Įkraunama...
Įkraunama...

Apie Kūčias

labukas visoms mamytems ir teveliams biggrin.gif

kadangi siais metais pirma karta kucias svesiu uzsienyje, su vyru uzsienieciu ir jo seima, noriu suzinoti, ka reiskia kucios? nes jie katalikai, krikscionys, bet kuciu neturi g.gif tai sakau, gal jus galetumete padeti, man neismanelei blush2.gif blush2.gif

aciu ir su artejanciom sventem drinks_cheers.gif
Atsakyti
Kucios - laukimas Jezaus Kristaus gimimo. Kaledos- Jezus jau gimes.
Atsakyti
Kalėdų išvakarės – Kūčios – šventė, kurios metu išsivaduojama iš tamsiojo meto. Ši šventė tapatinama ir su krikščioniškąja – kūdikėlio Jėzaus gimimo išvakarėmis.

O apie tradicijas ir papročius labai daug info galima per google paiešką susirasti.
Atsakyti
ir as pirmus metus svesiu kucias, cia Kalifornijoje...Labai noriu ir savo vyrui parodyti tradicijas Kuciu vakaro jaukuma.Tikiuosi kad iseis! ax.gif
Atsakyti
Pagal senovini krikcioniskaji simboli pagal viska kucios tai vienas is paskutines vakarienes simboliu, nors ir labai paradokslau jos turetu buti per velykas, bet taip susikloste jog jos buna per kaledas (eigos to viso nezinau kodel taip ivyko schmoll.gif )
siaip tai yra seimos vienybes svente, ir vienas is simboliu tai sventa seimyna su naugimiu kudykeliu Jezumi. pagrindiniai kuciu akcentai tai sienas po staltiese (mazas ziupsneliukas) kaip simbolis jog Jezus gime prakartelej ant sieno, bei paplotelis kuriuo lauzomasi- Jezaus kuno simboliu, dvylika ptiekalu- simbolis kaip dvylika apastalu (kitas simbolis 12 menesiu) Zuvis kaip maistas nes Jezus bovo zvejis. taigi tiek truputi simbolikos, be to ant kuciu stalo patiekiamas maistas yra ne mesiskas be pieno produktu.
Atsakyti
Labai daug info apie Kucias yra www.romuva.lt smile.gif
Atsakyti
Tik ten pagoniškoji kūčių "versija".

QUOTE(xxkamane @ 2005 12 13, 15:51)
Jezus buvo zvejis.

Tikrai? bigsmile.gif
Atsakyti
Betgi Kūčia ir buvo pagoniška šventė. Tai apeiginė šventė, pradedanti Kalėdas.
O Jėzus buvo stalius. Vienintelis stalius, tapęs Kristumi...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2006 01 08, 21:58)
Betgi Kūčia ir buvo pagoniška šventė.

Aš to ir neneigiu (kas buvo, nors istorija sudėliojo savaip), tik temos autorė kalbėjo apie katalikus, todėl ir palikau tokį pastebėjimą.
Atsakyti