Įkraunama...
Įkraunama...

Endometriozė

Nepasiduodam ir kovojam toliau!
Atsakyti
Lavaza, jei endo gimdoje, tai nustatys tik histeroskopijos metu, o ne LP, nes LP metu gimda apžiūrima iš išorės, o histero metu gimda apžiūrima iš vidaus rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Ice tea @ 2010 10 11, 08:44)
Lavaza, jei endo gimdoje, tai nustatys tik histeroskopijos metu, o ne LP, nes LP metu gimda apžiūrima iš išorės, o histero metu gimda apžiūrima iš vidaus  rolleyes.gif


Kiek aš visko sužinojau jūsų temoj ... dabar dar aiškiau....

Ačiū
Atsakyti
QUOTE(lavaza @ 2010 10 11, 09:55)
Kiek aš visko sužinojau jūsų temoj ... dabar dar aiškiau....
Ačiū

lavaza, pasirodo SM mergaičių bendrai sudėta patirtis bei ja paremtos "konsultacijos" yra neįkainojamai vertingos ir sutaupančios laiko. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(lavaza @ 2010 10 11, 09:55)
Kiek aš visko sužinojau jūsų temoj ... dabar dar aiškiau....

Ačiū

Tam ir esam mirksiukas.gif Nors tai ką sužinot SM nesiūlyčiau imti už gryną pinigą, nes čia vis dėl to veikia vienu principu- "viena boba sakė" ax.gif
Aš ir pati, pasiskaitau, bet galutiniam rezultatui pasikonsultuoju su specu mirksiukas.gif
Bet bent jau žinai į kurią pusę šaukti ir prašyti pagalbos mirksiukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ice tea: 11 spalio 2010 - 09:48
Sveikutes.As nieko nesuprantu, kaip man pilva maudzia g.gif atrodo,kad mm prasides, kas cia darosi?
Atsakyti
QUOTE(linuke79 @ 2010 10 11, 11:01)
Sveikutes.As nieko nesuprantu, kaip man pilva maudzia g.gif atrodo,kad mm prasides, kas cia darosi?

O tai kelinta CD g.gif
Atsakyti
Nepykit merginos, bet nemokejau temos sukurt normalesnes:) reikejo isvis nekist nagu, nes pakoreguot nerandu kur.
Atsakyti
QUOTE(Myllia @ 2010 10 11, 15:39)
Nepykit merginos, bet nemokejau temos sukurt normalesnes:) reikejo isvis nekist nagu, nes pakoreguot nerandu kur.

Viskas normaliai mirksiukas.gif Svarbu ne išorė, o tai kas viduje biggrin.gif

Šiandien iš SM sužinojau, kad iš kraujo tyrimo CA 125 galima įtarti ar turi endo bigsmile.gif Sakiau, reiks eit pasidaryti- pasižiūrėti ir pasekti- plinta ta zaraza ar ne doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ice tea @ 2010 10 11, 16:12)
Viskas normaliai  mirksiukas.gif Svarbu ne išorė, o tai kas viduje  biggrin.gif

Šiandien iš SM sužinojau, kad iš kraujo tyrimo CA 125 galima įtarti ar turi endo  bigsmile.gif Sakiau, reiks eit pasidaryti- pasižiūrėti ir pasekti- plinta ta zaraza ar ne  doh.gif


Tai kažkoks specialus tyrimas kuris vadinasi CA 125?
Ar kažkoks rodyklis bendrame kraujo tyrime... nors nemanau, kad bendrame, hm?
Atsakyti
QUOTE(lavaza @ 2010 10 11, 16:16)
Tai kažkoks specialus tyrimas kuris vadinasi CA 125?
Ar kažkoks rodyklis bendrame kraujo tyrime... nors nemanau, kad bendrame, hm?

Pie iš LP temos sako: "CA 125 gali padidėti sergant gerybinėmis ginekologinėmis ligomis, endometrioze (gimdos audinio išvešėjimas), krūties ligomis, kepenų ciroze, pankreatitu (kasos uždegimu).
Sako norma yra iki 35."

Užklausiau vienos VK ar jie daro ir kokia kaina mirksiukas.gif Pranešiu, kai ką atsakys mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ice tea: 11 spalio 2010 - 15:21
CA125 yra kiaušidžių vėžinis tyrimas. Man jį darė ir įtarė endo-LP tik ją patvirtino cool.gif

Kiaušidžių vėžio žymenys

CA 125 – tai antigenas, kuris cirkuliuoja kraujyje sergant kiaušidžių vėžiu. Beveik 90 proc. kiaušidžių vėžio atvejų sudaro epitelio karcinomos, turinčios glikoproteiną CA 125. CA 125 taip pat aptinkamas Falopijaus vamzdžio epitelyje, endometriume, gimdos kaklelyje. Jo koncentracijos lygis tiesiogiai koreliuoja su ligos klinikine eiga. Po chirurginio gydymo ar chemoterapijos CA 125 kiekis nurodo gydymo veiksmingumą, remisiją, išgyvenamumą. CA 125 padidėjimas gydymo metu ar po gydymo perspėja apie galimą ligos progresavimą ateityje. Staigus CA 125 koncentracijos sumažėjimas esant pradinėms gydymo stadijoms koreliuoja su ilgesniu remisijos laikotarpiu ir geresniu išgyvenamumu. Po standartinio 6 kursų gydymo režimo mažesnė nei 15 TV/ml CA 125 koncentracija koreliuoja su ilgesniu remisijos periodu. Jei po 6 standartinių chemoterapijos kursų CA 125 išlieka daugiau nei 35 TV/ml, manoma, kad gydymas nebuvo efektyvus. Liga gali progresuoti, net kai CA 125 koncentracija išlieka stabili. CA 125 mažėjimo tempas pirminės chemoterapijos metu – tai svarbus nepriklausomas prognostinis veiksnys. Daugelio tyrimų metu atskleista, kad CA 125 pakilimas atsiranda mažiausiai 3 mėnesiai iki klinikinio ligos recidyvo nustatymo. Taigi šis žymuo yra naudingesnis, palyginti su CEA. CA 125 – tai svarbus žymuo diagnozuojant, gydant, stebint pacientus, sergančius epiteliniu kiaušidžių vėžiu, tačiau nėra veiksmingas nustatant ankstyvą kiaušidžių vėžio stadiją dėl nepakankamo jautrumo ir specifiškumo. CA 125 taip pat padidėja ir kitų lokalizacijų vėžio atvejais, pvz., endometriumo, kasos, plaučių, krūties, storosios žarnos, įvairių ginekologinių ligų, pvz., endometriozės atveju, menstruacijų ar nėštumo metu. CA 125 dažnai padidėja, kai vėžys yra išplitęs už gimdos. Manoma, kad jis yra labai jautrus diagnozuojant ekstrauterinę ligą.

Šiuo metu CA 125 yra naudojamas ir kaip profilaktinės patikros metodas. CA 125 nustatymas kartu atliekant bimanualinį ginekologinį ištyrimą ir transvaginalinę echoskopiją yra veiksmingas aptinkant ankstyvą kiaušidžių vėžio stadiją. CA 125 koncentracijos kiekis padeda atskirti piktybinius ir gerybinius auglius ir pritaikyti tinkamą chirurginį gydymo būdą.

Lietuvoje šis žymuo nustatomas.
Atsakyti