Įkraunama...
Įkraunama...

Mamadienis - Tėvadienis

zaidziu kazkokio namuko kieme ant zvyro kruvos,privaziuoja taksi ,islipa tetis(nelabai tada daznas zmogus buvo mano gyvenime)bent jau to meto jausma prisimenu,kaip kazkas svetimas mane nesa i taksi,atbega mama,plesia mane is tevo taciau tas sugeba ilipti mane nesinas i masina . taksistui liepia vaziuoti,nesvarbu kas po ratais.tik pamenu kelis kart pakartota fraze"as uz viska moku...varyk"tai ko gero buvo mano paskutinis normalus kontaktas su mama pasirodo buvo teismas,tetis kazka tai argumentavo ,kad mane priteistu jam,bet su salyga ,kad jis pats turi mane pasiimti.po to dar zinau buvo ten motinai kazkokiu grasinimu,kazko ko nelabai tuo metu supratau,tik zinau ,kad su kaimynu mentu vaziavo pas mama,paimti parasa ,kad manes atsisako.gavo ta parasa. (man tuo metu apie ketveri buvo)po siai dienai nesuprantu tos ju skirybu priezasties,tik zinau ,kad mama po to pradejo gerti,susivairavo nauja dukra(rasau tom mintim ,kuriom tuo metu gyvenau)nu gal apie tai veliau,tai va pavoge tada mane tetis ,bet veze mane ne i namus ,o pas kazkokios naujos mano mamos namus(kad ir pusvalandine pana savo liepdavo vadint mama)tiksliau i jos mamos namus.kaip dabar atsimenu senutes geruma,nepasakomai geras jausmas ja priiminus,nors nezinau ne kur ji gyveno nei kuom vardu.pamenu tik kaip ji mane mylejo kaip prausdavo.kaip visur vesdavosi,kaip ruryte gyde nuo issutimu.gaila tik kad visos pasakos baigiasi...

tu paciu metu ziemos epizodas 1973 tipine ziema.keturbutis namas,mes gyvename antrame aukste,laiptai mediniai,as juos rankom,kazkokiu megztiniu plaunu(nu isgrezima to megztinio ko gero isivaizduojat visos)is karto dedasi ledukas,gryzta girtas tevas.nusiridena nuo tu apledejusiu laiptu.reiketu isivaizduot kaip skraidziau po kambari,nes blogai isploviau

tiesa nepaminejau kad mano pareiga buvo ne tik viska tvarkyt bet prinest angliu malku,bei isnest siuksles i du kart per savaite atvaziuojancia masina,kurios net nepasiekdavau(dekui kaimynams ,kurie padedavo ispilt)beje as jau penkiu buvau
kazkaip tarpas kai nelabai ka prisimenu,gal kaip per nakti ieskojau rakto ,kuri pameciau,kaip kavodavaus nuo tevo ,kai pamatydavau gryztanti...tiesiog ziuredavau pro langa ir pamacius ,kad gryzta,begdavau pasislepti.jis net nesivargindavo ieskoti,tai as po kiek laiko isigudrinau sleptis uz fotelio,budavo kad ir uzmigdavau.siaip vaikas buvau ramus,jei pasodindavo uz spintos ant lovos tai ir sededavau nejudedama,kol negaudavau leidimo keist padeti.bet tai kiek buvo kad pamirso mane ten.75-vasara dar ne 7 neturiu.slifuoju saligatvi,laukiu tevo gryztant,kazkoks baimes jausmas eit namo,kazka jaucia sirdute.taciau jau ir temt pradeda,as vis vaikstau...vis laukiu...einu pas kaimynus,jie mokytojai,globoja giminiu mergaite,metais uz mane vyresne,prasau kad leistu pabuti su manim per nakti,nes bijau viena.leido,su salyga ,kad grys ji ne veliau kazkelinta ryto.tai mes tik bulviu pasikepem ,pavalgem,ir vaiksciojom abi lauke ,kad ji nepaveluotu gryzt,nes gali nebeleistidraugaut(mat jau tuo metu jauciausi ,kaip raupsuota,nes be mamos,tai kitokia,tai is kelio isvesiu,gal net dar kazka padarysiu.....
ne neiskojau kontakto su mama,tik tiem kontaktam ivykus suzinodavau ,kad maciau mama( sunkiai isimenu zmones)
ad ir atvejis panasiai penkiu buvau.paausi uzaugo guziukas,nu kazkas i voti atbuline,kriksto mama nuvede i vaiku poliklinika,tai ten vietoj ir ispjove,be jokiu nuskausminamu,kaip dabar pamenu pasieme stalini peili,mane su koja primyne ant kusetes ir ispjove,paskui matyt pleistro neturejo tai apvyniavo kakla kaip saliku,ir isleido.tai su kriksto mama ejom tipo man kazka skanaus nupirkt ,nuejom i turgu.ji susitiko kazkokia teta,jos ten pakalbejo,apie teti apie giminaicius,as stovejau uz kojos krikstamotei uzlindus,ta teta su dviem setkomtokiom ,pilnom,sako alga gavau tai va dukrai sio to nupirkau.labai istrigo tos sokoladines zuvys ant virsaus setkos.kai jos atsisveikino,krikstamote sako ar zinai kas cia buvo?sako cia tavo mama
nu cia kai rasiau kad tetis negryzo nakti,tai jis pasirodo nauja mama man rado uz 120 km nuo musu keturbucio.taip kad tada atvaziaves savaitgali paaiskino,kad as jau didele ir teks pagyventi vienai,kol ras kokius nuomininkus,kurie kartu gyvendami ir mane priziures.pavasarejant jis tuos nuomininkus rado(savo sesers vyro sesuo su vyru ,suneliu.ir savo mama)toji ir buvo linksmoji dalis,bet gal apie tai veliau,pries tai gal apie tai kaip nuejau rugsejo pirmaja i pima klase,po to lankiau mokykla,tik ziema siaubingai sunkiai praejo.mat kuras pasibaige ,o teveliui nepasirode butina parupinti,tai as naktimis eidavau vogti tokiu lentu,paskui jas smulkindavau ar kisdavau i peciu ir kai nudegdavo vel pastumdavau ta lenta.ten geros grindines lentos budavo,budavo padedi lenta ant kokio pakilimo,sokineji,sokineji,kol luzta,nu taip kad i 3 kvadratu virtuvele tilpdavo.o paskui kurenimas didysis budavo,nes gudruolis tevas buvo peciu nuvertes ir pagal mada radiatorius sudejo,tai kam teko radiatorius prisildyt,turbut isivaizduojat(tik negalvokit kad radiatoriai ar sistema buvo tokia tobula ,kaip siuolaikine)beje ten uz tvoros kazkokia imone buvo,kad ten ir angliu galedavo parsinest,bet tai as kokius tris kibirus nusinesus prisipildavau po biskeli ir po kelis zingsnius nesdavau link namu.o tada tai jau silta buvo kai angliu uzpili bet tai tik dabar kai vaizdas akyse stovi,pradedu galvoti,kad buvo sargas ten ,kuris ne tik ,kad negaude manes ,bet tai ir tuos kibirus panesdavo link skyles tvoroje...jei tikrai taip buvo tai didelis aciu tam zmogui

karta is miegu pakelia mane tevo balsas ir purtymas,buvo tikrai ne savaitgalis.jo apsilankymo nelaukiau,nezinau ko jis atvaziavo is ankstaus ryto.buvo apie puse sesiu.(pamokos 8-30 prasidedavo)paziurejo uniformos kalnieriuka ir rankogalius.aisku jie buvo neplauti.tai jis manes prikeles liepe issiplauti juos ir uzsisiuti.isdziovindavau lygintuvo pagalba,nes tik vienus turejau,kur prie uniformos buvo perkant,kai kalnieriuka prisiuvau(rankogaliai prisisegdavo)buvau paklubdyta ant zirniu ir i rankas idave plyta perskelta per puse,taip su dviem pusplytem praklupejau apie puse valandos.po to i mokykla ejau....kiek laimes buvo kai gryzus is mokyklos neberadau tevo...

gal pora zodziu ka tuo metu zinojau apie mama savo.jau zinojau kad turi ta dukra nauja<(buvo atejus pasirodyt.pamenu kaip galva iskelus stumdziau vezima po kiema ir visiems sakiau,kad tai manoo sese)tada man dovanu buvo atnesus toki raudona velvetini rankinukasu daug daug karoliuku( nepamenu jo dingimo istorijos)o mama man buvo kaip ragana,tiek buvo prikalbeta apie ja,kad budavo jei ka padarau,tevas is karto pakisa popieriaus lapa ir liepia rasyti pareikima,kad atsisakau tevo ir einu gyventi pas mama,tai buvo geriausi vaistai man patapt gera(nors niekad negalvojau kad esu blogas vaikas,nors man buvo tai kalama kiekviena diena,kad mano atetis aiski,kad ten obuolys nuo obels....ir t.t.ir okia as baisi ir kokia nevykele,ir ....
gal tada jei dar skaitanciu yra papasakosiu apie pirma pasimatyma su nauja mama nu ta kur uz 120km gyveno(irgi turejo dukra,truputi uz mane jaunesne,idealu ideale)
buvo ziemos atostogos atvaziavo tevas ,sako vaziuojam su mama supazindysiu.nu ka ir vaziavom,drabuziu nepasiemiau nes neturejau.kol plentu vaziavom viskas buvo ciki,bet kai ivaziavom i sunkeli tai sniego kalnai,tai as stumiau masina o tevas ten vairavo.kokia didvyre jauciaus,kad sitaip padejau.paciu atostogu neatsimenu,bet jos truko ten kelias dienas tik.isnaikino neregistruotus is galvos,nuvede i kirpykla,o kai nuvaziavom i vaiku pasauli,ten pirko treningus batus striuke ant isaugimo(vaiksciojau iki sestos klases)nu tada gryzau labai laiminga namo...

mama mamyte
mama brangioji,kodel tu nemyli manes???
tu pamylai kita tetuka
ir mane pamirsai...
mama mamyte mama brangioji,
kodel tu tai padarei
eiles skirtos mamai ,vietoj maldos man buvo
niu kaip gal jau pabodo skaityt,cia panasiai iki nuomininku,tu kur minejau.mazdaug aprasiau kaip gyvenos ,nu kasdienybe tokia mazdaug isivaizduojat.ai gal dar kam klausimas kyla kuom gyva buvau,tevas duodavo pinigu pietams uzsisakyti,kainuodavo apie 7 rublius.tai pirma menesi kai dave as pareinu is mokyklos skanumynu prisipirkus,pietai liko neuzsakyti ta menesi,tai pamoka buvo ateiciai.i savaite duodavo tevas apie 10 rubliu.po to pradedavo pastininke man atiduot alimentus is mamos.tai susimokedavau mokescius ir likdavo maistui(bulvem ir taukam)

ai dar papasakosiu viena istorija,kad geriau suprastumet kokia nevykele esu,buvau...
niu kai per tas atostogas buvau pas ta mama nauja,tai ji man tokia kaip monia pasirodo,tokia gera,gera,juk drabuziu nupirko... nu ir man isvaziuojant(tevas isveze)ji pasake kad tokia ir tokia diena atvaziuos paziureti kaip man sekasi,kaip tvarkausi.tai as tada issiploviau patalyne(rankom)susitvarkiaau kambariuka,tipo sveciam sutikt.ir galvoju kuom cia pavaisint reikes kai pas ja buvau man uzstrigo kaip ji sake kad labai megsta kiauliu kojas.tai as nulekiau gal kokias tris nupirkau.nu ir isviriau su biski druskos.nu ir pavaisinau kai atvaziavo.tai reiketu isgirst kokiais zodziais isvadino.kad neisvirusios,be skonio.kad slystesnio maisto nera valgiusiir t.t...zodziu atsimiau atsakanciai uz sugadinta ponios diena,uz visa tai ka pamate,nu ir uz tas kojas...

truputi papasakojau apie savo vaikyste,o gal dabar paminesiu kelias mintis apie mano svajoniu mamaddieni...
pastoviai per bet kurias sventes,kai vakai kuriuos pazinojau,dienas leisdavo su tevais...kazkur kartu eidavo...kazka kartu veikdavo....as niekada neisdrysau paklausti,kaip jie praleido diena,mano mazoje galveleje sukosi viena svajone...namuose svaru...peciuje spragsi degancios malkos...o mane svelniai apkabine MAMA ir TETIS.......
Atsakyti
cray.gif kaip graudu...
Atsakyti
verysad.gif
Atsakyti
Jo doh.gif
Atsakyti
tai nelengva buvo unsure.gif bet tai buvo unsure.gif o as gyvenu dabar...turiu dvi saunias dukrytes...del kuriu galiu padaryti viska wub.gif saunios mano mazyles wub.gif jos tikrai niekada nejaute to ka as
Atsakyti
Liūdna vaikystė, graudu.
Bet manau, jūs puikus žmogus, nekartojantis tėvų pelgių. Ir dukrytės didelės, paguoda ir visas džiaugsmas jūsų. Sėkmės didžiausios 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurada @ 2010 07 15, 15:54)
Liūdna vaikystė, graudu.
Bet manau,  jūs puikus žmogus, nekartojantis tėvų pelgių. Ir dukrytės didelės, paguoda ir visas džiaugsmas jūsų. Sėkmės  didžiausios  4u.gif  4u.gif  4u.gif

taip dziaudsmas man yra dukrytes.ir visa savo laisva laika skiriu joms wub.gif
tokiu klaidu as net nesugebeciau kartoti schmoll.gif
Atsakyti
Labai gaila, kad jūsų vaikystė - gražiausias gyvenimo tarpsnis - buvo tokia verysad.gif . Tikiu, kad vėliau gyvenimas jums kompensavo už visas patirtas nuoskaudas ir sugriautą vaikystę. Sėkmės juųms ir jūsų dukroms 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(Onelė @ 2010 07 20, 08:38)
Labai gaila, kad jūsų vaikystė - gražiausias gyvenimo tarpsnis - buvo tokia verysad.gif . Tikiu, kad vėliau gyvenimas jums kompensavo už visas patirtas nuoskaudas ir sugriautą vaikystę. Sėkmės juųms ir jūsų dukroms 4u.gif .


aciu wub.gif
Atsakyti
QUOTE(_delete_ @ 2010 07 13, 12:32)
ai dar papasakosiu viena istorija,kad geriau suprastumet kokia nevykele esu,buvau...

Laikas atsikratyti tokio mąstymo apie save: ir dėl savęs ir dėl savo vaikų ir kt.. Nei jūs buvot, nei esat nevykėlė. Jūs buvot sužeista. Vaikystės žaizdos palieka didelius randus, bet ir mes patys turime norėti juos gydyti, kad jie nežalotų ir mūsų dabarties.
Atsakyti
smile.gif+2010 07 20, 11:54-->
QUOTE(hi smile.gif @ 2010 07 20, 11:54)
Laikas atsikratyti tokio mąstymo apie save: ir dėl savęs ir dėl savo vaikų ir kt.. Nei jūs buvot, nei esat nevykėlė. Jūs buvot sužeista. Vaikystės žaizdos palieka didelius randus, bet ir mes patys turime norėti juos gydyti, kad jie nežalotų ir mūsų dabarties.


sveika unsure.gif dekoju uz mintis
Atsakyti
istorija tai graudi, bet kažkaip čia ne šio konkurso temai.... blush2.gif
Atsakyti