Įkraunama...
Įkraunama...

Gaminame arbatas

Ieškau visur, bet šios temos neradau.
Labai mėgstu vaisines arbatėles, bet jos nežmoniškai brangios, tai galvoju prisidžiovinsiu žiemai įvairiausių uogų, vaisių ir pasidarysių jų pati. Tikrai tikiu, kad yra gaminančių namuose arbatėles, tad pasidalinkite kaip džiovinate, ką džiovinate, kokios sudėties arbatėles ruošiate.
Aišku nebūtinai tos arbatėlės turi būti vaisinės, gali būti ir vaistažolių ir kitos.
Atsakyti
As paprsciausiai prisidziovinu daug zemuogiu(su koteliais ir lapeliais),pipirmeciu,metu,melisu,ciobreliu,liepziedziu,melyniu,ramuneliu,medetku....kartais uzsiplikau kaskuria viena,kartais pamaisau,pvz ciobreliai su liebziedziais,metos su pipirmetem ir t.t...
Dar galima dziovint(tinka ir orkaite) vysnias,smulkiai pjaustyta obuoli ir dar daug ka... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ingridukas @ 2010 07 09, 21:02)
As paprsciausiai prisidziovinu daug zemuogiu(su koteliais ir lapeliais),pipirmeciu,metu,melisu,ciobreliu,liepziedziu,melyniu,ramuneliu,medetku....kartais uzsiplikau kaskuria viena,kartais pamaisau,pvz ciobreliai su liebziedziais,metos su pipirmetem ir t.t...
Dar galima dziovint(tinka ir orkaite) vysnias,smulkiai pjaustyta obuoli ir dar daug ka... smile.gif


Aš tai specialiai džiovyklę nusipirkau, tai šiandien kaip tik buvau mėlynių, tai rytoj jau džiovinsiu smile.gif O žoleles tai irgi daug metų džiovinu, bet įdomu, gal kas specialių receptų turi arbatom smile.gif
Kaip busimai chemikei norisi su proporcijom pasiterlioti smile.gif
Atsakyti
As pati ir prisimaisau visko ka tais metai pasidziovinu.
Nors man labai skanu : metos, vysnios ir juodi serbentai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(uogytee @ 2010 07 09, 02:39)
Ieškau visur, bet šios temos neradau.

Vaistingųjų augalų arbatos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2010 07 16, 13:56)


Aciu, labai geras puslapis, bet info apie vaisines arbatas niekas nepasidalina, argi niekas nedaro?
Atsakyti
QUOTE(uogytee @ 2010 08 20, 00:53)
Aciu, labai geras puslapis, bet info apie vaisines arbatas niekas nepasidalina, argi niekas nedaro?


Tai kad nėra ką ir dalintis - ką turiu ir šiandien noriu - tą ir maišau. Arba nemaišau. Iš anksto jokių mišinių nedarau. Manau, kad daug kas taip daro.
Atsakyti
Niu is temos populiarumo supratau irgi ta..bet as pasigaminau 6rusiu vaisiniu arbata ir man labai smagu atsidaryti dezute ir gerti ir ruosti arbata..
Atsakyti
QUOTE(uogytee @ 2010 09 23, 00:41)
Niu is temos populiarumo supratau irgi ta..bet as pasigaminau 6rusiu vaisiniu arbata ir man labai smagu atsidaryti dezute ir gerti ir ruosti arbata..



Uogytee,

uzsukau pasidalinti namuose ruosiamomis arbatelemis

Paskutines ka ruosiau,tai obuoliu zieveles,svarainiu seklos,vysniu koteliai,erskeciu seklos,moligo seklos.apelsinu zieveles,granato zieveles,citrinos zieveles

Uogos erskeciu,vysniios,bruknes,melynes,gudobeles.nasturtu seklos svarainiai,
imbiero cukatos,
Zoleles,melisa, meta,pipirmete,roziu ziedeliai,ersketroze ziedai,nasturtu ziedai, ramuneles,oziaksne,dirvine naslaite,, morkojai,ciobreliai,medetkos,

Lapai,uoduju serbentu,vysniu lapai,gervuogiu lapai,brzo lapai miskauoges lapai melynojai,avietojai,bruknojai,sirdazole.

Cia tik mazas laselis mano arbateliu
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2010 09 23, 00:03)
.........
Cia tik mazas laselis mano  arbateliu

OHO... bigsmile.gif kaip idomu. Visai nepagalvojau apie serbentu lapus doh.gif jau turbut velu nes jau pagelte verysad.gif . O va del gervuogiu iki siol abejojau, bet dabar begu skinti ir dziovini smile.gif
Hm... kad erskeciu vaisiai tai zinojau, bet seklos schmoll.gif gi jos su pukeliu ...
O va erskeciu ziedlapiai mmm... nepagalvojau.

Tikrai nemazai info 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo simbarela: 23 rugsėjo 2010 - 15:46
QUOTE(regna @ 2010 09 23, 00:03)
Uogytee,

uzsukau pasidalinti namuose ruosiamomis arbatelemis

Paskutines ka ruosiau,tai obuoliu zieveles,svarainiu seklos,vysniu koteliai,erskeciu seklos,moligo seklos.apelsinu zieveles,granato zieveles,citrinos zieveles

Uogos erskeciu,vysniios,bruknes,melynes,gudobeles.nasturtu seklos svarainiai,
imbiero cukatos,
Zoleles,melisa, meta,pipirmete,roziu ziedeliai,ersketroze ziedai,nasturtu ziedai, ramuneles,oziaksne,dirvine naslaite,, morkojai,ciobreliai,medetkos,

Lapai,uoduju serbentu,vysniu lapai,gervuogiu lapai,brzo lapai miskauoges lapai melynojai,avietojai,bruknojai,sirdazole.

Cia tik mazas laselis mano  arbateliu



Oj kaip ačiū, kad pagaliau prisijungėte prie manosios temos ir sulaukiau ko taip ilgai laukiau..Nerealiai įdomios arbatos..
Turiu klausimėlių smile.gif
O ka duoda vyšnių koteliai?
O nasturtas auginate pati?
Ir tikrai įdomu kaip su tom erškėčių seklom, negi malonu sėklos su plaukeliais kai plaukioja arbatoj?
O dirvinės našlaitės žiedukus skinate?
Iš kur imbiero cukatų gaunate?Perkate, ruošiate pati?
Kas yra avietojai?Aviečių stiebai?
Sirdažolė kas čia per augalas?

O antraja arbatėle reiks dar ir pačiai pasigaminti šiemet..
Turėsiu kitą karteli daugiau laiko, tai ir savo arbatėlėm pasidalinsiu..
Atsakyti
QUOTE(uogytee @ 2010 09 23, 21:03)
Oj kaip ačiū, kad pagaliau prisijungėte prie manosios temos ir sulaukiau ko taip ilgai laukiau..Nerealiai įdomios arbatos..
Turiu klausimėlių smile.gif
O ka duoda vyšnių koteliai?
O nasturtas auginate pati?
Ir tikrai įdomu kaip su tom erškėčių seklom, negi malonu sėklos su plaukeliais kai plaukioja arbatoj?
O dirvinės našlaitės žiedukus skinate?
Iš kur imbiero cukatų gaunate?Perkate, ruošiate pati?
Kas yra avietojai?Aviečių stiebai?
Sirdažolė kas čia per augalas?

O antraja arbatėle reiks dar ir pačiai pasigaminti šiemet..
Turėsiu kitą karteli daugiau laiko, tai ir savo arbatėlėm pasidalinsiu..

uogytee,

Pasistengsiu atsakyti į klausimėlius:


vyšnių kotelių arbatą man ruošdavo vaikystėje močiute ir duodavo gerti su medumi.

Tik ją reikia pavirti,uždengus leisti prisitraukti.

Nasturčų sėklas perku pas tokią močiutę,o tai
















p pat ji prirenka man žiedų.

Dirvinę našlaitę renku pati,kartais perku pas tą močiutę.

Avietojai- tai avičių stiebai kartu sudžiovinti su uogomis.

Širdažolė- tai toks augalėlis nuo daugelio ligų.

Kas liečia erškėčių seklas drįstu teigti,taip jos apkibusios plaukeliais.

Tačiau jas patiesus ant drobinio audinio uždengus kita puse ir perejus su kočėlu plaukeliai lieka audinyje.

Tuomet jas supylus į kiaurasamtį reikia gerai išplauti patiesus ant audinio išdžiovinti.


laikyti indelyje.

Prieš patiekiant sumalti kavos malūnėliu{reikiamą kiekį

Skanių gaivių arbatų 4u.gif






















Ji yra labai skani-gražios spalvos.
Aš,siūlau jos pasiruošti{tik reikia pavirti ant silpnos ugnies ir leisti prisitraukti}
Maloniai geriasi.
Atsakyti