Sveikos būsimos mamos!
Pasiruošimas motinystei labai svarbus periodas.
Turėdama šiek tiek mamiškos patirties ir matydama, kad ne viskas šioje srityje klostosi gerai, noriu būsimas mamas perspėti. Tai ką parašiau yra tik mano asmeninė nuomonė apie susiklosčiusią padėtį. Gal ne visos supras mane teisingai, bet net ir viena mama pakeitusi nuostatas ir tinkamai pasiruošus motinystei yra siektinas tikslas.
Manau, jog būsimos mamos labai daug skiria dėmesio daiktams, gimdymo namų ir gydytojo pasirinkimui. Ir labai mažai dėmesio dėmesio būsimo kūdikio auginimui.
Turbūt kaupdamos daiktus, kurių net ne visada prireikia, mums atrodo kad valdome situaciją t.y. atinkamai ruošiamės motinystei. Gimdymo namų pasirinkimas tarsi garantija kad gimdymo metu mums nekils sunkumų, o tinkamai parinktas gydytojas viską sutvarkys. Tačiau tai tėra iliuzija. Taip mes slopiname baimes kad nesuvaldysim situacijos, kad pritruks kažko materialaus, slopiname gimdymo baime ir perkeliame atsakomybę ant gydytojo pečių.
Kodėl tiek daug energijos ir pinigų nukreipiame šalutiniams dalykams? Nes mūsų instinktai yra nuslopinti, juos užgožė vartojimo kultūra. Gimdydama pirmąjį vaiką, maniau kad gydytojas lemia gimdymo eigą 80%. Šiandien viskas apsivertė - besiruošdama ketvirtam gimdymui žinau, nuo manęs priklausys 95% ir tik likę 5% bus gydytojo valioje.
Tačiau grįžkime prie pasiruošimo motinystei. Moterys susikoncentruoja į gymdymą ir visai atlaidžiai žiūri į laikotarpį po gimdymo. Atrodo, jog svarbiausia pagimdyti, o paskui jau kaip nors
Tokį požiūrį matau nėščių moterų tarpe. Deja, pagimdžiusios galvoja kitaip.
Konsultuoju gimdyves žindymo klausimais. Gaunu nemažai laiškų, kuriuose įžvelgiu pagrindinę mintį: kodėl tiek daug pasakojama apie nėštumą ir gimdymą, o beveik nieko apie pirmąsias paras/ savaites po gimdymo. Pastarasis laikotarpis vienas sudėtingiausių. Pagimdžiusi mama kenčia skausmus, gimdymo patirtis ne vienai apverčia mintis ir suvokimą srityse, kur atrodė viskas aišku. Pirmos paros dažnai būna lemtingos, ar kūdikis bus žindomas, nuo to priklauso ar motinystė bus lengva, ar mama jaus pasitenkinimą augindama kūdikį. Be abejo, tai labai individualu, tačiau aš rašau apie bendrą tendenciją.
Mamos neinvestuoja laiko į tai, ko tikrai prireiks. Atrodo aplanko daugybę kursų ir išklauso apie viską. Gimdymui 1 val. , kūdikio priežiūrai pora val. žindymui 1 val
Deja, išklausymas tai nėra mokėjimas. Tai tik pliusiuko uždėjimas mūsų mintyse. Gimdyvių konsultacijos telefonu parodė - žindymui negalima pasiruošti per 1-3 val. Skambina mamos ir konsultuojasi savaitėmis. Tol kol įsivažiuoja. Kol patiki savimi, kol pakankamai sužino savo fiziologiją ir atsikrato mitų apie pieno trūkumą, kūdikio svorio prieaugį ir pan.
Šiandien prasideda žindymo kursai, Kauno arkivyskupijos centre. Užsiregistravo labai mažai dalyvių. Tuo tarpu skambinančių gimdyvių ir prašančių padėti žindymo klausimais daugėja kasdien. Tai liūdina.
Jei būsimoms mamoms pasirodė priimtinos mano mintys kviečiu ateiti į kursus. Lengvų atsakymų į klausimus nedalinsiu, tiesiog turėdamos daugiau žinių apie save, savo kūną, vaikelio fiziologiją pačios rasite atsakymus ir priimsit sprendimus.
Piniginis atlygis už kursus netūrėtų būti kliūtis, jei norėsite paliksite laisvą auką šeimos centrui, jei aukoti negalite ateikite ir dalyvaukite, svarbu kad kursai patiktų ir tinkamai pasiruoštumėte motinystei.
mamaRasa
8(682) 55209.