Įkraunama...
Įkraunama...

Vidurių užkietėjimas, nevirškinimas

Viduriai užkietėja 40 proc. nėščiųjų. Kadangi nėštumo metu daugelio vaistų vartoti negalima, vidurių užkietėjimo gydymas turi būti paremtas fiziologiniais mechanizmais.

Patariama gerti daug skysčių (kasdien 6-8 stiklines vandens ar nesaldžių sulčių), valgyti turtingą skaidulinėmis medžiagomis maistą (skaldytų grūdų ir rupaus malimo miltų duoną; grikių, avižų, miežinių, kvietinių kruopų košes, dribsnius, daržoves ir vaisius, ypač džiovintas slyvas) 4u.gif

Saugiausi ir fiziologiškiausi laisvinamieji yra maistinės skaidulos. Kviečių sėlenos yra vienos veiksmingiausių skaidulinių laisvinamųjų. Jos išmatų tūrį didina akivaizdžiai, tai priklauso nuo dozės.
Blogai besimaitinančios turėtų kiekvieno valgio metu prisidėti po 2–6 valgomuosius šaukštus neapdorotų sėlenų ir užsigerti stikline vandens ar kitokio gėrimo. Pirmas 3–5 dienas didesnio laisvinamojo poveikio gali nebūti. Lėtiniam vidurių užkietėjimui sumažinti gali prireikti keleto savaičių. Žaliose daržovėse ir vaisiuose yra tirpių skaidulų, kurios paprastai neatstoja sėlenų. Reikėtų žinoti, kad, vartojant daug skaidulų, gali kauptis dujos ir pūsti pilvą. Šį poveikį galima sureguliuoti pradedant vartoti mažesnį skaidulų kiekį ir jį lėtai didinant iki toleruojamo bei veiksmingo.

Taipogi nėštumo metu negalima skirti ricinos aliejaus, nes jis gali sukelti stiprius gimdos raumenų susitraukimus.


Sena tema: http://www.supermama...showtopic=64631
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~Beauty~: 10 vasario 2010 - 10:43
su tom dziovintom slyvom tai pirmiausia tinkamai jas pasiruoskite. Visi dziovinti vaisiai tiek nupurksti, kad baisu. Pamirkius vandeni bent kelis kartus gerai nuplikykite verdanciu vandeniu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bfv403: 11 vasario 2010 - 13:14
Man padeda spanguoles arba Lepikolis...
Atsakyti
man tik vienintelis kas padeda tai kivis na suvalgau i dienele po 2-3vnt.kaimyne ir laukesi ir vargo tai ko neisbande patariau ir pabandyt valgyt kivius tai ir dziaugesi jokiu bedu i toleta nueit nebliko biggrin.gif na seip man dar nuo kiviu rukstis kyla bet susipjaustau ir uzsipilu truputi jogurto ir tikrai bedu neber mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(meilikatyte @ 2010 02 12, 21:12)
man tik vienintelis kas padeda tai kivis na suvalgau i dienele po 2-3vnt.kaimyne ir laukesi ir vargo tai ko neisbande patariau ir pabandyt valgyt kivius tai ir dziaugesi jokiu bedu i toleta nueit nebliko biggrin.gif na seip man dar nuo kiviu rukstis kyla bet susipjaustau ir uzsipilu truputi jogurto ir tikrai bedu neber mirksiukas.gif


Siaip man tik kiviai ir tepadeda.... blush2.gif ir rugstys kazkaip nekyla.... schmoll.gif
Atsakyti
man padėjo džiovinti abrikosai, užpyliau verdančiu vandeniu, vėliau skystį išgėriau ir suvalgiau abrikosus, po valandos prasidėjo kelionės į WC biggrin.gif Manau dar veiksmingiau tą padaryti ryte ant tuščio skrandžio bigsmile.gif
Atsakyti
Man labai gerai padeda zalieji obuoliai. 2-3 per diena suvalgius, nera jokiu problemu.
Atsakyti
arba galima pagerti erceflora duo geruju bakteriju, tikrai nepakenks o zarnyno veikla bei virskinimo sistema tikrai sutvarkys smile.gif
Atsakyti
padeda mineralinis vanduo borjomi
Atsakyti
Aš tai kasdien suvalgau kviečių sėlenų su jogurtu smile.gif
Atsakyti
Ryte pries pusrycius geriu kefyra su sauksteliu alyvu aliejaus ir sauksteliu maltu linu semenu.
Atsakyti
QUOTE(Baltija @ 2010 02 13, 23:57)
man padėjo džiovinti abrikosai, užpyliau verdančiu vandeniu, vėliau skystį išgėriau ir suvalgiau abrikosus, po valandos prasidėjo kelionės į WC biggrin.gif  Manau dar veiksmingiau tą padaryti ryte ant tuščio skrandžio  bigsmile.gif


o man, deja, jie nepadeda schmoll.gif
Atsakyti