Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiška žemdirbystė

Oo, o kada sodinote? Idomu, nes pati sodinau shiemet po shienu bulves,zeme isvis daug metu nenaudota buvo, anksciau apskritai nesu ju auginusi, esu pradedanti smile.gif tai galvoju kaip reiks suzinot kada jau jos "pribrendo", dar be to zemes ir nekasiau biggrin.gif mano bulves matosi greit zydes, kai kurios jau prazydo rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2011 06 27, 13:00)
Šviežias bulves valgom nuo Joninių. Žemė be trąšų 4 metai. Jokių purškimų bulvių nei nuo maro, nei nuo kolorado vabalų, nei nuo piktžolių. Šios dienos didžiausios:

user posted image

o kada reikia ieskoti tu svieziu bulviu, nes mano po sienu jau zydi, bet dar neziurejau ar tinkamos vartojimui...
Atsakyti
QUOTE(Keretoja @ 2011 06 27, 16:43)
Oo, o kada sodinote?

nepasakysiu tiksliai, balandžio pabaigoje, bet tikrai jau daugelis buvo pasisodinę. Sodinau su daigeliais.
Papildyta:
QUOTE(omega @ 2011 06 27, 17:04)
o kada reikia ieskoti tu svieziu  bulviu,

jeigu labai nekantrauji, tai kai žydi-jau gali ir kasti. Aš iš eilės kasu, tai papuola ir žydinčių, ir nužydėjusių.
Atsakyti
Jau apie bulvių ekologiją galite čia nemeluoti,pati augau kaime ir dabar dar dažnai lankausi tad matau kaip mano močiutė augina ir tikrai ji skaito kad palyginus tos bulvės jos yra ekologiškos,nors ir tręšia ir purškia ne kartą nuo vabalų ir augina bulves tik sau.Tai aš įsivaizduoju kiek chemijos gauna tos bulvės kurias augina pardavimui.
Atsakyti
QUOTE(Birmania @ 2011 07 05, 20:42)
Jau apie bulvių ekologiją galite čia nemeluoti,

neturiu tikslo meluoti, nes neauginu pardavimui, o savo šeimos poreikiams.
Atsakyti
QUOTE(Birmania @ 2011 07 05, 20:42)
Jau apie bulvių ekologiją galite čia nemeluoti,pati augau kaime ir dabar dar dažnai lankausi tad matau kaip mano močiutė augina ir tikrai ji skaito kad palyginus tos bulvės jos yra ekologiškos,nors ir tręšia ir purškia ne kartą nuo vabalų ir augina bulves tik sau.Tai aš įsivaizduoju kiek chemijos gauna tos bulvės kurias augina pardavimui.

O siaube, ir kaip jus valgyti galite jas? blink.gif Nereikia purksti ju, na nereikia, jos isauga ir be purskimu nuostabios, tereikia nebijoti nuo pasodinimo laiko kelis kartus apvagoti ir dukart nuraveti. Puola koloradas jas, bet irgi uztenka syki, na du, pereiti su stiklainiu ir surinkti kolorado vabalus. Mums net atrakcija buvo thumbup.gif
O pagrindine trasa bulviu-is rudens sugrebti medziu lapai ir pakeistas sklypas, bulves isauga dideles ir ekologiskos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 07 06, 07:25)
* tereikia nebijoti nuo pasodinimo laiko kelis kartus apvagoti ir dukart nuraveti. **Puola koloradas jas, bet irgi uztenka syki, na du, pereiti su stiklainiu ir surinkti kolorado vabalus.

*aš ir to nedarau ax.gif
**Daugelis stebisi mano bulvėmis, kad su vabalais, bet man dzin. Aš žinau, kad jos užaugę be jokios chemijos thumbup.gif
Atsakyti
Sveikutės? Kaip gelbėti pomidorus, jei dėl per didelės drėgmės augant lauke, ėmė suktis ir džiūti lapai,rudos dėmės ant stiebo ir pomidorų? g.gif Ar jau viskas? blink.gif Chemija ar ekologiški būdai dar padėtų juos išgelbėt? g.gif
Atsakyti
Ash bandziau gelbet daug ekologisku budu bet panasu kad bus sakes lauko pomidorams.. bent jau pusei tai tikrai, o vat siltnamyje virsunes atsigauna gal ir persirgs. Laisciau su nusistovejusiu papuvusiu shienu, purskiau tuo paciu bei soda su ukiniu mulu tirpintu vandeny, ant galo jau isisgyjau EM mikroorganizmu preparata, bet nebezinau ar spes isgelbet...
Atsakyti
Mano pomidorai visai nenoksta. Kekės po kokį kilogramą ir net lūžta, o vaisiai visai žali. Dabar pradėjo ir lapai gelsti. Gal jau čia puvinys įsisuko?
Atsakyti
QUOTE(Germina @ 2011 08 03, 23:28)
Mano pomidorai visai nenoksta. Kekės po kokį kilogramą ir net lūžta, o vaisiai visai žali. Dabar pradėjo ir lapai gelsti. Gal jau čia puvinys įsisuko?

Moteris sodininkė skundžiasi kaimynui, kad pas ją nenoksta pomidorai. Kaimynas sako:"O jūs, gerbiamoji, darykite kaip aš - nuogas vaikštau po šiltnamį, pomidorai susigėsta ir įrausta". Na ką, pavaikščioja moteris nuoga. Kaimynas klausia: "Na, kaip?" Moteris: "Nieko gero, nenoksta, bet už tai agurkai kokio dydžio išaugo." lotuliukas.gif

O jei rimčiau, tai gal įsisuko juodasis puvinys. Vienintelė išeitis - nuskinti, sudėti ant laikraščio ant palangės ar balkone prieš saulutę ir sunokinti.
Atsakyti
eko smile.gif
user posted image
Atsakyti