Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip su savim kovoti?

Sveikutės!

Artėja Kalėdos, Naujieji metai. Ką jūs darote, kad prie šventinio stalo nesuvalgytumėt per daug? Juk visko taip norisi paragauti! unsure.gif
O gal reikia save riboti? Arba leisti sau viską, o po to badauti? blink.gif

Aš pavyzdžiui negaliu atsispirti skanumynams, todėl dažniausiai po švenčių turiu kokį vieną kitą papildomą kilogramą. Nesakau, kad valgau viską iš eilės didžiulėm porcijom, bet... jeigu per šventes galvosiu vien apie kalorijas, riebalus ir antsvori, man visos šventės bus sugadintos. 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(isimylejusi @ 2005 12 09, 17:03)
... jeigu per šventes galvosiu vien apie kalorijas, riebalus ir antsvori, man visos šventės bus sugadintos.  4u.gif  mirksiukas.gif

O jei negalvosi - figūra bus sugadinta biggrin.gif Taip, kad tik dvi išeitys - arba kemši, arba saikingai ragauji rolleyes.gif
Atsakyti
As tai dabar iki kuciu laikausi gana grieztos dietos,po to kucios ir 2 kaledu dienos- edimas,kiek akeles ir sirdele geidzia...ir aisku per naujus atsiragausiu pakankamai...Bet jau butu neteisinga,jei ir per tokias sventes jausciausi alkana:)O 2006m tikrai pradesiu naikint savo vargsus lasinius:)
Atsakyti
QUOTE(isimylejusi @ 2005 12 09, 18:03)
Artėja Kalėdos, Naujieji metai. Ką jūs darote, kad prie šventinio stalo nesuvalgytumėt per daug? Juk visko taip norisi paragauti ! unsure.gif
O gal reikia save riboti? Arba leisti sau viską, o po to badauti? blink.gif


tu pati jau atsakei į savo klausimą smile.gif
juk liaudies išmintis sako, kad per Kūčias reikia būtent paragauti 12 patiekalų, o ne prisivalgyti kiekvieno iš jų. šiaip man Kūčios pati skaniausia šventė, o kadangi patiekalų daug, aš beveik visad per jas persivalgydavau, kol prieš kelis metus praktiškai neišbandžiau šitos liaudies išminties - tik paragavau visų patiekalų. nuo to laiko per Kūčias nepersivalgau thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(isimylejusi @ 2005 12 09, 18:03)
Sveikutės!

Artėja Kalėdos, Naujieji metai. Ką jūs darote, kad prie šventinio stalo nesuvalgytumėt per daug? Juk visko taip norisi paragauti! unsure.gif
O gal reikia save riboti? Arba leisti sau viską, o po to badauti? blink.gif

Aš pavyzdžiui negaliu atsispirti skanumynams, todėl dažniausiai po švenčių turiu kokį vieną kitą papildomą kilogramą. Nesakau, kad valgau viską iš eilės didžiulėm porcijom, bet... jeigu per šventes galvosiu vien apie kalorijas, riebalus ir antsvori, man visos šventės bus sugadintos.  4u.gif  mirksiukas.gif


Sveiki 4u.gif
per šventes REIKIA ir PRIVALOMA sau viską leisti! man asmeniškai tuo šventė ir pasireiškia, kad darau ką noriu, nelakstau su pilna galva "pareigų ir atsakomybės jausmo", miegu iki kada noriu, ir TUO LABIAU valgau kiek noriu ir ką noriu cool.gif
na pirmadienį jau teks grįžti prie normalaus maitinimosi, bet apie tai ir pagalvosiu pirmadieniį. šiandien dar šventė drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Soda: 25 gruodžio 2005 - 10:53
QUOTE(Soda @ 2005 12 25, 11:53)
Sveiki  4u.gif
per šventes REIKIA ir PRIVALOMA sau viską leisti! man asmeniškai tuo šventė ir pasireiškia, kad darau ką noriu, nelakstau su pilna galva "pareigų ir atsakomybės jausmo", miegu iki kada noriu, ir TUO LABIAU valgau kiek noriu ir ką noriu  cool.gif
na pirmadienį jau teks grįžti prie normalaus maitinimosi, bet apie tai ir pagalvosiu pirmadieniį. šiandien dar šventė  drinks_cheers.gif


Soda, sutinku, kad per šventes reikia džiaugtis viskuo, aš tą ir dariau - per savo skaniausią šventę Kūčias tikrai neskriaudžiau savęs ir pasidžiaugiau kiekvienu patiekalu paragaudama jo. to pakako, kad nuo stalo pakilčiau nepersivalgiusi, bet soti - juk 12 patiekalų visai nemažai! anksčiau, kai per Kūčias "leisdavau sau viską", kitą dieną norėdavosi tik miegoti, skrandukas irgi ne per geriausiai jausdavosi, o dabar per Kalėdas buvau pilna energijos, žvali ir negraužė sąžinė dėl nerealaus suvalgyto maisto kiekio.
esu tos nuomonės, kad mums, merginoms, turinčioms polinkį į viršsvorį ir kovojančioms su juo, reikia išmokti "draugauti su saiku" (anot temos "minus 10"), o juk ir šventės skirtos ne vien tik prisivalgymui mirksiukas.gif
su Kalėdomis! newyear.gif
Atsakyti
O mano švenčių specifika tokia: tas dvi dienas leidau sau valgyti skaniai ir gausiai, o šiandien iš pat ryto jau nulėkiau į treniruotę, po lengvų pusryčių išvažiavom pasiganyti po gražias Trakų apylinkes, nusivarėm nuo kojų, po to tik lengvai užkandau... Rytoj ryte - vėl sportas, o kadangi sotieji patiekalai baigiasi - grįžtam prie įprastos mitybos.
Tikiuosi nieko nereikalingo nepriaugti, ir Jums to paties linkiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Na o man kazkaip pavyko per sias sventes nieko nepriaugti, na gal koki puskili. Nors valgiau gana daug. Po dideliu persivalgymu greiteja medziagu apykaita, o kadangi po svenciu vel normaliai valgau, tai turbut todel ir nepriaugau. ax.gif
Atsakyti
Idomu, ar yra moteru/merginu, kurios zada sekmingai liekneti per sventes?

Ir gal galite patarti, kaip nepriaugti ne gramo, kai stalai lusta nuo vaisiu?
Atsakyti
uzkast salotyciu, o i kitka kaip i dekoracijas ziuret.. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(believer @ 2006 12 21, 22:40)
uzkast salotyciu, o i kitka kaip i dekoracijas ziuret.. verysad.gif

hihihi.gif galima žiūrėti į dekoracijas ir tuo pačiu SAIKINGAI mėgautis skaniu maistu ax.gif juk nebūtina kišti visą maista kiek yra ant stalo į save mastau.gif galima tik paragauti,o kuris labiausiai patinka truputį sau daugiau leisti ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo estrella: 22 gruodžio 2006 - 08:04
Žinai, kad tarp tavo naujametinių pažadų ir vėl bus būtinas bridžitiškas punktas: „Sulieknėti“. Kaip ir kasmet. Ir kaip gi neduosi sau šio pažado, jei per Kūčias ir Kalėdas tikrai neatsilaikysi prieš gausiomis vaišėmis nukrautą stalą. O kas gi atsilaikytų? Juk Kalėdų šventės mūsuose jau seniai virtusios... dovanų karštinės maratonu ir viską vainikuojančia persivalgymo orgija. Taigi ir šiemet iš anksto žinai, kad pakliūsi į tuos pačius spąstus, o atsipeikėjus po švenčių svarstyklių rodyklė sustos ties užrašu „Katastrofa!“
Atsargiai – bent šiemet nepakliūk į populiarių kalėdinių mitų gniaužtus!

Atsargiai - spąstai: „Kalėdų laikotarpiu beveik visi priauga po 2-3 kg, tai yra normalu“.

Išsivaduok: Gera naujiena – taip, įvairios apklausos parodo, kad išties gruodžio mėnesį daugelis suaugusių žmonių priauga po 1,5-2 kg svorio. Bloga naujiena: didžioji dalis priaugusiųjų šių kilogramų taip ir neatsikrato! Taigi nesunku prognozuoti, jog po 3-4 metų vien Kalėdos jau bus padidinę tavo rūbus keliais dydžiais. Ar tikrai tokios prognozės tave tenkina? Jei ne – užuot guodusis, kad kilogramai auga ne tau vienai, verčiau iš anksto apgalvok, kokią strategiją pasirinksi, kad šventinio stalo šturmas nesibaigtų beviltiška tavo kapituliacija.


Atsargiai - spąstai: „Jei tvirtai pasižadėsi sausį grįžti prie savo dietos, gruodį gali atleisti vadeles“.

Išsivaduok: Galbūt pažadus įvykdyti pavyks. Bet daugelio svajojančių sulieknėti ir vis neatsikratančių tų nelemtų kilogramų žmonių, patirtis rodo, kad prie dietos grįžti pasiseks tikrai ne sausį, ir greičiausiai net ne vasarį, o tik kažkur apie gegužę, po Velykų! Taigi bent šiemet būtų ne pro šalį realiau įvertinti savo valios stiprumą ir įtarus, kad sausio 1-ą prie dietos vis dar negrįši, galbūt ją švenčių laikotarpiu tik kiek sušvelninti, bet ne visiškai ignoruoti?
Beje, dietologų teigimu, tobula dieta – tai sveikos mitybos principų laikymasis, kurie turėtų tapti gyvenimo būdu. O juk nuo gyvenimo nebėgama pasiėmus „atostogas“!


Atsargiai - spąstai: „Kalėdinė ruoša priverčia sudeginti daugiau kalorijų, taigi sėdus prie stalo galima sau leisti daugiau“.

Išsivaduok: Kai visą dieną tenka sukiotis skubant nupirkti dovanėles, paruošti 12 Kūčių stalo patiekalų, sutvarkyti kambarius bei suderinti paskutinius darbo reikalus prieš švenčių periodą, daugelis mūsų kūną pasmerkia laikinam badui. O badavimo režimas dieną bei neišvengiamas persivalgymas vakare, kaip žinia, nieko gero neduoda. Todėl geriausia strategija šiuo atveju žinant, kad vakare laukia gausiai nukrautas vaišių stalas, dieną užkandžiauti po nedaug, rinktis nekaloringus produktus, o vakare vis dėlto apsišarvuoti saiko jausmu. Jei ir susigundysi paragauti visų 12 patiekalų, orientuokis taip, kad visi šie paragavimo kąsneliai tilptų į 1 lėkštę. Vienu metu!

Atsargiai – spąstai: „Nemandagu teisintis dieta, jei prie šventinio stalo sėdiesi svečiuose“.

Išsivaduok: Mandagumas – dorybė. Tiek svečiui, tiek šeimininkui. Tačiau jokios mandagumo taisyklės neįpareigoja vieno krautis į lėkštę visko, ką mato ant stalo, o kito – per prievartą siūlyti paragauti. Todėl šiuos žabangus geriausia apeiti civilizuotai. Garsiai prie stalo aiškinti, ką dieta leidžia valgyti ir ko ne, tikrai nederėtų. Tai šeimininkei gali nuskambėti tarsi įžeidimas: tik pažiūrėkit, kiek ji prigamino „blogų“ patiekalų! Tačiau net ir įkyriausia šeimininkė tikrai bus pamaloninta jei pasakysi: tau taip patiko šios daržovių salotos, kad jau verčiau paragausi jų dar kąsnelį, bet atsisakysi silkės burokėlių, bulvių ir majonezo pataluose.
Laikykis principo: ne peikti, o girti. Ir jei numanai, jog prisipažinusi apie dietą gali tapti šeimininkės, norinčios tave žūtbūt primaitinti, taikiniu (deja, tai vis dar madinga), verčiau žodžio „dieta“ ir „lieknėjimas“ visai neminėk – pasakyk, kad tam tikrų mitybos taisyklių laikytis tave verčia savijauta (juk subalansuotas maistas saugo nuo streso, galvos, skrandžio skausmų ir įvairių kitokių negalavimų).

Atsargiai – spąstai: „Šventėms mūsų šeimoje gaminami patiekalai yra labai kaloringi. Bet nieko nepadarysi – tokia tradicija“.

Išsivaduok: Šiaip jau tradicijos yra sukurtos tam, kad žmogui padėtų, o ne tam, kad apsunkintų jo gyvenimą. Jei jos išties atgyveno – verčiau ne patiems vergauti tradicijai, o keisti pačią tradiciją. Žinoma, tai nereiškia, kad staiga visas Kūčių ar Kalėdų stalas turėtų tapti šviežių salotų baru. Tačiau bent dalį patiekalų tikrai galima paįvairinti – taip, kad net ir nenusižengdama savo dietai turėtum galimybę rinktis tai, kas liesiau, sveikiau. Ir, žinoma, skaniau! Jei šventiniu stalu rūpinasi tavo mama ar močiutė, šiemet pasišauk jai pagelbėti ir ateidama į svečius būtinai atsinešk ir savo pagamintų patiekalų. Ir stalas bus gausesnis, ir tu galėsi išsigelbėti nuo riebaluose čirškintos žąsies.
Atsakyti