Įkraunama...
Įkraunama...

Bėgimas IX

user posted image
Kai žmogus bėga, jis jaučiasi kaip paukštis danguje, nes visa kita lieka kažkur žemėje.

Kaip geriau bėgioti – greitai ar lėtai?
Priklauso nuo to, koks tavo bėgiojimo tikslas. Paprastai jei bėgi greitai, daugiau treniruoji raumenis, o jei lėtai – krinta svoris.

Kiek laiko bėgioti?
Kiek gali tavo kūnas. Jei meti svorį, tai turėk omeny, kad riebalai ima tirpti maždaug po 20min krūvio (bėgimo). Taigi, akivaizdu, turėtum nubėgti daugiau nei 20min.

Kur bėgti?
Bet kur. Miške bėgti gerai dėl to, kad kvėpuoji grynu oru, tačiau turi stebėti, kad neužkliūtum už kokios šakos ar šaknies ir neniksteltum kojos. Stadione gerai todėl, kad žinai, kokį atstumą tiksliai nubėgi (vidutinis stadionas prie mokyklų 250m, kiti – 400m).

Kokia apranga?
Patogi, nevaržanti judesių, leidžianti orui kvėpuoti. Daugiausia dėmesio, žinoma, reikia atkreipti į avalynę. Idealiausias variantas pirkti specialius batelius bėgimui, vis dėlto tai nemažai kainuoja. Iš patirties sakau, kad gerus batus galima rasti net Gariūnuose.
Labai svarbu, kokia danga bėgioji. Jei asfaltu, rinkis kiek storesnį padą, kad koja nenukentėtų nuo smūgių bėgant. Jei minkštesne, gali rinktis plonesnį padą.

Kada bėgioti?
Kalbama, kad ryte bėgiojant, geriau krenta svoris, tačiau negaliu pasakyti, ar taip yra iš tiesų. Iš patirties, tai vakare bėgioti lengviau (jei ne karšta). Manau, geriausia yra prisitaikyti prie savo dienotvarkės. Išimtis – jokių bėgiojimų per patį vasaros karštį (+30).

Ar bus rezultatai?
Bus, netrukus pačios tuo įsitikinsit.
Atsakyti
Labukas visoms naujoj temutej gathering.gif
Atsakyti
Greitos bėgikės, greitai ir temą užpildėme tongue.gif.
Rytinis užsiėmimas darbe - žiūrinėju žemėlapius, kur ir kokių naujų posūkių savo bėgiojimo trasoje atrasti smile.gif. Nors ten, kur bėgu yra ir asfalto, ir žvyro, ir miško, ir šaligatvio, bet po kiek laiko jau norisi keisti. Prie kiekvieno kupsto jau žinau kiek metrų, kiek minučių liko ir nebeįdomu darosi biggrin.gif
Atsakyti
Aš irgi norėčiau kitos trasos, nu bet nelabai yra iš ko rinktis miesto centre biggrin.gif
Atsakyti
Labas rytas,
aš šiandien nebėgsiu, skauda raumenis, tai galvoju pailsėt vieną dieną, na nebent vakare vėlai sugalvočiau.
QUOTE(ernesin @ 2010 06 01, 17:27)
Paklausiu tų, kurios jau mamytės, ar laukiantis galima bėgioti? smile.gif

aš nemamytė ir šiaip nieko turbūt naujo nepasakysiu, bet domėjaus šituo dalyku, tai supratau, kad nepatartina ir geriau to nedaryt neštumo metu, galima persileist. Nebent jeigu prieš tai tikrai daug ir ilgai bėgiojai ir organizmas jau tą bėgiojimą, kaip natūralų dayką priema biggrin.gif
QUOTE(Leblon @ 2010 06 01, 19:41)
šiandien kaip tik mačiau panelę bėgančią su raudonais vyriškais šortais smile.gif

o, tai ne aš viena matyt tokia lotuliukas.gif mano tai mėlyni, netaip į akis krenta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(bamba @ 2010 06 02, 10:29)
aš nemamytė ir šiaip nieko turbūt naujo nepasakysiu, bet domėjaus šituo dalyku, tai supratau, kad nepatartina ir geriau to nedaryt neštumo metu, galima persileist. Nebent jeigu prieš tai tikrai daug ir ilgai bėgiojai ir organizmas jau tą bėgiojimą, kaip natūralų dayką priema biggrin.gif

Va kažkodėl ir man buvo kilusi mintis dėl to persileidimo g.gif Ačiū 4u.gif
Atsakyti
doh.gif jau beveik 4 metai prie pat stadijono ir vis neprisiruosiu eiti begioti blush2.gif gal galiu jungtis prie jusu?



g.gif jei nesunku gal galite papasakoti ryte pavalgius ar kada begioti? o vakare po vakarienes ar kaip? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ernesin @ 2010 06 02, 11:40)
Va kažkodėl ir man buvo kilusi mintis dėl to persileidimo g.gif Ačiū 4u.gif



As jau kaip dvieju vaikuciu mama, tai tikrai nesiulyciau. Bet mano nuomone tikrai neparemta jokiais moksliniais faktais ir tyrimais. Nestumo metu geriausiai baseine pasipliuskent ir tai ne pirmais men, tik jokiu pirciu ir siltu dziakuziu. blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Rasosmama @ 2010 06 02, 11:54)
As jau kaip dvieju vaikuciu mama, tai tikrai nesiulyciau. Bet mano nuomone tikrai neparemta jokiais moksliniais faktais ir tyrimais. Nestumo metu geriausiai baseine pasipliuskent ir tai ne pirmais men, tik jokiu pirciu ir siltu dziakuziu. blush2.gif



Vakar nubegau 4 km, tikiuosi daugiau traumu nebus. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(linnn @ 2010 06 02, 10:14)
Aš irgi norėčiau kitos trasos, nu bet nelabai yra iš ko rinktis miesto centre biggrin.gif


Aš kol kas su nukrypimais nuo pagrindinio kelio arba bėgimu į kitą pusę. Mielai nuo namų ir toliau bėgčiau, bet paskui sugrįžti visgi reikia blush2.gif . Vienas pažįstamas bėga nuo namų Vilniaus pakraštyje iki centro, prasibėga Gedimino prospektu, senamiesčiu, o jau kai mato, kad jau užteks, pasiima taksą ir važiuoja namo biggrin.gif.
Jeigu taip kasdien, tai ir bankrutuoti galima lotuliukas.gif . Arba kaip tik gera priemonė didinant atstumus - paskui jau nori nenori turi grįžti cool.gif
Atsakyti
QUOTE(*furnikuca* @ 2010 06 02, 10:51)

ryte pavalgius ar kada begioti? o vakare po vakarienes ar kaip? blush2.gif


geriausia bėgasi po didelės porcijos cepelinų.

Jei rimtai, tai esu skaičius, kad prieš aktyvų sportą rekomenduojama valgyti 2-3 valandas prieš. Bet pavyzdžiui man, tai kai eidavau į step'us, tai jei pavalgydavau mažiau nei prieš 3val., tai šokinėjant atrodydavo, kad maistas išlys. Tai manau, jei lėta medžiagų apykaitą, ar buvo valgytas sunkus, sunkiai virškinamas maistas, tai tą reik įvertinti.

Bėgioju aš ryte, tai atsikėlus nieko nevalgau, išgeriu kelis gurkšnius vandens. O rytas pas mane prieš 6.

QUOTE(Gintariukstis @ 2010 06 02, 10:58)
Vienas pažįstamas bėga nuo namų Vilniaus pakraštyje iki centro


kaip fainai.

Vat aš galvoju, gi Nemunas nelabai toli, gal ten bandyti, į salą Nemuno.

Nu bet kaip gerai, kad tu čia užvedei temą apie tai, vat ir šovė man mintis.

Nors, pirmenybę teikiu ąžuolyno parkui, kur kvepia žole, žydinčiais medžiais smile.gif .
Atsakyti
Vat aš galvoju, gi Nemunas nelabai toli, gal ten bandyti, į salą Nemuno.

Nu bet kaip gerai, kad tu čia užvedei temą apie tai, vat ir šovė man mintis.

Nors, pirmenybę teikiu ąžuolyno parkui, kur kvepia žole, žydinčiais medžiais smile.gif .
[/quote]

Man irgi labiau patinka miško takeliais bėgti. Bet vis pasižiūriu į žmones, kurie Vilniuje Neries krantine bėga - ir kiek jų ten daug smile.gif. Vis pagalvoju, kad kurią dieną reikia tiesiog prigriebti su savimi aprangą ir po darbo prasibėgti paupiu thumbup.gif .
O ten žmonės - kas bėgioja, kas aitvarus prie Baltijo tilto laido ar paplūdimio tinklinį žaidžia - tokia įkvepianti aplinka bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(jooratuke @ 2010 06 01, 20:03)
Apie toki ir galvojau, o is kur uzsakinejai?  blush2.gif
Gal pamatuotum koks jo ilgis ir plotis?  ax.gif

uzsakinejau is cia,
visas ilgis: apie 47 cm, grotuvui kisenele apytiksliai 7x11cm
Atsakyti