Įkraunama...
Įkraunama...

Mišrus raidos sutrikimas

Sveikos mamytes,noreciau pasidalinti savo nerimu del savo berniuko ir galbut rasti panasaus likimo draugu pabendrauti,pasidalinti patarimais.Mano berniukui neseniai suejo 3 metukai,jam siemet darant disko testa buvo nustatytas misrus raidos sutrikimas.jis viskuo domisi,pats valgo,rengiasi,eina i tualeta,turi gera atminti,bet sunkoka sukaupti demesi,ne visus pasakymus supranta,ir didziausia musu beda tai kalba,nes turime vos kelis zodelius,tokius kaip baba,tete,dede,i-i (iki), tyte (katyte)..pazista A raide,pasako ir parodo, nepasitenkinimui reiksti turi firmini AAAAACH!!! ,kuri saukia kiek gerklyte leidzia..dabar pradejome lankyti darzeli,eina noriai,kolkas pusei dienos i specialia grupe,matysime kaip bus tenai.disko tyrima dareme ir pernai,tik tada i tai labai nekreipe demesio daktarai tiesiog sake dar mazas,gal pasivys ir pan..neurologas noretu mus nusiusti i vaiko raidos centra,sake pasirinkti,patogiau Vilniuje ar Kaune.mums nesvarbu,gal turite kokiu patarimu kur geriau vaziuoti?sia savaite taip pat bus tiriama maziuko klausa,ir akiu dugno tyrimas daromas..matysime ka dar pasakys..labai neramu,nes pasake kad gali buti skiriamas neigalumas,tiesiog nezinau ka ir galvoti..
Atsakyti
labukas,o is kokio miesto esat?musu tokia pati diagnoze.
Atsakyti
Labas,mes is Kedainiu,o jus?
Atsakyti
labas,mes is Kretingos.mes lankom paprasta darzeli,pagal Montesori programaneseniai suejo 4metai.darzeli lankom nuo 3metu,gauna logopedo pagalba.
o kokie procentai buvo kai dare DISC ivertinima?
Atsakyti
mes darzeli pradejome lankyti pries kelias savaites,is pradziu ejome po valandele,as pasededavau koridoriuje,paskui iseidavau,dabar einame pusei dienos,ryte nuvedu,po pietuku pasiimu,eina be asareliu,pas mus grupe logopedine,vaikuciu nedaug,kolkas dar pratinasi jis,juolab kad pats maziausias grupeje yra..pas mus DISKO tyrime daugiausia buvo procentu prie stambios motorikos,nes siaip jis rengiasi,valgo,tvarkosi zaisliukus..o kas liecia kalba,demesi,tai mazokai,kai kur kaip metu vaikucio lygio..bet darzely ziuriu aktyvesnis pasidare,daugiau laksto,sokineja,jei nori kad kazka ivardinciau,jis neklausia KAS CIA? o ziuri man i burna ir rodo kad sakyciau kas tai yra,arba kokia cia spalvyte..
Atsakyti
QUOTE(laguna11 @ 2010 10 05, 11:45)
pas mus DISKO tyrime daugiausia buvo procentu prie stambios motorikos,nes siaip jis rengiasi,valgo,tvarkosi zaisliukus..o kas liecia kalba,demesi,tai mazokai,kai kur kaip metu vaikucio lygio..bet darzely ziuriu aktyvesnis pasidare,daugiau laksto,sokineja,jei nori kad kazka ivardinciau,jis neklausia KAS CIA? o ziuri man i burna ir rodo kad sakyciau kas tai yra,arba kokia cia spalvyte..

Sveiki
Mes mišrų raidos sutrikimą turime jau bene 4 metus. Vaikui dabar 7 metai. Manau, tas raidos sutrikimas buvo jau nuo gimimo (bent jau mūsų atveju), deja, gydytojai laiku nediagnozavo. Tokio amžiaus kaip Jūsų vaikui, man labiausai "kliūdavo" kalba - palyginus su bendraamžiais labai neaiškiai kalbėjo. Taip pat buvo/tebėra aukštas raumenų tonusas, silpni raiščiai, kas reiškia, kad vaikas "negrabių" (blogai koordinuotų) judesių. Daugiau nežinau, kas Jums domina, jei ką klauskite 4u.gif
beje, turint šią diagnozę, kartą metuose priklauso sanatorija 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(A.B.C. @ 2010 10 05, 12:10)
Sveiki
Mes mišrų raidos sutrikimą turime jau bene 4 metus. Vaikui dabar 7 metai. Manau, tas raidos sutrikimas buvo jau nuo gimimo (bent jau mūsų atveju), deja, gydytojai laiku nediagnozavo. Tokio amžiaus kaip Jūsų vaikui, man labiausai "kliūdavo" kalba - palyginus su bendraamžiais labai neaiškiai kalbėjo. Taip pat buvo/tebėra aukštas raumenų tonusas, silpni raiščiai, kas reiškia, kad vaikas "negrabių" (blogai koordinuotų) judesių. Daugiau nežinau, kas Jums domina, jei ką klauskite  4u.gif
beje, turint šią diagnozę, kartą metuose priklauso sanatorija  4u.gif

o nuo 7metu kokia diagnoze raso,juk F83tinka tik iki5metu.
Atsakyti
QUOTE(lod @ 2010 10 05, 13:13)
o nuo 7metu kokia diagnoze raso,juk F83tinka tik iki5metu.


Teorija skiriasi nuo praktikos smile.gif Mes 5,5 m. dar ir negalią prasitęsinėjom, pagal F 83. Ir gavom 2 metams.
Beje, aš esu girdėjus, kad F 83 iki 7 metų. bet šiemet, jau virš 7 m. būdami, dar pagal šią dgnz į sanatoriją išvažiavom.
Šiaip nežinau, kas toliau bus. F 83 kaip ir nebetinka, bet "kažkas" yra, kas ryškiai trukdo mokslams.
Atsakyti
QUOTE(A.B.C. @ 2010 10 05, 12:10)
Sveiki
Mes mišrų raidos sutrikimą turime jau bene 4 metus. Vaikui dabar 7 metai. Manau, tas raidos sutrikimas buvo jau nuo gimimo (bent jau mūsų atveju), deja, gydytojai laiku nediagnozavo. Tokio amžiaus kaip Jūsų vaikui, man labiausai "kliūdavo" kalba - palyginus su bendraamžiais labai neaiškiai kalbėjo. Taip pat buvo/tebėra aukštas raumenų tonusas, silpni raiščiai, kas reiškia, kad vaikas "negrabių" (blogai koordinuotų) judesių. Daugiau nežinau, kas Jums domina, jei ką klauskite  4u.gif
beje, turint šią diagnozę, kartą metuose priklauso sanatorija  4u.gif



na pas mus irgi su kalba sunkiai,nes kaip minejau jis megsta parodyti ko nori,arba nori kad as pasakyciau kas tai yra,ka jis mato.pas mus raumenu tonusas zemesnis yra,lankeme manksteles,po kuriu maziukas sutvirtejo,metuku pradejo vaikscioti,bet jis ir dabar nors begioja,sokineja,laipioja,atrodo be problemu gali kojytes ant galvos susikelt nes raumenukai neisitempe..tikiuosi neikyresiu,bet mane domina tikrai daug kas..kokia sanatorija mums priklauso?kuriame mieste ji yra?ir gal galit mamytes placiau parasyti,apie tas uzsifruotas diagnozes F83, F84 kas per dalykas..
Atsakyti
Sanatoriją galite rinktis savo nuožiūra. Daugiausia mamos renkasi Druskininkų "Saulutę" arba Palangos "Gintarą". Mes 4 metus iš eilės važiavom į "Saulutę". Kadangi Jūsų ligos istorijoje yra įrašyta F 83, tai drąsiai galit prašyt gydyt. siuntimo į sanatoriją.
Kuo skiriasi F 83 ir F 84? Na, prie F 84 gal sutrikimai šiek tiek kitokie, labiau link autizmo lenkiantys.
O dėl F 83, tai, mano nuomone, rašo tada, kai vaikui "kažkas" yra, tik neaišku kas smile.gif Paskui ši dgnz turėtų į kažką "išsirutulioti". Mūsų atveju dar "neišsirutuliojo", bet jau lenda mokymosi sutrikimai. Tik įdomu, kas turi juos diagnozuot? Neurologas? Psichologas? Gal psichiatras? Reiktų pasidomėt.
Atsakyti
na taip..ir sapnuoti nesapnavau kad tiek teks dalyku suzinoti,ismokti,eiti ir daryti del savo maziaus..aisku norime jam visko ko geriausio,o kiek laiko buvote sanatorijoje?kokie uzsiemimai buna tenai? o kaip A.B.C jusu vaikuciui dabar su kalba?kas labiausiai padejo prakalbeti?as gerete/geriate kokius nors papildus ar vitaminus ar dar ka?ar toli gyvenate nuo musu?mes is kedainiu..
Atsakyti
QUOTE(laguna11 @ 2010 10 05, 15:30)
na taip..ir sapnuoti nesapnavau kad tiek teks dalyku suzinoti,ismokti,eiti ir daryti del savo maziaus..aisku norime jam visko ko geriausio,o kiek laiko buvote sanatorijoje?kokie uzsiemimai buna tenai? o kaip A.B.C jusu vaikuciui dabar su kalba?kas labiausiai padejo prakalbeti?as gerete/geriate kokius nors papildus ar vitaminus ar dar ka?ar toli gyvenate nuo musu?mes is kedainiu..


Mes nuo Latvijos pasienio (nenoriu viešintis ax.gif )
Sanatoriją mes gavome 22 dienas, užsiėmimai - ergoterapija, baseinas, makšta, perlinės vonios, masažai, logopedė, karšti įvyniojimai. Šiemet buvom gavę purvą (pirmąkart), bet vaikas laabai bijojo ir niekaip nepriprato, tai, pasitarus su gydyt, nebevedžiau. Pirmąkart į sanat važiavom 4 metų, ir po jos pasijuto didžiausias šuolis kalbos raidoje. Matyt suaktyvino viską, gal tiek tiek betrūko iki kalbos "prasilaužimo", bet po sanatorijos jau suprasdavo ir svetimi, ne tik aš, ką kalba.
Iš papildų/vitaminų - beveik aksmet vartojam arba "Tedį" su ežiuole, arba žuvų taukus. Buvo neurologė prirašius smegenų darbą aktyvinančių, bet pakalbėjus su kitu gydyt (vėlgi, sanatorijoje), nusprendžiau neduoti. Nes mano mergaitė ir taip yra dirgli, o tie vaistai dar labiau ją suaktyvins, ir gali net iššaukti epilepsijos priepolius.
Atsakyti