Įkraunama...
Įkraunama...

Emancipacija nuo religijos

QUOTE(Simense @ 2010 06 26, 13:17)
<....
O kiek kas gaus (ir kur! gaus) Malonės, tai ne mums iš anksto turbūt numatyti.  g.gif

Žinoma, kad taip. Bet abejoju dėl tikybos pamokų naudos netikinčiųjų šeimų vaikams. Duok Dieve, kad tikrai taip kaip tu sakai wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2010 06 26, 11:49)
Bet abejoju dėl tikybos pamokų naudos netikinčiųjų šeimų vaikams.

Jeigu šeima leidžia savo vaiką į tikybą, ji mato to naudą vaikui (o galbūt ir patiems sau, nes gi palaimintas netikintysis tikinčiuoju). Juk leidžiame savo vaikus į vidurinę mokyklą, nes patys to, ką vaikas ten gauna, nesugebėtume išmokyti. O apsisprendimas (ant bent pritarimas vaikui, jeigu jis to nori) leisti lankyti tikybos pamokas rodo, kad, ir koks silpnas tėvų tikėjimas būtų, vis dėlto jis yra. Nes dėl pasirinkimo juk reikia ir parašyti raštu(!).
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2010 06 25, 23:37)
Aš ne prieš tikybą.
Nors pritariu, kad mokykloje gal ir geriau būtų dėstyti etika, religijotyra ir filosofijos pradmenis, o tikėjimo mokymą palikti šeimai ir bendruomenei.

Taip, tai manau butu geriau, nes tikybos butu mokomi tie, kas isties to nori, kas priklauso religinei bendruomenei. Taip pat tokiu atveju nebutu baznycios kisimosi i sekuliariniu mokyklu reikalus, o mokykloje vaikai gautu tai - kas priklauso - pazinimo, vertinimo, objektyvesnio mastymo pagrindus.
Papildyta:
QUOTE(Luknė @ 2010 06 26, 12:49)
Žinoma, kad taip. Bet abejoju dėl tikybos pamokų naudos netikinčiųjų šeimų vaikams. Duok Dieve, kad tikrai taip kaip tu sakai wub.gif


Netikintys i RKB religija ir yra netikintys, o ne silpnai tikintys.
Kokia nauda vaikui eit i tikyba, jei kas po to jam isaiskina kad jo mokytoja "is religines puses nezino, nesupranta ir nesuvokia, kaip yra is tikruju", bet "tu tai ka zinai - laikyk sau ir mokytojai nepasakok, nes jinai supyks".
Atsakyti
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 26, 12:30)
Taip, tai manau butu geriau, nes tikybos butu mokomi tie, kas isties to nori, kas priklauso religinei bendruomenei.

Betgi tikybos mokykloje ir mokomi tie, kurie nori. Juk yra žmonių, kol kas neturinčių didelio poreikio religinei bendruomenei, bet trokšta Dievo mokslo žinių. Tai kodėl iš jų turi būti atimta tokia galimybė? g.gif O tikybą lankanti grupelė irgi yra bendruomenė. Ar Dievui tai svetima?
Papildyta:
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 26, 12:34)
"tu tai ka zinai - laikyk sau ir mokytojai nepasakok, nes jinai supyks".

Yra tėvų, kartais mestelinčių, kad ,,mokytojai [bet kurio dalyko] durni''. Bet nuo to jie nenustoja leisti vaiko į mokyklą. smile.gif
Čia jau vidinės kultūros klausimas.
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2010 06 26, 13:44)
Betgi tikybos mokykloje ir mokomi tie, kurie nori. Juk yra žmonių, kol kas neturinčių didelio poreikio religinei bendruomenei, bet trokšta Dievo mokslo žinių. Tai kodėl iš jų turi būti atimta tokia galimybė?

Atimta? Niekas nesako, kad turi but atimta. Tai tiesiog turi but pasalinta is mokyklos ir perkelta i baznycia. Kas nores gales ten eit ir mokytis. Tikybos mokykloje mokomi ne visi tie kurie nori. Kiti nelabai turi pasirinkimu. Kodel pasaulietine mokykla turetu mokyt tikybos?

QUOTE(Simense @ 2010 06 26, 13:44)
Yra tėvų, kartais mestelinčių, kad ,,mokytojai [bet kurio dalyko] durni''. Bet nuo to jie nenustoja leisti vaiko į mokyklą.  smile.gif


Siuo ateju - ne vidines kulturos, o kitokio religinio poziurio, ar religijos nebuvimo.
Atsakyti
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 26, 14:34)
Atimta? Niekas nesako, kad turi but atimta. Tai tiesiog turi but pasalinta is mokyklos ir perkelta i baznycia.

Jei kažkieno valia pašalinta, tai ir yra atimta. Kodėl, pavyzdžiui, koks nors dailės būrelis yra svarbesnis žmogaus bendrajam aukėjimui, o jau tikybos pamokos, per kurias vaikas gauna ir ne tik istorinių, bet ir dorovės žinių, jau nėra bendrasis lavinimas.

Jeigu tėvai nenori, kad vaikas lankytų tikybos pamokas, jis gali pasirinkti etiką. Nesuprantu prieštaravimo. g.gif
Papildyta:
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 26, 14:34)
Siuo ateju - ne vidines kulturos, o kitokio religinio poziurio, ar religijos nebuvimo.

Jeigu tėvai leidžia vaiką (patys raštu pasirašo) į tikybos pamokas ir sako, kad ,,mokytojai nesakyk'', tai tada jie patys turi permąstyti savo pasirinkimą. Kiti vaikai (nei jų tėvai), norintys lankyti, dėl to nekalti.
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2010 06 26, 16:21)
Jei kažkieno valia pašalinta, tai ir yra atimta. Kodėl, pavyzdžiui, koks nors dailės būrelis yra svarbesnis žmogaus bendrajam aukėjimui, o jau tikybos pamokos, per kurias vaikas gauna ir ne tik istorinių, bet ir dorovės žinių, jau nėra bendrasis lavinimas.

Religijos mokymas nera bendrasis lavinimas todel, kad ivairiu zmoniu religija - skirtinga, kai kurie isvis - nereligingi. 'Atimta' tai reiktu traktuot tik tada, jei tai taptu neprieinama. Mokykloje teturi but mokyklos dalykai, o ne baznycios.
Baznycios, o ne mokyklos pareiga yra mokyti tikinciuosius ju religijos.
Mokyklose turetu but destoma tik etika, filosofijos elementai, religijotyra per ka vaikas ir gautu visu reikiamu ziniu, o ne tikybos, kas nera mokslas.

QUOTE(Simense @ 2010 06 26, 16:21)
Jeigu tėvai nenori, kad vaikas lankytų tikybos pamokas, jis gali pasirinkti etiką.

Kas organizuos etika 2 mokiniams klaseje pvz.?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo e_vaida: 26 birželio 2010 - 15:31
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 26, 16:34)
<...>Tikybos mokykloje mokomi ne visi tie kurie nori. Kiti nelabai turi pasirinkimu. Kodel pasaulietine mokykla turetu mokyt tikybos?
<...>

Tikrai tik tie kurie nori. Nežinau atvejų, kad būtų mokomi tie kurie nenori, ar jūs žinote tokių atvejų? Ko tėvai ėmėsi, kad tokių atvejų būtų išvengta?
Mokykla prisiėmė funkciją mokinius ne tik mokyti, bet ir auklėti bei organizuoti dorinį ugdymą. Dorinio ugdymo pagrindas tikinčiose šeimose yra tikėjmas, tad nieko nenatūralaus, kad tokiems vaikams dorinis ugdymas organizuojamas tikybos dėstymo būdu.

QUOTE(e_vaida @ 2010 06 26, 17:29)
<...> Mokykloje teturi but mokyklos dalykai,
<...>Kas organizuos etika 2 mokiniams klaseje pvz.?

Tai kodėl ten turi būti ugdoma dorovė? Kodėl jei kas gyvenime pasielgia netinkamai iš kart šaukiama "kur žiūrėjo mokykla?"...

Mano klasėje vienas mokinys dėl nesamos galimybės pasirinkti norimą užsienio kalbą būtų nesimokęs jokios ir jam tai būtų buvę laista, bet šeima persigalvojo. Tai nemanau, kad nėra galimybės 2 mokiniam rasti būdų mokytis etikos, jei nepageidauja mokytis tikybos. Tarp klasių būna sudaromos mobilios grupės iš kelių klasių. Mūsų mokykloje yra dėstoma liuteronų tikyba. Per visą vidurinę tokių mokinių gal kiek virš 10 per visas 12 klasių ir jie lanko šio dalyko pamokas, yra rastas laikasir galimybė sudaryti tokią mobilią grupę. Negi visoje mokykloje neatsirado daugiau kaip 2 mokiniai norintys lankyti etikos pamokas? Mobilios grupės šiuolaikinėje mokykloje ne kažkoks išskyrimas, o prisitaikymas patenkinti visus besimokančiųjų poreikius, jos organizuojamos įvairių dalykų ir dėl įvairių priežasčių.
Atsakyti
g.gif Jei visoje mokykloje tėra 2 mokiniai, kurie nori mokytis etikos, dėl to reikia iš mokyklos išmesti tikybą? Demokratija bigsmile.gif

Šiaip aš irgi už tai, kad gandro, kalėdų senelio, dantukų fėjos (darželyje) ir tikybos (mokykloje) klausimai būtų paliekami šeimos kompetencijai, taip pat ir seksualinis švietimas. Tačiau iš kitos pusės, negalima visko suversti valstybei ir valstybiniam reguliavimui. Yra mokyklų tėvų bendruomenės, jei kam labai rūpi kažkokie pakeitimai, galima burtis, kalbėtis su mokyklos vadovybe, derėtis, ieškoti galimybių, naujų sprendimų. Juk mes esam tėvai, atsakingi už vaiko ugdymą, negalima imti jo ir numesti mokyklai, kuri yra pakeliui į darbą, o paskui dejuoti, kad ten vaikas per prievartą mokomas tikybos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žiogelis: 26 birželio 2010 - 16:49
Buvau labai besirupinanti ir aktyvi mamyte, ne tik seimoje, bet ir mokyklos bendruomeneje, mano sunus liko vienintelis klaseje, ir ji varu vare i tikybos pamokas, nes del vieno vaiko etikos pamokos niekas neves. Tai cia irgi demokratija? Zmogaus teisiu konvencijoje yra ganetinai aiskiai apibrezta teise i tikejima. Man irgi idomu, kodel mokyklose tikybos pamokos apsiriboja kataliku tikejimo tiesu propaganda. Priklausomai nuo LR regiono, tarkim, maza Lietuva, ar pasienis su Latvija yra lietuviu praktikuojanciu protestantu religija, kaip su ju teisemis, paglaiau, juk ir pagonybe Lietuvoje gyva, kodel ji ignoruojama, jei jau bandome itikti, tai kodel mokyklose vien katalikybes monopolis?

Papildyta:
QUOTE(Simense @ 2010 06 26, 12:17)
Jeigu, pvz., matematikos mokslais rūpintųsi tik profesoriai, tai mūsų vaikai išvis neturėtų galimybės išmokti matematikos.  schmoll.gif Neatimkime vaikams galimybės nors prisiliesti prie Dievo mokslo tokiu būdu, koks jiems tuo metu labiausiai tinkamas. Neapribokime Dievo veikimo.




O kur rasiau, kad tikyba privalo diegti tik nuo kardinolu, kad jums vietoj mokytoju prireike profesoriu? Zmones moko mokymo istaigos, o siela gano baznycia.

Atsiprasau, bet mano galva, cia daugiau tevu pareiga, rupintis savo vaikais, o nepermesti savo pareigas kitiems. Tai tevai turi rupintis, neatimti galimybes, ir savo payzdziu mokyti vaikus tikejimo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 26 birželio 2010 - 18:46
QUOTE(e_vaida @ 2010 06 26, 16:29)

Kas organizuos etika 2 mokiniams klaseje pvz.?



Pasikartosiu, pagal ugdymo planą, jei nesusidaro 5 mokiniu grupė per paralelines klases, tada mokiniams skiriamas savarankiškas etikos mokymas, pildomas atskiras žurnalas, skiriamos užduotys, vykdomi atsiskaitymas, tokiu atveju lankyti tikybos pamokų jam nereikia. Tos pamokos metu, pvz. jis gali sedėti skaitykloje ir ruošti referatą apie pasaulio religijų įvairovę, kurį jam uždavė etikos mokytojas.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2010 06 26, 18:17)
Buvau labai besirupinanti ir aktyvi mamyte, ne tik seimoje, bet ir mokyklos bendruomeneje, mano sunus liko vienintelis klaseje, ir ji varu vare i tikybos pamokas, nes del vieno vaiko etikos pamokos niekas neves. Tai cia irgi demokratija?


Ne, tai labai neteisinga. Ir jei aš būčiau mokyklos direktorė, to tikrai neleisčiau.
Atsakyti