Įkraunama...
Įkraunama...

Pyragas Hermanas

QUOTE(evutukas @ 2010 03 23, 16:34)
siandien dar uzsiraugiau hermana, ar kas kepat ji?kokiu priewdu dedat?as pagrinde su razinom darau 4u.gif



Aš irgi jau trečią Hermaną užsiauginau, ką tik išsikepiau. Dedu į tešlą be visų būtinų ingredientų dar pusę pakelio varškės ir apibarsčiau viršų cielais riešutais. Nemaišiau jų į tešlą, nes man jie nusėda ant dugno. Dieviško skonio pyragas. Labai esu dėkinga kolegei, kuri davė tos tešlos raugo. Žaidžiu dabar su ja kaip su kokiu vaiku biggrin.gif

Beje jei kas norit irgi užsiauginti ir išsikepti šį pyragą ir esat iš Klaipėdos, rašykit į až, mielai padovanosiu vieną tą vadinamą "vaiką" biggrin.gif Nes kaip suprantu ten kažkokios rūgimo bakterijos, suteikančios pyragui specifinį skonį ir kvapą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laumupė: 23 kovo 2010 - 19:47
QUOTE(evutukas @ 2010 03 23, 12:34)
siandien dar uzsiraugiau hermana, ar kas kepat ji?kokiu priewdu dedat?as pagrinde su razinom darau 4u.gif

g.gif kas cia per zveris??????
Atsakyti
QUOTE(daividija @ 2010 03 23, 19:11)
g.gif kas cia per zveris??????

user posted image cia man atrodo kazkas panasaus kaip kaledoms kepa , laiko ir visa tai uztrunka apie menesi ... brandintas pyragas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(daividija @ 2010 03 23, 20:11)
g.gif kas cia per zveris??????

va toks zveriukas)
http://www.patiekala...-hermanas/2623/
Atsakyti
QUOTE(daividija @ 2010 03 23, 20:11)
g.gif kas cia per zveris??????


Cia apie ta pati tik kitu pavadinimu biggrin.gif
QUOTE(laselis @ 2010 02 12, 14:52)
Noriu  Jums pristatyti  Huberta (ne mano kurinys  ax.gif , gal kas atsimenat pries gerus kokius penkis metus seimininkes dalindavosi toki rauga, kuri 10 dienu augindavo, paskui kepdavo ir gaudavosi toks skanus pyragas).  Kepiau ir as gavusi to raugo is kazkur. Kadangi  ji reikdavo kepti kas 10 dienu, tai po kokiu geru 3 menesiu nusibodo ir daugiau nebeauginau. Praejus kuriam laikui MB vis ji prisimindavo, bet niekas is aplinkiniu to raugo nebeturejo. Taip ir baigesi.  verysad.gif
Jau rasiau, kad dariau kvietini rauga, bet su juo man duonyte nelabai, o va,  ruginis – tai daiktas. thumbup.gif  Taigi, liko man to kvietinio raugo, galvojau ismesti, bet gaila pasidare. Tai MB pasiule pabandyti Huberta uzraugti, ir ka Jus manot – gavosi. Siandien pagooglinau ir radau, kad ir be kvietinio raugo gautusi, ten labai graziai viskas surasyta, tai as darau copy/paste, o skliaustuose mano pakeitimai

Hubertas
1 stiklinė cukraus
1 stiklinė pieno
1 stiklinė miltų
(as dar dejau 2/3 stiklines kvietinio raugo)

viską sumaišyti ir supylus į trijų litrų stiklainį (pridengti marle,kad nepridulkėtų,bet tešla "kvėpuotų"), kambario temperatūroje rauginti sekančiai:

1 -dieną - laikyti ramiai,nejudinti
2 -dieną - kartą dienoje pamaišyti
3 -dieną - laikyti ramiai,nejudinti
4 -dieną - kartą dienoje pamaišyti
5 -dieną - vakare – pridėti:
• 1 stiklinę cukraus
• 1 stiklinę pieno
• 1 stiklinę miltų

6 -d -pamaišyti kartą dienoje
7- d - """"""""
8- d - """""""
9 -d - """"""""
10 dieną iš ryto pridėti visko ,kaip 5 -tą dieną

Tą pačią dieną reikia kepti.Pirmiausia visą raugą dalyti per pusę(čia jeigu norima jo ir toliau turėti).Vieną pusę palikti kepimui,o kitą kitą dalinti dar per pusę.Vieną pusės dalį pasilikti sau dėl raugo, antrąją dalį galima kam nors duoti arba pridėti prie kepimo dalies.Jei neketiname daugiau raugo turėti,tai kepame nedaliname,kepame iš viso raugo.

Kepimui: į kepimo dalies raugą dar pridedame
1 stiklinę cukraus
1 stiklinę pieno (nedejau, nes neturejau)
3 kiaušinius (buvo like tik 2 kiausiniai M dydzio, tai juos tik ir dejau)
3 stiklines miltų (dejau tik 2, nes nepyliau pieno, ir truko vieno kiausinio)
pusę stiklinės aliejaus (dejau puse stiklines istirpinto margarino)
1 šaukštas kepimo miltelių (dejau viena a.s. su kaupu)
1 šaukštas vanilinio cukraus

Daugiau įvairūs priedai pasirinktinai:riešutai,razinos,saulėgrąžos,cinamonas,varškė ir t.t.Kiekvieną kartą gali būti vis kitoks.Kiek pamenu nuo priedų pyrago skonis keičiasi.
(as kepdavau su aguonomis, arba su iv. dziovintais vaisiais)
Kepti vidutinio karštumo orkaitėje apie 40 - 60 min. (kepiau valanda orkaiteje, nes duonkepe visa diena sukasi kaip bitute, bet kita karta bandysiu kepti su kekso programa)

Su rauginimui palikta tešla ,pradėti viską nuo pirmos dienos iki dešimtos.Ir vėl pyragas - su kitu priedu

Skanaus
Pjuvis nelabai grazus, nes pjoviau karsta (MB fotoaparata norejos isivezti, tai skubejau  ax.gif )


Nuotrauka cia: http://www.supermama...?...&p=34758931
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laselis: 23 kovo 2010 - 21:20
QUOTE(Ulitka @ 2010 03 23, 20:15)

nea, ne man sis varijantas blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(laumupė @ 2010 03 23, 20:46)
Aš irgi jau trečią Hermaną užsiauginau, ką tik išsikepiau. Dedu į tešlą be visų būtinų ingredientų dar pusę pakelio varškės ir apibarsčiau viršų cielais riešutais. Nemaišiau jų į tešlą, nes man jie nusėda ant dugno. Dieviško skonio pyragas. Labai esu dėkinga kolegei, kuri davė tos tešlos raugo. Žaidžiu dabar su ja kaip su kokiu vaiku  biggrin.gif

Beje jei kas norit irgi užsiauginti ir išsikepti šį pyragą ir esat iš Klaipėdos, rašykit į až, mielai padovanosiu vieną tą vadinamą "vaiką"  biggrin.gif  Nes kaip suprantu ten kažkokios rūgimo bakterijos, suteikančios pyragui specifinį skonį ir kvapą.

uzsiraugti galima paprastai....po 1 puodeli cukraus, pieno, miltu, maisyti 3 dienas, ketvirta pamaitinti tuo paciu, vel 3 maisyti ir 8 diea maitinti ir atskirti, labai paprasta, jei neturiu kam duoti, tada vaika atsidedu, o is likusio kepu pyraga. o varskes pakelis?trintos ar ne?
o pries tai recepteli 10 dienu auginama?as skaiciau, kad 8 g.gif jau nepamenu kaip darydavau doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo evutukas: 23 kovo 2010 - 21:35
QUOTE(evutukas @ 2010 03 23, 23:32)
uzsiraugti galima paprastai....po 1 puodeli cukraus, pieno, miltu, maisyti 3 dienas, ketvirta pamaitinti tuo paciu, vel 3 maisyti ir 8 diea maitinti ir atskirti, labai paprasta, jei neturiu kam duoti, tada vaika atsidedu, o is likusio kepu pyraga. o varskes pakelis?trintos ar ne?
o pries tai recepteli 10 dienu auginama?as skaiciau, kad 8 g.gif jau nepamenu kaip darydavau doh.gif


Varškę dedu tiesiai iš pakelio, gal net daugiau kaip pusę pakelio, netrintą ir gerai išmaišau tešlą. Iškepus tos varškės nei matosi, nei jaučiasi, bet ji priduoda tokį gerą skonį ir drėgnumą bigsmile.gif

Nu nežinau g.gif Bet aš tai auginu jį 9 dienas, 5-ą dieną pamaitinu ir dar paauginus keturias dienas 10-ą dieną kepu, o ir nemanau, jog taip paprastai ten pasigamina tas raugas vien iš stiklinės miltų, pieno ir cukraus, nes man ta tešla per tas auginimo dienas tokius burbulus leidžia, ji auga, kvėpuoja, na grynai vyksta kažkoks rūgimo procesas, o nuo paprasto parduotuvinio pieno vargiai ar tai įmanoma, juk tai pasterizuotas pienas, jis net nesurūgsta.
Einu pagooglinsiu, gal rasiu kokios informacijos apie tą tešlą, nes aš tai linkusi tikėti, jog ten kažkokios spec.bakterijos vistik, nes jau toks specifinis to pyrago skonis, nei su niekuom nesulyginamas mastau.gif
Atsakyti
Sveikutes kulinares.Turiu toki klausima.Auginu ta vatikano duona vadinama arba Hermanas ar dar kitaip.Tai va,noriu paklausti ar galima jau iskepta duona uzzsaldyti kameroj?Noriu nuvezti lauktuviu i UK,bet jau atejo laikas ja kepti,o skrisiu tik po keliu dienu.Taigi ar nepakeis skonio tas pyragas ar duona kai atsildysiu?
Atsakyti
QUOTE(laumupė @ 2010 03 24, 10:44)
Varškę dedu tiesiai iš pakelio, gal net daugiau kaip pusę pakelio, netrintą ir gerai išmaišau tešlą. Iškepus tos varškės nei matosi, nei jaučiasi, bet ji priduoda tokį gerą skonį ir drėgnumą  bigsmile.gif

Nu nežinau  g.gif  Bet aš tai auginu jį 9 dienas, 5-ą dieną pamaitinu ir dar paauginus keturias dienas 10-ą dieną kepu, o ir nemanau, jog taip paprastai ten pasigamina tas raugas vien iš stiklinės miltų, pieno ir cukraus, nes man ta tešla per tas auginimo dienas tokius burbulus leidžia, ji auga, kvėpuoja, na grynai vyksta kažkoks rūgimo procesas, o nuo paprasto parduotuvinio pieno vargiai ar tai įmanoma, juk tai pasterizuotas pienas, jis net nesurūgsta.
Einu pagooglinsiu, gal rasiu kokios informacijos apie tą tešlą, nes aš tai linkusi tikėti, jog ten kažkokios spec.bakterijos vistik, nes jau toks specifinis to pyrago skonis, nei su niekuom nesulyginamas  mastau.gif

TAI TAIP RUGSTA, NES PIENAS RUGIMA DUODA, JUK JIS IS ORO, JI PIRMAS KAZKAS JUK TURI PAGAMINTI 4u.gif AS VAKAR UZSIRAUGIAU, TAI SIANDIEN JAU RUGSTA JIS, JAUCIASI 4u.gif RADAU RECEPTA TAI TAIP KAIP IR SAKIAU DAROMA, PO 1 ST VISKO 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(evutukas @ 2010 03 24, 17:21)
TAI TAIP RUGSTA, NES PIENAS RUGIMA DUODA, JUK JIS IS ORO, JI PIRMAS KAZKAS JUK TURI PAGAMINTI 4u.gif



Nu tai ir liuks bigsmile.gif Aš tai darbe šiandien cielus du gabalus suryjau, dar dabar skonį burnoj jaučiu.... skanumėlis bigsmile.gif Rauginkim toliau Hermanus 4u.gif
Atsakyti
tai nesupratau , vienur raso pyragas HERMANAS kitur HUBERTAS, tai čia tas pats ar kitas, gamyba bent panasi su "vaiku" auginimu. norėtusi tiksliau kazko
Atsakyti