Įkraunama...
Įkraunama...

Geležies preparatai

Gydytoja rekomendavo ferum lek pakeisti Beres plus?
Gal zinot kuo jis geresnis ir kaip jis veikia ir ar imanoma jo nusipirkti Vilniaus vaistinese nes Alytuj jo nera.
Atsakyti
Alvija, man labai sunku komentuoti, kodėl jūsų gydytoja pakeitė ferrum-lec į Beres Drops plus lašus.
Šie du preparatai yra skirtingos sudėties. Ferrum-lec yra geležies preparatas, naudojamas geležies trūkumo mažakraujystei gydyti. O Beres Drops plus lašai - mineralų kompleksas. Ir Beres lašai dažniausiai skiriami imunitetui stiprinti dažnai sergantiems vaikams.
Kodėl šių vaistų nėra Alytuje, aš nežinau, gal galima rasti vaistinę, kuri galėtų šiuos vaistus užsakyti ir atvežtų iš kito miesto.
Atsakyti
Gerb. Gydytoja
Musu gydytoja sake kad berus plus atstato krauja per dvi savaites ir neelergizuoja. Gal ji ka nors supainiojo.
O pakeite ferum lex i berus plus del to kad mazyli isbere bet tiksliai nezinom ar nuo gelezies nes davem ir banano kelias dienas, ir dar lasiuku ACD, tai dabar sunku pasakyt nuo ko . Siuo metu nutraukem ir gelezi ir bananus ir vitaminus. Laukiam kol nurims organizmas.
Dar man kilo klausimas o nuo homeopatiniu vaistuku ar gali paberti (Acogripdilum) ir kiek ju reiktu profilaktiskai duot 3,5 men vaikeliui. Mes juos kolkas geriam nes neseniai persirgom ausu uzdegimu ir gerklyte buvo paraudusi, bet dabar jau viskas susitvarke.
Atsakyti
Nuo visų jūsų minėtų dalykų gali berti...
Paprasčiausiai, panagrinėkite, kada kokį vaistą pradėjote duoti, ir po kiek laiko išbėrė. Paprastai bėrimas atsiranda, praėjus 1 - 2 dienom po alergizuojančio vaisto ar produkto.
Pavyzdžiui, jei ferrum-lec naudojot jau kelias savaites nekeisdami dozės ir tik dabar išbėrė, tai abejotina, kad čia ferrum-lec kaltas.
O kokios problemos jums yra su krauju? Gal visai nebūtina naudoti geležies preparatų? Pvz.: mažakraujystė gali būti ir dėl infekcijos, tuomet kraujas atsistato pats, ar naudosit beres lašus, ar ne...
Dėl beres lašų, niekur neskaičiau, kad jie naudojami kraujui atstatinėti, nebent netiesiogiai, gerindami imunitetą ir padėdami išvengti infekcijų.
Dėl homeopatinių vaistų, jei jau infekcijos požymiai praėjo, manau, juos reikia nutraukti...
Atsakyti
Ferum lex pratinom po kelis lasiukus jau kokia savaite ir kaip tik dabar po dveiju pilnos dozes dienu isbere ( duodam po puse saukstelio)gal tai tik sutapo.Siandien berimo nematyti tai gal pabandysiu vel duot ferum lex.
Mums kai buvo 2,5 men hemoglobinas buvo 111. ir svorio priaugo tik 300gr. Galima sakyt visa trecia men labai blogai valge jo paros norm aniekada nesieke 500gr. Bet kai pakeitem Hipp pre i Similac advanse po truputeli pradejo valgyt as taip itariu kad netiko misinukas nors dar maitinau ir savo pienu bet ir jo atsisakydavo.
Dabar jau valgo geriau rodo nora valgyt o kartais isvalgo po 150 gr o tai man labai daug kai isvalgydavo vos po 30 gr.
Musu kraujukas buvo blogas jau gerokia pries infekcija.
Dar del tu homeopatiniu: vyresnioji siuo metu truputi sloguoja ir kosti tai ar nebutu gerai mazajam homeopatinius lasiukus kaip profilaktine priemone nuo infekcijos.?
Atsakyti
Kadangi tema apie gelezies preparatus, tai pasinaudosiu proga ir paklausiu gydytojos. Mano dukrytei, kuriai 5 men. irgi neseniai dare kraujo tyrima ir hemoglobinas buvo 109. Tai gydytoja liepe papildomai duoti gelezies. Israse Feroglobin B12 sirupo, bet perskaicius vaisto anotacija pamaciau, kad jo negalima duoti kudikiams, tai kaip suprast? Mums liepe gert po 2,5 ml per diena sio sirupo. Kokia jusu nuomone apie si preparata, o gal yra geresniu gelezies preparatu kudikiams?

Na Alvija, ir istikruju kokie tie musu kudikeliai panasus.  ;)
Atsakyti
Isties idomu nuomone apie Ferroglobin, ten atrodo ieina dar ir vitaminu. Jeigu geriam siaip vitaminu, ar nebus per daug? LOR gydytoja taip gana lengva ranka parekomendavo Ferroglobina, bet kiek zinau tai buna gana sunkus pasaliniai reiskiniai - viduriu sudirginimas, uzkietejimas ir t.t. O po antibiotiku zarnynas juk nera stiprus... Ar gelezies preparatai skiriami, jeigu 3,5 metu vaiko hemoglobinas dar pries liga buvo 104 (is venos kraujo), dabar matyt yra dar maziau? Musu seimos gydytojos nuomone, neverta gerti net vitaminu, nes vaikas turi viska gauti is maisto.
Atsakyti
Vyresniems vaikuciams galiu parekomenduot Vision firmos vitaminus mano kleckui atstate krauja per dvi savaites o taip nepadejo nei Vidailyn nei jokie kitokie puse metu vargom su mazakraujyste, jie brangus bet apsimoka. Ant dezutes raso kad nuo 4 metu bet as daviau kai buvo dvieju metu tik doze mazesne.
Atsakyti
QUOTE
Ferum lex pratinom po kelis lasiukus jau kokia savaite ir kaip tik dabar po dveiju pilnos dozes dienu isbere ( duodam po puse saukstelio)gal tai tik sutapo.Siandien berimo nematyti tai gal pabandysiu vel duot ferum lex.
Mums kai buvo 2,5 men hemoglobinas buvo 111. ir svorio priaugo tik 300gr. Galima sakyt visa trecia men labai blogai valge jo paros norm aniekada nesieke 500gr. Bet kai pakeitem Hipp pre i Similac advanse po truputeli pradejo valgyt as taip itariu kad netiko misinukas nors dar maitinau ir savo pienu bet ir jo atsisakydavo.
Dabar jau valgo geriau rodo nora valgyt o kartais isvalgo po 150 gr o tai man labai daug kai isvalgydavo vos po 30 gr.
Musu kraujukas buvo blogas jau gerokia pries infekcija.
Dar del tu homeopatiniu: vyresnioji siuo metu truputi sloguoja ir kosti tai ar nebutu gerai mazajam homeopatinius lasiukus kaip profilaktine priemone nuo infekcijos.?

Profilaktiškai neduočiau jokių vaistų, net ir homeopatinių.
O dėl geležies - Ferrum-lec-jei Hb nebuvo nukritęs žemiau 111 g/l, tai geležies ir nereikia.
Jau rašiau kažkurioje temoje, kad 2 - 3 mėn kūdikiams būdinga fiziologinė anemija, kuri praeina ir negydant. Jei nuo Ferrum-lec išbėrė, nebeduokit.
Dabar valgo gerai, mišinukuose yra pakankamai geležies pridėta, taigi, tikėtina, kad 4 mėn kūdikio kraujas bus normalus.
Atsakyti
Atsakysiu mamoms (Ingutei ir Norai), kurios klausė dėl Ferroglobino.
Taip, tai yra polivitaminai su padidintu geležies kiekiu. 1ml - 7 mg. Kadangi tai yra polivitaminai, tai gerti su kitais polivitaminais nereikėtų, kadangi bus per didelė dozė.
Komplikacijų yra, kaip ir nuo kitų vaistų. O minėti simptomai dažniausiai priklauso nuo geležies. Ferroglobin B12 galima duoti kūdikiams, bet aš rekomenduočiau vaikams, kuriems reikalinga geležis, duoti geležies preparatus: Ferrum-lec, Spartocin, Tot-Hema ir t.t. Papildomai reikia skirti folinę rūgštį ir vit. C, kurie pagerina geležies įsisavinimą.
Abi mamos klausė, ar verta duoti geležies preparatų. Vaikų hb normoje yra 110 - 130 g/l. MAžakraujystė dar nereiškia, kad vaikui trūksta geležies. Be geležies trūkumo gali būti labai daug ir kitų priežasčių. Pirma, reikia atlikti tyrimus, nustatančius geležies kiekį kraujyje. Tikslaiusias tyrimas - feritino kiekis kraujyje. Ir tik tiksliai nustačius diagnozę galima skirti gydymą.
Atsakyti
QUOTE
Vyresniems vaikuciams galiu parekomenduot Vision firmos vitaminus mano kleckui atstate krauja per dvi savaites o taip nepadejo nei Vidailyn nei jokie kitokie puse metu vargom su mazakraujyste, jie brangus bet apsimoka. Ant dezutes raso kad nuo 4 metu bet as daviau kai buvo dvieju metu tik doze mazesne.

Taip, vitaminai kraują atstatyti padeda, kadangi Hemoglobino sintezė priklauso nuo daugelio vitaminų ir jų trūkumas gali sąlygoti mažakaujystę.
Tačiau kiek aš žinau, Vision firmos vitaminai Lietuvoje neregistruoti...O gal mano žinios pasenusios?
Atsakyti
Gerb. Gydytoja Vision vitaminai yra registruoti tik keturiu pavadinimu o kiti visi ne. Vienas is tu registruotu ir yra vaikiski Laifak junior, atrodo taip jie vadinasi. Naudojom iki sio rudens ir tikrai buvo labai geras kraujas kad ir sirgdavo infekcinem ligom net gydytoja stebejosi. Dabar duodam tai marsieciu tai Kiddi. MINI multi.Dar daviau centrum bet tikrai nieko gero jokio poveikio. O gal jus Gydytoja galetumet kokius rekomenduot triju metu mergytei ,kaip tie pvz Ribomunil ?
Atsakyti