Atsakant į temos autorės klausimą. Na, man išbristi nereikėjo. Praėjo su vaikyste.
Vaikystėj eidavau į bažnyčią ir "tikėjau", nes ten duodavo apsirengt gražią baltą suknelę, o po mišių kunigas duodavo saldainių.
Ateinant paauglystei pamačiau visą katalikų bažnyčios veidmainiškumą, dogmatiškumą ir visas negeroves. Nustojau vaikščiot į bažnyčią, bet vis tiek kirbėjo mintis "kad turi būti kažkas daugiau". Labai jau nesinorėjo tikėt, kad po mirties nieko nebus, kad esu tik materialus sutvėrimas ir kad pati atsakinga už savo likimą. Norėjosi tikėt reinkarnacija ar dievu, kuris "yra visur aplink".
Vėliau gi suvokiau, kad iš esmės jei kažkokia aukštenė jėga - "kūrėjas" - ir yra tai visiškai nieko nekeičia: kūrinys nėra pajėgus suvokti kūrėjo, o kūrėjas nesiims teisti savo kūrinio, kurį sutvėrė kokį norėjo. Taigi išeina kaip su Einšteino eteriu - jei kažkokio fakto egzistavimas nieko nekeičia, tai jo ir nėra.
Taigi kai suaugau suvokiau, kad dievo nėra. Yra tik žmonių baimė, silpnumas, bejėgiškumas, melai ir veidmainystė. Todėl man dabar religingumas atrodo beveik kaip riboto akipločio ir bandymo išvengti savo silpnumo suvokimo sinonimas.
Turiu pastebėti, kad buvima nereliginga nepakenkė nei mano moralei, nei gerbūviui, nei kam nors. Gal tik ribinėse situacijose liūdna suvokti, kad esi tik pats vienas atsakingas už save ir kad po mirties nieko nebus.
Iš esmės keista: augdami dauguma žmonių nustoja tikėti fėjomis, raganomis ir kalėdų seneliu, bet iš paskutiniųjų bando išsaugoti tikėjimą dievu.
Papildyta:
QUOTE(xxl @ 2010 05 30, 18:51)
diskusija tai apie nieka is esmes - purpsei ir good dievo nera, keista, kad jos svaisto savo brangu laika diskutuodamos apie tai, ko ju nuomone nera. isvada, jos neturi ka veikti, jei turetu tai rasytu apie tai, kas yra o ne apie tai, ko ju nuomone nera
Diskusija ne apie nieką. O apie religijos fenomeną. Visai verta aptarti, kodėl tiek daug žmonių tiki tuo, kuo tavo manynu nėra.