Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimas krūtimi kaip pienuko gaminas per daug

Sveikutės,

kadangi išklausiau n kursu neščiosioms ir n forumu perskaityta o visur akcentuojama ka daryti kai pienuko per mažai, todėl nutariau pasidalinti patirtimi apie tai kai pienuko gaminasi per daug.
Kadangi tai buvo pirmas kūdikis, tai patirties ir informacijos turėjau mažai, todėl kad kitoms nebūtų panikos ir nepasimestumėte tokioje situacijoje dalinuos savo istorija:
priešpienis pas mane atsirado gal apie 20 nėštumo savaitę, tai problemų po gimdymo kai atnešė vaikelį nebuvo, netgi akušerė kuri atnešė ir paspaudė krūtį ir iš jos išbėgo priešpienis tik tepasakė, oi čia viskas gerai. Kaip žinote pienukas pradeda gamintis kažkur 3 para po gimdymo, tai trečią parą po pietų miego atsibudau su akmeninėmis krūtimis, kadangi dar buvau ligoninėje, tai gydytoja tik liepė kreiptis į budinčią akušerę, o ši liepė vyrui atnešti kopūstą. Aišku kopūsto lapai padėjo, bet visas smagumas prasidėjo gryžus namo ir po savaitės atgulus į lovą su 39 temperatūra. Kadangi neturėjau patirties ir buvau po CP prigasdinta kad jeigu bet kokia temperatūra tai reikia važiuoti i ligonine tikrintis gimdos, aišku puoliau i ašaras, nes praleidusi ligoninėje savaitę, aš ten nenorėjau gryžti, tačiau kai kitą dieną krūtyje atsirado guziukas tada jau kilo įtarimas kad krūtinė. Tai puoliau nusitraukinėti pieną ir masažuoti krūtis. Temperatūra ryte nukrito, dar pragulėjau kelias dienas (ačiū vyrui kuris padėjo tuo metu), trečią dieną atsikėlus iš lovos pasijutau geriau, tačiau po poros dienų vėl pradėjo kresti šaltis ir temperatūra pakilo iki 39,8. Ir vėl atsidūriau lovoje. Galų gale mano mama susiprotėjo manęs paklausti kiek skysčių aš geriu (gerdavau daug, nes pastoviai troškindavo), taigi sumažinus skysčių kiekį, daugiau temperatūra nepakilo. Aišku čia labai menka paguoda toms kurios turi didesnių problemų, kad jeigu vaikutis neištraukia pieno, tikiuos ši tema padės visoms pasidalinti patirtimi
Atsakyti
Na pas mane pienelio irgi perteklius, bet tfu tfu tfu taip baisiai man nera... tik kad skauda krutine kol sulaukiu kada maziukas uzsimano valgyti.. aisku ji akmenine ir sunki ir pasiguzuoja... bet dedu kopusta ir kenciu...bijau nusitraukineti pastoviai, kad nesigamintu dar daugiau... bet kartais ta kancia privalumas smile.gif kai reikia isbegti tai pamaitinu maziuka ir dar nusitraukiu kitam maitinimui, kad vyras pamaitintu jei nespeciau grist smile.gif
Atsakyti
QUOTE(triusiene @ 2010 06 10, 21:21)
Na pas mane pienelio irgi perteklius, bet tfu tfu tfu taip baisiai man nera... tik kad skauda krutine kol sulaukiu kada maziukas uzsimano valgyti.. aisku ji akmenine ir sunki ir pasiguzuoja... bet dedu kopusta ir kenciu...bijau nusitraukineti pastoviai, kad nesigamintu dar daugiau... bet kartais ta kancia privalumas  smile.gif  kai reikia isbegti tai pamaitinu maziuka ir dar nusitraukiu kitam maitinimui, kad vyras pamaitintu jei nespeciau grist  smile.gif


na gali nusitraukti nedaug kad nebutu akmenine, nes nuo tos akmenines po to guzai daros. O siaip tai pas mane per 1.5 men kazkur is susitvarke. Paziurejau kad vaikiukui menesis. Tai guodziu tik
Atsakyti
QUOTE(Apelsinka @ 2010 06 11, 22:10)
na gali nusitraukti nedaug kad nebutu akmenine, nes nuo tos akmenines po to guzai daros. O siaip tai pas mane per 1.5 men kazkur is susitvarke. Paziurejau kad vaikiukui menesis. Tai guodziu tik



na tikiuosi ir man susitvarkys... smile.gif
Atsakyti
Visoms susitvarko, tai ir jums susitvarkys po pirmo menesio biggrin.gif Vienom metas guzais, kitoms bega laisvu upeliu, zodziu kievienai kitaip, bet rezultatas vienas- po pirmo menesio normalaus maitinimo nenutraukinejant vistas stabilizuojas.
Atsakyti
Kartais galit nutraukti ir visą, nes signalas gaminti mažiau eina jau kai jauti krūties pilnumą.
Krutinė gali pritvinkti ne tik dėl pieno kiekio. Gali būti nereikalingi skysčiai, jie kaupiasi jeigu gimdymo metu buvo statytos lašalynes. Tada krutinė pritvinksta, skysčiau užspaudžia laktakus ir pienui sunkiau ištekėti.

Didžiausia problema - krutinė yra kieta ir kūdikiui sunku apžiuoti, truputi užspausti laktakai priekyje. Galima suminkštinti areolę tokiais paspaudimais pirštais. Aplink spėnelio bus mažos duobutes, skysčiai pasitraukia truputi atgal ir yra lengviau maitinti. Daugiau, su iliustracijom, bet rusų kalba (dar nespėjom išversti į lietuvių):
http://breastfeeding.narod.ru/rps.html
Atsakyti
pas mane su pirmaja mergaite tikrai buvo labai daug pieno biggrin.gif tik kad ji atsisake zysti kruti.man beliko tik viena nusitraukineti.isigijau pientrauki pries 12metu jie buvo juokingi doh.gif ir vargai prasidejo...tada dar vienas siurprizas mazoji visiskai negere mano pieno blink.gif suprasti negalejau nieko...tad niekur nedingau ir vistiek pienuka traukiau tik dalinau ji savo draugem kurios turejo mazylius.o pieno tekejo upes ir kazkaip gaila buvo tokio gerio.tuo metu ir koses ir blynus kepdavau ant savo pieno.gimus antrai mergaitei pieno kalnai tik pientraukis zymiai geresnis thumbup.gif valge mazoji puikiai bet krutis plyso.bandziau ir kopusta ir bulviu tarkius ir pusle salta zodziu niekas nepadejo doh.gif bet praejus vos 4sav puoliau i depresija nes mama isvaziavo namo o as likau vien ir ka jus manote pienukas dingo visiskai...tada supratau kad geriau jau upeliais teketu nei jo isvis nebutu biggrin.gif
Atsakyti