Įkraunama...
Įkraunama...

Temperatūra

Kažkurioje temoje (atrodo apie 10-12 mėn mažylius) paminėta trijų dienų karštinė. Atrodo, mano vaikas bus ja persirgęs, nors temperatūrą buvau suvertusi dantims, o bėrimą - alergijai, o kadangi bendra būklė buvo nebloga, pediatro net nekviečiau. Pačios žinios apie vaikų ligas jau nebe pirmo šviežumo, taigi įdomu, kas tai per liga (sukėlėjas, simptomai, gydymas ir pan.) Ačiū.
Atsakyti
 Trijų dienų karštinė yra ūmi nespecifinė virusinė. Žinoma, kad ji pasireiškia kūdikiams ir mažiems vaikams.
 Jos pagrindinis požymis aukšta temperatūra, kuri trunka 2-3 dienas (retais atvejais - ilgiau). Be to, vaikas gali sloguoti, viduriuoti, prastai valgyti. Po kelių dienų karščiavimas baigiasi, ir kūsikį išberia smulkiu, niežtinčiu, panašiu į alerginį bėrimu.
  Gydymas, kaip ir bet kokios virusinės infekcijos yra simptominis. Šiltos arbatos, ramybė, paracetamolis, temperatūrai numušti, jei vaikas labai neramus, jam labai niežti, galima skirti antihistamininius preparatus, viburkolio žvakutes.
Atsakyti
Mano maziukas 3 men po skiepo persirgo triju dienu karstine, visi aprasyti simptomai buvo ir gydytoja itare kad tai ir bus triju dienu karstine ir mums dar ausu uzdegimas prisidejo, o gal tai skiepas isprovokavo ta karstine?
Atsakyti
 Pats skiepas negali sukelti nei trijų dienų karštinės, nei bet kokios kitos virusinės ligos.
 Tačiau po skiepo šiek tiek sutrinka kūdikio imunitetas, nes visa imuninė sistema turi persitvarkyti, pagaminti reikalingų antikūnų kovai su ligomis, nuo kurių skiepijot. Taigi, toks imuniteto susilpnėjimas gali jūsų vaiką padaryti imlesnį infekcijoms.
  Be to, nereikia pamiršti ir kontaktų su "virusuojančiais" ligoniukais, kuriuos galėjote turėti poliklinikoje.
Atsakyti
Mano mazyli kai skiepijo jam buvo dar nesibaigusi slogyte o ir dar beto vyresnioji namuose slogavo na kazkoks tai virusas buvo prikibes, ar dabar jau tos taisykles pasikeite kad nepasveikusius skiepija as ir pati kalta kad leidau skiepyt bet po teisybei manes nieks ir neklause/
Atsakyti
 Ne, taisyklės nepasikeitė. Nors visur rašoma, kad virusine infekcija nėra kontraindikacija skiepams, tačiau sirguliuojantiems vaikams skiepus rekomenduojama atidėti.
Atsakyti
Gerb. Gydytoja,
Labai reikalingas Jusu patarimas. Vaikui (1 m. ir 6 men.) jau du kartus is eiles (kazkur kas dvi savaites) pakyla temperatura iki 39, kuri laikosi tik viena diena. Antra diena po pietu temperaturos is vis nera-vaikas sveikas. Po to pradejau matuoti kiekviena diena temperatura: kaikada (retai) temperatura buna rytais ir vakare 37.2, 37.1, o diena nera. Visus tuos du kartus, kai buvo pakilusi auksta temperatura (39, 39.2) nebuvo nei slogos, nei kosulio, nei gerkle raudona... Padare gydytoja kraujo ir slapimo tyrimus-rezultatai labai geri. Pasiskiepijome KDS+Hib. Buvo reakcija 38 temp. Po dvieju dienu temperaturos nebebuvo. Praejus 4 dienom po skiepu vel pradejome karsciuoti (kaip tik suejo 2 sav. po paskutinio didelio karsciavimo)-akivaizdziu negalavimo pozymiu nematyti(nei gerkle, nei sloga, nei kosulys). Gydytoja ir pati pasimetus. Gal ka galetumete Gerb. daktare patarti - nuo ko galetu tokia auksta temperatura buti ir laikytis tik viena diena bei kartotis (jau 3 kartas-intervalas kas dvi savaites)? Gal kokiu dar papildomu tyrimu atlikti. Darosi neramu.
Aciu.
Atsakyti
Per savo 20 metų darbo praktiką , tokių atvejų yra buvę.Labai sunku atsakyti, nuo ko taip atsitinka.Manau visa tai yra susiję su vaiko imunine sistema ir virusais.Stebėti reikia vaiko bendrą būklę jei jis jaučiasi gerai , žvalus , linksmas, valgo-didesnė tikimybė , kad tai virusinė infekcija.Tyrimai – kraujo ir šlapimo geri – vėlgi –bakterinės infekcijos neturėtų būti.
Tačiau su kiekvienu sukarščiavimu reikėtų pakartoti šlapimo tyrimą.Temperatūra po skiepo – tai normali reakcija į vakciną.Rekomenduočiau vaikui duoti polivitaminus (Kiddi,Multitabs ar kt.) ir Gefilus GG kapsules (tai natūralios žarnyno bakterijos kurios padeda kovoti su virusais ir bakterijomis) didindamos organizmo atsparumą.
Kuo daugiau būkite lauke, gerkite vitaminus ir viskas susitvarkys. Jeigu vaiko būklė yra gera, ligos požymių nesimato,tai ir rimtų , sunkių ligų neturėtų būti.
heart.gif
Atsakyti
Aciu labai uz patarimus.
Atsakyti
mano mergyte tikriausiai persirgo tuo virusu. tris dienas karsciavo ir buvo labai nerami, nevalgi.si ryta aptikau spuogeliu ant kaklo, pilvuko, nugaros), bet temperaturos jau vakar vakare nebuvo. vis tik jauciui, kad ji irzli ir nepatenkinta.
KLAUSIMAS:1. KIEK LAIKO TIE SPUOGELIAI - BERIMAS LAIKOSI? 2. AR GALIMA MAUDYTIS, EITI I LAUKA. AR GERIAU LAUKTI DAR PORA DIENU, KOL TAS VIRUSAS PASITRAUKS?
Atsakyti
Tridienė karštinė-egzamtima subitum-tai virusinis susirgimas.Tai liga iš vaikiškų infekcijų grupės (raudoniukės, vėjaraupių,tymų ir kt.)
Dažniausiai ja kūdikiai suserga iki 1 metų.
Tai liga , kuri neduoda komplikacijų.Segant ja vaiko būklė nėra bloga – netgi karščiuojant.
Karščiavimas būna aukštas iki 39`-39,5`C 3-4 dienas , bet vaikas palyginti būna žvalus, neatsisako valgyti (kartais sumažėja apetitas), geria skysčius, gali skysčiau pasituštinti 1-2 k. paroje, gerklė nežymiai paraudusi.
3-4 parą nuo karščiavimo vaiką išberia – pradžioje galvą, vėliau kūną ir galūnes.Bėrimas smulkus,rausvas (panašus į raudonukės bėrimą) todėl dažnai sumaišomas su raudoniuke.
Atsiradus bėrimui,temperatūra nukrinta.Bėrimas laikosi dar 2-3 dienas ir vaikas pasveiksta. Labai svarbu, kad jei tai yra ši liga, per anksti, vaikas negautų antibiotikų, nes tuomet yra nustatoma alergija antibiotikams.
heart.gif
Atsakyti
aciu uz atsakyma. jai tikrai isbere kakliuka ir galvyte ir pilva...o koju ir ranku ne. tai kaip supratausirgimas praeina jau kai ir berimas dingsta...tai i lauka neisim dar 2 dienas ir nemaudysiu.
Atsakyti