Įkraunama...
Įkraunama...

Vedybos užsienyje

Gal ir savanaudiška, bet paraginti mano mielųjų tėvelių svajonių apie milžiniškas jų vienturtės dukrytės vestuves, su tuntom pusiau pažystamų tetų ir dedžių, kariamais piršliais ir tortine suknele, pradėjom mudu su mylimuoju mąstyt apie galimybę susituokti užsienyje, niekam nežinant.. Gal kas jau tai bandė? Kokie pastebėjimai? Ar išvis, yra šansų atvažiavus kaip turistams susituokt, ilgai nelaukiant? Ta prasme, popierius kažkaip sutvarkyt iš Lietuvos..? Kiek maždaug laiko tai gali trukti, ir kokių popierių reikia? Rugsėjo pradžioj turėsim galimybę savaitei kitai kur ištrūkt, bet, jaučiu, ne taip greit čia.. unsure.gif
Žinau, dabar galvojat, kokia aš kvaiša, kad nenoriu tų torto formos suknių, bažnytėlės, visokių kaimiškų nesąmonių.. Tiesiog tai ne man. Man vestuvės - sutuoktinių šventė, kai tik tam mylimajam visą dėmesį turėtum skirt. Krūva tetulių, pasakojančių visiems apie mano vaikystės atostogas pas jas, šioje vizijoje kažkaip nesiderina.. g.gif Juk mes tenorim būti kartu, ir jei jau norim apsikeist tais žiedeliais, tai tikrai ne šimto giminaičių akivaizdoj.. unsure.gif Va unsure.gif Tai kaip ten su galimybėm smile.gif?
Atsakyti
Yra tu galimybiu, bet informacijos reiktu apieskoti. Kiek zinau Karibu salose buna tam tikri viesbuciai (vieni is ju Sandals http://www.sandals.c...al/wedding.cfm), kuriuose ir susituokti galima. Kruiziniuose laivuose kapitonai sutuokia. Mauricijuje tuokia. Gal dar kur. Zvilgetek i si puslapiuka, gal rasi kokiu ideju: http://www.lovetripper.com/
Teko akies krasteliu matyti proceduru aprasymus. Ten paparastai reikia dokumentus is anskto, gal pries 6 savaites ar panaisiai, nusiusti. Kokie dokumentai nepamenu, gal asmens dokumentu kopijos, skyrybu kopijos, jei buve pries tai vede, matyt koks prasymas ar panasiai.
Atsakyti
Ar imanoma lietuviams susituokti kitoj valstybej? Amerika (LasVegas), Italija (Venecija).Jeigu abu registruoti Lietuvoj, ir yra Lietuvos pilieciai. Gal kas bandet?
Tikriausiai paskui vistiek reiketu susituokti civiliniam metrikacijos skyriui. Kartais zmones nori ko nors iskirtinio.
Atsakyti
Image,

kiek zinau, sutuokti teise turi Lietuvos ambasadu uzsienio salyse konsulinio skyriaus darbuotojai (dazniausiai konsulai). Galite pabandyti pasidometi.

Mes irgi apie tai galvojome, bet nusprendem, kad graziausia svente bus namie su tevais ir draugais biggrin.gif

Sekmes!
Atsakyti
as irgi esu sisimasciusi, ar butu imanoma susituokti kitoje salyje,bunant lietuvos pilieciais g.gif biggrin.gif
Atsakyti
Nezinau kiek tame teisybes, bet kai vieno advokato Londone klausiau tai sake, kad kazkodel Didziojoj Britanijoj sudaryta santuoka negalioja grizus i Lietuva...
Tipo reikia patvirtint santuoka lietuviskam civilines metrikacijos biure.... Nors jei tuokiesi per ambasda tai turi galiot.... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Image @ 2004 12 13, 11:32)
Ar imanoma lietuviams susituokti kitoj valstybej? Amerika (LasVegas), Italija (Venecija).Jeigu abu registruoti Lietuvoj, ir yra Lietuvos pilieciai. Gal kas bandet?
Tikriausiai paskui vistiek reiketu susituokti civiliniam metrikacijos skyriui. Kartais zmones nori ko nors iskirtinio.



Norint susituokti Amerikoje nieko per daug nereik! Siaip tai priklauso nuo valstijos, bet reikia kazkokio dokumento parodancio tavo tapatybe: geriausiai butu pasas, bei reikia gimimo liudijimo, kuris turi buti isverstas i Lietuviu kalba ir vertimas turi buti patvirtintas notaro. Tada yra isduodamas leidimas tuoktis kuris dazniausiai galioja 60 dienu. Ten galima susituokti labai greitai tik civilines metrikacijos budu. Amerikoje jie dar vadinas Justice of the Piece arba tai galima atlikti City Hall. Beje, kaip kuriose valstybese (pvz. floridoj) sutuokti gali ir notarai.
Na o po to, reikia santuoka uzregistruoti Lietuvoje. Na jei ten gyveni, tai santuoka gali padeti uzregistruoti Lietuvos ambasada. Na ir ten jau prasideda popierizmas. Na o ne duok dieve sugalvosit kada issikirti......tai popierizmo dvigubai daugiau!



Atsakyti
Sveikos,
Gal kuri tuokėtes kur užsienyje? T.o., kai nuolat gyvenate Lietuvoje, o susituokti važiavote, na... tarkim, kad ir į Latviją.
Gal žinote kaip tai padaryti?
Atsakyti
aš vestuves kėliau Latvijoje biggrin.gif
1. nueik į civilinės metrikacijos skyrių, išsiimk pažymą apie šeimyninę padėtį (kainuoja 15 Litų). Jei būsimas vyras lietuvis, jam taip pat reikia išsiimti tokią pažymą.
2. važiuoji į Latviją ar kur nors kitur, ten susituoki, gauni santuokos liudijimą.
3. pasidarai santuokos liudijimo kopiją, patvirtintą notaro, išverti santuokos liudijimą į lietuvių kalbą, vertimas turi būti legalizuotas.
4. su santuokos liudijimo kopija ir vertimu bei savo ir vyro pasais ar asmens kortelėmis eini į metrikacijos skyrių, kad registruotum santuoką Lietuvoj, gausi dar ir lietuvišką santuokos liudijimą (kainuos 15 Litų).

Jei keisi pavardę, bus šiek tiek sudėtingiau, nes santuokos liudijimą Lietuvoj gausi tik pakeitusi pasą. Jei neklystu, pirmiausia vis tiek tada reikia eiti į metrikacijos skyrių, tada į pasų poskyrį, gavus pasą vėl į metrikacijos skyrių.

Latvijoje, manau, reiktų paduoti prašymus vestuvėms, turėtų sutuokti, net jei abu esate lietuviai.
Atsakyti
aha, maniškis irgi išreiške norą tuoktis kur tai užsienyje, bet pageidautina kur šilčiau (Latvija - nelabai užsienis). Girdėjau, lietuviai tuokiasi Jamaikoje ir kitur, kur gražu ir romantiška...mes irgi norėtume pabėgt nuo baltų mišrainių wub.gif
Atsakyti
QUOTE(DjeVu @ 2006 01 24, 20:17)
aha, maniškis irgi išreiške norą tuoktis kur tai užsienyje, bet pageidautina kur šilčiau (Latvija - nelabai užsienis). Girdėjau, lietuviai tuokiasi Jamaikoje ir kitur, kur gražu ir romantiška...mes irgi norėtume pabėgt nuo baltų mišrainių wub.gif


Sveika DjeVu,
jei visgi pavyktu kazka suzinoti apie vestuves uzsienyje,
o gal ir atshokti patiems, praneshk prashau man,
nes manishkis irgi nori kokiu Kanaru ar pan.
Tiesa musu vestuves tik rugseji, o kadangi negalime apsispresti
rugsejo 22 ar 23 tai kolkas niekur ir nesiregistruoju smile.gif

Sekmes tau beieshkant! Tikiuosi gausite to ko norite biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE
1. nueik į civilinės metrikacijos skyrių, išsiimk pažymą apie šeimyninę padėtį (kainuoja 15 Litų). Jei būsimas vyras lietuvis, jam taip pat reikia išsiimti tokią pažymą.

Šypsenyte, kiek suprantu tai to popiero reik bet kokiu atveju, jei tuokiesi, ar ne? Tai va, norejau paklausti, ar yra skirtumas, kada jį pasiimti? Matai, aš ruošiuosi tekėti užsienyje (ne už lietuvio), bet dar nežinom tiksliai kada, gal po metų, gal vėliau. Tai ar popierius turi būti pasiimtas kiek įmanoma arčiau santuokos datos, ar jokio skirtumo?
Atsakyti