Įkraunama...
Įkraunama...

Mėnesio diena, kurios labiausiai laukiu

Mano mažajam pypliui jau 3,5 metų smile.gif , o apie būsimus mamadienius sužinojau dar tuomet, kai mano sūnui buvo vos 1 mėnuo. Jau tada preliminariai turėjom diagnozę ir žinojom, kad sūnus turės teisę gauti neįgalumą. Ir štai 2 metai auginant mažąjį prabėgo kaip viena diena. O atrodė, kad tie metai bus amžinybė. doh.gif 2009 m. vasario 2 d. sugrįžau į darbą, o savo mažulėlį palikau su aukle unsure.gif . Ir vos pirmą dieną parašiau prašymą, kad būtų taikomas visos priklausančios socialinės garantijos, susijusios sus sūnaus negalia. Darbdavys sureagavo taip, kaip ir turėtų sureaguoti – priklauso, imk thumbup.gif . Jokių klausimų, jokių piktų žvilgsnių ar priekaištų. Atvirkščiai, kadangi sūnui reikalinga reabilitacija (todėl jį būtina vežioti dukart per savaitę į pamokėles), man buvo dar papildomai leista vieną kartą per savaitę išeiti pora valandų darbo valandų sąskaita biggrin.gif . O juk galėjo pasakyti, pagal įstatymą gali susitrumpinti vieną darbo dieną per savaitę, tuomet lasva diena nepriklausys. Labai džiaugiuosi, jog darbe galioja taisyklė – svarbiausia, kad darbas būtų padarytas.

Mamadienių buvo jau nemažai ir visokių ax.gif . Tikrai negaliu pridėjus ranką prie širdies sakyt, kad visus juos paskyriau tik sūnui blush2.gif . Kai kurie buvo skirti nebaigtiems darbams pabaigti, kiti vizitams į įstaigas, poliklinikas, treti pridėti prie atostogų ir pan. Bet vieną iš jų įsiminiau labiau smile.gif .

Tas mamadienis buvo ankstyvą pavasarį, kai saulutė dar labai šykščiai dalinasi šiluma. Rytas. Pramerkiu akis. 8.34 val. Tyla. Vyras komandiruotėje, o sūnus dar miega. Ech, kaip gera, kai nereikia niekur skubėti. Pastatau virdulį ir atgal į lovą. Girdžiu – šlep, šlep, mažos pėdutės eina, sustoja unsure.gif . Jaučiu, mažasis dairosi ir ieško manęs. Staiga pajaučiu, kaip kažkas kabarojasi ant manęs, mažos rankutės suima veidą ir bučiuoja. wub.gif Pramerkiu akis, plati šypsena prieš mano akis. Va tos akimirkos tik prabudus būna nuoširdžiausios, tuo metu jo akių gylis ir mėlis būna kitoks, toks iš kito pasaulio, tylos pasaulio....

Mažasis paprašo filmukų. Įjungiu. Paprašo aparato (jis kurčias, implantuotas, tad be implanto viršutinės dalies nieko negirdi) ir aš tuo labai apsidžiaugiu, nes tuomet mes galim dar labiau vienas kitą suprasti. „Persijungiam“ į garsų pasaulį. Viskas einasi sklandžiau, nes galim tartis. Papusryčiaujam ir nutariam patraukti į parką. Po pasivaikščiojimo parke, pasivažinėjimo atrakcionais ir t.t. grįžtam namo pietų. Mažasis išsidera, jog šiandien pietų miego nebus. Na ir lai.... Juk kartą per mėnesį galima. Vietoj pietų miego išsitraukiam dėlionę iš 500 dalių. Ir dėliojam, tiksliau dėlioju aš mastau.gif, o mažasis dalina komandas. Po kurio laiko nusprendžiam, kad reikėtų nueiti į Pergalės firminę parduotuvę tėčio mėgstamų zefyrų. Be abejo, ten randam, ką pirkti ir daugiau cool.gif Bet eilinį kartą galiu pasididžiuoti, kad kivirčų prie saldymunų nebūna. Jis tiesiog žino, kad vieną daiktą gali išsirinkti ir jam visada bus nupirkta. Bet tik vieną.

Grįžę sugalvojam vakarienės meniu. Kol gaminu, mažasis žaidžia žaidimą su peliuku. Po vakarienės einam pasipliuškenti su visa galybe žaislų, o po to seka pasaka. Be jos nepraėjo dar nė vienas vakaras. Šiandien skaitom apie nykštukus ir mažojo nykštuko akelės netrukus užsimerkia. Paglostau varines garbanas ir pabučiuoju į žanduką. Mano mažas angeliukas spalvotų sapnų karalystėje. Aš irgi einu miegot su mintimi, kad diena praėjo šauniai, nors nieko, rodos, ypatingo ir nenuveikėm. Bet noriu tikėti, kad šios dienos sūnaus atminty pasiliks ilgam... 4u.gif
Atsakyti
išties, - lyg paprasta, bet kažkaip....labai gražu. Gal, kad tikra? wub.gif
Atsakyti
labai gražu ir šaunu kad darbdavys toks protingas smile.gif
Atsakyti
wub.gif mieli mamadieniai ir šaunuolis darbdavys! good.gif
Atsakyti
Ačiū, mergaitės 4u.gif Tiesą pasakius, buvau parašius gal net ir įdomiau, bet nespėjau paskutinę darbo dieną įmesti čia, o kitą rytą bjau kilom link JAV, tad tik čia būdama prisiminiau, kad istorijos taip ir neįdėjau, nors žadėjau doh.gif Teko rašyt iš naujo...
Atsakyti
Tokios paprastos, bet nuoširdžios akimirkos būna pačios įsimintiniausios wub.gif Sėkmės jums 4u.gif
Atsakyti
Kasdieniska, paprasta, jautru... ir asara istrysko....
Sekmes jums 4u.gif
Atsakyti
Ačiū visoms 4u.gif
QUOTE(Daiva41 @ 2010 08 02, 10:08)
Sekmes jums 4u.gif

Žiūriu, sūnūs su panašiais vardais mirksiukas.gif Tik mūsų ilgesnis - Emilijus ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jusma: 04 rugpjūčio 2010 - 03:57
wub.gif labai saunus mamadienis.
Bet kur jus randat tokius darbdavius? as kai gryzau po 2m atostogu, ir pateikiau pazymejima vaiko apie negalia( viskas buvo dar sviezia, nesenai buvom is vrc, maniskiui F84.8), viskas pasikeite, imu bilietenius, kreivai ziuri, apkalbineja, imu mamadienius, virsininke taip kad as girdeciau garsiai piktinasi, kad ir taip ant bilieteniu prasedziu po dvi savaites, o ji dar tuos mamadienius ima.O kaip paaiskinti, kad vaikui mano reikia dazniau pas gydytojus negu paprastam, kad reikia pas logopedus ir t./t. Net savo saskaita isejimas anksciau is darbo budavo sutinkamas surugusiom fizionomijom...
Neiskente man nervai, tyliai pasiunciau po velniu viska, ir jau savaite kaip esu bedarbe. Metus dirbau, ir vaiku pasirupinti negalejau, uztat dabar atsigriebsiu, pratinsiu vaika prie logopedinio darzelio (pries tai lanke paprasta), vaziuosim i vrc, sanatorija, susitvarkysiu apleistus reikalus, vis tiek darbo birza pamokes minimuma, as dar ne tiek valstybej mokesciu primokejusi, o po kokiu triju menesiu ieskosiu darbo, aisku baisu, krizes metu likt bedarbe, bet na siuo metu gausiu kokiais 500lt maziau, nes alga mano nebuvo superine, labiau pasispausiu, man vaiko sveikata svarbiau. o normalu darba tikiu kazkada susirasiu, kur darbdaviam bus svarbu ne tik kad darbuotojas sedetu kasdien 8.30val.juk svarbiausia kad darbas butu atliktas laiku. o jei vyrui pavyks isvaziuoti i uizsieni isitvirtinti darbuose, tai isvis nedirbsiu, eisiu dar mokytis ir vaiku savo galesiu pasirupinti.
Na atsiprasau kad uztersiau tema, norejau tik pagirti rasini, bet viskas matyt dar sviezia, tai issipasakojau 4u.gif
Atsakyti

Jusma, paprasta, tikra, šilta ir nuoširdu... wub.gif nuostabus mamadienis... thumbup.gif

metaliste, stiprybės jums 4u.gif
Atsakyti
Mamadienių aš visuomet laukiu. Labai pasiilgstu mažiuko per visą darbo dieną: 7 val. ryto nugabename vaikutį į darželį, o tik 17 val. pasiimame. Esu laiminga, kad darbe visada galiu mamadienį pasiimti be jokių problemų. Ir visuomet aš ta teise pasinaudoju. Nepraleidžiu nei vieno mamadienio. Noriu parašyti apie vakarykštį mamadienį. Ryte su mažiuku važiavome pas gydytoją į Kauną. Po vizito pas gydytoją nuvykome pas močiutę pavalgyti. Ir tada aš sugalvojau nuvažiuoti pasivaikščioti ant Kauno marių. Kaip tarėm, taip ir padarėm. BUvo nuostabi, graži paskutinė kalendorinės žiemos diena. Tačiau mažylis, išlipęs iš mašinos, niekur nenorėjo eit, apsipylė graudžiom ašarytėm cry.gif , ir tik rodė į mašiną, kad lipti atgal. Į rogutes - nei iš tolo. Bet mus išgelbėjo kamuoliukas. Nudžiūvo ašarytės, mažylis įsitraukė į žaidimą. Taip mes bežaisdami mažu spalvotu kamuoliuku nuėjome mariomis nemažą gabalą. Ant marių buvo tylu, kur ne kur matėsi sėdintys žvejai, švietė kaitri saulė, buvo šilta, akinančiai spindėjo sniegas, kartkartėmis trakšteldavo ledas, nedrąsiai čiulbėjo paukščiukai. Mažylis juokėsi, jis buvo laimingas. Mes - taip pat, nors trumpam užsimiršę, kad vaikui nustatytas sunkus neįgalumas...
Atsakyti
Kad kuo daugiau tokių darbdavių bigsmile.gif 4u.gif
Atsakyti