Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip susitvarkot su kalyte, kai ji rujoja?

visa laika auginome patinelius, o dabar - kalyte, tai jauciuosi labai zalia tokiais klausimais blush2.gif gal kas pasidalins patirtimi, kaip priziurite kalyte rujos metu? kiek laiko rujoja jusu kalyte? kaip susitvarkote, jei laikote namie?
Atsakyti
Maniškė tokia tvarkinga, kad baisu tik nepastebėti, kada rujoja. Kraujuodama vos ne visą dieną praleidžia besiprausdama, todėl namie nieko nepritaško. "Nelaimių" pasitaiko tik tada, kai atsikelia pamiegojus - bet pora lašiukų man nesunku išvalyti. O jeigu kalytė netvarkinga, galima namie dėti spec. kelnytes su įklijuoti paprastu higieniniu paketuku viduj - tik tada gali neišmokti pati tvarkytis. Arba galima tas kelnytes dėti tik nakčiai.
Atsakyti
Per pirmąją rują mūsiškė taip pat buvo labai tvarkinga thumbup.gif ir kad rujoja supratau tik iš to, kad labai jau dažnai laižydavosi ir "tvarkydavosi". Bet va antrai rujai įpusėjus vieną dieną ėmė ir nustojo tvarkytis doh.gif tai pritaškydavo visur doh.gif bandėm mauti kelnaites, bet tik nusisuk ir ji jas nusimovus ir dar porą paketų prarijo blink.gif šiaip tai mačiau Kikoj pirkti spec kelnaites, gal kas bandėt jas mauti saviškei?
Atsakyti
na kas liecia musu kalyte tai per ruja irgi neturejom visiskai jokiu problemu. niekur nepritepliojo ir viska stropiai susitvarke. aisku labai uzknisdavo kad reikejo berods 3savaites nepaleist nuo pavadzio ir negalejom eit su chebryte pasiaust. saugojom stirpiai nuo bet kokio kontakto su patinais.
Atsakyti
QUOTE(Ezhiux @ 2005 12 19, 12:53)
Per pirmąją rują mūsiškė taip pat buvo labai tvarkinga  thumbup.gif ir kad rujoja supratau tik iš to, kad labai jau dažnai laižydavosi ir "tvarkydavosi". Bet va antrai rujai įpusėjus vieną dieną ėmė ir nustojo tvarkytis  doh.gif  tai pritaškydavo visur  doh.gif  bandėm mauti kelnaites, bet tik nusisuk ir ji jas nusimovus ir dar porą paketų prarijo  blink.gif  šiaip tai mačiau Kikoj pirkti spec kelnaites, gal kas bandėt jas mauti saviškei?


Mes saviškei nupirkom iš Kikos, bet dar nebandėm uždėti, nors ruja jau prasidėjo, dar nematom reikalo, pirma ruja, tai ir kraujuko nėr, o kad taip ir liktų rolleyes.gif manau, problemų su kelnyčių nešiojimu gali turėt tie, kurių šunys nežino kas tai yra rūbai, pas mus kai jorkas puošiamas ir rengiamas, problemų neturėtų kilti thumbup.gif
P.S. mano pirmoji kalytė nors buvo ir nerengiama, bet lakstydavo su mamos pasiūtais triusikiukais ir jai netrukdė thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *VICI*: 19 gruodžio 2005 - 13:59
QUOTE(*VICI* @ 2005 12 19, 14:56)
Mes saviškei nupirkom iš Kikos, bet dar nebandėm uždėti, nors ruja jau prasidėjo, dar nematom reikalo, pirma ruja, tai ir kraujuko nėr, o kad taip ir liktų  rolleyes.gif

O tai iš kokių dar požymių nustatote, kad ji rujoja? g.gif
Maniškei jau 8 mėn., dar nepastebėjau nieko tokio, kas keltų įtarimų. Bet kad ir nežinau, kaip tai turi atrodyt blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Acacia @ 2005 12 19, 13:58)
O tai iš kokių dar požymių nustatote, kad ji rujoja?  g.gif
Maniškei jau 8 mėn., dar nepastebėjau nieko tokio, kas keltų įtarimų. Bet kad ir nežinau, kaip tai turi atrodyt  blush2.gif


Mūsų Jeannei irgi 8 mėnesiai, bet prieš tai buvome apsigavę, galvojom, kad 6 pradėjo rujoti, bet ne schmoll.gif prieš porą vakarų sugulėm ir jaučiam, kad jinai labai intensyviai laižosi savo "gerą vietelę", ryte pasižiūrim, o jinai padidėjusi taip, kad tikrai matyti doh.gif o pirmajai kalytei mano irgi 8 mėn. prasidėjo, aš dar vaikas buvau paimiau ją ant rankų, kažkaip paverčiau ir žiūriu ten kraujas doh.gif paklausiu vienos draugės gal žino kas čia yra? Jinai sako, kad jų kalytei irgi taip buvo, po to jinai vaikų turėjo unsure.gif aš greit namo pas mamą ir pasakot viską biggrin.gif mama paskambino ten, kur gavom savo kalytę ir išaiškino, kad ruja kalytėm būna 2 kart metuose apie mėnesį laiko, nu žodžiu mėnesinės irgi lotuliukas.gif o kad taviškei 8 mėnesių ir dar nėr rujos, tai viskas ok, priklauso nuo veislės, mano sesės spanielei buvo tik 1m. ir 2 mėn., kuo vėliau, tuo geriau smile.gif
Atsakyti
o ka jus manote apie kalytes sterilizacija? kolkas taj pas mane 1 zmogus ir kiti gyvuneliai vyriskiai tai norisi ir motereles.. biggrin.gif taj va o kad nebutu bedu gal butu galima tokia operacija padaryti? smile.gif blush-anim-cl.gif
Atsakyti
Jei kastruosite savo kalę jai tai bs tik į sveikatą, nebesusirgs gimdos uždegimu, sumažėja piktybinių pieno liaukų auglių tikimybė, plačiau apie tai sakitykite "Savas šuo" ten yra didelis straipsnelis apie kalių kastraciją.
Atsakyti
QUOTE(justytiaa @ 2005 12 19, 18:53)
o ka jus manote apie kalytes sterilizacija? kolkas taj pas mane 1 zmogus ir kiti gyvuneliai vyriskiai tai norisi ir motereles.. biggrin.gif taj  va o kad nebutu bedu gal butu galima tokia operacija padaryti? smile.gif  blush-anim-cl.gif

Ir as prisijungsiu prie gero patarymo, kastruoti ir tad jokiu problemu, ir gyvunelio sveikateliai didelis pliusiukas ir gyvena ilgiau iskastruotas gyvulelis, tik va ne visi tai supranta, mano katinas iskastruotas pragyveno 18 metu, o tai grazus buvo ir ilgas gyvenimelis smile.gif
Atsakyti
[
O siaip, labai nepatirusiems del rujos, tai vienas lengviausiai patarymas, jai kalyte rujoja, tai prie jos namo tuoj pat prisistato kruva kavalieriu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Acacia @ 2005 12 19, 13:58)
O tai iš kokių dar požymių nustatote, kad ji rujoja?  g.gif
Maniškei jau 8 mėn., dar nepastebėjau nieko tokio, kas keltų įtarimų. Bet kad ir nežinau, kaip tai turi atrodyt  blush2.gif

musu kale pradejo rujoti kai buvo gal kokiu 1.5 metu!nu nebent anksciau as nepastebejau...buna tai du kartus per metus, arba net ir viena...na tikrai pamatysi,kada "tai"jau vyksta...ji daug dazniau prades "praustis" , laizyti savo vietele... o be to, prisimenu kai pirma karta pamaciau, tai nusigandau, toks kazkoks baltas "reikalas" kaip puse rutuliuko islindes jai ten buvo, tai jau persigandau,sakau gal organai lauk lenda blush2.gif bet nee... o kraujuoja tai nelabai daug, isislaizo viska. ir cia kazkas kaip ir sake, tai prie vartu (na musu lauke gyvena) padaugedavo besiduodanciu sunu, ant kuriu ji dar labaiu puldavo!
o kai seniau turejom kita kale, tai kad ir ji isbegdavo i gatve per ruja ar dar kada, nei karto "neprisidirboi" ir per 16 metu jokiu palikuoniu nebuvo schmoll.gif
Atsakyti