Įkraunama...
Įkraunama...

Bitučių augintojos

Sveikutės drinks_cheers.gif Aš esu kaip sakoma miesto žmogus, bet teko padėti sodinti, ravėti ir pan visokias daržoves. Dabar pradėjom po truputi žingsniuoti link sodybos įkurimo (pavasarį pradėsim statybas) ir t.t. Taigi, pradėjau galvoti, kuo užsiimti sodyboje laisvalaikiu, t.y. kad nereikėtų ypatingų pastatų (tvartai) ir galėtumem kartais savaitgalį paliktį sodybą be priežiūros. Tai sugalvojau pabandyti užsiimti BITUTĖM ir turėti savo medų.
Man rekalingi visi visi patarimai ax.gif bet kokia informacija, net norėčiau pasižiūrėti gyvai kaip tie nameliai atrodo ir kas ten viduje 4u.gif Atsiliepkit, labai lauksiu.....
Atsakyti
Chi, chi, chi lotuliukas.gif seklys Morka jau čia tongue.gif Julyyte, pirmiausia noriu tave pagirti, tu šaunuolė, tokia didelė šeimyna, dar bus namas ir dar bitučių nori doh.gif aš turbūt tiek nesugebėčiau, mano mama prieš porą metų padėdavo vienam tokiam bitininkui, tai šiek tiek patirties turi, jei neatsiras rimtų bitininkų supermamoj, galėsiu jos bent kiek paklausinėti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2005 12 18, 12:10)
Chi, chi, chi  lotuliukas.gif seklys Morka jau čia tongue.gif Julyyte, pirmiausia noriu tave pagirti,

Baik, tu VICI, nekokia aš čia šaunuolė, paprasčiausiai mano toks temperementas, man nuolat reikia veiklos, negaliu nustipti vienoj vietoj ax.gif O patarimų tikrai reikės mirksiukas.gif
Atsakyti
Matyt bitininkų tarp mamų nėra g.gif verysad.gif
Atsakyti
Galiu shiek tiek papasakot apie biciu auginima as. Mano mama turi 7 seimas, tai kol buvau jaunesne jai padedavau "sheimininkauti" aviliuose ir uzh ju smile.gif
Klausk, kas tave domina, o as jau pasistengsiu ishaishkint viska, ka pati zhinau smile.gif
Atsakyti
Na, būtu idomu sužinoti, kokiu metu laiku reikėtu pradėti, t.y. nusipirkti bitutes ir parsivežti į savo kiemą? Ir kokio pavadinimo ar veislės bites geriau pirkti, kiek maždaug viena šeima galėtu kainuoti g.gif
Atsakyti
Geriausia butu bitutes parsivezhti anksti pavasari, kai jos dar miega. Bet ivairiai zhmones perka bites. Perka ir vasara. Tada bituciu gabenimas vyksta nakti, kai visos miega. Del tu visu veisliu as nelabai ishmanau, tik zhinau, kad negalima pirkti kaukazietishku bituciu, jos buna piktos. O kainos labai svyruoja. Pas dieduka kaime gali sheimyna nusipirkti uzh 50Lt ir gali nusipirkti uzh 500 lt. Viskas priklauso nuo veisles, pardavejo vasaros. Su laiku ir patio prisiveisi bituciu, jei tik neprazhiopsosit spietimo laiko smile.gif

Priesh perkant bites pirmiausia reiktu susipirkti visa inventoriu: remeliu koriams, vashko plokshteliu. Magazinu (papildomi mazhesni remeliai vasarai), specelus peilis, vienas galas tiesus, kitas lenktas, zhasies sparnu, dumine, sausos, patrunijusios medienos (pas mus budavo tik lapuociai, man atrodo ir galima tik lapuociu mediena deti i dumine). Dar reikia aviliu apshiltintoju ir atrodo pirmai pradzhiai tiek smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Julyyte @ 2005 12 18, 01:12)
Sveikutės drinks_cheers.gif Aš esu kaip sakoma miesto žmogus, bet teko padėti sodinti, ravėti ir pan visokias daržoves. Dabar pradėjom po truputi žingsniuoti link sodybos įkurimo (pavasarį pradėsim statybas) ir t.t. Taigi, pradėjau galvoti, kuo užsiimti sodyboje laisvalaikiu, t.y. kad  nereikėtų ypatingų pastatų (tvartai) ir galėtumem kartais savaitgalį paliktį sodybą be priežiūros. Tai sugalvojau pabandyti užsiimti BITUTĖM ir turėti savo medų.
Man rekalingi visi visi patarimai ax.gif bet kokia informacija, net norėčiau pasižiūrėti gyvai kaip tie nameliai atrodo ir kas ten viduje 4u.gif Atsiliepkit, labai lauksiu.....


Kaip smagu, kad atsirado tokia temelė 4u.gif , negaliu neatsiliepti (nikas įpareigoja rolleyes.gif)
Mano senelis, prosenelė ir t.t. kiek tik galima atsekti, buvo bitininkai. Ir dabar pagrindinis tevelių užsiėmimas ir verslas - bitininkavimas. Taip sakant visa bitininkų dinastija gaunasi tongue.gif Nors toje dinastijoje - aš kaip kokia balta varna - vienintelė dabar nelaikau bitučių, bet tos patirties įgijau sočiai blush2.gif

Man atrodo, kad bitės - tai vienas sudėtingiausių žmogaus laikomų sutvėrimų, ir jų priežiūra reikalauja ypač daug žinių, išmanymo ir patirties. Todėl prieš įsigyjant savo bičių šeimą reikėtų susirankioti labai daug visokios informacijos, perskaityti specialios literatūros (yra gana daug neblogų lietuviškų bitininkystės pradžiamokslių ir šiaip knygų apie bitininkavimą). Susidaryti bendrą vaizdą vien iš nuogirdų - bus labai sunku unsure.gif .

Išvis idealiausias variantas būtų "atlikti praktiką" pas kokį nors patyrusį bitininką - t.y. nuo pat ankstyvo pavasario padėti jam atlikti visokiausius darbus bityne ir už jo ribų drinks_cheers.gif O išsiaiškinus kas ir kaip,tada jau pradėti ir savo bitynėlį kurti
happy.gif .
O gal pavyktų šiaip surasti kokį kaimyną laikantį bites, kuris pirmais metais padėtų darbus atlikti.

Tikuosi nelabai nuvyliau blush2.gif . Aisku, visas geras idėjas norisi kuo greičiau įgyvendinti ax.gif , bet šiuo atveju geriausiai tinka patarlė :devynis kartus atmatuok - dešimta pjauk. Bitininkavimas - labai nepigus malonumas, reikalaujantis ypač didelių pradinių investicijų įrangai ir t.t. Tai gal geriau (ir pigiau rolleyes.gif ) būtų pas ką nors pasipraktikuoti, įsitikinti ar tas užsiėmimas tikrai limpa prie dūšios.

Linkiu kuo didžiausios sėkmės 4u.gif 4u.gif 4u.gif (ir kantrybės 4u.gif blush2.gif )
Na ir prirašiau blush2.gif .
Atsakyti
Ačiu, merginos, kad atsiliepėt drinks_cheers.gif Aš taip ir planuoju už kokiu pusantrų metų pradėti savo bitininkavimą, tai va dabar ir bandysiu susirinkti kuo daugiau info. Dėl praktikos, tai tikrai, labai norėčiau gyvai viską pamatyti ir paliesti. Gera mintis- nusipirkti knygą ax.gif kažkaip nepagalvojau.
Atsakyti
QUOTE(*Julyte* @ 2005 12 20, 15:52)
Ačiu, merginos, kad atsiliepėt drinks_cheers.gif Aš taip ir planuoju už kokiu pusantrų metų pradėti savo bitininkavimą, tai va dabar ir bandysiu susirinkti kuo daugiau info. Dėl praktikos, tai tikrai, labai norėčiau gyvai viską pamatyti ir paliesti. Gera mintis- nusipirkti knygą ax.gif kažkaip nepagalvojau.

Daug info lietuviškai yra:
Bitininkas
Jei domina analogiška info rusų ir anglų kalbomis - duok žinią, turiu krūvas nuorodų.
Iš knygų, ką šiuo metu galima rasti knygynuose, žinau:
Mėgėjiškoji bitininkystė
Dėl praktikos iš tiesų labai gera mintis. Galima daug skaityti, bet kol gyvai nepamatai, žodžiai dažnai būna be prasmės.

Dėl tavo norų - jei visa tai "for fun" - tada pirmyn.
Pirmais metais gali tekti iš vis savo medaus neragauti, bet su metais atsiras patirtis, o tuo pačiu ir medus. smile.gif

Dėl įsigyjimo - iš principo galima pirkti visais metų laikais, bet kaip pradedančiajam geriausia tai daryti pavasarį.
Plius tada kai jau nutirpsta sniegas ir bitės pradeda dirbti.
Daug išskrendančių ir grįžtančių su žiedadulkėmis bičių - sveikos ir stiprios šeimos požymis.
Be pirkimo yra ir kitas variantas - pasigauti spiečių.
Kol skaitysi knygas - laikas eina, kodėl gi nepabandžius?
Sėkmė visiškai negarantuota, bet bandymams užtenka nedidelių investicijų.
Be to, galima pirkti ir patį spiečių (gegužės - birželio mėn) - paprastai kainuoja mažiau nei peržiemojusi šeima.

Dėl investicijų - iš įrankių didžiausia investicija yra medsukis.
Bet pirmiems metams nerekomenduoju pulti pirkti.
Nedideli kiekį medaus galima išgauti ir be medsukio - rankinėmis priemonėmis.
Jei pinigai spaudžia kišenę, tai tokį daiktą kaip avilys galima nusipirkti:
Wilara
Bet jei vyras rankose plaktuką ir oblių nulaiko - nesunkiai galima pasidaryti pačiam. Be to bitėms visiškai dzin kame gyventi - mačiau nuotrauka Internet'e, kur bitės gyveno miške išmestame automobilio kuro bake bigsmile.gif

Dėl veislės (bitininkai sako "rasės") - pradžiai geriau nesigilinti. Pas liaudies bitininkus paprastai yra "vietinės" bitės (nors tiksliau būtų sakyti "mišrūnės").
Tokias bites ir būtų didžiausias šansas nusipirkti ar įsigyti. Pas profesionalius bitininkus galima įsigyti konkrečios rasės bites, bet dėl bičių gyvenimo būdo, nesikišant bitininkui, antrais ar vėlesniais metais jos jau bus virtusios "mišrūnėmis". "Mišrūnės" nėra blogai - šiaip piktesnės nei kitų rasių, bet užtat prisitaikiusios prie mūsų gamtinių sąlygų.

Štai tiek, jei yra klausimų - klausk.


Atsakyti
Ai mergaites kokia man tai graudi tema verysad.gif . Kiek save atsimenu, tetis sode visada laike bites. O dabar nezinau ka su jomis daryti, nes tecio nebera verysad.gif Tai ir nusprendem parduoti.
Atsakyti
Jeigu labai idomu galiu savo praktiniu atskanuoti ir atsiusti i emaila ...
Nes as mokausi veterinarija .. Ir kaip tik seis metais einu Bitininkyste smile.gif ..

Mano destytojas patyres bitininkas ...

P.s. biskuma nepaaiskinau kas ir kaip ten tuose praktiniuose laugh.gif ..
Ten viskas aprasyta apie biciu prieziura ir panasiai ..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MRTKiciulka: 18 balandžio 2006 - 13:24