Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos

Temose, kurios domino- jau pats sau pabodau. Pabandysiu apsiriboti tema, kuri mano manymu šiandien aktualiausia- Taupus namas.

Kažkodėl tai esu linkęs pritarti Maldeikiams, duetų bandantiems visais būdais pasakyti- "Lietuva pasirinko kryptį tapti skurdžiausia ES valstybe". Planuojantiems naujo būsto statybas, verta įsiklausyti į "šią žinią nešančio" dueto teiginius- vis tik tai žmonės, kurie naudojasi kiek įvairesniais informacijos šaltiniais, nei vien iš N.Pareigytės ir pan. "turto" išgyvenančios "tautiškosios" masinio informavimo priemonėmis.

Svarbu "neslėpti galvos smėlyje"- nuo liūdnos realybės ir dar niūresnių perspektyvų pasislėpti tikrai nepavyks. Šalyje, kuri visomis priemonėmis stengiasi užgniaužti bet kokį norą gaminti, o valdantieji priiminėja sprendimus, kad ir toliau išliktume "prekiaujančiais, tarpininkaujančiais, skirstančiais, kontroliuojančiais" ir dar kuo tik nori, bet tik ne "gaminančiais"- vis tik būtina specifinė išgyvenimo strategija. Jei planuojama šiame krašte nugyventi iki senatvės, o ne pasiieškoti geresnio gyvenimo užsienyje (kaip tai padarys dauguma jaunesnio darbingo amžiaus tautiečių)- būstas gali tapti viena iš pagrindinių priemonių "išgyventi" "pensininkų krašte". Savo esme- Pasyvus būstas ir jo variacijos gali tapti konkurencijos neturinčia investicija į savo personalinį Pensijų fondą.

Kviečiu padiskutuoti ne vien planuojančius individualaus namo statybas. Daugiabučių ar senesnės statybos individualių namų renovavimas pagal Pasyvaus namo standartus- ne mažiau įdomu ir perspektyvu. Gal vis tik nėra tikslinga laukti 2016 m., ir verta tokiais klausymais pasidomėti jau šiandien. Ypač numanant, kad Pasyvaus namo standartai kartu taps "laidotuvėmis" šiandieniniam statybų standartui, bei daugeliui technologijų, kurios šiandien atrodo geriausiu pasirinkimu.
Atsakyti
jei jau Lietuvai pieši tokią niūrią ateitį - koks protingas žmogus tada išvis planuos čia kažką daryti ir investuoti, ar į pasyvų ar į ne pasyvų? Finansiškai įgaliems tikrai verčiau pasieiškoti šiltesnės vietos senatvei. Jei sau teigi kad dabartinis jaunimas išsilakstys... Tai net ir tiems kurie šiandien galvoja kad sies ateitį su šita šalimi, po keletos metų gali pasirodyti kitaip. Bet tai reiškia jog čia liks tik ta visuomenės dalis kuri neturi kur dingti ir kur trauktis. Ir neturės už ką nei statytis , nei renovuotis. Jų didžiausias rūpestis bus kur nors duonos gauti, o pasišildys su buržuike smile.gif
p.s. labai norėčiau pažiūrėti kaip tokioje nuskurdusioje šalyje bus reikalaujama įgyvendintinti tuos naujuosius ES pasyvaus namo standartus po 2016. Utopija visiška doh.gif
Atsakyti
Teisinga tema! Pasistaciau nama, kuriame dar negyvenu, bet nama jau sildau, todel turiu teise komentuoti, kaip namo savininkas smile.gif . Si ziema aiskiai parode, kokios klaidos yra padarytos:
1) Nesildomas garazas name - salcio tiltas NR1. Jei lauke -20°C, tai garaze -10°C. tai visa laime, kad bendra garazo-namo siena buvo kreivai sumuryta ir as ja turejau koreguoti apsiltindamas kai kur net 15cm polistirolio sluoksniu. Man pasiseke, kad statybininkai buvo kreivarankiai smile.gif Vistiek turesiu det dvigubas duris is garazo, nes ant metaliniu/priesgaisriniu duru kaupiasi kondensatas. papildomos islaidos ir panasiai, o automobili garaze laikysiu, geriausiu atveju, kelis menesius ziemos laikotarpiu. Zodziu, garazas yra neikam nereikalingas kvailas ismislas.. Kas nori - gali gincytis, bet man jis nereikalingas
2) Vitrininiai langai. Svetaineje yra du vitrininiai langai. Iki siol bandau suprasti kam as juos dariau. Didziulis salcio tiltas uz didele kaina. Investavau pinigus i namo saldyma. Lietuvos gamtinemis salygomis vitrininiai langai YRA ABSOLIUTI NESAMONE, pas mus ziema temperatura krenta iki -30°C!! Kas man galetu pasakyti, kokius privalumus namui suteikia virtininiai langai?? Minusus galiu isvardinti: didele kaina, ziema didziulis salcio tiltas, vasara saules spinduliai prikaitina namus. Kokie pliusai?? "dizainas"?? grozis??
3) sienu varza R6. Visu isoriniu namo plokstume temperaturine varza turetu buti ~R10. Tebunie namas del langu skaiciaus nebus pasyvus, bet tegul namas buna siltas!
4) Du aukstai. Niekad nebestatyciau dvieju aukstu namo. Jei pradeciau aiskinti antro auksto minusus, reiktu pradeti atskira tema

Reziume - jei nenorit, zmones, pasyvaus namo - statykit SILTA nama. Sutaupytus uz sildyma pinigus galesite isleisti zmonos kailiniams arba geram automobiliui, arba, blogiausiu atveju, jurai alaus smile.gif
Atsakyti
Bruoniau "nezudyk" taip savo namo smile.gif visur galima rasti iseitis, manau pas tamsta irgi.
Noreciau ir as pasyvaus namo, bet viska sprendzia kisene (aisku pasistacius toki, ji pilneja) smile.gif
Atsakyti
QUOTE(axa @ 2010 01 22, 10:54)
jei jau Lietuvai pieši tokią niūrią ateitį - koks protingas žmogus tada išvis planuos čia kažką daryti ir investuoti, ar į pasyvų ar į ne pasyvų? Finansiškai įgaliems tikrai verčiau pasieiškoti šiltesnės vietos senatvei. Jei sau teigi kad dabartinis jaunimas išsilakstys... Tai net ir tiems kurie šiandien galvoja kad sies ateitį su šita šalimi, po keletos metų gali pasirodyti kitaip. Bet tai reiškia jog čia liks tik ta visuomenės dalis kuri neturi kur dingti ir kur trauktis. Ir neturės už ką nei statytis , nei renovuotis. Jų didžiausias rūpestis bus kur nors duonos gauti, o pasišildys su buržuike smile.gif

p.s. labai norėčiau pažiūrėti kaip tokioje nuskurdusioje šalyje bus reikalaujama įgyvendintinti tuos naujuosius ES pasyvaus namo standartus po 2016. Utopija visiška  doh.gif

Kad LT jau seniai nėra patraukli investuotojams- jokia paslaptis. Kad kur nors (kad ir Berlyne) gali atrasti sklypą ar būstą pigiau nei kur prie mūsų sostinės- taipogi seniai žinoma. Kad baiminantis Haičio scenarijaus, nuo žmonių slepiama tikroji "lūžio diena" naftos sektoriuje- prieš kelias savaites viešai pripažinta. Vis tik vienas scenarijus yra ir optimistams: daugelio investuotojų žvilgsniai nukrypo į Lenkiją, ir jai piešiama ateitis tik rožinėmis spalvomis. Gal prie to "lokomotyvo" pavyks prisikabinti ir LT- bent jau kaip pigesnės darbo jėgos "tiekėja", ar vieta lenkams "neįtinkantiems" (pvz.: dėl padidintos taršos) gamybiniams pajėgumams "įkurdinti".

Niekas netvirtina, kad valdžia puls remti savo piliečius, kartu mažindama šalies gyvenamo fondo "nežmonišką apetitą" energijai (lyginant su kitomis EU šalimis). Tačiau abejoju, kad drįstumėte teigti, jog valdžia, kuri pastaruoju metu užsiėmusi tik "ką čia dar apmokestinti"- su džiaugsmu nepasinaudos per daug neviešinamais punktais, ir ne puls "supažindinti" tėvynainių su taršos/"kamino", NT, prestižo ir pan. mokesčiais.
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 01 22, 11:08)
Bruoniau "nezudyk" taip savo namo smile.gif visur galima rasti iseitis, manau pas tamsta irgi.
Noreciau ir as pasyvaus namo, bet viska sprendzia kisene (aisku pasistacius toki, ji pilneja) smile.gif

langu nebeislupsi, garazo neatskirsi nuo namo, o antro auksto nenuversi. Pas mane jau post factum, bet kiti zmones, kurie tik pradeda projektuoti savo nama, dar gali nekartoti mano padarytu klaidu..
be to, statyti pasyvu nama be garazo ir antro auksto yra GEROKAI pigiau nei muryti 'dizaineriska' produkta su DIDZIUULIAIS vitrininiais langais...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 22 sausio 2010 - 11:15
QUOTE(bruonius @ 2010 01 22, 12:12)
langu nebeislupsi, garazo neatskirsi nuo namo, o antro auksto nenuversi. Pas mane jau post factum, bet kiti zmones, kurie tik pradeda projektuoti savo nama, dar gali nekartoti mano padarytu klaidu..


langų nė už ką nelupčiau,
garažo tikrai negriaučiau,
o dėl antro aukšto - tai jo, čia jau galiu tik užjausti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(axa @ 2010 01 22, 12:14)
o dėl antro aukšto - tai jo, čia jau galiu tik užjausti  ax.gif


O ka cia uzjautinet? Pirmas aukstas gyvenimui - virtuve, svetaine. Antras aukstas nakvynei ir pasivoliojimui - miegamieji ir darbo kambarys.
Atsakyti
Is esmes as tai siulyciau atsiriboti nuo emociju bei filosofijos ir surasyti logishkos rekomendacijos.. Aishq is esmes patarimas yra labai paprastas - suprojektuoti nama, kuris tinka tam tikrom salygom.. nori pasyvaus - tegul projektuoja pasyvu.. nori pasyvaus su garazu - tegul projektuoja pasyvu su garazu.. bet kadangi dazni musu tautieciai (as ju tarpe) nori patys viska suprasti - galima gi surasyti ir savo rekomendacijas.. Manau visishkai atitikti pasyvaus namo idealogijos sunku, kadangi is esmes reikia keisti savo iprociu ideologija (nesigilinsiu i smulkmenas). Todel kalbesiu ne apie pasyvu nama o apie mano isivaizduojama optimalu nama biggrin.gif

1. Pirmas klausimas - kiek norima isleisti uz sildyma smile.gif Kiekvienam nedaug yra skirtingas dalykas, bet ivertinus kiek - galima apskaicioti norima namo silumos poreiki
2. Skacioti reikia pagal grynos elektros sildyma - tai pats pigiausiai irengimui budas sildytis
2. Man atrodo kad skaicioti reikia pagal maximuma, pvz prie -20 name +20, ir neivertinti jokiu papildomu saltiniu - tipo lempuciu, zmoniu, prietaisu skleidziamu siluma, bveliau sitie faktoriai tiesiog sumazins energijos suvartojima
3. Alternatyvia sistema - zidinis su ortakiais i visas patalpas

Skaiciojame? biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 01 22, 12:34)
O ka cia uzjautinet? Pirmas aukstas gyvenimui - virtuve, svetaine. Antras aukstas nakvynei ir pasivoliojimui - miegamieji ir darbo kambarys.


yra du požiūriai, dvi nuomonės:
vieniems geriau 2 aukštai, kitiems 1. Ir abu teisūs.

smagu kai statai ir iškart pasirenki teisingai (kas geriau TAU). Va bruonius jaučia kad padarė ne tą sprendimą. Užtat ir užjaučiu.
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 01 22, 12:34)
O ka cia uzjautinet? Pirmas aukstas gyvenimui - virtuve, svetaine. Antras aukstas nakvynei ir pasivoliojimui - miegamieji ir darbo kambarys.



Nevisi supranta antro auksto [privalumus.. bigsmile.gif O bruoniaus kai pasiklausai tai isvis kaikam gali praeiti noras nama statytis.

Beje,rimtas klausimas i tema- kiek kainuoja pasyvaus namo kvadratinis metras? Kas atsakytu i sy klausima,buciau labai dekingas. Pvz bruonius sako pasistatyti normalu nama 2500 lt,mano architektas sako 1500 ,tad kiek pasyvaus kaina? g.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2010 01 22, 12:45)
Nevisi supranta antro auksto [privalumus.. bigsmile.gif  O bruoniaus kai pasiklausai tai isvis kaikam gali praeiti noras nama statytis.



o tai gal ne visi supranta vienaukščio privalumus? lotuliukas.gif
jo, bruonius kaip reikiant linkęs paburnoti į visas puses, nors kas stebėtina , būna po ilgiausių savo išdėtų pretenzijų pasako "Iš esmės aš esu patenkintas" bigsmile.gif Jau baigiu išmokti skaityti ir suprasti jo postus.

QUOTE(biesas66 @ 2010 01 22, 12:45)
Beje,rimtas klausimas i tema- kiek kainuoja pasyvaus namo kvadratinis metras? Kas atsakytu i sy klausima,buciau labai dekingas. Pvz bruonius sako pasistatyti normalu nama 2500 lt,mano architektas sako 1500 ,tad kiek pasyvaus kaina? g.gif


'pigiau nei neprotingai pastatytas tradicinis namas ir brangiau nei gerai, su protu pastatytas tradicinis' smile.gif
Atsakyti