QUOTE(krika @ 2006 10 30, 14:06)
parėjau pas jus į 3-7 metų skyrelį, nes ten kur mums vieta, tai eina kalba tik apie vos perlipusį 1 metukų pyplį
ką mamos auginančios vyresnius vaikus man patarsit? aš su savo nebesusitvarkau - pradeda ožiuotis - užsiklykia. šeštadienį su pertraukom praklykė nuo 15 val iki 21 val. ankščiau per tokius fintus gaudavo į užpakalį. neveikia

draskykis kiek nori - klykia. statai į kampą - klykia. nereaguoji, užsiimi savais darbais - klykia. nurimsta tik sėsdama man ant kelių. bet kai ji tokius ožius varinėja, tai man norisi "draugauti tik su gera mergaite". tada bėga į savo kambarį ir ten klykia. po minutės klykdama vėl pas mane pareina. jau pradeda glaustytis, aš bandau apsikabinti - tada mane apspardo, aptranko ir t.t.
Vaikams užeina tokie periodai, kai nebežinai ką su jais daryti - įsitikinau tuo augindama saviškes. Psichologai aiškina, kad vaikas sparčiai bręsta protiškai, jo pasaulis plečiasi, ir jis nebežino, kaip tame pasaulyje elgtis. Ožiai skirti bendravimo riboms nustatyti.
Visų pirma, dukrai reikia parodyti, kad tokio elgesio netoleruojate. Išveskite į kitą kambarį, bet nepalikite vienos ilgam - kas porą minučių patikrinkite, kaip jai sekasi. Vaikas jokiu būdu neturi jaustis paliktas, bet suprasti, kad jo elgesys smerkiamas. Mano jausnesnioji nė už ką nenorėdavo rėkti viena, tai tekdavo ją išvesti 10 kartų iš eilės - pakeliui jau ir pamiršdavo, dėl ko rėkė.

Kitas būdas, ypač veiksmingas mažesniems vaikams - dėmesio nutraukimas. Vyresniems šitas triukas retai "groja". Bet tada galima pasiūlyti kokį užsiėmimą (eiti pasivaikščioti, važiuoti į parduotuvę ar tiesiog kartu kepti blynus) - o pasiūlymą įvykdysite tada, kai nustos verkti. Mano užsispyrėlei jaunėlei tas labai gerai veikė. "Ar jau nustojai baubti?" - "taip", atsako šliurkčiodama ir kūkčiodama. - "Tada einam... (ką nors daryti)". Jei vaikas nieko nenori veikti, tai bent jau alkis jį privers ieškoti kompromiso. Svarbiausia, kad vaikas pajustų, jog klyksmais nieko nepasieks. Pirmiausia ateina tartis ir taikytis, o jau paskui kažką gauna.
Mušimasis ir spardymasis greičiausiai kyla iš nesugebėjimo žodžiais išreikšti savo emocijas. Todėl verta duoti pavyzdį. Pvz., supykus sakyti "aš pykstu", kai kankina bloga nuotaika - "man liūdna", ir t.t.: "labai džiaugiuosi", "man nepatinka"... Maniškės labai greitai susirankiojo visus šitus išsireiškimus.
Ech, ką aš čia pamokslausiu... Reikia susirasti savo vinukus kiekvienam vaikui. Mano dvi mergiotės pakankamai skirtingos ir joms tenka akcentuoti skirtingus dalykus. Svarbiausia - būti atkakliai ir nuosekliai.
Dar. Per vieną dieną tos krizės nepraeina. Pykčio ir ašarų priepuoliai kartojasi dažnai, bet radus veiksmingą priemonę, paskui nebeužtrunka taip drastiškai ilgai.
Linkiu kantrybės
Papildyta:
Beje, smalsioms kaimynkoms pasakyčiau, kad bandom su vaiku susitarti ir į jokias dikusijas toliau nebesivelčiau. Kažkaip tas "cekavų zosių" sindromas Lietuvoje labai stiprus, ypač kai eina kalba apie vaikų auklėjimą.