Įkraunama...
Įkraunama...

SOS Mergytei 2 metukai, netrukus turėsim sesę

Sveiki, turim dviejų metukų mergytę, už kelių dienų turėtų gimti sesutė.
Mergaitė yra prisirišusi prie manęs, pavydi mamos.
Apie sesutės atėjimą daug šnekam, aiškinam, kad tuoj turėsim dar vieną leliuką, kad bus maža lėlytė, kuria reikės rūpintis, kad mes jas abi labai mylėsim, kad reikės duoti žaisliukų ir t.t. Dažnai su tėčiu paklauso pilvuką, kas jame dedasi. Žodžiu iki šiol galvojom kad lyg vskas turėtų būti gerai, bet pradėjo nerimą kelti jos elgesys lopšelyje, kurį lankom nuo naujų metų be jokių problemų kol nesusirgo. Prabuvom namie 2,5 savaitės, į lopšelį eiti visiškai nenori, o nuėjusi pradėjo daryti į kelnes (be pamperso jau daugiau kaip pusė metų), išsigandom, kad gal puslytę peršalo, šlapimo tyrimas rodo, kad viskas ok, kadangi namie taip nesielgia peršasi išvada, kad čia ji taip bando protestuoti prieš lopšelį.
Bijom kad kažko panašaus nebūtų iš pavydo ir gimus sesutei.
Gal kas turit panašaus amžiaus vaikus ir galit pasidalinti patirtimi kaip elgtis kad vyresnėlis mylėtų naujagimį?
Atsakyti
viskas turėtų būt gerai,tik nedarykit klaidos ir neduokit vyresnėlės daiktų mažylei. Geriau nereikia pasakot,kad reikia dalintis žaislais ir visa kita. Kol antroji mažą,jai nereikia vyresnėlės žaislų ir daiktų,todėl ir neduokit.
o kad vyresnėlė "atjaunės" gimus sesei tai visai gali būt-labai nestresuokit,išaugs 4u.gif
Beje,kaip darysit su mažosios lovyte? Kur ji miegos? Labai svarbu neatimti lovos iš vyresnėlės,atsiradus mažei mirksiukas.gif Arba,jei planuojat perkelt į didesnę lovytę,tai tą daryti reikėtų iki gimstant vaikeliui. Lovytė,tai vaiko pasaulis,saugi zona ir t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramunita: 02 kovo 2010 - 11:44
QUOTE(burundukas @ 2010 03 02, 10:04)
Sveiki, turim dviejų metukų mergytę, už kelių dienų turėtų gimti sesutė.
Mergaitė yra prisirišusi prie manęs, pavydi mamos.
Apie sesutės atėjimą daug šnekam, aiškinam, kad tuoj turėsim dar vieną leliuką, kad bus maža lėlytė, kuria reikės rūpintis, kad mes jas abi labai mylėsim, kad reikės duoti žaisliukų ir t.t. Dažnai su tėčiu paklauso pilvuką, kas jame dedasi. Žodžiu iki šiol galvojom kad lyg vskas turėtų būti gerai, bet pradėjo nerimą kelti jos elgesys lopšelyje, kurį lankom nuo naujų metų be jokių problemų kol nesusirgo. Prabuvom namie 2,5 savaitės, į lopšelį eiti visiškai nenori, o nuėjusi pradėjo daryti į kelnes (be pamperso jau daugiau kaip pusė metų), išsigandom, kad gal puslytę peršalo, šlapimo tyrimas rodo, kad viskas ok, kadangi namie taip nesielgia peršasi išvada, kad čia ji taip bando protestuoti prieš lopšelį.
Bijom kad kažko panašaus nebūtų iš pavydo ir gimus sesutei.
Gal kas turit panašaus amžiaus vaikus ir galit pasidalinti patirtimi kaip elgtis kad vyresnėlis mylėtų naujagimį?

Pas mus tarp vaikų 1m.11mėn.skirtumas.Iš pradžių buvo didelė meilė,susidomėjimas,bet po poros mėn.pradėjo baisiai pavydėt,tai bent jau mūsų mažei labai padėjo išėjimai pasiliksmint be kūdikio.Tarkim į žaidimų kambarį,baseiną.Taip ji matyt jausdavo,kad yra kompensuojamas tas dėmesys.O šiaip,eidavom kartu su lelium į parką,tai visad padūkdavom kartu,kol mažylis damiegodavo.Tiesiog geriausiai "gydydavo" dėmesys.O nuo sauskelnių iki mažojo gimimo jau buvo atpratus,bet gimus broliui vėl pradėjo daryt į sauskelnes ir jų atsisakėm,tik kiek daugiau nei po metų nuo mažiaus gimimo doh.gif Pirmiausiai norėjo būti mažytė ir daryt į pampį,o po to atsirado baimė,kad prisisisios miegodama.
O pavydas iki šiol yra unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2010 03 02, 11:43)
Beje,kaip darysit su mažosios lovyte? Kur ji miegos? Labai svarbu neatimti lovos iš vyresnėlės,atsiradus mažei mirksiukas.gif Arba,jei planuojat perkelt į didesnę lovytę,tai tą daryti reikėtų iki gimstant vaikeliui. Lovytė,tai vaiko pasaulis,saugi zona ir t.t.

Tai mes stengiamės kiek galėdami viską iš anksto ruoštis, jau beveik mėnuo kaip nupirkom dviejų aukštų lovą, tai ji naktį miega pirmam, kai nėjo į lopšelį dieną miegodavo ir žaisdavo antram aukšte, o jos mažą lovytę persinešėm irgi iš anksto į savo miegamą.
Bet tų daiktų davimo sesei neišvengsim vis tiek. Su lova nupirkom ir koldra bei uzvilkimus naujus, jau didesnius, kad vyresnei būtų viskas nauja, o sesei liks maža lova ir pataliukai. Lovytę savaitgalį persinešėm į savo miegamą, tai tą vakarą ji norėjo gulti į lovytę, nors atsiradus didelei lovai nei karto nelipo jau į lovytę. Žodžiu kiek įmanydami stengiamės ruošti prie visko iš anksto, bet va tas viskas mano mano mano tai labai jaučiamas doh.gif O nesupirksim gi visko visko naujo naujam leliukui, per tuos du metus ir taip niekas nesudeveta
lovyte nezinotum tai galvotum kad nauja, niekur jokio ibrezimo ar pan. Nebent reikia keistis su kuo nors kad vyresnei nebutu cia mano smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Ruta1992 @ 2010 03 02, 11:47)
,tai bent jau mūsų mažei labai padėjo išėjimai pasiliksmint be kūdikio.Tarkim į žaidimų kambarį,baseiną.Taip ji matyt jausdavo,kad yra kompensuojamas tas dėmesys.O šiaip,eidavom kartu su lelium į parką,tai visad padūkdavom kartu,kol mažylis damiegodavo.Tiesiog geriausiai "gydydavo" dėmesys.

Ačiū labai, manau labai gera mintis, turėsim omeny.
Atsakyti
QUOTE(burundukas @ 2010 03 02, 12:14)
Tai mes stengiamės kiek galėdami viską iš anksto ruoštis, jau beveik mėnuo kaip nupirkom dviejų aukštų lovą, tai ji naktį miega pirmam, kai nėjo į lopšelį dieną miegodavo ir žaisdavo antram aukšte, o jos mažą lovytę persinešėm irgi iš anksto į savo miegamą.
Bet tų daiktų davimo sesei neišvengsim vis tiek. Su lova nupirkom ir koldra bei uzvilkimus naujus, jau didesnius, kad vyresnei būtų viskas nauja, o sesei liks maža lova ir pataliukai. Lovytę savaitgalį persinešėm į savo miegamą, tai tą vakarą ji norėjo gulti į lovytę, nors atsiradus didelei lovai nei karto nelipo jau į lovytę. Žodžiu kiek įmanydami stengiamės ruošti prie visko iš anksto, bet va tas viskas mano mano mano tai labai jaučiamas  doh.gif O nesupirksim gi visko visko naujo naujam leliukui, per tuos du metus ir taip niekas nesudeveta
lovyte nezinotum tai galvotum kad nauja, niekur jokio ibrezimo ar pan. Nebent reikia keistis su kuo nors kad vyresnei nebutu cia mano  smile.gif
Papildyta:

Ačiū labai, manau labai gera mintis, turėsim omeny.

Ir dar svarbu manau yra nevartoti tokių frazių:Ji mažesnė,todėl jai reikia daugiau dėmesio ar pns.Nes tada mergytė pradės galvot,kad jei pradės elgtis kaip mažas vaikas,tai dėmesio jai rodysit daugiau.Mums taip buvo,kai kažkokia moteriškė parke numetė komentarą (mažius pradėjo verkti,o dičkė šalia verkšleno,kad ją reikia pasupt): Nu nurimk gi,matai,jis mažiukas,jis verkia,todėl pirmiau reikia jį nuraminti ir pralinksmint,nes jis MAŽAS.
Nuo tada dičkė doh.gif doh.gif Jai ir tyrelės reikia ir mišinuko reikia ir pasupt reikia ir ant rankų nešiot reikia doh.gif doh.gif Ot tai bobikei būčiau išrašius velnių...
Atsakyti
pas mane tarp vaikuciu beveik 2metai skirtumas viresnele taipt nenorei prieme broliuka verysad.gif .mes taipat atidavem suneliui dukrytes lovyte bet db viresnele miega su teveleis kol kas jos nepratinsim prie miegojimo atskirai nenoriu jos dar labiau nuskriausti juk ir taip db gauna maziau demesio .praeis truputeli daugiau laiko tada jau guldysim atskirai.prie naujos lovos dukrytei nupirkom nauja patalyne ir pirksim dideli labai dideli zaisla kad mazute negaletu atsispirti gultis i nauja lovyte tongue.gif .del zaisliuku ji su mielu noru atidave broliukui savo barskucius,su viresnele keiciam broliukui sauskelnes,maudome kartu viska stengiames daryti kartu kai ji maitinu tuometu jai skaitau knygeles kai broliukas miega mes kepam pyragus leidziu jai man padeti aisku ji visa issitepa nuo galvos iki koju biggrin.gif bet kaip jai buna smagu.dar einame kartu i laukuti lipdyti sniego seni biggrin.gif pries gimstant suneliui tai pat ruosem dukryte pasakojom apie leliu ji miegodavo apsikabinusi pilvuka tada atrode kad viskas bus gerai,bet ka jau padarysi kartais islenda dede pavydas. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(burundukas @ 2010 03 02, 12:14)
Tai mes stengiamės kiek galėdami viską iš anksto ruoštis, jau beveik mėnuo kaip nupirkom dviejų aukštų lovą, tai ji naktį miega pirmam, kai nėjo į lopšelį dieną miegodavo ir žaisdavo antram aukšte, o jos mažą lovytę persinešėm irgi iš anksto į savo miegamą.
Bet tų daiktų davimo sesei neišvengsim vis tiek. Su lova nupirkom ir koldra bei uzvilkimus naujus, jau didesnius, kad vyresnei būtų viskas nauja, o sesei liks maža lova ir pataliukai. Lovytę savaitgalį persinešėm į savo miegamą, tai tą vakarą ji norėjo gulti į lovytę, nors atsiradus didelei lovai nei karto nelipo jau į lovytę. Žodžiu kiek įmanydami stengiamės ruošti prie visko iš anksto, bet va tas viskas mano mano mano tai labai jaučiamas  doh.gif O nesupirksim gi visko visko naujo naujam leliukui, per tuos du metus ir taip niekas nesudeveta
lovyte nezinotum tai galvotum kad nauja, niekur jokio ibrezimo ar pan. Nebent reikia keistis su kuo nors kad vyresnei nebutu cia mano  smile.gif

tai aišku,kad neišvengsi to daiktų atidavimo,bet aš turėjau omeny daugiau žaislus ar jos mielus daiktelius, pvz kokius merliukus,su kuriais miega,ar dar ką. Pvz daugės mergytė turėjo ir tebeturi savo pagalvytę,tokią spec kūdikiams,tai ji su ja miega smile.gif Ir teko tėvams kitą pirkt,kai atsirado antras vaikas. kitos draugės vaikas turi savo kaldrytę,ji jam jau mažoka (jam 5eri).bet kai mama sugalvojo,kad reiktų ją naudoti kitam vaikui-buvo daug ašarėlių ir liko ta kaldrytė pas vyresnėlį mirksiukas.gif
Irr svarbiausia,nekaltikint savęs dėl to,kad pavydas bus,nes jis bus-kitaip tiesiog neįmanoma mirksiukas.gif ir "atjaunėti" gali vyresnioji būtent dėl to,kad tam mažam bejėgiui padarėliui atitenka visas mamos,tėvelio ir svečių dėmesys mirksiukas.gif Bet paaugs ir viskas bus thumbup.gif
Atsakyti
Vertingi straipsniai šituo klausimu:

čia ir čia.

4u.gif
Atsakyti
Tikrai naudingi straipniai smile.gif Ši tema ir man yra labai aktuali. Visą nėštumą stengiausi pratinti savo dukrytę, prie minties, kad laukiam šeimos pagausėjimo, ji nuolat šnekina mano pilkuką, kuteną jį, sako, kad nori leliuko,kad padės man, kad žais su juo, bet paskutiniu metu vis dažniau pastebiu, kad ir ji dar nori pabūti mažyte, vis dažniau pradėjo prašytis ant rankų, kad ją panešiočiau ir nuolat kartoja "mano mama".Todėl kyla nerimas, kas bus kai gims broliukas ar sesutė?O juk laukti liko visai nedaug. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Taistė @ 2010 03 02, 13:14)
Vertingi straipsniai šituo klausimu:

čia ir čia.

4u.gif

ačiū labai už nuorodėlę, labai patiko straipsniai, tikiuosi pavyks kažką pritaikyti praktikoje. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ruta1992 @ 2010 03 02, 12:24)
Ir dar svarbu manau yra nevartoti tokių frazių:Ji mažesnė,todėl jai reikia daugiau dėmesio reikia 

Ačiū už patarimą,mes kaip tik tas frazes vartojam blush2.gif Tiesa,kažko negatyvaus dar nepastebėjau,bet,manau,patarimas vertas dėmesio .Tuo labiau,kad tarp mano dukryčių-1,5 metų skirtumas,ir netrukus jos susilygins ne tik ūgiu smile.gif Nenorėčiau,kad viena liktų "amžinai mažesnė".
O mano vyresnėlė į sesę reaguoja dvejopai: arba taip,kaip mes su sese elgiamės(bučiuoja,supa,"keičia sauskelnes"),arba taip,kaip mes su ja pačia elgiamės (verkiančią ramina griežtu tonu :"šaaa!")
Tiesa,mato,kaip mažylę maitinu,tai dažnai pati prašosi ant rankų,imituoja žindimą smile.gif .Stengiuosi kuo daugiau skirti jai dėmesio,ypač,kol mažoji miega.Šiaip jei ko nors nori ir mato,kad aš užsiėmusi-iškart eina pas tėtį wub.gif
Atsakyti

Tikimes, kad ir mes padovanosim sesute ar broliuka, tik dar nemazai laiko laukti ax.gif Kol planavom antra iskart nusprendem mazajai nupirkti normalia lova, kad neskaudetu sirdele kai reikes atiduoti senaja kazkam kitam.Miegam atskirai jau mazdaug nuo 1-eriu metu, irgi su ta mintim, kad kuo greiciau ipras, tuo maziau stresu bus kai su teveliais kambary dar kazkas miegos.O del fraziu, kurios vaika gali veikti tai taip galvoju, kad geriau nesakyti, kad pvz.tu didelis, jis mazas, todel reikia demesio, supti ar pan.o kaip tik, kad tu didelis, todel maziuka visko ismokysi - kaip zaisti, kaip paciam valgyti, ant puodo sedeti ir t.t.Kuo labiau kelti vyresnio pasitikejima ir tikejima savimi.Ech, kad realybeje taip butu lengva.Mes laiko dar turim, dar kaupiam informacija ir kitu pasakojimus ax.gif






















Atsakyti