Įkraunama...
Įkraunama...

Jei vaikas norėtų pasikeisti vardą

palaikytumete ar bandytumete atkalbeti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(juddita @ 2010 09 13, 14:46)
palaikytumete ar bandytumete atkalbeti? g.gif

žiūrint koks vardas ir į kokį norėtų pasikeist. jei priežastis rimta (labai nenormalus, sunkai ištariamas, labai populiarus) - gal būt ir sutikčiau - gerbčiau jo norą...bet jei vardas kuo normaliausias, o norėtų keistis į kokį nors ne itin normalų - tai tada žinoma atkalbinėčiau.....
Atsakyti
As isivaizduoju, kad butu skaudu, nes tikrai nezadu vaikui duoti kokio itin sudetingo vardo ar blogos reiksmes vardo. Bet ko gero nereikia i vaika ziureti kaip i savo nuosavybe, jeigu jis turi teise pasirikti kur gyventi, ka studijuoti, ka dirbti, jis turi tureti teise pasirinkti varda.
Atsakyti
QUOTE(Arvena @ 2010 09 13, 15:18)
žiūrint koks vardas ir į kokį norėtų pasikeist. jei priežastis rimta (labai nenormalus, sunkai ištariamas, labai populiarus) - gal būt ir sutikčiau - gerbčiau jo norą...bet jei vardas kuo normaliausias, o norėtų keistis į kokį nors ne itin normalų - tai tada žinoma atkalbinėčiau.....

žinai,tėvams tai duotasis vardas yra gražus ir normalus,juk jie jį išrinko....
o kaip reaguot,tai... išsiaiškinkit priežastis reikia mirksiukas.gif jei dukra nori tapli kokia Kiara vien dėl to,kad jai patinka multikas "liūtas karalius ",tai jau reiktų rimtai pasikalbėt, bet jei vaikas nori pasikeist tarkim Ichtiandro vardą,tai... na čia reik tėvams mąstyt smile.gif Bet vistiek-tėvams tas vardas atrodys gražus smile.gif
Atsakyti
įtariu tai būtų smūgis tėvams, kurie tą vardą išrinko. Bet visų pirma reikia išsiaiškinti priežastis. Pakalbėt su vaiku, pasiteirauti. Galų gale visa tai dar priklauso ir nuo to, kiek laiko jau vaikas nori pasikeisti vardą. Aš pvz vaikystėj norėjau būt Jūratė, po metų Kristina, tada Rebeka, o galų gale Diana (tokia eilės tvarka mano lėlės gavo nuostabiausius, kaip man atrodė, vardus hihihi.gif ) be to, ir nuo vako amžiaus priklauso, vaikystėj tikrai nemėgau savo vardo, nes jis buvo toks eilinis. Vėliau į protą atėjau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2010 09 14, 00:54)
žinai,tėvams tai duotasis vardas yra gražus ir normalus,juk jie jį išrinko....

na taip - bet jei vaikas jau didelis - pvz 15 metų, o tėvai buvo jauni ir jiems tada buvo labai gražus vardas pvz koks Džesika ar panašiai, o dabar jei jau patys subrendo - na tai gal ir sutikčiau...Arba - pvz toks vardas kuriai šiai dienai turi neigiamą atspalvį - koks Žydrūnas...Prieš 15 metų tai gal buvo normalus vardas, dabar jau ne itin ax.gif ...
Arba kad ir aš pati - prieš 10 metų labai norėjau duoti vardą jei būčiau turėjus dukrą - LETA. Nu bet jei mano Leta dabar atbėgtų kas dien verkdama, kad ją vadina flegma ir taip diena iš dienos - tai ką aš žinau - gal ir sutikčiau, jei vaikui taip nepatiktų ir ji nenorėtų už savo vardą pastovėt..... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arvena: 14 rugsėjo 2010 - 10:50
Toks sumanymas (noras keisti vardą) bręsta ne vieną dieną. Turėtų matytis, kaip vaikas kenčia vadinamas tuo vardu, kaip vardas jam nepatinka... Matyt, ir kalbėtų, ir klausinėtų tėvų, kodėl pavadintas tuo, o ne kitu vardu.
Nemanau, kad man būtų didelis smūgis - juk norėčiau, kad vaikas būtų laimingas.
Atsakyti
QUOTE(juddita @ 2010 09 13, 14:46)
palaikytumete ar bandytumete atkalbeti? g.gif

Pritariu jau issakytom mintims.
Labai priklauso nuo vaiko amziaus, laiko kiek jis nori ta varda keisti, vardu populiarumo, priimtinumo, sudetingumo/paprasumo ir pan.
Ir nuo visos situacijos bendrai. Ir perspektyvos. Nes isivaizduoju, kad kartais ir jau nebe vaikai irgi keicia vardus, jeigu pvz. emigruoja ir naujoje salyje esamas vardas yra sunkiai prigyjamas-rasomas-tariamas...
Atsakyti
QUOTE(tik drugelis @ 2010 09 14, 13:30)
Labai priklauso nuo vaiko amziaus,

Vargu ar galės pasikeisti vardą nesulaukęs atitinkamo amžiaus - 16 ar 18 metų, tiksliai nežinau...
Atsakyti
QUOTE(Laisvė @ 2010 09 14, 14:20)
Vargu ar galės pasikeisti vardą nesulaukęs atitinkamo amžiaus - 16 ar 18 metų, tiksliai nežinau...

gali prisistatineti nauju vardu,o pasikeisti veliau,kam kankintis iki 18 m. g.gif
Atsakyti
QUOTE(juddita @ 2010 09 14, 14:23)
gali prisistatineti nauju vardu,o pasikeisti veliau,kam kankintis iki 18 m. g.gif

Taip dar sunkiau: vienur būti vienokiu, kitur - kitokiu vardu. Lyg kažkoks suskilimas pačiame vaike.
Atsakyti
QUOTE(Arvena @ 2010 09 14, 11:49)
na taip - bet jei vaikas jau didelis - pvz 15 metų, o tėvai buvo jauni ir jiems tada buvo labai gražus vardas pvz koks Džesika ar panašiai, o dabar jei jau patys subrendo - na tai gal ir sutikčiau...Arba - pvz toks vardas kuriai šiai dienai turi neigiamą atspalvį - koks Žydrūnas...Prieš 15 metų tai gal buvo normalus vardas, dabar jau ne itin  ax.gif ...
Arba kad ir aš pati - prieš 10 metų labai norėjau duoti vardą jei būčiau turėjus dukrą - LETA. Nu bet jei mano Leta dabar atbėgtų kas dien verkdama, kad ją vadina flegma ir taip diena iš dienos - tai ką aš žinau - gal ir sutikčiau, jei vaikui taip nepatiktų ir ji nenorėtų už savo vardą pastovėt.....  g.gif

dėl Žydrūno,tai net nežinau smile.gif man kažkaip Savickui tas jo vardas visai tinka smile.gif ir dabar tinka cool.gif o šiaip dėl šito vardo,tai Žydrūnas,Žydrius ir t.t. jau ir peiš 1 metų,o gal net ir daugiau neturėjo gero atspalvio smile.gif
Dėl Letos tai man visai jokių asociacijų su lėtumu smile.gif Dėl pravardžių ar aosciacijų ar rimtu su tem tikru žodžiu tai galima vos ne kiekvieną vardą pasikeist norėt smile.gif Prisimenu kaip kaimynę Rasą erzindavo - Rasa š.... kasa smile.gif, kitą Rasą nervindavo šūkis: Rasa-geriausia dovana mirksiukas.gif Dainelė apie Ingą: Inga-papinga,subinė galinga smile.gif nu ir t.t.
Atsakyti