Įkraunama...
Įkraunama...

Mokslai ir nėštumas

Sveikos, svarbų klausimuką turiu, galbūt kažkuriai teko su tuo susidurti. Esmė tame, kad laukių lėliuko, ir mokausi 12-oje klasėje, iki šiol ėjau į mokyklą ir viskas buvo gerai, bet dabar kai beliko 2 mėnesiukai iki vaikelio atėjimo, nebenoriu to daryti, o ir gydytoja nepataria, taigi, gal žinote ar tokioje situacijoje 2 mėnesiam gali būti skiriamas namų mokymas ir kokia jo skirimo tvarka ? nes noriu šiais metais pabaigti mokyklą ir išsilaikyti egzaminus. iš anksto dėkoju 4u.gif
Atsakyti
Pagal SMM nuostatas, jei nori gauti namų mokymą, tau reikia:

1. Apsilankyti pas savo pediatrą/šeimos gydytoją.
2. Iš jo/-s gauti siuntimą į GK komisiją. Čia bus nutarta, ar tau yra būtinybė skirti namų mokymą. Turint omeny, jog 2 iki gimdymo moterys išeina dekretinių, tau turėtų būti suteikta galimybė.
3. Pažymą iš GKK ir tėvų arba savo pačios, jei turi 18, prašymą dėl mokymo namuose suteikimo reikia nunešti mokyklos direktoriui, kuris privalo per 3 dienas nuspręsti ir pasirasyti įsakymą.
4. "Moksleivių mokymas organizuojamas laikantis ugdymo proceso
organizavimo higienos reikalavimų, atsižvelgiant į vaiko
sveikatos būklę ir organizmo funkcines galimybes pagal mokyklos
direktoriaus patvirtintą ir su moksleivio tėvais suderintą pamokų
tvarkaraštį, kuriame numatomos ne daugiau kaip 4 pamokos per
dieną. Įvertinus moksleivio gebėjimus ir interesus, pasitarus su
tėvais ir moksleiviu, modifikuojant arba adaptuojant bendrųjų
programų turinį, rengiamos indvidualiosios ugdymo programos. Jas,
parengtas mokytojo, tvirtina mokyklos direktorius. Mokykla
aprūpina moksleivius vadovėliais."

Iš asmeninės patirties - neįsivaizduoju, kaip tu baigsi šįmet.
Anksčiausiai grįžti galėsi tik kovo vidury.

Pora klausimų apmąstymui:

1. Ar maitinsi pati? Tai kur kas pigiau ir žymiai naudingiau kūdikiui. Tačiau jei ruošiesi matinti mažutėlį tik dvi savaites, kam prasidėti? Nutraukinėsi mokykloje? I don't think so, ypač likus tik 2.5 men iki egzų. Iš kitos pusės, dirbtinis maitinimas tikrai atsiims savo vakarais ir naktimis, nes jo taip gerai netoleruoja, kaip pienuko.
2. Kur bus vaikas? Kas jį prižiūrės? Kiek tai kainuos? Tau reikės minimum 8 valandų, kol grįši iš mokyklos. Priedo, net neplanuok grįžusi namo mokytis. Paprasčiausiai neišeis, nes turėsi pati rūpintis savo kūdikiu. O be to, mėnesio pipiras jau ima rodyti ožiukus. Maniškis nuo pat gimimo rankiniukas - iškart įjungia signalizaciją, vos padedi ant lovos/pasodini. Tad rankos lieka pilnos... doh.gif
3. Po mažiaus atėjimo į pasaulį tavo smegenai užsikraus tooookiu kiekiu info, kad mokytis taps beveik NE.BE.Į.MA.NO.MA. Beje, o kur dar, tfu tfu tfu, ligos? Rašysi pateisinimo raštelius sau pačiai. Trust me.
4. Egzai. Taviškiui bus apie tris mėnesius. Gal baigėsi diegliai, gal ir ne. Duokdie. Tačiau kas link tavęs pačios... Sakoma, susikaupimas ir pasitikėjimas lemia 70 proc egzamino pažymio.

Darant išvadas, bus sunku. Labai sunku. Konkrečiai. Raus. Stogą.
Bet jei tu tai padarysi, beliks tik paspausti tau ranką, pagirti ir pasakyti: štai ta šaunuolė, kuri sugebėjo. Paplokime jai.

Aš paėmiau akademines; po 1.5 mėn grįžtu į 11 kl. Nesigailiu. Tačiau norisi kuo greičiau pabaigti.
Atsakyti
QUOTE(Mike Pukuotukas @ 2010 12 30, 23:59)
Pagal SMM nuostatas, jei nori gauti namų mokymą, tau reikia:

1. Apsilankyti pas savo pediatrą/šeimos gydytoją.
2. Iš jo/-s gauti siuntimą į GK komisiją. Čia bus nutarta, ar tau yra būtinybė skirti namų mokymą. Turint omeny, jog 2 iki gimdymo moterys išeina dekretinių, tau turėtų būti suteikta galimybė.
3. Pažymą iš GKK ir tėvų arba savo pačios, jei turi 18, prašymą dėl mokymo namuose suteikimo reikia nunešti mokyklos direktoriui, kuris privalo per 3 dienas nuspręsti ir pasirasyti įsakymą.
4. "Moksleivių mokymas organizuojamas laikantis ugdymo  proceso
organizavimo  higienos  reikalavimų,  atsižvelgiant  į    vaiko
sveikatos  būklę ir organizmo funkcines galimybes pagal  mokyklos
direktoriaus patvirtintą ir su moksleivio tėvais suderintą pamokų
tvarkaraštį,  kuriame  numatomos ne daugiau kaip 4  pamokos  per
dieną. Įvertinus moksleivio gebėjimus ir interesus, pasitarus  su
tėvais  ir  moksleiviu, modifikuojant arba adaptuojant  bendrųjų
programų turinį, rengiamos indvidualiosios ugdymo programos. Jas,
parengtas  mokytojo,  tvirtina  mokyklos  direktorius.    Mokykla
aprūpina moksleivius vadovėliais."

Iš asmeninės patirties - neįsivaizduoju, kaip tu baigsi šįmet.
Anksčiausiai grįžti galėsi tik kovo vidury.

Pora klausimų apmąstymui:

1. Ar maitinsi pati? Tai kur kas pigiau ir žymiai naudingiau kūdikiui. Tačiau jei ruošiesi matinti mažutėlį tik dvi savaites, kam prasidėti? Nutraukinėsi mokykloje? I don't think so, ypač likus tik 2.5 men iki egzų. Iš kitos pusės, dirbtinis maitinimas tikrai atsiims savo vakarais ir naktimis, nes jo taip gerai netoleruoja, kaip pienuko.
2. Kur bus vaikas? Kas jį prižiūrės? Kiek tai kainuos? Tau reikės minimum 8 valandų, kol grįši iš mokyklos. Priedo, net neplanuok grįžusi namo mokytis. Paprasčiausiai neišeis, nes turėsi pati rūpintis savo kūdikiu. O be to, mėnesio pipiras jau ima rodyti ožiukus. Maniškis nuo pat gimimo rankiniukas - iškart įjungia signalizaciją, vos padedi ant lovos/pasodini. Tad rankos lieka pilnos...  doh.gif
3. Po mažiaus atėjimo į pasaulį tavo smegenai užsikraus tooookiu kiekiu info, kad mokytis taps beveik NE.BE.Į.MA.NO.MA. Beje, o kur dar, tfu tfu tfu, ligos? Rašysi pateisinimo raštelius sau pačiai. Trust me.
4. Egzai. Taviškiui bus apie tris mėnesius. Gal baigėsi diegliai, gal ir ne. Duokdie. Tačiau kas link tavęs pačios... Sakoma, susikaupimas ir pasitikėjimas lemia 70 proc egzamino pažymio.

Darant išvadas, bus sunku. Labai sunku. Konkrečiai. Raus. Stogą.
Bet jei tu tai padarysi, beliks tik paspausti tau ranką, pagirti ir pasakyti: štai ta šaunuolė, kuri sugebėjo. Paplokime jai.

Aš paėmiau akademines; po 1.5 mėn grįžtu į 11 kl. Nesigailiu. Tačiau norisi kuo greičiau pabaigti.



Žinau viską, visas bėdas ir rūpesčius, bet kai liko tiek nedaug noriu baigti šiais metais, nes jei nebaigi laiku, žinau kaip ūna toliau. Man 18 tai dėl dokumentų tvarkymo problemų nekils, rūpinsis lėliuku tom dienom kuriom nedirbs tėvelis (dirba slenkančiu grafiku), o kai jis dirbs seneliai vaikučio, kurie to labai laukia ;D pienuką nutrauksiu ir paliksiu namie (labai tikiuosi, kad jo turėsiu), jei bus kokie extra atejai tai manau sugebėsiu ir mokykloj nutraukt + pamokų šiais metaims turiu ganėtinai mažai, dažniausiai 6 - 5 tad ir mokykloje labai ilgai neužtruksiu. Mokytis noriu - galvą turiu neblogą, kadangi daugelio dalykų ir taip namie nesimokau, nes man tesiog to nereikia tai liks tik svarbiausi, vaiko tėvelis tikrai padės ir pažiūrės vaikuti porą valandų kol š kimšiu į galvą matemtikos formules ir istorijos datas, manau sugebėsiu, o jei ir nesugebėsiu tai bent pabandysiu, nuo to per galva tikrai niekas neduos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sandruciukass @ 2010 12 31, 11:33)
Žinau viską, visas bėdas ir rūpesčius, bet kai liko tiek nedaug noriu baigti šiais metais, nes jei nebaigi laiku, žinau kaip ūna toliau. Man 18 tai dėl dokumentų tvarkymo problemų nekils, rūpinsis lėliuku tom dienom kuriom nedirbs tėvelis (dirba slenkančiu grafiku), o kai jis dirbs seneliai vaikučio, kurie to labai laukia ;D pienuką nutrauksiu ir paliksiu namie (labai tikiuosi, kad jo turėsiu), jei bus kokie extra atejai tai manau sugebėsiu ir mokykloj nutraukt + pamokų šiais metaims turiu ganėtinai mažai, dažniausiai 6 - 5 tad ir mokykloje labai ilgai neužtruksiu. Mokytis noriu - galvą turiu neblogą, kadangi daugelio dalykų ir taip namie nesimokau, nes man tesiog to nereikia tai liks tik svarbiausi, vaiko tėvelis tikrai padės ir pažiūrės vaikuti porą valandų kol š kimšiu į galvą matemtikos formules ir istorijos datas, manau sugebėsiu, o jei ir nesugebėsiu tai bent pabandysiu, nuo to per galva tikrai niekas neduos smile.gif



sveika,

As cia visai ne i tema, nes esu jau 30 metu ir turiu du vaikiukus, taigi iki tol ir mokslus visus baigiau, ir darbe siokia tokia karjera stumtelejau smile.gif) bet as tik norejau nuosirdziai pasidziaugti tavo optimizmu ir protingu mastymu. Tu jau dabar saunuole, kad taip nuosekliai ir tikrai racionaliai delioji busima laika su vaikiuku. Kaip pati nusiteiksi, taip ir bus!!! Saunuole tu, visokeriopos sekmes. O vaikiukams nevisiems buna diegliukai (kur tau minejo) smile.gif)) mano du berniukai ir ne vienam sios bedos nebuvo. Zodziu, sveikatos tau ir tavo leliukui, ir daug pienelio mazyliui wink.gif) tada pirmi sesi menesiai is viso la faaaa bus wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgitai @ 2011 01 02, 20:37)
sveika,

As cia visai ne i tema, nes esu jau 30 metu ir turiu du vaikiukus, taigi iki tol ir mokslus visus baigiau, ir darbe siokia tokia karjera stumtelejau smile.gif) bet as tik norejau nuosirdziai pasidziaugti tavo optimizmu ir protingu mastymu. Tu jau dabar saunuole, kad taip nuosekliai ir tikrai racionaliai delioji busima laika su vaikiuku. Kaip pati nusiteiksi, taip ir bus!!! Saunuole tu, visokeriopos sekmes. O vaikiukams nevisiems buna diegliukai (kur tau minejo) smile.gif)) mano du berniukai ir ne vienam sios bedos nebuvo. Zodziu, sveikatos tau ir tavo leliukui, ir daug pienelio mazyliui wink.gif) tada pirmi sesi menesiai is viso la faaaa bus wink.gif


Tikrai miela girdėti tokius žodžius smile.gif ačiū smile.gif žinom mes visi tuos diegliukus, juk vaikai be diegliukų tai ne vaikai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sandruciukass @ 2010 12 29, 12:40)
Sveikos, svarbų klausimuką turiu, galbūt kažkuriai teko su tuo susidurti. Esmė tame, kad laukių lėliuko, ir mokausi 12-oje klasėje, iki šiol ėjau į mokyklą ir viskas buvo gerai, bet dabar kai beliko 2 mėnesiukai iki vaikelio atėjimo, nebenoriu to daryti, o ir gydytoja nepataria, taigi, gal žinote ar tokioje situacijoje 2 mėnesiam gali būti skiriamas namų mokymas ir kokia jo skirimo tvarka ? nes noriu šiais metais pabaigti mokyklą ir išsilaikyti egzaminus. iš anksto dėkoju  4u.gif



Išeitis yra - Suaugusiųjų vidurinė mokykla, ten priima nuo 18 metukų. Mamyčių mokosi tikrai labai daug smile.gif Jei nori plačiau - parašyk į AŽ, pasikalbėsim smile.gif
Atsakyti
Iš patirties galiu pasakyti neatidėk mokslų, tau tiek nedaug liko. Manau kad tikrai sugebėsi. Aš mokausi universitete ir galiu pasakyti kad geriausias laikas mokytis buvo kai vaikas buvo ką tik gimęs. Mano antras mažylis gimė rugpjūti o spalio mėnesį man buvo sesija mokytis turėjau daug laiko, nes tokio amžiaus vaikas valgo ir miega ir tikrai daug sunkiau egzaminams buvo ruoštis kai jis pradėjo šliaužioti ir mažiau miegoti. O dabar net dar sunkiau nors jam jau 3,5 metų doh.gif
Sėkmės apsisprendžiant 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Carla @ 2011 01 20, 15:19)
Iš patirties galiu pasakyti neatidėk mokslų, tau tiek nedaug liko. Manau kad tikrai sugebėsi. Aš mokausi universitete ir galiu pasakyti kad geriausias laikas mokytis buvo kai vaikas buvo ką tik gimęs. Mano antras mažylis gimė rugpjūti o spalio mėnesį man buvo sesija mokytis turėjau daug laiko, nes tokio amžiaus vaikas valgo ir miega ir tikrai daug sunkiau egzaminams buvo ruoštis kai jis pradėjo šliaužioti ir mažiau miegoti. O dabar net dar sunkiau nors jam jau 3,5 metų  doh.gif
Sėkmės apsisprendžiant 4u.gif


Dėkui už patarimą, aš taip pat nusprendžiau baigti mokslus, nes iš tiesų liko nedaug, o tokio dalyko kaip mokslai geriau neatidėliot smile.gif irgi manau, kad sugebėsiu, juk padės kas galės ir lėliuką pažiūrės ir panašiai smile.gif
Atsakyti
beveik visi postai teisingi, tik reikia sau pritaikyti teisingiausią 4u.gif
kai laukiausi savo antro vaikučio studijavau 3 kurse , veikelis turėjo gimti tiesiai per egzaminų sesiją. Bet žinojau jei nutrauksiu mokslus atsiras 100 priežasčių nebegrįžti blush2.gif todėl atkakliai atvažinėjau į kauną, nes studijuoju Kaune , o gyvenu Klaipėdoje ......lengva nebuvo, netgi labai sunku, bet tiesiog taip buvo ir tiek, neverkšlenau ir nedejavau, ir nesigręžiojau atgal- tik pirmyn į užsibrėžtą tikslą . Teisybė turėjau 2 egzaminus atsikelti anksčiau dėl leliuko, nes jis turėjo ateiti 16-18 dienomis, o paskutiniai egzaminai buvo laikomi 18 ir 23 berods biggrin.gif. Pabaigiau tą sesiją ir toliau rudenį grįžau į mokslus, leliukui buvo 2 mėn , išvažiuodavau visai dienai, teisingai nusitraukinėdavau pieną univere, kad nesprogtų biggrin.gif . pas mus buvo viena grupiokė, kuri su leliuku ateidavo į paskaitas, na kaip, vaikelio prižiūrėtojas būdavo lauke, atėjus laikui pamaitinti vaiką pamaitindavo, žinoma tai buvo vasaros metas ir šilta. Bus labai sunku , bet įmanoma, turi ryžto ir gero optimistinio nusiteikimo, o jei dar turi palaikymo komandą būtinai pavyks thumbup.gif didelės sėkmės 4u.gif Aš sakydavau sau "žinojau,kad bus nelengva, bet kad taip sunku nesitikėjau...." bus ir tokių momentų , bet ir jie praeis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2011 01 22, 01:34)
beveik visi postai teisingi, tik reikia sau pritaikyti teisingiausią  4u.gif
kai laukiausi savo antro vaikučio studijavau 3 kurse , veikelis turėjo gimti tiesiai per egzaminų sesiją. Bet žinojau jei nutrauksiu mokslus atsiras 100 priežasčių nebegrįžti  blush2.gif todėl atkakliai atvažinėjau į kauną, nes studijuoju Kaune , o gyvenu Klaipėdoje ......lengva nebuvo, netgi labai sunku, bet tiesiog taip buvo ir tiek,  neverkšlenau ir nedejavau, ir nesigręžiojau atgal- tik pirmyn į užsibrėžtą tikslą . Teisybė turėjau 2 egzaminus atsikelti anksčiau dėl leliuko, nes jis turėjo ateiti 16-18  dienomis, o paskutiniai egzaminai buvo laikomi 18 ir 23 berods  biggrin.gif.  Pabaigiau tą sesiją ir toliau rudenį grįžau į mokslus, leliukui buvo 2 mėn , išvažiuodavau visai dienai, teisingai nusitraukinėdavau pieną univere, kad  nesprogtų  biggrin.gif . pas mus buvo viena grupiokė, kuri su leliuku ateidavo į paskaitas, na kaip,  vaikelio prižiūrėtojas būdavo lauke, atėjus laikui pamaitinti vaiką pamaitindavo, žinoma tai buvo vasaros metas ir šilta.  Bus labai sunku , bet įmanoma, turi ryžto ir gero optimistinio nusiteikimo, o jei dar turi palaikymo komandą būtinai pavyks  thumbup.gif didelės sėkmės  4u.gif Aš sakydavau sau "žinojau,kad bus nelengva, bet kad taip sunku nesitikėjau...." bus ir tokių momentų , bet ir jie praeis  mirksiukas.gif


šaunuolė smile.gif thumbup.gif smagu, kad yra tokių stiprių žmonių, tikiuosi, kad ir aš greitai čia tuo pačiu galėsiu pasigirti smile.gif
Atsakyti
Sveikos merginos,
Turiu štai toki iškeltą klausymą - ar galiu laikyti egzaminus/perlaikymus jeigu aš išeinu neštumo atostogų? g.gif
Atsakyti
Manau, kad galima. Nebent pati nenori ir imi akademines...
Šiaip yra merginų, kurios ir diplominius ginasi paskutinėmis nėštumo dienomis... smile.gif
Atsakyti