Įkraunama...
Įkraunama...

Taupiosios - kokiais būdais taupote pinigus?

Kokiais būdais jūs taupote savo ar savo šeimos pinigus? Gal atidedate nuo gautų pajamų sumą? Ar perkate pigesnius pirkinius?
Pasidalinkite savo būdais ir metodais kaip ir kam jūs taupote pinigus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(evux99 @ 2010 10 24, 18:25)
Kokiais būdais jūs taupote savo ar savo šeimos pinigus? Gal atidedate nuo gautų pajamų sumą? Ar perkate pigesnius pirkinius?
Pasidalinkite savo būdais ir metodais kaip ir kam jūs taupote pinigus smile.gif



na, prisidesiu prie sitos temos ir as... 4u.gif
taupymas man yra vienas is pagrindiniu gyvenimo principu... tik jokiu budu tai ne skupumas schmoll.gif , kaip daugeliui atrodo, vos tik pradejus kalbeti apie tai... paprasciausiai mane erzina vejais isleisti pinigai, nors ir ne mano asmeniniai....
esu ekonomikos mokytoja, todel taupymo mokau vaikus, daug domiuosi apie tai, ir siaip manau, kad zmonems aplamai truksta finansinio rastingumo... g.gif
pagrindine mano taupymo taisykle - islaidu planavimas... visada pasiplanuoju islaidas metams i prieki - tai visokie draudimai (busto, automobilio), vaiko paruosimas i mokykla, Kaledos, gimtadieniai ir t.t. ... kita taisykle - akcijoms ne... jomis naudojuosi, tik kai tikrai man reikia to daikto, bet tikrai neperku jo, kad pigu... akcijos pasiteisina tik prekybos centruose maisto produktams, va cia galima sutaupyti (penktadieniais internete perziuriu maxima.lt ir iki.lt leidinius, ir susirasau man reikalingu akcijiniu produktu sarasa ... bet noriu pabrezti - niekada neperku pigiausiu maisto produktu, laikausi sveikos mitybos... maista perku tik savaitgali savaitei i prieki... tai patogu, skiriu tam tikra pinigu suma, o paprastom dienom apsieinu be parduotuves, net gaunasi savotiskas zaidimas i savaites pabaiga - pasigaminti ka nors skanaus is ,,kirvio" lotuliukas.gif ... tai va - ir laiko susitaupo, ir pinigu, nes po darbo uzejus i parduotuve is alkio prisiperku visokiu nesamoniu blush2.gif ...kame dar taupau?... rubus perku kokybiskus, dauguma ju skalbiu rankomis, kad ilgiau tarnautu...ir pigiau, ir neerzina sliauziojimas ir ieskojimas rubu parduotuvese...kas dar? g.gif ... a, savo paaugliui sunui neduodu bet kada kisenpinigiu... savo algos diena sumoku jam ,,alga" - padarau pavedima i jo saskaita 100 lt menesiui, is kuriu jis privalo nusipirkti menesini autobuso bilieta (13,20 lt)... visus kitus gali leisti kaip nori - ar per viena diena isleisti, ar pasidalinti visoms dienoms... visko buvo, kol iprato tvarkytis su savo finansais doh.gif ... bet ismoko 4u.gif
niu daug as cia prirasiau... gal kam ir ,,vejai", bet taip gyvenu...
Atsakyti
linaraluka man labai patinka jusu taupymo principas 4u.gif savaitei i prieki ir as perku , bet dar man truksta susidarimo savaitei bent apytiksliai meniu, nes dabar perku mazdauk ka galvoju ko reikia ir is to darau. o meniu susidarymas bent apytiksliai manau butu visai neblogai. Nors man dar daug mokytis reikia taupyti, nes kartais pinigus ismetau visiskai i veja , reiktu dar truputeli ismokti su pinigais elktis mirksiukas.gif
Atsakyti
[quote=linaraluka,2010 10 24, 19:00]
na, prisidesiu prie sitos temos ir as... 4u.gif
taupymas man yra vienas is pagrindiniu gyvenimo principu... tik jokiu budu tai ne skupumas schmoll.gif , kaip daugeliui atrodo, vos tik pradejus kalbeti apie tai... paprasciausiai mane erzina vejais isleisti pinigai, nors ir ne mano asmeniniai....
esu ekonomikos mokytoja, todel taupymo mokau vaikus, daug domiuosi apie tai, ir siaip manau, kad zmonems aplamai truksta finansinio rastingumo... g.gif
pagrindine mano taupymo taisykle - islaidu planavimas... visada pasiplanuoju islaidas metams i prieki - tai visokie draudimai (busto, automobilio), vaiko paruosimas i mokykla, Kaledos, gimtadieniai ir t.t. ... kita taisykle - akcijoms ne... jomis naudojuosi, tik kai tikrai man reikia to daikto, bet tikrai neperku jo, kad pigu... akcijos pasiteisina tik prekybos centruose maisto produktams, va cia galima sutaupyti (penktadieniais internete perziuriu maxima.lt ir iki.lt leidinius, ir susirasau man reikalingu akcijiniu produktu sarasa ... bet noriu pabrezti - niekada neperku pigiausiu maisto produktu, laikausi sveikos mitybos... maista perku tik savaitgali savaitei i prieki... tai patogu, skiriu tam tikra pinigu suma, o paprastom dienom apsieinu be parduotuves, net gaunasi savotiskas zaidimas i savaites pabaiga - pasigaminti ka nors skanaus is ,,kirvio" lotuliukas.gif ... tai va - ir laiko susitaupo, ir pinigu, nes po darbo uzejus i parduotuve is alkio prisiperku visokiu nesamoniu blush2.gif ...kame dar taupau?... rubus perku kokybiskus, dauguma ju skalbiu rankomis, kad ilgiau tarnautu...ir pigiau, ir neerzina sliauziojimas ir ieskojimas rubu parduotuvese...kas dar? g.gif ... a, savo paaugliui sunui neduodu bet kada kisenpinigiu... savo algos diena sumoku jam ,,alga" - padarau pavedima i jo saskaita 100 lt menesiui, is kuriu jis privalo nusipirkti menesini autobuso bilieta (13,20 lt)... visus kitus gali leisti kaip nori - ar per viena diena isleisti, ar pasidalinti visoms dienoms... visko buvo, kol iprato tvarkytis su savo finansais doh.gif ... bet ismoko 4u.gif
niu daug as cia prirasiau... gal kam ir ,,vejai", bet taip gyvenu...

drinks_cheers.gif
Noredciau ir as taip moketi taupyti blush2.gif
Atsakyti
Aš tai vienu metu buvau perksiačius tokią knygutę "Kelias į finansinę laisvę", nu nereali knygelė toms, kurioms niekaip neina pasiruošti taupyti smile.gif ir patarimai kaip atsidėti pinigus ir kaip taupyti smile.gif

šiaip aš turiu tokią taupyklę, iš kurios pinigus išimsi tik prakirpęs ją, tai į ją metame pinigus su MB kelioniai smile.gif kai bus pilnos - pasidovanosim sau dovaną ir tiek smile.gif

Aš ir norėčiau pradėti planuotis savaitės meniu, bet man kažkaip nesigauna vis, neturiu tiek fantazijos kad 7 dienoms sumastyti meniu smile.gif aš iš prigimties esu neišlaidi, į parduotuvę įėjus nepradedu - o tas pigiau, ir tas, REIKIA smile.gif imu jei ištikrųjų reikia, na ir kartais būna, jei labai jau ko nors noriu smile.gif Rūbus, avalinę irgi perku kai reikia, o ne kai užsimanau smile.gif ir vis lyčną centą padedu tam "o jeigu nebeturėsiu išvis pinigų" atvejui ...
Atsakyti
QUOTE(linaraluka @ 2010 10 24, 19:00)

niu daug as cia prirasiau... gal kam ir ,,vejai", bet taip gyvenu...

15metu vaikui,100litu kisenpinigiams? Kad kinas dabar 20lt kainuoja. Is ju dar nuolatinis?O ka jis valgo mokykloje?Irgi is situ,ar gauna dar. Smalsu.
Kitkam pritariu:)
Atsakyti
Pritariu beveik visoms linaralukos priemonėms, + dar batus dažniausiai perku sezono pabaigoje. Kadangi nešioju tik klasikinius geros kokybės, tai jie dar 2-3 sezonus iš mados neišeina smile.gif . Kartais perku ir ūkines akcijines prekes, pvz. ūkišką muilą, valiklius - jų vis tiek reikės.
Tiesa, dar perku maisto produktus tėviškėje kaime, kur turiu sodybą, ten ir mėsa, ir pieno produktai žinomos kokybės ir kainuoja pigiau. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad bėgu į parduotuvę vakarais prieš uždarymą nusipirkti kokio mažo skanaus niekučio blush2.gif
Pasirūpinu ir kultūrinimusi: kelinti metai perku abonementą į Operos ir baleto teatrą: būna 25 proc. nuolaida. Bilietas 14 Lt pgiausias, per daugelį metų jau žinau, kuriose vietose gerai girdisi, mane tenkina ir pigiausi bilietai - pigesni kaip į kiną. O jei salėje daug laisvų vieyų, kartais ir visai gerai atsisėdi... Beje, labai neblogų koncertų būna visiškai veltui arba Filharmonijoje sekmadienį dieniniai, pigiausi bilietai po 5 Lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nutė: 25 spalio 2010 - 08:22
Na as sunkiai isivaizduoju, kaip galima prisipirkt savaitei... Kaip numatyti, kas kiek jogurto, grietines, pieno, batono ar duonos ar dar ko su neilgu galiojimu nores??? Jei viska pirkciau savaitei, tai daznai dalis ir siuksliu dezej atsidurtu, nes galiojimas butu pasibaiges... Jau yra taip buve, todel dabar savaitei ar net menesiui perku tik tai, ko tikrai reikes, arba kas turi ilgesni nei menesio galiojima, ar yra akcija megstamai prekei su ilgesniu galiojimu - tad nepagailiu kad ir menesiui pasipirkt, jei zinau, kad tikrai tai bus 100proc. suvalgyta smile.gif . Aisku, jei gyvenciau uzsidarius namuose (neiciau nei i neplanuotus svecius, nei pas mus ateitu pries savaite neispeje) ir jei be vyro tektu vaika augint, tai butu viskas paprasciau smile.gif . Ir jei valgytume tik pusfabrikacius arba bet ka su bet kuo, tai imanoma. Bet yra savi valgymo iprociai ir zinau, kad jei pritruks kokios grietines , duonos ar pieno kokiam patiekalui, tai geriau nevalgysim , kol i parduotuve nenueisim , nes kam valgyt neskaniai, jei galima ir skaniai lotuliukas.gif .
O akciju vaikausi, bet tik tu, kurios mane domina. Jei akcija prastam suriui ar grietinei, ar sviestui (cia pvz.), tai manes jie nedomins, nes perkam ne misinius riebalu...Jei uzmatau kokio norimo sampuno ar tualet. popier., ar dar ko gera kaina, tai nusiperku i prieki , jei zinau, kad po kokio menesiuko jau prisireiks...
O 100Lt net pradinukui neuztenka, jei nuolatinio ir priespieciu reikia biggrin.gif . Vien priespieciai mokykloj 3,5 Lt per diena blink.gif . Nebent cia kalba eina tik apie menesini bilieta ir smulkius vaiko norus - ne maista smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(*Liūtė* @ 2010 10 24, 23:07)
15metu vaikui,100litu kisenpinigiams? Kad kinas dabar 20lt kainuoja. Is ju dar nuolatinis?O ka jis valgo mokykloje?Irgi is situ,ar gauna dar. Smalsu.
Kitkam pritariu:)



o man atrodo, kad 100lt visai normali suma kisenpinigiams. aisku, valgyti is jos neprivalo, labai abejoju, ar tokio amziaus vaikai valgo mokyklinius pietus... o jei nori kokio gardumyno, kuriu nera namie, labai prasom.
o kino po 20 lt dar nemaciau... o ir ar i ji butina eiti karta per savaite? o gal cia tik maniskiai eina per yomajo diena...t.y. karta per menesi.
Atsakyti
QUOTE(milaaa @ 2010 10 25, 11:45)
o man atrodo, kad 100lt visai normali suma kisenpinigiams. aisku, valgyti is jos neprivalo, labai abejoju, ar tokio amziaus vaikai valgo mokyklinius pietus... o jei nori kokio gardumyno, kuriu nera namie, labai prasom.
o kino po 20 lt dar nemaciau... o ir ar i ji butina eiti karta per savaite? o gal cia tik maniskiai eina per yomajo diena...t.y. karta per menesi.


butent... 4u.gif milaa labai teisi, nes jei jus realiai pamatytumete, ka vaikai valgo mokyklose, tai jums ir 100 litu menesiui butu perdaug... kaip ir minejau, as esu mokytoja ir dirbu gimnazijoje, tai mokiniu gyvenimas yra kaip ant delno... todel drasiai teigiu, kad mokiniai mokykloje perka tik guminukus, bombonkes, geria coca-cola ir visa kita sh.... jei mano jaunuolis valgytu normalius pietus, kuriems mokykloje pilnai uztenka 4 litu (cepelinai, snicelis - 3 litai porcija), tai duociau ir po 5 litus, kad liktu ir kitoms ,,nesamonems"... bet manau turi uztekti 100 lt dienpinigiams... be to, kiekviena menesi gauna is mociuciu ir seneliu tai 10, 20 lt... net ir daugiau duoda, taip kad visai normaliai sukasi... kita vertus, lai nuo mazens suvokia, kad reikia taupyti ar net kazko atsisakyti, kad patenkintum kitus savo poreikius... o be to, yra seimu, kurie uzdirba minimumus ir kas tada???... jei jau tevai suka galva, kaip racionaliai pragyventi menesi, tai kodel toks jaunuolis negali pasukti savo smegeneliu????... as dziaugiuosi, kaip mano sunus tvarko savo finansus, per metus susitaupo nemenka suma pinigeliu ir stengiasi pildytis savo svajones pats... isigijo nauja gera mobilu be sutarciu ne uz 1 lita, atsinaujina laikas nuo laiko savo kompiuteri ir siaip del smulkmenu manes nepraso pinigu... kitas reikalas, jei eina i draugu gimtadienius, ar siaip kokia proga su draugais eina suvalgyti pica, tai pati pasiulau pinigeliu, bet kad prasinetu ledams ir kitiems mazmoziams - tai ne.... o svarbiausia - nemirsta jis is bado, rytais valgo stiprius pusrycius, po pamoku visada namie yra silto maisto, mano perkamu produktu sarase visada yra sureliu, jogurtu ir kitu dalyku... taip kad 100 litu tikrai yra norma....
Atsakyti
QUOTE(linaraluka @ 2010 10 25, 13:38)
butent... 4u.gif milaa labai teisi, nes jei jus realiai pamatytumete, ka vaikai valgo mokyklose, tai jums ir 100 litu menesiui butu perdaug... kaip ir minejau, as esu mokytoja ir dirbu gimnazijoje, tai mokiniu gyvenimas yra kaip ant delno... todel drasiai teigiu, kad mokiniai mokykloje perka tik guminukus, bombonkes, geria coca-cola ir visa kita sh.... jei mano jaunuolis valgytu normalius pietus, kuriems mokykloje pilnai uztenka 4 litu (cepelinai, snicelis - 3 litai porcija), tai duociau ir po 5 litus, kad liktu ir kitoms ,,nesamonems"... bet manau turi uztekti 100 lt dienpinigiams... be to, kiekviena menesi gauna is mociuciu ir seneliu tai 10, 20 lt... net ir daugiau duoda, taip kad visai normaliai sukasi... kita vertus, lai nuo mazens suvokia, kad reikia taupyti ar net kazko atsisakyti, kad patenkintum kitus savo poreikius... o be to, yra seimu, kurie uzdirba minimumus ir kas tada???... jei jau tevai suka galva, kaip racionaliai pragyventi menesi, tai kodel toks jaunuolis negali pasukti savo smegeneliu????... as dziaugiuosi, kaip mano sunus tvarko savo finansus, per metus susitaupo nemenka suma pinigeliu ir stengiasi pildytis savo svajones pats... isigijo nauja gera mobilu be sutarciu ne uz 1 lita, atsinaujina laikas nuo laiko savo kompiuteri ir siaip del smulkmenu manes nepraso pinigu... kitas reikalas, jei eina i draugu gimtadienius, ar siaip kokia proga su draugais eina suvalgyti pica, tai pati pasiulau pinigeliu, bet kad prasinetu ledams ir kitiems mazmoziams - tai ne.... o svarbiausia - nemirsta jis is bado, rytais valgo stiprius pusrycius, po pamoku visada namie yra silto maisto, mano perkamu produktu sarase visada yra sureliu, jogurtu ir kitu dalyku... taip kad 100 litu tikrai yra norma....

Na labai jau motyvuota laiska parasei thumbup.gif uzkabliavai skaityti, kaip kokia profesionali motyvaciniu knygu rasytoja drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(linaraluka @ 2010 10 24, 18:00)


Sveika 4u.gif
patinka man Jūsų požiūris. Pati esu baigusi ekonomiką, bet iš prigimties nesu taupi, visko turėjau išmokti ax.gif Kažkurioj temoj jau minėjau, kad nemoku apsipirkti savaitei ir nelabai noriu to mokytis, nes man gaunasi atvirkštinė reakcija ir būtent per savaitinius apsipirkimus išleidžiu gerokai daugiau..
Galų gale išmokau (prisivertusi optimizuoti savo kosmetikos ir higienos priemonių krepšelį) neprisipirkti visokių priemonių, kurių nenaudoju arba tokias pačias fukcijas atliekančių turiu apsčiai. Labai pasijautė blush2.gif
Atsakyti