Įkraunama...
Įkraunama...

Sarkoidozė

Sveiki,

turiu maza vaikuti ir man nieko netruktu, tik dziaugtis juo ir gyvenimu... bet praejus keliems menesiams po gimdymo emiau blogiau jaustis... po begales nerimo dienu ir tyrimu man nustate plauciu sarkoidoze... labai sumazejo plauciu turiai... Ieskau zmoniu, kurie susidure su tokia diagnoze... Prasau atsiliepkit...
Atsakyti
QUOTE(mamirtet @ 2005 12 10, 12:07)
Sveiki,

turiu maza vaikuti ir man nieko netruktu, tik dziaugtis juo ir gyvenimu... bet praejus keliems menesiams po gimdymo emiau blogiau jaustis... po begales nerimo dienu ir tyrimu man nustate plauciu sarkoidoze... labai sumazejo plauciu turiai... Ieskau zmoniu, kurie susidure su tokia diagnoze... Prasau atsiliepkit...


MAMIRTET, AŠ RYTOJ PAIEŠKOSIU SAVO KNYGOSE IR PARAŠYSIU JEIGU RASIU.
Atsakyti
QUOTE(astrid @ 2005 12 11, 00:21)
MAMIRTET, AŠ RYTOJ PAIEŠKOSIU SAVO KNYGOSE IR PARAŠYSIU JEIGU RASIU.



SARKOIDOZĖ

Nežinomos kilmės sisteminė liga, pažeidžianti daugelį organų, dažniausiai plaučius. jos atsiradimas aiškinamas įvairiai.ilgą laiką manyta, kad liga yra infekcinės kilmės.manoma, kad sarkoidozei prasidėti turi reikšmės kai kurių organizmo grandžių imuninio reaktyvumo sutrikimas, genetiniai pakitimai. yra duomenų apie alerginė ligos kilmę veikiant kai kurioms cheminėms medžiagoms.
apie 95 proc. visų ligonių serga kvėpavimo organų sarkoidoze. ji pažeidžia krūtinės ląstos limfmazgius arba plaučius. sarkoidozė taip pat gali pažeisti kepenis, blužnį, širdies raumenį, centrinę nervų sistemą.rečiau - inkstus, odą, akis ir kaulus.ligos simptomai gali būti labai įvairūs. apie 40 proc. ligonių nejaučia jokio negalavimo ir sarkoidozė pastebima tik per profilaktinį patikrinimą. sergančiąjam gali padidėti periferiniai limfmazgiai, ypač kaklo, rečiau pažastų ir dilbio. kartais prasideda seilių liaukų uždegimas, pažeidžiamos akys. plaučių sarkoidozei būdingi įv.dydžio mazgeliai plaučiuose.gydoma liga hormoniniais preparatais.gydoma ne trumpiau, kaip 6 mėn.

taiva, čia parašiau svarbiausius aspektus.
Atsakyti
Aciu, Astrid 4u.gif
Skamba baisiai, ir itariu be tu hormoniniu vaistu neissiversiu verysad.gif
Tik idomu, ar jie padejo, ar nuo ju zmones pasveiko???
Atsakyti
QUOTE(mamirtet @ 2005 12 11, 13:20)
Aciu, Astrid 4u.gif
Skamba baisiai, ir itariu be tu hormoniniu vaistu neissiversiu verysad.gif
Tik idomu, ar jie padejo, ar nuo ju zmones pasveiko???



na gydymas ilgas, bent taip rašo knygoje. poto dar dispancerizuoja tokius ligonius. šiaip dar gali internete pasiieškoti daugiau apie gydymą.gal yra naujesnės info. g.gif
Atsakyti
Sveikutė, ligoniuk, taigi noriu atsakyti, tiksliau pasidalinti su tavimi savo žiniomis apie šią ligą- sarkoidozę. Ja sergu jau dveji metai, atsirado staiga, mano mamytė irgi ja sirgo būdama 28 metų, man šiuo metu 25, tai jaunų žmonių liga. Man jau pažeisti plaučiai, sunku kvėpuoti, buvo dideli guzeliai ant kojų, šiuo metu jie išnyko, nustatyta ir plaučių ir limpfmazgių sarkoidozė (paprastai būna plaučių). Apie gydymą- man patarė na vienas gydytojas jos negydyti (žinoma jeigu dar nelabai paveiktas organizmas šios ligos- nedusina, nėra guzų, neskauda sanarių ir pan., nes gydant ji recidyvuoja- apgydoma ir po kiek laiko vėl atsiranda, o negydant yra galimybė, jog ji su visam išnyks, be to ir gydytų ir negydytų žmonių tolesnė ligos eiga tokia pati. Taigi, patariu, kad nesijaudink, galbūt ji pati dings, žinoma jeigu nejauti papildomo diskomforto- dusulio, ir t.t. Mama gydėsi, ji šiuo metu sveika, tačiau tada kai gydėsi, jai pašalinis vaistų poveikis buvo labai neigiamas, ji net priprato nuo tų vaistų, buvo sunku, tačiau dabar ji sveika,.Man ir Didžiosios Britanijos (susirgau ten gyvendama), ir lietuvos gydytojai patarė negydyti, nors ir sunku kvėpuoti ir abiejų pusių plaučiai pažeisti. Taigi taip ir gyvenu. Mažiau stenkis galvoti ir žinoma, džiaukis vaikeliu ir gyvenimu, juk jis nuostabus. 4u.gif
Atsakyti
Mano mama (dabar jai 56 metai) jauna būdama sirgo šia liga. Prieš dvidešimt metų. Per pusmetį pagijo ir liga daugiau nepasikartojo. biggrin.gif
Atsakyti
As irgi girdejau, kad geriau sitos ligos negydyti, nes priesingu atveju buna dazni recidyvai, o ir vaistu salutinis poveikis didziulis. Siaip dazniausiai sarkoidoze praeina pati savaime, nepalikdama pasekmiu.
Atsakyti
plačiau galima pasiskaityti http://sarcoidosis.by.ru
Atsakyti
adulis, aciu uz pasidalinima patirties 4u.gif linkiu sveikatytes tau didelios 4u.gif

aciu ir kitiems atsiliepusiems 4u.gif

as nors ir po biski, bet sveikstu... vaistu hormoniniu negeriau...
o svarbiausia, dziaugiuosi gyvenimu thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
pasirodo ne as viena gyvenu su sia liga ax.gif man ja nustate pries 5 metus, gydymo neskire,t.y. hormoniniu preparatu,del to kad vestuves buvo ant nosies,o daktare del ateities,t.y. vaiku labui neskyre ju. O be to buna,kad po nestumo praeina ta liga. Irgi kiek skaiciau,tai geriau apseit be gydymo. Siemet pasitikrinau tai man remisija. g.gif kolkas gyvenu ramiai,kvepuoju be skausmo,net ir pamirstu kad turiu sia zaraza thumbup.gif prisimenu,kai nesu ka nors sunkaus, pvz. vaike vezimieli is 3 auksto lotuliukas.gif tada truputi oro truksta ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo oksancik: 10 balandžio 2007 - 16:34
sveiki kas cia lankotes man 32m sarkoidoze diagnozavo pries 2 metus. Vaistu nevartojau nes jauciuosiu saliginai gerai. Jei idomu galiu pasidalyti patirtimi kaip man sekesi. Liga diagnozavo atsitiktinai progresavo greitai iki IIIstadijos. Kankina dusulys prie gizinio kruvio. Laiptais lipti tai jau isviso peilis 6aukste reikia ilsetis. dusuli numalsinti ir vel normaliai kvepuoti man padeda kvepavimo regulevimas. Kai jauciu kad dustu ir snopuoju kaip suniukas tai
1. Sustoju ir nusiraminu(mane dusimas labiau slegia psichologiskai o ne fiziskai)
2. Giliai (kiek jau telpa) ir letai ikvepiu pabunu 3-4 sek nekvepavusi ir pakankamai reitai iskvepiu.
3. kvepuoju ramiai(jei tik nesusierzinu)
kaip kvepavimas normalus galiu toliau ramiai eiti ar lipti. Jei pades bus labai saunu jei nepades bent jau nepakenks. Sekmes mirksiukas.gif
Atsakyti