Įkraunama...
Įkraunama...

IVF

Koks jusu poziuris i dirbtini apvaisinima?
As laikausi tos nuomones , kad yra pateisinami absoliuciai visi budai , kad seima galetu susilaukti kudikio bent is dalies "savo kraujo".Palaikau tiek donoryste , tiek surogatine motinyste. Ir jei seimoj ebutu problemos , manau tikrai tam pasiryzciau. O kaip jus?

Atsakyti
Na kai susiduri su tokiom bedom, tai visi budai atrodo pateisinami. Nors pati abejoju del donorystes ir surogatines motinystes [smiley=huh.gif]. Nezinau, ar tam ryzciausi. Vaikiuko tai noriu nuo savo vyro, o ne nuo kito. Tokiu atveju gal geriau ivaikinimas. O del surogatines motinystes - labai didele rizika, kad po gimdymo vaikiuko surogatine motina nebeatiduos ir siaip nesiojimo metu gali vaikiuku nesirupinti ar dar kas nors. Tiesiog bijociau.
Mano giminaiciai turi vaikiuka isivaikine, gal tai nera pati blogiausia iseitis.
Atsakyti
Dirbtinis apvaisinimas - TAIP be jokiu abejoniu, taciau surogatine  motinyste  ne man, taip pat ir donoryste, jeigu vaikas bus tik vieno is poros, kitas visuomet gales del ko nors prikaisioti, ne tai irgi ne man. Jeigu jau butu problemos tokios kad negaleciau ir noreciau susilaukt vaiko rinkciausi ivaikinima. Siaip ir turint viena vaika apie dar vieno ivaikinima mintys sukasi :smile.gif
Atsakyti
Kara,
Skaitau tavo zinutes ir man atrodo, kad tu su nevaisingumo problema net nesi susidurusi.  Isivaikint vaika ir susilaukt savo yra visiskai nesulyginami dalykai.  Savo vaiko niekas ir niekada neatstos.  Kazkada skaiciau delfi tinklalapyje straipsni apie tai, kad Lietuvoje nevaisingos seimos nesulaukia valstybes paramos ir turi imti paskolas is banku dirbtiniam apvaisinimui, ir kai komentrus rasantys zmones kalbejo taip: nereikia cia Lietuvoj dirbtinu vaiku, normaliu uztenka (lyg tie vaikai butu klonai) arba nevaisingumas - ne liga ir ner cia ko gydymo kompensuoti, arba kokie jie egoistai - tiek vargsu vaikeliu vaiku namuose, o jie matai - sugalvojo tokiu budu ju pasidaryti.   Man tai skamba baisiai.  Nezinau kaip jums.  Taip kalbantys zmones neturi nei supratimo, nei uzuojautos, nes patys su tuo nesusidure. O ivaikinti vaikus gali ne tik nevaisingi zmones, bet ir ju susilauke.  Tie kurie taip moralizuoja, nera ne vieno vaiko is vaiku namu pasieme, tad neturi teises nieko smerkti.
Ir dar.  Teko dar mokyklos laikais per vasaros atostogas  dirbti vaiku namuose. Ten nebuvo ne vieno sveiko vaiko - visi turejo protiniu sutrikimu, nes ju tevai arba alkoholikai, arba irgi protiskai atsilike. Pamenu viena atveji, kai  vaika atejo lankyti jo tevas (alkoholikas). Po kiek laiko atleke tas vaikas klykdamas i grupe, nes jo tevas jam i gerkle ipyle gera mauka degtines - tipo pavaisint norejo.  Vienas vaikelis buvo normalesnis. Jo tevai atsisake todel, kad gime su zuikio lupa ir vilko gomuriu.  Bet per sesis ar septynerius gyvenimo metus vaiku namuose buvo pakankamai suluosintas - labai ligotas ir nervingas.  Kazi ar daug pasiryztu paiimti auginti protiskai atsilikusi vaika?  O normalus tevai normaliu vaiku paprastai nepalieka. Tevams mirus, juos uzaugina gimines.  
Atsakyti
QUOTE
Ten nebuvo ne vieno sveiko vaiko - visi turejo protiniu sutrikimu, nes ju tevai arba alkoholikai, arba irgi protiskai atsilike. O normalus tevai normaliu vaiku paprastai nepalieka. Tevams mirus, juos uzaugina gimines.  

Na as nesu buvusi vaiku namuose, bet nemanau, kad ten visi vaikai protiskai atsilike. Labai daznai vaikus palieka jaunos, dar 18 neturincios, moterys arba pinigu neturincios, vyru paliktos, nelaiku pastojusios moterys ir visai nebutinai alkoholikes. Kaip jau minejau, mano giminaiciai turi labai saunia mergyte is vaiku namu ir tuo labai dziaugiasi. Sutinku, kad vaiku namai kazkiek luosina, bet pasiimti vaikeli tik gimusi, pries tai isiaiskinus kas ir del ko ji paliko, gal nera taip jau baisu ???
Atsakyti
QUOTE

Na as nesu buvusi vaiku namuose, bet nemanau, kad ten visi vaikai protiskai atsilike. Labai daznai vaikus palieka jaunos, dar 18 neturincios, moterys arba pinigu neturincios, vyru paliktos, nelaiku pastojusios moterys ir visai nebutinai alkoholikes. Kaip jau minejau, mano giminaiciai turi labai saunia mergyte is vaiku namu ir tuo labai dziaugiasi. Sutinku, kad vaiku namai kazkiek luosina, bet pasiimti vaikeli tik gimusi, pries tai isiaiskinus kas ir del ko ji paliko, gal nera taip jau baisu ???


Slyvute,
Be abejo ne visi vaikai protiskai atsilike, bet protiskai sveiku vaiku tevai laukia po keleta metu.  Nera taip lengva toki surasti ir isivaikinti.   Antras dalykas, ar tevam neskauda sirdies, kai toks vaikas jau uzauges iesko savo tikruju tevu, broliu ir seseru ar kitokiu giminaiciu? As to neistverciau:(
Aisku visa laime, kad yra tokiu zmoniu, kurie tokius vaikus ivaikina ir myli. Man tai atrodo tikras zygdarbis.  O tau Slyvute, man atrodo, neprisireiks galvoti apie svetimus vaikus - tikrai turesi savu:)  As to taip pat tikiuosi. Sekmes
Atsakyti
Debi, cia esminis klausimas- kodel zmones nori tureti vaika? Pakaicius Tavo samprotavimu iseitu, kad vaikas reikalingas tevams kaip koks jus seimyninio gyvenimo atributas, kuo sveikesnis, grazesnis. Neduokdie koks sergantis. Vat dar jei savas netiketai susirgs, tai ka jau padarysi, pakentesim. O jei svetima paimsim, tai jei susirgs tas, tai ir kaltu po to nesurasi. O be to tie svetimi, kaip taisykle, visada su broku. Brrr.

Tikiuopsi, kad as klystu ir ne taip Tave supratau. Tikiuosi jog pritarsi, kad vaikas reikalingas tam, kad mes turetume galimybe, sansa kazka siame gyvenime padaryti labai laimingu. Mes reikalingi vaikams, o ne vaikai mums. Ir musu vaikai visu pirma bus reikalingi savo vaikams, o ne musu prieziurai (atseit, tegul atsilygina, kad juos nemokamai isauginom :-[). Todel ir isivaikina zmones vaikus - ir tie kurie negali tureti savo vaiku, ir tie, kurie turi savo vaiku.

Vat turiu du vaikucius. ir kartais pagalvoju, kad vaiku namuose sedi ju bendraamziai. Jie nevaziuoja su tevais atostogauti, jie neseda su seima Kuciu vakarienes, jie nevaziuoja su tevais i prekybos centra rinktis nauju batuku, jie nemiega savo mazame jaukiame kambarelyje su mociutes dovanotu meskiuku, jie neragauja mamos kepto pyrago, neturi kruvos nuotrauku albumu, kur uzfiksuotos ju pirmos sypsenos, pirmi zingsniukai, pirmasis gimtadienis...
O jaucia jis taip pat, kaip ir musu vaikuciai. Nori to paties, kaip ir musiskiai. Net jei jo sirdele ar insktai nesveiki, net jei jis nervingas, jei jis raisas, apsigimes, ar protiskai atsilikes.

As ne pries dirbtini apvaisinima. Bet isivaikinimas - tai kas kita. Tai gerasirdziu, altruistisku, ismintingu zmoniu pasirinkimas.
Atsakyti
Taip , Norges , tu 100% teisi , bet mes neturime jaustis kaltos , kad mes nenorime ISIVAIKINTI vaiku. As noriu tureti butent dalele saves arba mano vyro! As nesu tikra , kad as sugebeciau ta galbut silpnos sveikatos visiskai SVETIMA vaika besalygiskai myleti ir atiduoti jam viska, ka duociau savo , vadinkim taip: pusiniam vaikui. Kai as matau tuos nelaimingus vaikus (nebutinai is vaiku namu , gi yra ir siaip seimose nelaimingu ar nesuprastu vaiku), man lygiai taip pat spaudzia sirdi , bet as zinau , kad TIKRAI negaleciau jam jausti pilnos MEILES. Gailesti , uzuojata , supratima , kad jis nekaltas del to koks yra , bet MEILES ne. Tada geriau buti bevaike....
Atsakyti
QUOTE


Kudikiu namu medicinos personalas TIKRAI supazindina busimus itevius su visom vaiko ligom ir negaliom, su perspektyva ateiciai, nes jiems yra aktualu ne ISHKISHTI vaika kazkam, o tai, kad tas vaikelis galetu gyventi pilnaverti gyvenima ir turetu shansa ishgyti. Del shaknu - ar mes visi gerai zinome savo shaknis, visas imanomas gimineje besislepiancias genetines ligas, kurios gali ishlisti musu vaikams? Nuo to niekas neapsaugotas...

Deja, tu labai klysti, kad medicinos personalas pasako tevams viska apie vaikelio ligas. Ar esi su tuo susidurusi? Manau, kad ne. O as mokiausi, daznai lankiausi kudikiu namuose, maciau kokie tie vaikeliai, maciau TIKRASIAS ju bylas ir deja tas bylutes, kurios yra paruostos iteviams, beje dazniausiai uzsienieciams. O visiskai sveiku vaiku yra labai mazai ir jie beje turi tevus, kurie ju neatsisake, o tik laikinai paliko, taigi tokiu vaikeliu niekas ir neisivaikins.
Atsakyti
QUOTE

Deja, tu labai klysti, kad medicinos personalas pasako tevams viska apie vaikelio ligas. Ar esi su tuo susidurusi? Manau, kad ne. O as mokiausi, daznai lankiausi kudikiu namuose, maciau kokie tie vaikeliai, maciau TIKRASIAS ju bylas ir deja tas bylutes, kurios yra paruostos iteviams, beje dazniausiai uzsienieciams. O visiskai sveiku vaiku yra labai mazai ir jie beje turi tevus, kurie ju neatsisake, o tik laikinai paliko, taigi tokiu vaikeliu niekas ir neisivaikins.


Miela Elvita,
kadangi sita tema man yra jautri, kalbesiu trumpai. Taip, esu susidurusi.  Ir dziaugiuosi, kad jus moketes ir kazka patyret, ir nuosirdziai linkiu ismokti ir kitu dalyku, kurie pakeistu Jusu poziuri i tam tikrus musu gyvenimo aspektus... Ir labai linkiu pagimdyti SVEIKA vaika, nes kaip suprantu, nesveikas vaikas, Jusu akimis, yra kaip ir nurasytas sad.gif((((((((((((
Atsakyti
QUOTE
Debi, cia esminis klausimas- kodel zmones nori tureti vaika? Pakaicius Tavo samprotavimu iseitu, kad vaikas reikalingas tevams kaip koks jus seimyninio gyvenimo atributas, kuo sveikesnis, grazesnis. Neduokdie koks sergantis. Vat dar jei savas netiketai susirgs, tai ka jau padarysi, pakentesim. O jei svetima paimsim, tai jei susirgs tas, tai ir kaltu po to nesurasi. O be to tie svetimi, kaip taisykle, visada su broku. Brrr.

Tikiuopsi, kad as klystu ir ne taip Tave supratau. Tikiuosi jog pritarsi, kad vaikas reikalingas tam, kad mes turetume galimybe, sansa kazka siame gyvenime padaryti labai laimingu. Mes reikalingi vaikams, o ne vaikai mums. Ir musu vaikai visu pirma bus reikalingi savo vaikams, o ne musu prieziurai (atseit, tegul atsilygina, kad juos nemokamai isauginom :-[). Todel ir isivaikina zmones vaikus - ir tie kurie negali tureti savo vaiku, ir tie, kurie turi savo vaiku.

Vat turiu du vaikucius. ir kartais pagalvoju, kad vaiku namuose sedi ju bendraamziai. Jie nevaziuoja su tevais atostogauti, jie neseda su seima Kuciu vakarienes, jie nevaziuoja su tevais i prekybos centra rinktis nauju batuku, jie nemiega savo mazame jaukiame kambarelyje su mociutes dovanotu meskiuku, jie neragauja mamos kepto pyrago, neturi kruvos nuotrauku albumu, kur uzfiksuotos ju pirmos sypsenos, pirmi zingsniukai, pirmasis gimtadienis...
O jaucia jis taip pat, kaip ir musu vaikuciai. Nori to paties, kaip ir musiskiai. Net jei jo sirdele ar insktai nesveiki, net jei jis nervingas, jei jis raisas, apsigimes, ar protiskai atsilikes.

As ne pries dirbtini apvaisinima. Bet isivaikinimas - tai kas kita. Tai gerasirdziu, altruistisku, ismintingu zmoniu pasirinkimas.


Norge,
Tu tikrai ne taip mane supratai.  Man tikrai nerupi ar vaikas grazus, ar jis serga kokia nors fizine liga. Tie vaikai nusipelno ir meiles, ir demesio.  Ismete kaip nereikalingus daiktus, juos nuskriaude blogi zmones, kuriems kada nors bus atlyginta.  Paprasciausiai yra du nesulyginami dalykai - isnesioti, pagimdyti ir auginti savo vaika ir auginti svetima vaika.   Kol yra vilties tureti savo, tik apie ji ir galvoju.  Tu turi du vaikus - tad tau paprasta taip sneketi. Pabutum tu nelaimingu zmoniu kailyje, kurie negali tureti savo vaiku, kitaip sneketum.
Antras dalykas, protiskai atsilikusio vaiko as nedrisciau auginti. Manau dauguma taip pat.  Kazi ar tu galetum, zinodama, kad tas vaikas niekada neis i mokykla, negales dirbti ir visada bus priklausomas nuo savo iteviu.


Atsakyti
Cia kalba ejo ne apie sveikus ir nesveikus vaikucius, o apie dirbtini apvaisinima ar ivaikinima.
Kadangi esu susidurusi ir dirbusi su sutrikusio intelekto bei cerebrini paralyziu turinciais vaikais, niekada nesmerkiau ir nepasiepiau nei tu vaikuciu, nei ju teveliu.
As tik norejau pasakyti, kad kudikiu namu personalas slepia tokiu vaikuciu bylas, irasydami tik mazesnes ju bedeles, o ne tikraja anamneze. Ir daznai iteviai imdami vaikucius rizikuoja.
Todel visa tai matydama ir pasisakiau, kad man geriau dirbtinis apvaisinimas, o ne ivaikinimas.
Atsakyti