms patinka vaikstynes, bet turbut todel, kad viskas gerai klostesi. O kiek teko girdeti is draugiu apie tas vaikstynes, tai labai daug kam vaikai ant pirstu galu vaiksto. Pati vienos maciau, kaip kavalierius gal 2,5 m. eina ant pirstu galu. Sake, kad nuo vaikstynes, ir nesvarbu, kad su batais buvo.
Atsakyti
Kiek teko skaityti siuo klausimu, tai beveik visi gydytojai vaikstyniu nerekomenduoja. Jau geriau sokliukas - jis daug kartu naudingesnis ir saugesnis uz vaikstyne. Be to minuso, kad gali pradet vaiksciot ant pirstu galiuku, vaikstyne turi ir kita - vaikas neismoksta jausti atstumu, kadangi nuo visu kampu ir pavirsiu ji saugo vaikstynes sienele. Galbut kelioms valandoms per para ir tik vaikams su normaliu raumenu tonusu vaikstyne ir nepadarys zalos, bet asmeniskai esu pries...
Atsakyti
Žodžiu, daugiau minusų nei pliusų... sad.gif
Atsakyti