Įkraunama...
Įkraunama...

Atviras ivaikinimas

Lietuva viena is nedaugeliu saliu kuri neturi istatymu atviram ivaikinimui tai yra kada pati biologine mama parenka tevus ir paprastai palaiko rysi su vaiku, bent jau gauna is iteviu informacija, nuotraukas.. Kaip manote ar tokia praktika Lietuvoje butu priimtina iteviams?
Idomu tai, kad tose salyse kur atviras ivaikinimas iteisintas vaiku atsisako sutuoktiniu siemos, kurios tiesiog negali pasirupinti dar viena burna, tad "netyciukui" pasibeldus i gyvenima jo nezudo, tiesiog suranda jam seima kuri juo gali pasirupinti..nors dazniausia tai vienisos, nepilnametes kurios nenori zudyt savo pirmos atzalos, bet kartu nenori jo ar jos palikt nezinioje..
Atsakyti
taip ir įsivaizduoju Lietuvos realybę - girtaujanti mama, ieško naujos šeimos savo 7 atimamam vaikui su alkoholiniu vaisiaus sindromu.
Soc. Darbuotoja - ar matėte kur nors statistiką - kokie vaikai auga globos namuose, patekimo ten priežastys? 60 proc tikriausiai - atimti dėl nepriežiūros.
nors - netolimje aplinkoje teko girdėti - motina, pritrūkusi grynųjų svaigalams bandė šantažuoti buvusį sugyventinį, kad vaikai, kuriuos paliko jam - ne jo, ir jei nori auginti - lai susimoka g.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2010 04 17, 07:55)
taip ir įsivaizduoju Lietuvos realybę - girtaujanti mama, ieško naujos šeimos savo 7 atimamam vaikui su alkoholiniu vaisiaus sindromu.


lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

Skaitant Soc. darbuotojos pasisakymą galvoje sukosi lygiai tokios pačios mintys. Ir tame pačiame užsienyje - jei atima vaikus dėl piktnaudžiavimo alkoholiu, nepriežiūros ar smurto šeimoje, joks atviras įvaikinimas neįmanomas. Tokiems tėvams griežtai draudžiama bendrauti su savo biologiniais vaikais (šiuo atžvilgiu Lietuva tokiems tėvams yra daaaaaug atlaidesnė).
Atsakyti
aš-už
vaikas ne triušis narvely,turi teisę žinot apie savo kilmę ir šaknis.
manau,kad bendraudamas su asocialia biologine šeima,padarytų teigiamas išvadas įtėvių atžvilgiu.
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2010 04 17, 08:55)
taip ir įsivaizduoju Lietuvos realybę - girtaujanti mama, ieško naujos šeimos savo 7 atimamam vaikui su alkoholiniu vaisiaus sindromu.
Soc. Darbuotoja - ar matėte kur nors statistiką - kokie vaikai auga globos namuose, patekimo ten priežastys? 60 proc tikriausiai - atimti dėl nepriežiūros.
nors - netolimje aplinkoje teko girdėti - motina, pritrūkusi grynųjų svaigalams bandė šantažuoti buvusį sugyventinį, kad vaikai, kuriuos paliko jam - ne jo, ir jei nori auginti - lai susimoka g.gif

tai cia nekalbama apie seimas kurioms jau apribotos teises, kalbama apie vaikus kurie dar negime ir spendziamas juju likimas:- zudyti ar atiduot ivaikinimui- ir zinot seima, cia ne apie girtuokles mamas eina kalba, cia lyginamas abortas su ivaikinimui.. o abortu statistika tai katastrofiska, ka jau kalbet apie tuos abortus kurie net nepatenka i statistika.. ir mamu atsakymas del aborto daznausiai yra lesu stygius islaikyt dar viena burna..
Atsakyti
QUOTE(soc.darbuotoja @ 2010 04 17, 19:06)
tai cia nekalbama apie seimas kurioms jau apribotos teises, kalbama apie vaikus kurie dar negime ir spendziamas juju likimas:- zudyti ar atiduot ivaikinimui- ir zinot seima, cia ne apie girtuokles mamas eina kalba, cia lyginamas abortas su ivaikinimui.. o abortu statistika tai katastrofiska, ka jau kalbet apie tuos abortus kurie net nepatenka i statistika.. ir mamu atsakymas del aborto daznausiai yra lesu stygius islaikyt dar viena burna..


tai jau kvepia surogatine motinyste...
Atsakyti
QUOTE(soc.darbuotoja @ 2010 04 17, 19:06)
tai cia nekalbama apie seimas kurioms jau apribotos teises, kalbama apie vaikus kurie dar negime ir spendziamas juju likimas:- zudyti ar atiduot ivaikinimui- ir zinot seima, cia ne apie girtuokles mamas eina kalba, cia lyginamas abortas su ivaikinimui.. o abortu statistika tai katastrofiska, ka jau kalbet apie tuos abortus kurie net nepatenka i statistika.. ir mamu atsakymas del aborto daznausiai yra lesu stygius islaikyt dar viena burna..

o jūs žinote daug tokių dilemų?

Skiautele - pasiskaitinėk Saulės postus, tau patiktų? man tai ne schmoll.gif Mano vaiko tėvas bandė auklėti globos namų darbuotojas, kad tos blogai auklėja jo vaiką - mat kai atvažiavo po dviejų metų pertraukos - vaikas atsisakė kalbėtis, greičiausiai todėl, kad su svetimais būdama globos namuose ji nebendraudavo - aš pratinausi pusę dienos. O jis tikėjosi, kad puls ant kaklo, turbūt? Tai pas mus atvažiavęs irgi tą patį aiškintų? Gal aš ir egoistė, vienok namuose nepageidauju matyti svetimų, ypač su pretenzijomis. Ir dabar - vienas iš motyvų keisti butą - adresas nurodytas teisių atėmimo/ globos steigimo byloje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karusia: 18 balandžio 2010 - 08:48
QUOTE(Karusia @ 2010 04 18, 08:38)
o jūs žinote daug tokių dilemų?

Skiautele - pasiskaitinėk Saulės postus, tau patiktų? man tai ne schmoll.gif Mano vaiko tėvas bandė auklėti globos namų darbuotojas, kad tos blogai auklėja jo vaiką. Tai pas mus atvažiavęs irgi tą patį aiškintų? Gal aš ir egoistė, vienok namuose nepageidauju matyti svetimų, ypač su pretenzijomis. Ir dabar - vienas iš motyvų keisti butą - adresas nurodytas teisių atėmimo/ globos steigimo byloje.

ai,aš tokia kovotoja,kad man nebaisu...tik vieniems adreso nedaviau,kur laikinąją globą turėjau.Su diagnoze žmonės...
O mano Pupos tėvai net Kalėdas pas mus šventė,ir nieko.Dar su viena laikina globotine santykius palaikom-man rūpi,kaip jiems susiklosto gyvenimas.
Be to-gi ne dėl savęs,dėl vaiko.O dėl jos aš padaryčiau viską ir dar daugiau.Juk matau,kaip vaiko raidą paveikė taip susiklostęs likimas
Bet skatint gimdyt,kad kažkam atiduot...Tai asocialios prekiaut kūdikiais pradės.
Buvo neblogas filmas per HALLMARK ta tema,vyras vis darydavo vaikus ir versdavo žmoną jų atsisakyt,o pats pinigus susirinkdavo.
Atsakyti
o tau reikia tos kovos?
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2010 04 18, 09:01)
o tau reikia tos kovos?

man gal ir ne ax.gif bet vaikas turi teisę matytis su savo gentim
Atsakyti
QUOTE(Skiautelė @ 2010 04 17, 09:12)
tai jau kvepia surogatine motinyste...


nu jo,man irgi panasu...pridare dabar "gyvybes "langeliu,jei jau nenori auginti-iseitis.


vaikas turi teise matytis su giminem,bet tikrai ir as ,nenoriu namuose matyti svetimu zmoniu,o ir tas kazkoks superartimas bendravimas,Skiautele...kodel jie patys neaugina tada savo vaikelio,jei jau net sventes "sugebate"kartu svesti?!




Atsakyti
QUOTE(sri lanka @ 2010 04 18, 11:20)
nu jo,man irgi panasu...pridare dabar "gyvybes "langeliu,jei jau nenori auginti-iseitis.
vaikas turi teise matytis su giminem,bet tikrai ir as ,nenoriu namuose matyti svetimu zmoniu,o ir tas kazkoks superartimas bendravimas,Skiautele...kodel jie patys neaugina tada savo vaikelio,jei jau net sventes "sugebate"kartu svesti?!

aš nežinau,kodėl...nesuprantu visiškai,tiesiog protu negaliu suvokt...
jau seniai nebesirodo,o mažoji ilgisi
dėl nenoro matyt svetimus namuose sutinku,aš irgi ne visus įsileidžiu.Į senatvę ėmiau itin saugot savo erdvę.Bet galima susitikt viešose vietose,ar institucijose
Atsakyti