Įkraunama...
Įkraunama...

Bjaurusis moliuskas

Mano 2 m. sūnui pažastelėje atsirado mazgelis. Buvom pas dermatologe. Sake, kad moliuskas. Čia virusinis odos susirgimas, gali išplisti po visą kūną. Reikia traukti, bet labai skauda... Nežinau, ar gali nuskausminti, nes čia ir suaugęs žmogus rėks... Kol kas tepam castellani rubi skysčiu. Atrodo, kad sumažėjo, bet nedingo, nors gydymo kursas -2 sav. Gal buvot susidūrę?
Atsakyti
taip, zinau kas tai per dalykas. Mano mergytei buvo ant kojytes. vezem, pas gydytojus, tai jie iskart nusiunte, kad nudegintu. Baisiau nebuna, vaikas reke visu balsu ir ilgam isimine sia procedura. po to neleisdavo prie kojytes prisiliesti ir kas blogiausia mums tu moliusku prisidaugino, o ne isnyko. kai nuejom pas kita gydytoja (durys abieju gydytoju salia), ta pasake, kad nereikejo taip elgtis, kad reikejo jodu vis patepti ir tas moliuskas butu nudziuves, nusilupes pats. Kai nusilupa tereikia siek tiek spustelti, kaip spuogiuka, ir moliuskas issispaudzia. Tada labai pykom ant tos pirmosios, kuri pasiunte vaika kankinti. Ten ir suaugusiam reiktu istvermes issedeti, o ka jau kalbet apie 2m vaika!! Taip kad siulau pirmiausia pabandyti si neskausminga buda. sekmes!
Atsakyti
ir mes buvom susidure su sia problema. merginai buvo 9-10 men. baisiausiai isplito moliuskai ant kaklo, peciu, krutines...
kai pirmoji aplankyta dermatologe patare: paimi adata, spirito, vatos ar merliaus, viska isspirituoji, praduri su adata ir ispaudi blink.gif savo ausim nepatikejau. aplankem dar viena dermatologe, paskui dar sugiharoj... deja niekas nieko gudriau nepasiule.
tie visi metodai nudeginimo, nusaldymo, numikrobanginimo etc. yra baisiai skausmingi ir del to vaikams nepritaikomi.
skystimeliai tepimui (jodas, castelani...) tiesiog dziovina oda, oda pleiskanoja, pleiskanoja ir nupleiskanoja - atsidengia moliuskas ir ji iskrapstai. na cia tas pats, kas su ta adata, tik gal ne taip baisiai atrodo ir daug ilgiau uztrunka.
taigi po visu klajoniu mes vistik ememes adatos. stebuklas bigsmile.gif , bet ta procedura visai neskausminga. tik nepatikdavo merginai, kad jai judeti neleidi. aisku, ne visus iskarto, nes pas mus ju daug buvo - po kokius 3 per vakara spuogus ir nurakinejom.
be to tokiose vietose kaip pazastis, sprando rauksles jie vis trinasi, prakaituoja ir buvo linke supuliuoti. o geriau iskarto nurakti, nei leisti supuliuoti.
Svarbu: neisteplioti ikrapstytaja balta mase vaiko ir savo odos, nes ji labai uzkreciama. taip pat is tos duobes visiskai iskrapstyti visa balta mase, kad ne grudelio neliktu.
be je, labai kraujuoja - taip turi buti. as uzklijuodavau maza pleistriuka, kol kraujas nustos begti.
tas cia viskas pas mus buvo kazkur kovo men. dabar nera jokios zymes, jokiu randu.
Atsakyti
Ačiū, mamytės už konsultacijas ir palaikymą 4u.gif Mano sesuo pasakojo, kad buvo pasigavosi juos ligoninėje, tai per savaite atsirado keli nauji, tada isplito po visą kuną... Idomiausia tai, kad pas mažiuka jis vienas ir nesidaugina, jau kokie 2 mėnesiai tai tikrai. Jis džiūsta, po truputį mažėja... Daktarė sakė, kad castellani skystis nieko blogo nedaro, todel galima pateplioti ir ilgiau nei 2 sav. Tikiuosi, kad viskas susitvarkys, pasveiksim. Nenoriu deginti ar traukti, nes pažastėlė ir taip labai jautri vieta. Gaila vaiko, juk toks mažas... Jei nepraeis, tai bandysiu pati nukrapstyti. Mamytė visada padaro atsargiau ir švariau už bet ką kitą smile.gif
Atsakyti
o mano dukrytei ant užpakaliuko buvo... oi kaip buvo baisu, is pradžių galvojom, kad alergija nuo pampersų... aš irgi išbandžiau "adatos" metodą. Vyrui buvo baisu, kai reikdavo ją laikyti, bet tik reikia gerai itam procesui pasiruošti morališkai bei išdezinfekuoti su spiritu, dar mums jodą buvo 10 proc. išrašę ir viskas smile.gif
svarbiausia žiūrėti, kad jie neišplistų, nes labai jau mėgsta daugintis ir kad kiti šeimos nariai neužsikrėstų...
Atsakyti
o nuo ko tie moliuskai atsiranda?
Atsakyti
QUOTE(Fretka @ 2005 12 15, 20:13)
o nuo ko tie moliuskai atsiranda?


uzsikreciama (virusas).
uzsikresti matyt daug kur galima (mes pvz. baseina lankem), bet dar reikia, kad ir imunitetas butu pasilpes.
bent jau mums taip sutapo, kad po ligos, ligonines ir antibiotiku jie ir islindo...
Atsakyti
QUOTE(Zhaliaake @ 2005 12 14, 14:19)
Mano 2 m. sūnui pažastelėje atsirado mazgelis. Buvom pas dermatologe. Sake, kad moliuskas. Čia virusinis odos susirgimas, gali išplisti po visą kūną. Reikia traukti, bet labai skauda... Nežinau, ar gali nuskausminti, nes čia ir suaugęs žmogus rėks... Kol kas tepam castellani rubi skysčiu. Atrodo, kad sumažėjo, bet nedingo, nors gydymo kursas -2 sav. Gal buvot susidūrę?


siap tuejome sia problema, buvo isplite didziausi spuogai po visa nugara...
liuks padejo WELEDOS homeopatiniai vaistukai, jie isvalo ta virusa is vidaus, nes kaip jus panakinate tik spuogiukus, visrusas is vidaus nepasisalina, su juo turi susikovoti pats organizmas. Siap mano mazei moliuskes gyvavo metus, faktiskai imunitetas susidorojo pats, jau vaistukai iki galo padejo, dabar teturime viena spuogiuka:). Siap vaistukai sie padejo ne vienimes susidoroti su sia problema, be jokiu spaudimu ir pan., nors mes dar naudojome taip pat WELEDOS spec. kremuka nuo siu "parazitu", ir su jodu ememes, kad apdziutu, bet pas mus tikrai tragiskai buvo. Kam aktualu, rasykite:)
Atsakyti
QUOTE(cisarTyela @ 2005 12 16, 10:18)
siap tuejome sia problema, buvo isplite didziausi spuogai po visa nugara...
liuks padejo WELEDOS homeopatiniai vaistukai, jie isvalo ta virusa is vidaus, nes kaip jus panakinate tik spuogiukus, visrusas is vidaus nepasisalina, su juo turi susikovoti pats organizmas. Siap mano mazei moliuskes gyvavo metus, faktiskai imunitetas susidorojo pats, jau vaistukai iki galo padejo, dabar teturime viena spuogiuka:). Siap vaistukai sie padejo ne vienimes susidoroti su sia problema, be jokiu spaudimu ir pan., nors mes dar naudojome taip pat WELEDOS spec. kremuka nuo siu "parazitu", ir su jodu ememes, kad apdziutu, bet pas mus tikrai tragiskai buvo. Kam aktualu, rasykite:)


o kaip jie vadinasi? ar reikia recepto? as tepu castellani rubi skysciu. mazeja, bet labai letai. dziaugiuos, kad neplinta, bet vis vien neramu. o kaip ilgai tepet jodu? ka po to daret?
Atsakyti
Juokas juokais, o man tas moliuskas buvo atsirades paciai ,laukiantis pirmo vaikelio. Gydytojai aiskino, kad del nusilpusio imuniteto. Kol buvau nescia bandziau su ta adata spaudineti ir briliantine zaluma tepti, bet neissigydziau... Tik po gimdymo su elektra isnaikino. Nezinau, kaip vaikams, bet ji taip niezedavo, kad pasikasius dar daugiau atsirasdavo.
Atsakyti
QUOTE(Zhaliaake @ 2005 12 16, 11:30)
o kaip jie vadinasi? ar reikia recepto? as tepu castellani rubi skysciu. mazeja, bet labai letai. dziaugiuos, kad neplinta, bet vis vien neramu. o kaip ilgai tepet jodu?  ka po to daret?


sie vaistukai neparduodami lietuvoje, reikia uzsakyti, jei aktualu rasyk i a.z., recepto jiems nereikia, jei idomu pavadinima tai duodu: Thuja C6, bet potemcija turiu patiklsinti:)
tepeme su 10 proc. jodu, kad dziutu tiesiog
Atsakyti
QUOTE(cisarTyela @ 2005 12 16, 14:42)
sie vaistukai neparduodami lietuvoje, reikia uzsakyti, jei aktualu rasyk i a.z., recepto jiems nereikia, jei idomu pavadinima tai duodu: Thuja C6, bet potemcija turiu patiklsinti:)
tepeme su 10 proc. jodu, kad dziutu tiesiog


idomu, kiek tai kainuoja? kaip man uzsakyti?
p.s. o ka reiskia a.z.? smile.gif
Atsakyti