Įkraunama...
Įkraunama...

Etika ar tikyba..?

Mano vaikai mokykloje renkasi etiką, tiesiog mes taip sutarę - jie yra pakrikštyti, bet kaip ir kuo tikėti - spręs patys... smile.gif
Nepaisant to, nesenai atsiverčiau vaiko etikos sąsiuvinį ir... pasirodo vis tiek jiems dėstoma tikyba... Mano vaikas net siunčiamas į kažkokią tikybos viktoriną ar pan, dėl to namuose pasiprašė šventojo rašto ir jį vienas pats studijuoja (jam 10 metų).
Aš tiesiog nesuprantu, koks skirtumas tarp tikybos ir etikos ???? g.gif
Aš visai nenoriu, kad mano vaikams būtų peršama tikyba. schmoll.gif
Atsakyti
o kam krikštijot jei tikyba nepatinka? blink.gif

ir kaip suprast "kišama tikyba"? kas ten negerai? o su Šventu Raštu net ir netikinčiam žmogui dėl bendro išsilavinimo susipažinti tikrai nepakenks. nori nenori -- krikščionybė yra vienas iš mūsų kultūros pagrindų.
Atsakyti
QUOTE(Jamaica 06 @ 2010 02 25, 12:14)
Mano vaikai mokykloje renkasi etiką, tiesiog mes taip sutarę - jie yra pakrikštyti, bet kaip ir kuo tikėti - spręs patys...  smile.gif
Nepaisant to, nesenai atsiverčiau vaiko etikos sąsiuvinį ir... pasirodo vis tiek jiems dėstoma tikyba... Mano vaikas net siunčiamas į kažkokią tikybos viktoriną ar pan, dėl to namuose pasiprašė šventojo rašto ir jį vienas pats studijuoja (jam 10 metų).
Aš tiesiog nesuprantu, koks skirtumas tarp tikybos ir etikos ????  g.gif
Aš visai nenoriu, kad mano vaikams būtų peršama tikyba.
  schmoll.gif

pati sau priestaraujat! unsure.gif Tai koks skirtumas ar jusu vaikas lankys ar ne?
Atsakyti
Iš esmės tiek etika, tiek tikyba yra dorinio ugdymo dalykas. Skirtumas tik toks, kad to paties dorinio ugdymo siekiama per skirtingus dalykus. Šiame amžiuje etika - pasaulietiškesnis, civilizuotesnis mokslas, nei tikyba. Tačiau priklausomai nuo mokytojo, tikyba gali būti dėstoma kur kas įdomiau... Nors ir mokiausi mokykloje etikos, tačiau tikyba man taip pat patiko. Nemanau, kad yra didelis skirtumas, ką vaikas lankys. Etikoje didesnis dėmesys skiriamas į žmogaus mąstyseną, o tikyboje - į žmogaus jauseną.
Atsakyti
Šiaip viskas priklauso nuo mokytojos. Pamenu 5-6 klasėj turėjom superinę tikybos mokytoja, gal pasimelsdavom truputį, pamenu, kad įdomios užduotys būdavo, dažnai kūrybinės...bet kai kokią savaitę ar dvi buvo pavaduojanti mokytoja tai jau pradėjom raštus skaityt... mums tai šokas: nemokam susirast reikiamų eilučių... doh.gif Skirtingi mokytojai savaip pateikia dalyką.
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2010 02 25, 15:35)
o su Šventu Raštu net ir netikinčiam žmogui dėl bendro išsilavinimo susipažinti tikrai nepakenks.

ir su koranu nepakenktu susipazint. Del bendro isprusimo.

QUOTE(~Strawberry~Girl~ @ 2010 02 25, 15:59)
pati sau priestaraujat! unsure.gif Tai koks skirtumas ar jusu vaikas lankys ar ne?

Kurioj vietoj priestarauja? Mama nenori, kad vaikas mokytusi tikybos, todel leidzia ji i etikos pamokas, taciau pastebi, jog vaikas per etikos pamokas mokomas religijos. Ko cia nesuprast g.gif
Jei leisit savo vaika i muzikos mokykla, kad ismoktu groti pianinu, tai gali jums nepatikti, jei mokys ne pianinu, o bugnais, ar ne? Irgi pasipiktinsit. Bet negi sakysit, koks skirtumas kuo moko? As taip nesakyciau.

QUOTE(matrix99 @ 2010 02 25, 16:29)
Nemanau, kad yra didelis skirtumas, ką vaikas lankys. Etikoje didesnis dėmesys skiriamas į žmogaus mąstyseną, o tikyboje - į žmogaus jauseną.

yra. tikyboj kalbes apie religija, krikscionybe, dieva, Jezu. Etikoj, jei ir bus kalbama apie religija, tai mines ir kitas religijas. Bet is esmes etikoj, negali buti labai akcentuojama krikscionybes tema, o tikyboj akcentuojama tik religija ir tik krikscionybe (na, nebent dabar mokyklose kitaip destoma, nei "mano laikais").
Atsakyti
Būtų gerai kad klasė mokytūsi vieno kurio nors dalyko. Labai svarbu, kad kai mokiniai diskutuoja įvairiom temom dalyvautų VISA klasė. Mokyklose labai trūksta bendravimo. Tikyba kartais šiaip sau dėstoma blush2.gif Dauguma chuliganėlių ir apkalbinėtojų lanko tikybą. bent jau mums taip pasitaiko....per dvi mokyklas.
Atsakyti
QUOTE(Sate @ 2010 02 26, 12:10)
Būtų gerai kad klasė mokytūsi vieno kurio nors dalyko. Labai svarbu, kad kai mokiniai diskutuoja įvairiom temom dalyvautų VISA klasė. Mokyklose labai trūksta bendravimo.

o kodel buten visa g.gif juk gali buti puse? Negi maza?
jei klasej 30 mokiniu, puse bus 15, o jei 20 - tai 10. Negi negana g.gif Na, tos puses gali buti nelygios, bet manau, kad kuo grupele mazesne, tuo bendravimas geresnis, nes kiekvienas turi kazka pasakyt, o kad visi is 30 mokiniu pasisakytu per pamoka kuria nors viena tema, tai abejoju schmoll.gif tokiu atveju, greiciausiai butu dalis mokiniu aktyviai dalyvaujanciu pamokoj, o kita dalis "sedinciu".
Atsakyti
Na, mano dukros mokykloje etikos pamokų metu mokiniai kalbasi apie bendravimą klasėje, analizuoja vieni kitus, savo elgesį įvairiais atvejais, kalbasi apie tai, kas aktualu visuomenėje, mokykloje, kas vyksta..Būna, kad iš tikybos pamokų ateina visai dundukai ir jau svetimi kažkiek. g.gif Neužtenka ten tas dogmas žinoti, reikia ir susipratimo, net labai reikia.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2010 02 26, 01:42)
ir su koranu nepakenktu susipazint. Del bendro isprusimo.

nepakenktų. BET... Islamas Europos kultūrai ir istorijai mažai reikšmės turi. O krikščionybė -- labai daug. pvz. buvot kada rimtam muziejuj, paveikslų galerijoj?
labai daug meno yra įkvėpta būtent Švento Rašto. Ir tikrai manau pakankamai gėda nežinot, kas buvo Mozė, Dovydas, ar šventa Marija.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena niekšė: 27 vasario 2010 - 15:29
QUOTE(sena niekšė @ 2010 02 27, 16:28)
nepakenktų. BET... Islamas Europos kultūrai ir istorijai mažai reikšmės turi. O krikščionybė -- labai daug. pvz. buvot kada rimtam muziejuj, paveikslų galerijoj?
labai daug meno yra įkvėpta būtent Švento Rašto. Ir tikrai manau pakankamai gėda nežinot, kas buvo Mozė, Dovydas, ar šventa Marija.
Kas vieniems įdomu ir reikšminga - nebūtinai privaloma kitiems. Ir anokia čia gėda. Juk mokykloje yra pasirinkimas - mokytis tikybos ar ne. Man religija nepatinka ir man neįdomu. Gėda gėdinti, o ne jaustis gėdingai, kad kažko nežinai, nenorėdamas žinoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(matrix99 @ 2010 02 27, 16:34)
Kas vieniems įdomu ir reikšminga - nebūtinai privaloma kitiems. Ir anokia čia gėda. Juk mokykloje yra pasirinkimas - mokytis tikybos ar ne. Man religija nepatinka ir man neįdomu. Gėda gėdinti, o ne jaustis gėdingai, kad kažko nežinai, nenorėdamas žinoti smile.gif

tikėt nebūtina. bet jei pretenduoji save vadinti išsilavinusiu žmogum, pridera žinoti bent jau istoriją.
o taip tai tolygu atsistot prieš Žalgirio mūšio paveikslą ir užgiedot, kad man dzin kas tas Vytautas Didysis, neįdomu ir nusispjaut biggrin.gif
Atsakyti