QUOTE(Darius žvejys @ 2011 04 05, 17:53)
Kaip sokot isbalansuota? o ka tai reiskia jai aiskiau
nevienintele 3kg karpis amen irgi maciau dar lidekiuku viduryje isalusiu lede
As manau jok taip atsiko del to kad rudeni 3arai virto 8 ir senoji kudra buvo tuscia viskas jom pasikeite ten nebuvo nei deguonies nei nieko tik ziaurus dumzlinas vanduo galejo zuvys ir nebeprisitaikyti prie tokio didelio pakycio.. o as

negalejau su tinklu isgaudyti

naivuolis tikejau gal isgivens
DAriau,
Jei trumpai, be mandagumo frazių ir nevyniojant į vatą, kūdra buvo iškasta (padidinta) pakankamai negrabiai, rudenį joje prisirinko (o gal ir neprisirinko pakankamai) drumzlino vandens, kuriame buvo gausu iš senosios kūdros dumblo bei nuo kranto priplautos organinės medžiagos, kuri su žuvimi konkuravo dėl deguonies išteklių ir, kaip byloja tavo šeimyninio albumo nuotraukos, sėkmingai nurungė žuvį

. Žiema pernai prasidėjo staigiai, ledo periodas tęsėsi be pertraukų ~ 4 mėn, todėl vandenyje ištirpusio deguonies atsargos negalėjo pasipildyti iš oro. Augalų turbūt taip pat nebuvo likę, t.y. fotosintezės po ledu taip pat nevyko. Kas gali išgyventi tokiam vandeny? Tik nesupratęs kas vyksta KAROSAS (neužmušama kūdrų fauna)

OK, dar per klaidą išgyveno 1-2 trijų cm dydžio ešeriokai.
Dabar su karpiais ir kombikormu tamsta tveriate tokią pačią dumblą generuojančią balą, kaip buvo senoji kūdra (na gerai - šiek tiek didesnę) ir joje baisiausiomis pastangomis (kompresoriais ir kt. iškreiptais būdais) norite po 3 metų auginti lydekas. Ar ne geriau iš karto iškepti tuos karpius, pasodinti reikiamų augalų, sukurti motulės Gamtos palaikomą nedidučiui ežerėliui artimą kūdros ekosistemą, kurioje lydekos galėtų gyventi ir daugintis savaime, o žiemotų visos žuvys be jokių aeratorių?
Papildyta:
QUOTE(Niurzga @ 2011 04 05, 19:12)
Laba,
eilinis nuoširrdus ačiū už kantrybę ir atsakymus.
O ką daryti su fitoplanktonu, kaip jo sumažinti?
O jei tai ne žydėjimas tai kas dar gali sukelti žalią spalvą?
Mikroskopą turim ir naudotis mokam tik ko ieškoti, ar čia kitokių tyrimų reiktų žalios spalvos priežasčiai išsiaiškinti?
Būna, kad žalsvą atspalvį vandeniui duoda ištirpęs molis ar karbonatai. Jei turite mikroskopą, pabandykit sukoncentruoti (ypač tinka centrigūga) keliasdešimt ml vandens ir pakišti po mikroskopu (padidinimas ~300-500x). Šiuo sezonu turėtumėte rasti titnagdumblių (užsidėkit Google "titnagdumbliai" arba "diatominiai" ir paieškokit vaizdelių).
Sėkmingų tyrinėjimų!
Aušrys