Įkraunama...
Įkraunama...

Sisteminė raudonoji vilkligė

Pirma tema. 4u.gif

Sisteminė raudonoji vilkligė (lupus erythematosus systemicus) – tai nežinomos etiologijos sisteminė jungiamojo audinio liga, kuri gali pažeisti sąnarius, inkstus, serozinius paviršius ir kraujagyslių sieneles. Moterys sistemine raudonąja vilklige (SRV) serga 9 kartus dažniau nei vyrai. Liga dažniau pasireiškia jauname amžiuje, ja suserga vidutiniškai 30 m. amžiaus asmenys. Tai yra reta liga. Pasaulyje dažniau nurodomas ligos paplitimas yra 0,1 proc.
SRV išsivystyti turi įtakos daug faktorių, vienais iš svarbiausių laikomi genetiniai. Kadangi dauguma SRV sergančių ligonių yra moterys, manoma, jog šios ligos patogenezėje didelę reikšmę turi hormonai. Be to, ligai prasidėti gali turėti įtakos ir aplinkos faktoriai: ypač pernelyg ilgas buvimas saulėje, virusinė infekcija bei kai kurie vaistai. Kai kuriems ligoniams, vartojantiems prokainamido, hidralazino ir izoniazido, pasireiškia vaistų sukeltas lupus-like sindromas, kuris kliniškai niekuo nesiskiria nuo idiopatinės sisteminės vilkligės.
SRV kyla dėl pernelyg intensyvios antikūnų žmogaus organizmo audiniams gamybos. Šie antikūnai negali atskirti žmogaus ląstelių sudedamųjų dalių nuo svetimų antigenų. Todėl įvairiuose organizmo audiniuose prasideda imuninė uždegimo reakcija. Kaip manoma, viena iš priežasčių, kodėl organizmas neatpažįsta savo audinių, yra ta, jog audiniai būna pažeisti virusų ar kitų infekcijų sukėlėjų.
SRV yra lėtinė liga. Ji pasireiškia įvairiai, nėra kokios nors “tipiškos” klinikos. Tačiau daugumai ligonių ligos pradžioje ir paūmėjimų metu pirmiausiai pasireiškia bendras negalavimas, subfebrilus karščiavimas, nuovargis, svorio kritimas. Nauja karščiavimo banga, pasireiškianti ligoniui, sergančiam SRV (ypač vartojančiam imunosupresantų), turėtų paskatinti ieškoti prisidėjusios infekcijos. Ūminis monoartritas, pasireiškiantis SRV sergantiems ligoniams, taip pat neturėtų būti priskiriamas pagrindinei ligai, kol nėra atmesta infekcijos galimybė. Kitų ligos simptomų pasireiškimas priklauso nuo to, ar liga pažeidė vieną kurį nors organą, ar daugiau. SRV diagnozuojama, kai nuosekliai ar vienu metu pasireiškia bet kurie 4 (ar daugiau) kriterijai.
Dažniausiai SRV pažeidžia skeleto ir raumenų bei odos ir gleivinių sistemas. Artralgija ar artritas paprastai apima keletą sąnarių, pažeidžia tiek didesnius, tiek ir mažus sąnarius. Uždegimas kartais pažeidžia ir periartikulines struktūras. Kai kuriems ligoniams gali išsivystyti deformuojamoji Žaku (Jaccoud’s) artropatija. Kliniškai ši artropatija primena rankų sąnarių deformacijas, būdingas reumatoidiniam artritui (RA), tačiau kaulų erozijų nebūna, o deformacijos, atsiradusios sergant SRV, yra dėl minkštųjų audinių (ypač sausgyslių) pažeidimo. Neretai būna raumenų skausmai (miopatija), gali nykti raumenys, bet fermentų aktyvumas, atspindintys miolizę, retai būna padidėjęs. Labai retai sergant SRV vystosi erozinai kaulų pakitimai, kurie kliniškai ir rentgenologiškai nesiskiria nuo RA, tuo atveju kartu esant SRV požymiams diagnozuojamas “persidengiantis” sindromas. Vis labiau pripažįstama, jog fibromialgija dažnai būna SRV sergantiems ligoniams. Manoma, ji pasireiškia beveik vienam trečdaliui ligonių.
SRV odos formą galima suskirstyti į 3 kategorijas:
• Ūminė SRV odos forma (veido ir kūno bėrimas).
• Poūmė SRV odos forma (papuloskvamozinis ir žiedinis-policiklinis variantai).
• Lėtinė SRV odos forma (diskoidinis pažeidimas) ir t.t
Atsakyti
Na as kaip naujoke sios ligos, tai manau reikia toliau pletoti sia tema:)

Atsakyti
Teisingai reikia testi smile.gif bet manau mazai kas zino kad cia atsidareme smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sirdu-te @ 2010 10 25, 14:30)
Na as kaip naujoke sios ligos, tai manau reikia toliau pletoti sia tema:)

Labas, norėčiau pasakyti, kad džiaugiuosi čia Tave matydama, bet deja... Sveikatytės, Tau, jeigu yra kokių klausimų gali klausti 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Monika1524 @ 2010 11 03, 20:36)
Teisingai reikia testi  smile.gif  bet manau mazai kas zino kad cia atsidareme  smile.gif

Žino, žino, tik mūsų temos dalyvės labai jau pasyvios ir pastoviai laiko neturinčios mirksiukas.gif . Be to dauguma iš jų depresija serga (gydytoja sakė). Taip, kad jeigu depresuoja, tai ir bendrauti nesinori, slepiasi, kaip "tarakonai "kampuose. Linkiu nesusirgti depresija 4u.gif
Atsakyti
Dabar jauciuosi gerai, geriau 16 mg medrolio, dabar pradejau jau mazinti, jauciasi truputi toks maudimas sanariu, bet nieko baisaus, tikiuos mazinsiu medroli kol visai jo nebereikes ir nebeskaudes sanariu:) o del depresijos, tai paziurek koks oras, todel visiems nera nuotaikeles:) na siuo metu ieskau darbo ir niekas nenori priimti be praktikos:/ na pas mane tik toks blogumas, o del ligos kazkaip labai nepergyvenu, ziuriu optimistiskai:) skaitau daug knygu, va kaip tik siuo metu Valerijus Sinelnikovas "Pamilk liga savo", nebloga knyga, patariu paskaityt:)
Atsakyti
QUOTE(sirdu-te @ 2010 11 08, 19:45)
Dabar jauciuosi gerai, geriau 16 mg medrolio, dabar pradejau jau mazinti, jauciasi truputi toks maudimas sanariu, bet nieko baisaus, tikiuos mazinsiu medroli kol visai jo nebereikes ir nebeskaudes sanariu:) o del depresijos, tai paziurek koks oras, todel visiems nera nuotaikeles:) na siuo metu ieskau darbo ir niekas nenori priimti be praktikos:/ na pas mane tik toks blogumas, o del ligos kazkaip labai nepergyvenu, ziuriu optimistiskai:) skaitau daug knygu, va kaip tik siuo metu Valerijus Sinelnikovas "Pamilk liga savo", nebloga knyga, patariu paskaityt:)

Labas, tai dar nedaug geri 16mg. aš ir gi tiek dabar geriu, bet kovo, balandžio, gegužės ir birželio mėnesius geriau po 48 mg.(t.y. 12 tablečių) ax.gif . Supratau, kad esi labai jauna, nes nėra praktinės patirties. Aš turiu patirties, bet dabar reikia sveikų žmonių wink.gif turiu tą pačią problemą biggrin.gif. Gerai, kad optimistiškai žiūri, o aš jau senai su savo liga susitaikiusi ir nepergyvenu smile.gif.
Atsakyti
Sveikutes smile.gif 4u.gif Na o man dar vis reikia gerti 20mg, taciau geriu 16 nes kazkaip pameginau pokyciu jokiu nera ir toliau geriu, istikro manau kad man dar maziau reiketu gerti nes kai ligoninei daktere viena sako kad reiktu apmazinti kita kad nereiktu tai taip ir neapsisprendzia.. Jauciu labai gerai (pfu pfu pfu biggrin.gif ) tikiuos taip ir toliau bus dirbu per du darbus ir dar mokausi tai to laiko tikrai neperdaugiausiai. Reikes kada nueiti pas seimos gydytoja pradeti tvarkytis invaliduma, kazin ydomu kiek gausiu apsimoka ji imti ar ne.
sirdu-te o tu nuo kada pradejai sirgti ir kiek tau jei nepaslaptis? smile.gif
Atsakyti
Ooo pagaliau Jus radau, kadangi ana tema uzsidare,renkames cia smile.gif
Dziaugiuosi,kad yra sis forumas, i ana eidavau kelis kart per diena, todel,kad labai idomu kaip visoms sekasi. O pati taip pat nezinau labai daug apie savo liga.
Galiu tik pasigirti,kad geriu 1 medrolio tablete is 12. Tabletes mazino po truputi, todel kiekvienos sumazinimas suteikdavo tiek daaug dziaugsmo 4u.gif biggrin.gif O del depresijos galeciau sutikt, kai geriau daug vaistu, buvau storule, tai nuotaika budavo retai, nenoredavau niekur eit, nenoredavau nieko susitikt, ypac kai sutikti zmones pasakydavo,kad neatpazino manes..
Tas pats blogiausias laikas jau praejo,toks stiprus ligos paumejimas man buvo tik viena karta, bet ji labai daznai prisimenu...

Gal siek tiek savanaudiska, bet dziaugiuosi,kad esu ne viena wink.gif) smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ciklonas @ 2010 11 10, 23:16)
Ooo pagaliau Jus radau, kadangi ana tema uzsidare,renkames cia smile.gif
Dziaugiuosi,kad yra sis forumas, i ana eidavau kelis kart per diena, todel,kad labai idomu kaip visoms sekasi. O pati taip pat nezinau labai daug apie savo liga.
Galiu tik pasigirti,kad geriu 1 medrolio tablete is 12. Tabletes mazino po truputi, todel kiekvienos sumazinimas suteikdavo tiek daaug dziaugsmo  4u.gif  biggrin.gif  O del depresijos galeciau sutikt, kai geriau daug vaistu, buvau storule, tai nuotaika budavo retai, nenoredavau niekur eit, nenoredavau nieko susitikt, ypac kai sutikti zmones pasakydavo,kad neatpazino manes..
Tas pats blogiausias laikas jau praejo,toks stiprus ligos paumejimas man buvo tik viena karta, bet ji labai daznai prisimenu...

Gal siek tiek savanaudiska, bet dziaugiuosi,kad esu ne viena wink.gifsmile.gif

Labas biggrin.gif, tikrai esi ne viena musu jau daug, gaila, bet gerai, kad visos dar laikomes drinks_cheers.gif
Papildyta:
Labas, Monika, norejau paklausti ar pasirasei studijai (epratuzumab )? Dziaugiuosi, kad Tau jau daug geriau 4u.gif
Atsakyti
"sirdu-te o tu nuo kada pradejai sirgti ir kiek tau jei nepaslaptis?"


Man 23 metai, greit bus 2 metai kai skauda sanarius, tik va pries menesi surado, kad tai vilklige. Nesmagu, kad musu daugeja, bet nieko nepadarysi unsure.gif Norejau paklausti ar daznai darotes slapimo tyrimus? Man liepe kas 2 savaites tikrintis, jau nusibodo vaikstinet.
Atsakyti
Violeta deja bet dar man jo nepaskyri vis dar einu ciklofosfomido kursus dabar kas menesy jau berods 7 kartas bet kaip idomiai skyriaus vedeja sako kad dar reik kokius 6 kartus ar daugiau to ciklofosfomido o vat profesore sako manyciau kad ir 3 kartu uzteks. Nebelabai suprantu as tu daktaru..
o del slapimo tyrimo sirdu-te tai bent jau as darausi daznai dabar kas menesi o dar visai nesenai vasara darydavau kas dvi savaites kaip ir tu.
Juokingiausia tai kad vat kaip ir sakei 2 metus skaudejo sanarius ir nieko nerado, nu absurdas, suprantu jeigu pati niekur nesikreipei ir kentejei bet jeigu budavo daromi tyrimai ir jokios naudos tai musu ta siuolaikine medicina tikrai nera dar pazengusi kad reikia kiek metu laukti. As kai ligoninei guliu kiek prisiziuriu kai panele gydesi nuo artrito ir tik kazkur po 3 metu jai pasake kad vilklige..
Man pavyzdziui surado ta liga kai jau pradejau vaikscioti pas daktarus max po 2 menesiu. Manau daug ytakos dave tai kad ejau visur per pazystamus ir pan.. Istikro pikta net kad i kitus zmones labai aplaidziai ziuri.
Tiesa, sirdu-te norejau dar paklausti o kur tu gydaisi ir pas kokia daktare jei nepaslaptis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monika1524: 12 lapkričio 2010 - 00:54
QUOTE(sirdu-te @ 2010 11 11, 14:53)
"sirdu-te o tu nuo kada pradejai sirgti ir kiek tau jei nepaslaptis?"
Man 23 metai, greit bus 2 metai kai skauda sanarius, tik va pries menesi surado, kad tai vilklige. Nesmagu, kad musu daugeja, bet nieko nepadarysi  unsure.gif Norejau paklausti ar daznai darotes slapimo tyrimus? Man liepe kas 2 savaites tikrintis, jau nusibodo vaikstinet.

Gerai, kad tikrina, nes stebi inkstu bukle. Geriau dazniau tikrintis ir tureti savo inkstukus, negu dializuotis (kas antra diena eiti, kaip i darba po 4 val.) mirksiukas.gif Buk kantri, kaip liga nebus aktyvi, taip daznai tikrintis nereikes 4u.gif
Papildyta:
[quote=Monika1524,2010 11 12, 01:53]
Violeta deja bet dar man jo nepaskyri vis dar einu ciklofosfomido kursus dabar kas menesy jau berods 7 kartas bet kaip idomiai skyriaus vedeja sako kad dar reik kokius 6 kartus ar daugiau to ciklofosfomido o vat profesore sako manyciau kad ir 3 kartu uzteks. Nebelabai suprantu as tu daktaru..
Liga pas tave dar labai aktyvi, bet Tu nepergyvenk, jie tikrai daugiau nelasins ciklofosfamido, jeigu nereikes, matys pagal tyrimu rezultatus. Nori apsaugoti nuo tolimesniu pasekmiu t.y organu atmetimu. Labai reikia saugotis nuo virusu ir plauciu uzdegimu, nes kitu atveju galima pakliuti i renimacija ilgiems menesiams verysad.gif .
Atsakyti