QUOTE(Lahti @ 2011 01 08, 19:42)
Pastangų reikalauja noras keistis, sustabdyti ypač įsisukusį kasdienybės ratuką, nebarstyti savęs. O žvėriškų galių prireikia priimti gyvenimą tokį, koks jis yra: nieko nesmerkti, nepykti, nekaltinti. Vis dėlto esu žmogus, o ne lede įšalęs karosas. Dėl to mano karminis indas greičiau pildosi, negu tuštėja
Bet grįžtu dar prie savo klausimo: kaip stiprinti kūdikio kraują. Savo mąstymą koreguoju. Kaip dėl fizinio kūno? Mitybos? Ar ajurveda nesako, kad siekiant harmonijos turi būti sielos, proto, fizinio ir kitų (eterinio, kazualinio, etc.) kūnų darna ir sveikumas?
Sveiki, nebuvau savaitgalį prie kompiuterio. Pabandysiu atsakyti dabar. Kūdikiai mažakraujystę dažniausiai paveldi iš mamos, jeigu pas jus hemoglobinis žemas pas kūdikį bus dar žemesnis, verta išsitirti kraują ir jums.
Pati turiu tokią bėdą ir iš specialistų gaunu pasiūlymą gydytis geležies preparatais parduodamais vaistinėje - man padeda.
Naudojau ne vieną priemonę hemoglobinui pakelti, bet efektyviausi visgi geležies.
Tai, kad daugiausia geležies turi tik jautiena yra mitas. Daugiausia geležies turi "žalia masė" - petražolės, krapai, dilgilės būtent pirminiame ne perdirbtame pavidale. Iš produktų - grikiai, ankštiniai, graikiniai riešutai.
Nežinau kiek jūsų kūdikiui, bet tokiems vaikučiams meniu dar būna labai apribotas.
Dilgėlės labai tinka - arbatos, smulkintos į sriubas, salotas. Yra kramtomos žalios masės papildai vaikams ir suaugusiems vadinasi chlor-o-dophilus, į sudėtį įeina dumblis chloreles.
Geležies preparatus patarčiau vartoti pasitarus tik su gyd, rekomenduočiau skystoj formoj.Vaikučiui nuo geležies gali užkietėti viduriai.
Apibendrinant siūlau jums pačiai vartoti kuo daugiau išvardintų produktų, kad vaikas jų gautų per pieną, nes pačiam tokio amžiaus vaikučiui nelabai yra galimybės ką siūlyti, išskyrus miltelių pavidalo chorodofilą.