dėl ūdros tai paprašykit medžiotojų, patykos vakare ir neliks ūdros, žinau kažkas pasakojo kad taip atsikratė, kailiukas jų brangus, tai mygom sutiks sumedžiot Aišku čia toks nelabai koks metodas, bet kaip kitaip ją išviliot neįsivaizduoju. Nebent dėt kokį narvą ant kranto su užsidarančiom durelėm, pridėt maisto ir įlys plaukuotoji į spastus tokius, o tada jau vešt ją kažin kur ir paleist (čia jau humanistinis būdas) :ax
Daugelis lietuviškų karpinių žuvų yra aršūs dugno knisėjai ir vandens drumstėjai.Taigi,jeigu maudotės,tai visų rūšių karosų,karpių,lynų,karšių neturėtų būti.Nebent maudymasis tame purvyne turi gydomųjų savybių. Plačiakakčiai filtruoja drumzles iš vandens,bet jie tikrai jo nespės valyti,jeigu gyvens minėti dugno knisikai. Karosus puikiai išnaikintų(ar bent stipriai išretintų) lydekos ,starkiai,ešeriai,šamai.Dviejų paskutinių įsileisti nepatariu,nes šamai paaugę surys bet kokią įleistą žuvį,net didžiausias lydekas.O išgaudyt šamų tikrai visų nepavyks. Ešeriai vislūs ne mažiau už karosus,jeigu nebus lydekų,kurios mielai juos valgo,tai prisiveis milijonai mažyčių ešeriukų,kurie nustelbs bet kokią žuvį. Jeigu kūdroj mažai augalų(o jie yra privalomi dėl biologinės pusiausvyros),amūrų leisti negalima,nes reikės pjauti žolę ir papildomai šerti,kad nesurytų visų vandens augalų ir nebadautų. Geriausi vandens valytojai yra vandens zooplanktonas,mintantis drumzlėmis ir įvairūs dvigeldžiai moliuskai-perluotės,dreisenos,bedantės ir kt.Viena perluotė per parą išgrynina 40 litrų vandens.Plačiakakčiai,tai tik jų padėjėjai.Be to,sunku gauti tikrą baltąjį plačiakaktį(tik baltieji filtruoja).Jų skirtumai nuo kitų plačiakakčių rūšių nėra dideli,be to daug tarprūšinių mišrūnų,o ir mūsų pardavėjams svarbiausia parduoti.Gali gautis taip,kad pirktasis plačiakaktis maitinsis ne vandens drumzlėmis,o planktonu ir taip tik apsunkins vandens valymą. Na o žuvies pardavėjų apie Vilnių ne mažiau 4,tiesa,visi ne į Ukmergės pusę.
gelezis vandenije zuviems labai kankina. Net gi geras deguonio kiekeis ne izgelbis nuo galimos prazuties. gelezis kraujie kas ka blokuos ir zuvis zusta. Pas mane taip buvo. Paskaitikite pati Inete.
Udra labai atsargi ir bijo suo. As gasdinau su pirotechnika. Ir garsas, ir kvapas jos gasdina. Papildyta:
QUOTE(Linetė @ 2011 12 23, 00:39)
Oho kokia bauda Na tada žuvis pigiau kainuoja nei bauda.
gelezis vandenije zuviems labai kankina. Net gi geras deguonio kiekeis ne izgelbis nuo galimos prazuties. gelezis kraujie kas ka blokuos ir zuvis zusta. Pas mane taip buvo. Paskaitikite pati Inete.
Udra labai atsargi ir bijo suo. As gasdinau su pirotechnika. Ir garsas, ir kvapas jos gasdina. Papildyta:
Na, su panaikinta udra reikia dar uz ranka pagauti (o tai yra abeitinai), o tai, kad visa zuvis bus suvalgyta, kiek ne ileisk, tai be abejones.
Geležis paviršiniuose vandens elkiniuoe yra normalus mikroelemenas ir "pržūties" žuvims paprastai nesukelia. Šiaip geležis įeina į deguonį po organizmą išnešiojančio baltymo - hemoglobino sudėtį, taigi kažko blokuoti ji neturėtų. NEbent sumąstėte žuvis auginti nugeležinimo įrenginių praplovimo metu išmetamu vandeniu užpildytame rezervuare.
Kitas dalykas - aliuminis, kuris prie žemų pH verčių atsipalaiduoja iš kompleksų (netgi mums gerai pažįstamo molio) ir "užkemša" žuvims žiaunas...
O ūdrą, jei vis dėlto mąstote ne mylėti ir šerti, o gaudyti, geriau stverti už uodegos, nei "už rankos pagauti"
Kūdriukas turi būti kasamas už UPĖS APSAUGINĖS JUOSTOS RIBŲ. Jos nustatytos kiekvienai upei individualiai, priklausomai nuo upės dydžio ir teritorijos, gali būtiir 5 ir 25 m, todėl geriau paklausti rajono aplinkosaugininkų.
Bet kuriuo atveju, kūdriuką reikia apsaugoti nuo upės potvynių, taigi geriau per arti nelįsti prie tos upės.
jau porą mestų planuojam kasti kūdriuką, bet niekaip iki galo nesusiplanuoa ir neišsikasam, bet šiais metais griebsim jautį už ragų 1. Planuojam 20 arų sklype (čia plotas skirtas vien kūdrai - gruntui išlyginti) planuojame apie 6-8 arų kūdrą. Ar 8 arų kūdra nėra per maža, kad neturėti pelkės ir nereiktų prižiūrėt kaip akvariumo? 2. Kokios formos yra pačios geriausios gerai ekosistemai? Ovalas? Nes turbūt išraitymai pačiai kūdrai nieko gero? Tik krantų daugiau ir gylis mažesnis? 3. Ar reikalingas kūdrai perviršinio vandens nutekėjimas? Visas sklypas yra biškutį į pakalnę, tai pavasarį nemažai vandens nubėga. Ar nieko tokio, jei pavasarį bus sklidina? (aišku su sąlyga, akd vandens iš viso bus ) 4. Iškasus ir suformavus paviršių, galima iškart sėti žolę? Ar krantus reikia sėti žole? Ar yra kokia speciali? 5. Dėl tvoros - skaičiau ir susimėčiau - tai privalo gyvenvietėje kūdriukas būti aptvertam sklype ar ne?