Įkraunama...
Įkraunama...

5 klasės

QUOTE(bevardė @ 2016 02 12, 16:14)


Sunkiai tikėtina g.gif Kad iš šešių 8 klasių gali likt tik keturios ar penkios tai pilnai sutinku. Bet iki trijų sumažint vargu ar išeis schmoll.gif

Maniškis penktokas licėjuje, klasės irgi didelės, po 32 vaikus.
Reiks po atostogų pasiklausinėt pas auklėtoją kas ir kaip.... Net įdomu pasidarė kaip čia mažins g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kristtute: 12 vasario 2016 - 15:40
QUOTE(muminukas @ 2016 02 12, 14:35)
Bet pastangos yra ne tik iš mokyklos pusės, iš vaikų ir tėvų taip pat. Tie gerieji nepatekusieji lankys  kitas mokyklas ir galbūt ilgainiui atsiras daugiau patrauklių progimnazijų. Man norisi įžvelgti teigiamą perspektyvą  smile.gif

Kad tėvai pasirinktų vieną ar kitą mokyklą, pirmiausia mokykla turi turėti ką pasiūlyti smile.gif Jei vienoje, tėvams patrauklioje mokykloje draus vaikų priėmimą ir rekomenduos eiti į kitą, mokinių nesurenkančią mokyklą, tikrai nemanau, kad tėvai taip paprastai ir nuves savo vaiką į tą mokinių nesurenkančią mokyklą. Šiais laikais tėvai turi pasirinkimo teisę ir ja labai naudojasi. Manau, draudimai nelabai padės. Yra užsirekomendavusios mokyklos ir nieko čia nepriversi rinktis kitaip. Čia kalbu kaip mokinio mama smile.gif
Atsakyti
Sveiki, susiduriau su tokia situacija. Pernai keitem gyvenama vieta, tuo paciu teko savo busimam ketvirtoku ieskoti kitos mokyklos. Uzpildem prasyma ir be jokio didelio vargo prieme i Jonuciu progimnazija. Pagal gyvenama vieta gyvenam mieste, o progimnazija priklauso rajonui. Nuo namu iki mokyklos 3 km. Siais metais baigs 4 klases ir per susirinkima buvo pasakyta, kad visiems busimiems 5 reikia perasyti prasymus del priemimo i progimnazija 5 klase. Ir buvo pabrezta, kad priims tik tuos vaikus kurie priklauso mokyklos teritorijai . Taigi man iskilo toks klausimas , ar visur busimiems 5 reikia juos isnaujo rasyti; ir nesuprantu kodel pernai mus prieme, o siemet jau vos ne isvaro lauk tik del to, kad gyv vieta miestas😕?
Atsakyti
QUOTE(Taurida @ 2016 02 18, 09:38)
Sveiki, susiduriau su tokia situacija. Pernai keitem gyvenama vieta, tuo paciu teko savo busimam ketvirtoku ieskoti kitos mokyklos. Uzpildem prasyma ir be jokio didelio vargo prieme i Jonuciu progimnazija. Pagal gyvenama vieta gyvenam mieste, o progimnazija priklauso rajonui. Nuo namu iki mokyklos 3 km. Siais metais baigs 4 klases ir per susirinkima buvo pasakyta, kad visiems busimiems 5 reikia perasyti prasymus del priemimo i progimnazija 5 klase. Ir buvo pabrezta, kad priims tik tuos vaikus kurie priklauso  mokyklos teritorijai . Taigi man iskilo toks klausimas , ar visur busimiems 5 reikia juos isnaujo rasyti; ir nesuprantu kodel pernai mus prieme, o siemet jau vos ne isvaro lauk tik del to, kad gyv vieta miestas😕?

todėl, kad per tuos metus pasikeitė teisės aktai ir mokyklos privalo visų pirma priimti pagal gyvenamą vietą, o tik po to likusius norinčius. Pabandykit prisiregistruoti teritorijoje kuri priklauso jūsų norimai mokyklai.
Atsakyti
Laba,noreciau daugiau nuomoniu apie KTU Vaizganto ir VDU Atzalyno progimnazes?Svarstau tarp situ dvieju.Nors Vaizgantas mums visai ne i tema,bet autobusas vaziuoja nuo namu iki mokyklos.Tai susisiekimas butu.
Norejom stot i KTU Liceju,bet kadangi 5-toku nepriima nelabai zinau kur eiti.LSMU IR Jezuitai kazkaip nevilioja.Kiek girdejau vaikai jau 4 toje kl ruosiami toms mokykloms papildomai.Mokinasi maniskis gerai,bent savo mokykloje.
Atsakyti
http://kaunas.kasvyk...klu-pertvarkai/

Miesto valdžia pritarė mokyklų pertvarkai.
Papildyta:
QUOTE(Dromana @ 2016 02 17, 14:46)
Kad tėvai pasirinktų vieną ar kitą mokyklą, pirmiausia mokykla turi turėti ką pasiūlyti  smile.gif Jei vienoje, tėvams patrauklioje mokykloje draus vaikų priėmimą ir rekomenduos eiti į kitą, mokinių nesurenkančią mokyklą, tikrai nemanau, kad tėvai taip paprastai ir nuves savo vaiką į tą mokinių nesurenkančią mokyklą. Šiais laikais tėvai turi pasirinkimo teisę ir ja labai naudojasi. Manau, draudimai nelabai padės. Yra užsirekomendavusios mokyklos ir nieko čia nepriversi rinktis kitaip. Čia kalbu kaip mokinio mama  smile.gif


Tai ką tie tėvai nepaprasto darys, jei jų vaiko tėvams patraukli mokykla nepriims? g.gif Kyšius neš, nes tėvų nepriversi rinktis kitaip?
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2016 02 23, 15:46)
http://kaunas.kasvyk...klu-pertvarkai/

Miesto valdžia pritarė mokyklų pertvarkai.
Papildyta:
Tai ką tie tėvai nepaprasto darys, jei jų vaiko tėvams patraukli mokykla nepriims?  g.gif Kyšius neš, nes tėvų nepriversi rinktis kitaip?


Jeigu bus vietų, tai ir priims.
O sujungus dvi mokyklas (tarkim A ir B ) taip pat negarantuojama, kad užsipildys sujungta mokykla vaikais. Daliai abiejų mokyklų vaikų tėvų gali nepatikti padidėjusios klasės, tarkim mokiniams iš A mokyklos bus nepatogus susisiekimas ir pan. Todėl dalis A ir B mokyklų mokinių gali ieškoti mokyklos C, kuri bus arčiau tėvų darboviečių ar šiaip patogesnis susisiekimas.

Mokyklos pačios čia turėtų stengtis, kad pritraukti mokinius, siūlyti geresnį "produktą". Nes vaikai ir jų tėvai tai kaip ir vartotojai gaunasi jau čia.... Jeigu už tą pačią kainą galima gauti didelį sultingą pomidorą ir apvytusį, tai natūralu, kad visi nori geresnio...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kristtute: 23 vasario 2016 - 15:36
QUOTE(Kristtute @ 2016 02 23, 15:30)
Jeigu bus vietų, tai ir priims.
O sujungus dvi mokyklas (tarkim A ir cool.gif taip pat negarantuojama, kad užsipildys sujungta mokykla vaikais. Daliai abiejų mokyklų vaikų tėvų gali nepatikti padidėjusios klasės, tarkim mokiniams iš A mokyklos bus nepatogus susisiekimas ir pan. Todėl dalis A ir B mokyklų mokinių gali ieškoti mokyklos C, kuri bus arčiau tėvų darboviečių ar šiaip patogesnis susisiekimas.


Taip, priims, jei bus vietų, jei išlaikys gabumų testą (jei toks bus). O jei nebus, nori nenori tėvams teks ieškoti kitos mokyklos, galbūt ne tokios patrauklios, arba tubūt kitų būdų, kad patraukli mokykla priimtų, bet klausimas, ar tie būdai švarūs.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2016 02 23, 16:32)
Taip, priims, jei bus vietų. O jei nebus, nori nenori tėvams teks ieškoti kitos mokyklos, galbūt ne tokios patrauklios, arba tubūt kitų būdų, kad patraukli mokykla priimtų, bet klausimas, ar tie būdai švarūs.


O kas dabar gali patvirtinti, kad priėmimas į šiai dienai laikomas prestižines mokyklas yra švarus... Manau niekas. Tik mes patys ir žinom kaip yra konkrečiu atveju, t.y. tik dėl savo vaiko, jei mūsų vaikas papuolė.
Sutinku, kad tėvams teks ieškoti kažko kito, jeigu į norimą mokyklą vaikas nepapuls, bet tų patrauklių gali būt keletas.
Iš savo asmeninės patirties tai galiu pasakyt, kad po pradinės mokyklos turėjom 3 "patrauklių" mums mokyklų variantus. Į labiausiai "pratrauklią" mūsų sąraše nepapuolė vaikinukas, pritrūko stojamųjų balų unsure.gif Pažinčių neieškojom, kyšių nesiūlėm. Bandė laikyt testą į antrą pagal patrauklumą, nu ir papuolė thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kristtute: 23 vasario 2016 - 16:07
QUOTE(Kristtute @ 2016 02 23, 15:59)
O kas dabar gali patvirtinti, kad priėmimas į šiai dienai laikomas prestižines mokyklas yra švarus... Manau niekas. Tik mes patys ir žinom kaip yra konkrečiu atveju, t.y. tik dėl savo vaiko, jei mūsų vaikas papuolė.


Šlykštu (ne asmeniškai taikau, o bendrai apie tokią situaciją).
Atsakyti
Turbūt nieko naujo - ir senovėje mokslas buvo prieinamas tik turtingiesiems ir labai gabiems, jei jiems pasisekdavo ir kas nors iš įtakingųjų pastebėdavo tuos gabumus...

Kita vertus, man atrodo blogiau, kad mokyklų suskirstymas į "blogas" ir "geras" įgauna vis didesnį pagreitį. Kartais pagrįstą, kartais ne visai. "Įvaizdis yra viskas".
Na, visada buvo kelios ypatingos mokyklos ypatingų gabumų turintiems vaikams. Puiku! Bet visos kitos tikrai turėtų būti apylygės. Ir vaikai jose turi mokytis visokie: iš turtingų šeimų ir iš vos vos galą su galu suduriančių, gabūs muzikai ir matematikai, stiprūs ir silpni... Ir mūsų, tėvų, kartu su mokytojais pagrindinis tikslas - išmokyti tuos vaikus tolerancijos, supratimo, bendradarbiavimo, savitarpio pagalbos. Žinios šiais laikais tikrai nėra pagrindinis dalykas. Bet lengviau pasakyti nei padaryti.

Mūsų penktokas kol kas renkasi tarp perpildytos, bet arčiausiai namų esančios Jonučių, patogiai pasiekiamos Kudirkos ir Dobkevičiaus progimnazijų. Kiekviena turi savų pliusų ir minusų.
Atsakyti
QUOTE(AGI @ 2016 02 24, 16:12)
Turbūt nieko naujo - ir senovėje mokslas buvo prieinamas tik turtingiesiems ir labai gabiems, jei jiems pasisekdavo ir kas nors iš įtakingųjų pastebėdavo tuos gabumus...

Kita vertus, man atrodo blogiau, kad mokyklų suskirstymas į "blogas" ir "geras" įgauna vis didesnį pagreitį. Kartais pagrįstą, kartais ne visai. "Įvaizdis yra viskas".
Na, visada buvo kelios ypatingos mokyklos ypatingų gabumų turintiems vaikams. Puiku! Bet visos kitos tikrai turėtų būti apylygės. Ir vaikai jose turi mokytis visokie: iš turtingų šeimų ir iš vos vos galą su galu suduriančių, gabūs muzikai ir matematikai,  stiprūs ir silpni... Ir mūsų, tėvų, kartu su mokytojais pagrindinis tikslas - išmokyti tuos vaikus tolerancijos, supratimo, bendradarbiavimo, savitarpio pagalbos. Žinios šiais laikais tikrai nėra pagrindinis dalykas. Bet lengviau pasakyti nei padaryti.



drinks_cheers.gif Turėtų, bet toli gražu taip nėra. Tame ir yra bėda.
Dėl turtingų ir vos galą su galu suduriančių, tai taip. Čia esmės nesudaro bent jau mums. Netgi atvirkščiai, nesinori kad vaikai po nosim naujausiais I-phone mojuotų ir pan.
Reikalas gal greičiau yra mokyklos tvarkoje, kaip mokytojai sugeba vaikus paruošt, kokie rezultatai pasiekiami su dauguma vaikų, kokia mokymo bazė mokykloje, sąlygos, pačių vaikų motyvacija mokytis ir pan.
Ypatingai toks amžius gana jautrus penktokų - šeštokų, prasidedanti paauglystė ir kiti dalykai. Nesinori, kad vaikas mokytųsi mokykloj, kur pusė klasės ateina į mokyklą, tik dėl to, kad reikia, bet visisiškai nesimoko ir dar trukdo kitiems. Kur jau šeštokai - septintokai traukia dūmelį už mokyklos kampo, ar atsikalbinėja, nepagarbiai elgiasi, bėga iš pamokų patys ir skatina kitus, kur plėtojasi patyčios ir su jomis niekas nekovoja. Ir mokyklos nieko nesiima, nes kiekvienas vaikas, tai krepšelis....
Su populiaresnėm mokyklom čiuo atveju paprasčiau, jose vaikų netrūksta, todėl čia ir drastiškesni sprendimai įmanomi. Norisi ir stiprios bendruomenės mokyklos, ir tvarkingų klasės draugų, ir gerų mokymosi rezultatų.

Atsakyti