Įkraunama...
Įkraunama...

Kada pratinti vaiką sėstis ant puoduko?

Gal kas galit patarti kaip atpratinti vaiką nuo pampersų prie puoduko? huh.gif Mano vaikinui 01.15 bus 2 metai, bet mes dar normaliai nedraugaujam su puoduku. Patarkit! clap.gif clap.gif clap.gif
Atsakyti
Na cia viskas priklauso nuo mamytes noro ir kantrybes.
Mano sunui dar tik 1,2 metu bet daznai jau sedim ant puoduko. Svarbiausia vaiko neversti. As pirma leidau su puoduku susipazint. KO tik su juo nedarem ir ant galvos dejom ir metem. Po to pradejau sodint bent pusei minutes nes tuoj vaikas lipdavo lauk, tuo metu stengiaus ji kuom sudomint ar zaisliuku ar veido juokinga grimasa. Po biski mazius ant puoduko issededavo 1 min po to 2 min, dabat kartais 5 ir ilgiau issedi, o kartais tuoj zirzia ir stojasi, tada ir leidziu jam nesedet. svarbu vaiko neisgazdint, ir jokiu budu nepirk grojancio puoduko. Ant puodo stengiuos sodint kuo dazniau: pries kiekviena miegeli ir po jo, pries kiekviena maitinima ir po jo. aisku kartais patingiu ir nepasodinu ilgai. Todel su pampersais irgi dar smarkiai padraugaujam smile.gif
Atsakyti
Berniukai, sako, vėliau atpranta nuo pampersų rolleyes.gif . Mano sūnus perėjo, kai jam buvo 2m ir 1mėn. Aš jo visiškai nepratinau, tik karts nuo karto pasiūlydavau. Jis ilgai nesuprato, ką ant to puoduko reikia veikti blink.gif , o vieną kartą kai pavyko ir aš jį baisingai išgyriau, tai nuo tada gal per savaitę atprato dieną nuo pampersų, o nakčiai dar keletą mėnesių dėdavau smile.gif .
Iš savo patirties galiu tik patarti, kad jokiu būdu nereikia vaiko spausti, geriau pagyrimais, priziukais kokiais skatinti. Ir beje, knygose radau parašyta kad tik nuo 2 m. (o berniukai dažnai ir vėliau smile.gif ) vaikai sugeba sąmoningai kontroliuoti šlapinimąsi. Ir pratinimas anksčiau - daugiau mamos nuopelnas, o ne vaiko.
Atsakyti
Na daznai randu straipsnius kad vaika sodint ant puoduko reikia tik nuo kokiu 2 metu, o salia dazniausiai buna sauskelniu reklama. Aisku kad vaikas dar gerai nesupranta kam tas puodukas reikalingas, bet sitiek laukti nemanau ar protinga, nebent vaikas tikrai kategoriskai atsisakytu prie puodo prieit. Mums aciu dievui tokiu bedu nera. Negana to, kai maziu sodinau ant puodo pirmaja savaite jis parodydavau kad reikia pastenet, tai ji po to begdavo pats prie puoduko ir pradedavo stenet smile.gif
Taigi, ankstyvas sodinimas ant puodo tikrai tik mamos nuopelnas. Beto man dar baugu kad berniukam tikrai iki galo nenustatyta ar turi itakos sauskelnes vaisingumui ar ne. Todel ir noriu vaika kuo greiciau prie puodo pripratint.
Atsakyti
Beje, vaiko tam neprievartauju, jei tuo metu nenori tai ir nesodinu, vaiko teise rinktis smile.gif
Atsakyti
QUOTE (eligute @ 2004 01 06, 13:45)
Na daznai randu straipsnius kad vaika sodint ant puoduko reikia tik nuo kokiu 2 metu, o salia dazniausiai buna sauskelniu reklama.

Aš kalbėjau apie knygas, ne apie straipsnius su reklamom rolleyes.gif Neatsimenu tikslaus pavadinimo, bet berods "Mažylio metai" ar pan.
Geriausia pratinti taip, kada kiekvienam patinka ir tinka smile.gif
Tiesiog norėjau pasakyti, kad nieko baisaus, kai 2 m. vaikas su puoduku dar nedraugauja. Mano sūnui taip buvo, o jau 2 m. ir 1 mėn. jam pampersų reikėjo tik miegui. Man tiesiog buvo baisiai patogu, kad buvo minimum mano pastangų, nereikėjo "gaudyti", kada vaikas jau gali norėti ant puoduko, jis pats ateidavo ir pasakydavo. Toks labai labai lengvas perėjimas biggrin.gif
Už tai ir dukros pakolkas nesodinu. Laukiu, kol pati paprašys biggrin.gif
Atsakyti
Maniškiui jau po kelių dienų bus 2 metai, o pampersus užmiršom vasaros vidury. Sodinti pradėjau 11 mėn. Jau buvo įpratęs, kad pavalgęs ir prieš valgį sėda ant puodo. Bet...palikau su vyru savaitei ir mano pastangos nuėjo perniek. Puodukas visada būdavo kambaryje, kad matytų. Jis tapo žaidimo įrankiu. Kai pamačiau, kad jam įdomu, pradėjau sodinti žaislus ir aiškinti, kad visi jie daro sisiuką. O gegužės mėnesį nusprendėm griežtai: pampersai tik nakčiai ir į lauką. Aišku, kelnių nespėdavau plauti, bet greit suvokė, kad negražu ir nemalonu daryti. Gal kokias dvi davaites darė visur: ant kilimo, į lovą(užlipa į mūsų lovą, pridaro ir eina toliau žaisti). Bandėm ir griežtai kalbėtis, ir kantriai aiškinti, bet nepadėjo. Pasėdi ant puodo, atsistoja ir šalia padaro. Na, vieną dieną tėtis neišlaikė. Kai pradėjo šlapintis eilinį kartą į lovą, pliaukštelėjo į užpakaliuką ir nunešęs ant puodo išrėže super moralą. Dar įtakos turėjo tai, kad laiptinėj manė kaip katė prišlapino, o ją už tai griežtai pabarėm. Va nuo tada ir pradėjo daryti į puoduką. Tai dabar ir nežinom, kas turėjo įtakos, nes nuo tada pradėjo pats sėstis ant puodo. Po to pastebėjau, kad į lauką nebereikia pamperio. Po kelių mėnesiųir į ilgą kelionę nebedėdavom, nes pats pasiprašydavo. O jau visas mėnuo ir nakčiai nebereikia. Nors nelaimių būna: tai užmiršta žaisdamas, tai tyčia pridaro (ypač kai prašaisėstis ant puodo). Vieną dieną buvo su pamperiu, tai pridaręs į jį vos neapsiverkė, kad tokia nelaimė atsitiko. Niekaip nenuraminau, kad kelnės sausos. Matyt, jau suvokia ir refleksai jau išsivystė. Paskutiniu metu pats nusimauna kelias, atsisėda, paparšo nuvalyti (nesvarbu kokį reikalą atliko)užsimauna kelnias. Jei daugiau privilktas, tai prašo, kad padėčiau nusimauti.
Linkiu tik sėkmės ir kantrybės.
Atsakyti
Na, siuo atzvilgiu as turiu etalonini vaika. Ant puodo sedim nuo sesiu menesiu, uztrunkam ant jo vidutiniskai desimt minuciu ir pakylam nuo jo visada atlike didesni ar mazesni reikaliuka.

Aisku, ji nesipraso, mes pacios ja sodinam. Tiesiog as puikiausiai zinau, kad ryte pavalgiusi ji visada sysioja ir kakoja. TAi kam visa turini priplot ir ismozot, jei jis gali atsidurt puikiausiai puode? Po to dar aukle du kartus per diena pasodina. Ziauriai sauskelnes susitaupo.

Na, man reiktu dekoti aukstesnems jegoms, kad mazyle ant puodo nuo pat pirmosios dienos sedosi be jokiu neigiamu emociju. Sunus tai prisimenu isitempdavo visas, sustingdavo ir niekaip negaledavau as jo pasodinti.

O siaip gali sodint nesodines, avariju vis tiek iki kokiu 2.5 metu nepavyks isvengti. Bet taip tiesiog mums patogiau
Atsakyti
2 m. vaikas tai jau pakankamai didelis, kad su juo "rimtai" pasneket wink.gif Paiskint, ka jis padare, supazindint su puodu ar tualetu. Jei neseda ant puoduko, gal ses ant tualeto, kiti berniukai iskart nori daryt atsistoje... Maniske irgi niekaip nenorejo sest ant puodo, o po to sove mintis pabandyt tualete iskart daryt. Ir ivyko stebuklas- po poros pasodinimu iskart pradejo prasytis pati smile.gif Labai jau jai patiko, kad kaip didele daro. O jai padarius plodavom ir saukdavom valio visi choru tongue.gif Tai tokia patenkinta budavo wink.gif Buvo jai tada 1.8 m. O tada po kokios savaiteles jau ir i lauka ejom be pamperio, ir pietu migdziau. Taigi ivyko persilauzimas- didziausia svente mamai. Nes namie be pamperiu jau buvom nuo 1.6 m. Taigi kasdien kruvos kelnyciu... Bet tik taip maze ismoko kontroliuot ta dalyka. Is pradziu irgi nekreipdavo demesio, o po to ismoko jau pradejus daryt sustabdyt ir pasiprasyt. Beje, is pradziu prasydavosi tik kai budavo be pamperio, i pamperi juk galima drasiai daryt, mama nepamatys wink.gif Budavo daro ir ziuri tarp koju- aha, nebega ant grindu, vadinasi, galima daryt toliau smile.gif Taigi patarimas nr. 1 - reikia pirmiausiai atsisakyt pamperiu, aisku dabar ziema tai ne taip paprasta, bus kruvos kelniu ir t.t. Bet jau 2 m. vaikas gal greit persilaus. O bunant su pamperiu jam patogiau daryt i ji negu i puoda- juk vistiek sausas laksto wink.gif
Atsakyti
QUOTE (eligute @ 2004 01 06, 15:45)
Na daznai randu straipsnius kad vaika sodint ant puoduko reikia tik nuo kokiu 2 metu, o salia dazniausiai buna sauskelniu reklama. Aisku kad vaikas dar gerai nesupranta kam tas puodukas reikalingas, bet sitiek laukti nemanau ar protinga, nebent vaikas tikrai kategoriskai atsisakytu prie puodo prieit. Mums aciu dievui tokiu bedu nera. Negana to, kai maziu sodinau ant puodo pirmaja savaite jis parodydavau kad reikia pastenet, tai ji po to begdavo pats prie puoduko ir pradedavo stenet smile.gif
Taigi, ankstyvas sodinimas ant puodo tikrai tik mamos nuopelnas. Beto man dar baugu kad berniukam tikrai iki galo nenustatyta ar turi itakos sauskelnes vaisingumui ar ne. Todel ir noriu vaika kuo greiciau prie puodo pripratint.

As visiskai sutinku su Eligute. Jei tik vaikas nesipriesina ir daro ant puoduko, reikia tik dziaugtis ir ji skatint. clap.gif Juk baisu, kai pagalvoji, kad mazylis visa para praleidzia sauskelnese+ jos juk dazniausiai dregnos. Ideali terpe daugintis visokioms bjaurybems. Maniskes uzpakaliukas istisai pabertas, paraudes budavo, nors ir sauskelnes daznai keisdavau, ir apsiprausdavom po kiekvieno keitimo. O tik pradejo lakstyt su kelnytem, problemos baigesi. Taigi as tik uz sodinima ant puoduko, nelaukiant kol vaikui sueis 2. Pati mama mato, kada vaikas jau pasiruoses atsisakyt pamperiu. Maniske kiek prisimenu iki 1.5 m. sisiodavo mazdaug kas 0.5 h, taigi niekaip neiseidavo be pamperio but. Gaudavosi istisinis rengimas ir sisiojimas- tik aprengiu, o ji vel systeli unsure.gif Bet atsikelus, pries, po valgio vis tiek sodindavau, kad zinotu, kam tas puodas skirtas. Po kurio laiko ismoksti pazint zenklus, kad arteja "nelaime". wink.gif tongue.gif
Smurka, tau tik pavydet galima wink.gif Maniske tai kentedavo "uzpakali suraukus" ir lekdavo nuo puodo kuo toliau tokio amziaus. O taviske saunuole- taupi mergina, mamos pinigelius taupo tongue.gif
Atsakyti
Maniske nuo kokiu 11-12 men graziausiai viska dare ant puoduko, kai tik pasodini taip iskart ir yra kas nors... O va nuo 1.3m. kazkur uzsispyre ir net neseda ant puoduko... o tik pasodinta iskart kaliasi ir bega tolyn.. Sako uzeina vaikams tokia etapai, tikiuosi kad greit praeis, nes noriu pradet taupyt "ant pampersu"
Atsakyti
Va va, auges, mano vyrukas irgi iki metu labai puikiai sedosi ir dare ant puoduko. O po to niekaip nepasodinsi.... Ir nieko nepadarysi. Pusantru metuku pradejom sauskelnes tik ekstra atvejais naudot, bet ant puodo nedare, tik virs klozeto laikomas. Slapiu kelniu vis mazejo, bet pats nesiprase. Iki siol tai viena sunkiausiu temu... Jokio diskomforto jis nejausdavo, galedavo sau toliau ramiai zaist, o jei numovusi kelnes, tuoj pat kitu neuzmaudavau, dar pasistengdavo nors mazyte balute isvarvint, kad galetu su masina pervaziuot sad.gif . Iki dveju ranka numodavau, bet veliau darymas i kelnytes jau daresi nesuprantamas: atrodo viska supranta, viskas paaiskinta ir puodo jau pradejo nebebijot, o nesipraso ir nors tu ka. Primeni, nueinam ir padarom, neprimeni - i kelnes. Dabar mums jau greit 2.4, o dar nesipraso. Na, paskutine savaite jau pastebejau, kad pasako, jei nori sisiot masinoj, lauke, paprasytas gali mazumele pakentet. Gal ir pas mus ateis svente.
Tiek ilgai nesiprasanciu vaiku as lyg ir nepazistu, gal kas turit panasios patirties? O tai jau kartais neviltis apima, kad ka ne taip darom, nors sirdis kuzda, kad tik kantrybes ir dar kantrybes...
Atsakyti