Įkraunama...
Įkraunama...

L-karnitinas

Turiu klausimėlį ir aš 4u.gif
Sportuoju. Treneris rekomendavo geri L-karntiną, nes noriu truputį "padeginti" riebaliukus. Gerti jį rekomendavo pusvalandį prieš treniruotę ir prieš einant miegoti - šis paskutinis varintas man įdomiausias biggrin.gif Negi aš miegosiu ir deginsiu riebaliukus bigsmile.gif Svajonių išsipildymas. ax.gif Ar galėtumėte paaiškinti poveikį?

Na ir dar toks vienas klausimas - neklausimas, tiesiog noriu, kad įvertintumėte mano pastangas ir jei ką nors darau netaip - kažką patartumėt.
Na, štai - mano ūgis 169, sveriu apie 59 kg (su rūbais daugiau 4u.gif). Darbas sėdimas . Riebalai kaupiasi apie juosmenį ir ant klubų. Na, iš tiesų noriu ryškesnės talijos. Taigi sportuoju - dabar kažkaip tik 2 kartus į savaitę ir dažniausiai savaitgalį, bet pagal sudarytą programą - visada kardiotreniruoklis 30 min! o po to treniruokliai. Taigi, svoris nekrenta. Valgau: ryte - avižiniai dribsniai su jogurtu ir po to kava (jau čia kaip Tėve mūsų), pietum - labai dažnai lydeka (kokiu 200 gr) ir burokėlių salotos (netgi be majonezo, na nebent labai retai), o jei ne lydeka pietum, tai tada ar varškės apkepas, ar kas nors iš vištienos - bulvių nevalgau su mėsa, net ryžių nevalgau! Po pietu iškarto nieko negeriu, tik po pusvalandžio - arbata. Vakarienei kokia nors silkė arba salotos, kartais rūkytos mėsos su daržovėm, na dar mandarinai. 4u.gif Tai būna apie 18-19 val. Iki miego geriu kokios arbatos. Miegoti einu apie 23 val. Na, aišku, kartais suvalgau vieną mažą šokolanini saldainį "raudonoji aguona", nes kavą ir arbatą geriu be cukraus, todėl labai norisi saldumyno ax.gif
Ką reikia pakeisti?
Mielai valgyčiau vakare keptas bulves su raugintais agurkais blush2.gif Bet žinau, kad negerai...

Labai lauksiu atsakymo 4u.gif Man labai svarbi Jūsų nuomonė 4u.gif
Atsakyti
Karnitinas-seniai žinoma medžiaga, anksčiau vadinta vitaminu B5. Vienok, jo nauda sportuojantiems atrasta palyginti neseniai.
Veikimo esmė yra ta, kad karnitinas perneša riebalus i ląsteles, kur jie panaudojami kaip energijos šaltinis. Karnitinas gaminamas ir organizme, bet jei jo vartosite papildomai, organizmo "baterijos" veiks žymiai ilgiau, sudeginsite daugiau riebalų treniruočių metu.
Kodėl treneris liepė vartoti karnitiną prieš miegą, reikėtų paklausti jo paties smile.gif Neturiu tokios informacijos.

Įvertinus jūsų aprašytą dienos valgiaraštį-jūs suvalgote netgi per mažai maisto, be to jis nevisavertis-neįvairus ir nepakankamas. Gal tame ir yra problema g.gif
Atsakyti
Ačiū už atsakymą 4u.gif

Dėl L-karnitino vartojimo prieš miegą paklausiu trenerio ir parašysiu.
Ir... greičiausiai užsirašysiu pas dietologą, kad pamokytų, kaip ir ką reikia valgyti...
Atsakyti
Li ute ir prasau, parasyk cia, trenerio atsakyma, ok? Nes man taip pat idomu.
Atsakyti
QUOTE(Li ute @ 2006 01 20, 12:34)
Turiu klausimėlį ir aš 4u.gif 
Sportuoju. Treneris rekomendavo geri L-karntiną, nes noriu truputį "padeginti" riebaliukus. Gerti jį rekomendavo pusvalandį prieš treniruotę ir prieš einant miegoti - šis paskutinis varintas man įdomiausias biggrin.gif  Negi aš miegosiu ir deginsiu riebaliukus bigsmile.gif Svajonių išsipildymas. ax.gif  Ar galėtumėte paaiškinti poveikį?

Na ir dar toks vienas klausimas - neklausimas, tiesiog noriu, kad įvertintumėte mano pastangas ir jei ką nors darau netaip -  kažką patartumėt.
Na, štai - mano ūgis 169, sveriu apie 59 kg (su rūbais daugiau 4u.gif). Darbas sėdimas . Riebalai kaupiasi apie juosmenį ir ant klubų. Na,  iš tiesų noriu ryškesnės talijos. Taigi sportuoju - dabar kažkaip tik 2 kartus į savaitę ir dažniausiai savaitgalį, bet pagal sudarytą programą - visada kardiotreniruoklis 30 min! o po to treniruokliai. Taigi, svoris nekrenta. Valgau: ryte - avižiniai dribsniai su jogurtu ir  po to kava (jau čia kaip Tėve mūsų), pietum  - labai dažnai lydeka (kokiu 200 gr) ir burokėlių salotos (netgi be majonezo, na nebent labai retai), o jei ne lydeka pietum, tai tada ar varškės apkepas, ar kas nors iš vištienos - bulvių nevalgau su mėsa, net ryžių nevalgau!  Po pietu iškarto nieko negeriu,  tik po pusvalandžio - arbata.  Vakarienei kokia nors silkė arba salotos, kartais rūkytos mėsos su daržovėm, na dar mandarinai. 4u.gif  Tai būna apie 18-19 val. Iki miego geriu kokios arbatos. Miegoti einu apie 23 val. Na, aišku, kartais suvalgau vieną mažą šokolanini saldainį "raudonoji aguona",  nes kavą ir arbatą geriu be cukraus, todėl labai norisi saldumyno ax.gif
Ką reikia pakeisti?
Mielai valgyčiau vakare keptas bulves su raugintais agurkais blush2.gif Bet žinau, kad negerai...

Labai lauksiu atsakymo  4u.gif  Man labai svarbi Jūsų nuomonė 4u.gif



L- karnitinas, neblogai tik tada kada ji geri pries treniruote. 2 kartai savaiteje sporto tikrai per mazai. Turetu buti maziausiai 3k, idealiausiai 4k. Treniruotes turi paskirstyti taip, kad butu sistemingai isskirstytas kruvis. Pav:. jei trys katrai savaiteje, tai sportuoti reiktu kas antra diena,jei keturi kartai.Tai daroma spec. 2d.programa.Sportuji 2 d.po to diena darai pertraukele ir vel 2 dienas sportuoji biggrin.gif
Treniruotes pradzioje nereiktu taip ilgai sportuoti su kardio. Uztenka 10 min. apykaitai suaktyvinti.Jei nori deginti riebaliukus kardio pasilik galui, kai esi padarius visus pratimus atitinkamoms raumenu grupems. Tada 20 min.vienodo intensyvumo. L- karnetinu nepiknaudziauk, jis turi ir minusu. Stenkis valgyti baltimini maista, virtu ryziu(kad netruktu angliavandeniu)Kai nori pasmaguriauti, geriau tai daryk pirmoj dienos pusej mirksiukas.gif Jei nepakankamai aiskiai parasiau ar iskils dar klausimu, rasyk i AZ SEKMES 4u.gif
Atsakyti
[intensyvumo. L- karnetinu nepiknaudziauk, jis turi ir minusu.


O kokie minusai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gunda @ 2006 01 31, 10:44)
[intensyvumo. L- karnetinu nepiknaudziauk, jis turi ir minusu.
O kokie minusai?  g.gif


Bandysiu paaiskinti buitiskai mirksiukas.gif L- karnetina gamina pats organizmas, tai paprastai issireiskus "riebalu degintojas". Kai organizma jo gauna papildomai(dirbtini) tada organizmas maziau isskiris pats...Pav. baigus ji naudoti ir daugiau pavalgius galima priaugti svorio(greiciau nei iprasta).Ji nepatartina vartoti planuojant pastoti. Mano treneris siule jais nepiknaudziauti. As L- karnetina vartodavau pries trefke, po gero apsivalgymo vakarelio blush2.gif ar kartu su energetiniu kai neturedavau energijos iprastai treniruotei. Manau kai gims maziukas reikes su juo siek tiek padraugaut biggrin.gif
Atsakyti
O kaip del kitu " riebalu degintoju" pvz: hydroxycut ar xenadrine. Kokia nuomone turite apie juos? Gal efektyvesni uz l- karnitina?
Atsakyti
O kur to L-karnetino įsigyt?
Atsakyti
QUOTE(gintaved @ 2006 03 28, 19:30)
O kur to L-karnetino įsigyt?

parduotuveje "maistas sportui",vaistines taipat turi ,sporto klubuose ir taip toliau.kaina bent jau as kur naudoju is universal,skystas.buteliukas 60lituku drinks_cheers.gif
Atsakyti