QUOTE(langana @ 2010 11 27, 18:23)
Beje,
Fatimaallaa, as taip supratau, kad iki Tarybu Sajungos isiverzimo Afganistane kaip tik ir galiojo panasus poziuris i moteri kaip ir Talibano laikais. Gal ne taip grieztai, bet Leilos tevas kaip tik ir gerbe komunistus uz tai, kad suteike teise moterims mokytis ir dirbti. Nors ko gero cia ilga ir sunki istoriku tema
Deja, moterų diskriminavimas tose šalyse buvo visais laikais. Talibano metu išviso moteris buvo laikoma kaip tuščia vieta. Bet netgi ir šiais atrodytų civilizuotais laikais, tuose šalyse nėra moterų ir vyrų lygybės. Ir kas mane stebina, kad pačios moterys mano jog tai normalu ir taip turi būti.
Ir šioje knygoje, kurią pabaigiau šį ryt, išlieka tos pačios problemos - kastų, rasinė ir lyties diskriminacija, neapykanta dėl tikėjimo ir tautybės. Tai
Carolyn Slaughter knyga
'Juodasis anglas' .
Tikra istorija parašyta gerai, įdomiai ir lengvai skaitėsi. Autorė papasakojo savo močiutės istorija, kuri ištekėjo ir išvažiavo į Indiją, kuri gana jauna pakliuvo į Ranči psichiatrinę ligoninę, o po Indijos nepriklausomybės paskelbimo buvo perkelta į Anglijos psichiatrine, kur autorė su ją ir susipažino.
Jauna, ambicinga, savimi pasitikinti, be galo mylinti gyvenimą anglė išteka už kareivio ir su juo iškeliauja į Indiją gyventi. Bet vos tik atvažiavusi sužino apie visus savo vyro nusižengimus ir supranta, kad su tai ne tas vyras, kuriuo galėtų pasitikėti ir mylėti. Kariniame miestelyje jinai susipažįsta su daktaru, kuris vadinamas juoduoju anglu, nes jis yra indas, kurias augo ir mokėsi Anglijoje ir save laikė anglu, ir įsimyli. Tačiau meile ne visada nugali viską, negali nugalėti rasinės diskriminacijos, neapykantos ir lyčių nelygybės. Tačiau kai nori viskas įmanoma ir nugalima.
Visi įvykiai vyksta po Pirmojo pasaulinio karo, kuomet dar Indija buvo Britanijos kolonija, bet jau vyko politiniai sujudimai dėl Indijos nepriklausomybės. Amžinos rietenos ir pjautynės, žiaurumai ir nesutarimai tarp musulmonų ir induistų. O taip pat kastinė diskriminacija, moterų žeminimas ir diskriminavimas, baisūs kankinimai ir persekiojimai.
Knyga patiko, labai informatyvi ir labai vaizdingai vaizduoja Indija 3-iame dešimtmetyje.
Deja, tokios knygos, kad ir įdomios ir informatyvios, bet nei kiek nuotaikos nekelia ir vilties nežadina. Taigi, imuosi
Arto Paasilinna knygos
'Kaukiantis malūnininkas'. Gal ji pakels nuotaiką