QUOTE(Ingese @ 2010 08 11, 21:41)
Kose-malose
o kodel vaikuciui negalima duoti ciulptuko?
tai per para maitinti 12-15 kartu normalu?
As ne i tema, bet kokioje pozoje geriausia maitinti...?as tai nuo vaiko maitinimo ir nesiojimo, jau be nugaros likau....atrodo daznai ir nenesioju, bet....
Dar norejau paklausti, jei pradejus maitinti is vienos kruties, is kitos pradeda begti pienas, tai reiskia, kad jo uztektinai, ar nebutinai?Ar ba siaip nepastimulaivus pradeda pienukas begti....
Ir kodel butina nakti duoti kruti?As tai dar ir uz issimiegojusia, laiminga mama
Išsimiegojusi mama... fantastika

Bus taip, tik truputį vėliau
12-15 maitinimų- normalu, ir 18, ir 20 normalu
Visos suprantam apie nėštumo nurtaukimo žalą ir t.t. žindymas- natūrali nėštumo tasa. Natūralu, kad kūdikiui, po 9mėn. praleistų mamos pilvelyje, jos reikia lygiai tiek pat- 24val./per parą, 7d. per savaitę ir t.t.
Pradžia- sunkiausia. Vėliau suprasi, kad ji buvo lengva. Paradoksalu.
Naktinis maitinimas- dieninio pienuko garantas (naktinio maitinimo metu org.išskiria daugiausia paroje oksitocino). Jeigu augimas vyksta sklandžiai, vaikutis išimtinai žindomas, po pirmo mėnesio, jei pats naktimis neprabunda- galima ir nežadinti.
Maitinimo padėtis- ta, kurią pasirinkus gali maksimaliai atsipalaiduoti, patogiai įsitaisyti, nes maitinimas pirmaisiais mėnesiais gali užtrukti ir valandą, ir daugiau

Svarbu pečių, nugaros atpalaiduota juosta (tai ir svarbu pienuko tėkmei)
Kad bėga pienukas iš kitos krūties- natūralu, normalu, ilgainiui, kai susireguliuos mp gamyba- tai turėtų apstoti. (užlenkus spenelį pirštukais į viršų turėtų bėgimas liautis)
Apie čiulptuką- galima rasti:
http://www.pradzia.o...itinimas-krutis
ir dar Vingras rašo apie čiulptuko naudą( Pirmi treji gyvenimo metai V.,2007; 155-157psl.):
Čiulpdamas žinduką kūdikus nebeišmoks gerai žysti ir ištuštinti krūties, o tai veda prie pieno sumažėjimo ir dirbtinio maitinimo. Naujagimiai ir kūdikiai, čiulpę čiulptuką, žaloja spenelį, todėl jį ima skaudėti, atsiranda įtrūkimų, gresia krūties uždegimas.
Naujagimiai ir kūdikiai, čiulpę čiulptuką nebesugeba plačiai išsižioti, t.y. žysdami apimti tamsųjį laukelį aplink spenelį ir gerai ištuštink krūtį.
Naudojant čiulptuką kaip pakaitalą, pvz., jei ateina žindymo laikas ir dėl kokios nors priežasties neįmanoma pažindyti, mažylio negalima apgaudinėti. Čiulpdamas čiulptiką jis išeikovoja energiją ir dėl to žinda krūtį blogiau, nebepasisotina, greit atsibunda, vėl nori žysti.
Čiulptukas sudaro sąlygas netaisyklingam dantų sąkandžiui.
Čiulpiant čiulptuką be reikalo susitraukinėja skrandis, jis ima gaminti virškinimo sultis, be to, mažylis prisirija oro.
Labai pripratęs prie čiulptuko kūdikis ir miegodamas jo pasigenda, todėl neramiai miega ir, vos jį išmetęs, pabunda. Be to, per čiulptuką jei jis nepakankamai švarus, kūdikis gali užsikrėst įvairiomis ligomis.
Nuolatinis čiulptuko čiulpimas sulėtina protinę mažylio raidą, slopina norą pažinti aplinką, trukdo formuotis įgūdžiams, kurie augant darosi gyvybiškai būtini.
Pastebėta, kad kūdikiai, kurie ilgai čiulpia čiulptuką, vėliau pradeda kalbėti.
Čiulptukas ne priemonė verkiančiam kūdikiui nuramint. Visuomet reikia ieškot priežasties, kodėl pravirko, ir ją pašalint.
Visada yra teisė ir laisvė rinktis
Algyte,
Šuoliai: 2-3sav. 6sav. ir apie 2mėn.
*Bounty*
Kaip temp.? Kaip krūtis???