Įkraunama...
Įkraunama...

Pagalba Deividukui

Deividuko mama tiki – stebuklas įvyks ir sūnelio liga pasitrauks taip pat netikėtai, kaip ir atėjusi
Šešiametis Deividas, kaip ir dauguma tokio amžiaus berniukų, augo judrus, linksmas, apsuptas mylinčios šeimos dėmesiu, trokštantis daug ką išmokti, pamatyti, išbandyti. Šiandien Deividuko mamai Daivai toks sūnelis belikęs prisiminimuose bei praėjusių Šv. Velykų nuotraukose, filmuotoje medžiagoje. Vos po savaitės iš trykštančio energija berniuko mažylis tapo vangiu ir ligotu. Ūmi encefalopolineuropatija – tokią diagnozę po begalės tyrimų sužinojo Daiva. Nors vaiko būklė iki šiol labai sunki, motina neleidžia užgesti tikėjimui ir vilčiai, jog jos mažylio kančios vieną dieną pasitrauks.

Daiva Geležiūnienė pasakoja, jog visa sūnelio ligos eiga buvo tokia greita, persmelkta tiek išgyvenimų, jog dabar ne viską ir pamena. Po šeimos gydytojos siuntimo į Santariškes mažylis buvo paguldytas į neurologinį skyrių. Čia jam dar labiau pablogėjo – atsigulė į reanimaciją. „Nepamenu ir to, kiek vaikas išbuvo komoje. Gal net dvi savaites... Pamenu, kad miegodavau mašinoje ir laukdavau kokios nors žinios“- pasakoja mama Daiva. Pabudęs iš komos Deividukas savo sugrįžimu į gyvenimą atnešė ne tik džiaugsmą, bet ir nežinią, baimę. Jis buvo visiškai bejėgis – nejudantis, nekalbantis, nematantis (mirė regos nervai), greitai nukrito nagučiai, nuslinko plaukučiai, iškrito dantukai.

Šiandien Deividukas su mama ir vyresniąja savo sesute gyvena viename Vilniaus rajono kaimų, kolektyviniame sode esančiame namelyje. Mergaitė po nelaimės, kad galėtų padėti mamai, mokosi nuotoliniu būdu, per internetą Ozo mokykloje, o kita Daivos dukra gyvena Šveicarijoje su vyru, tačiau pati būdama bedarbe šeimai padėti gali tik morališkai. Vaikų tėvas yra sukūręs kitą šeimą ir, pasak moters, neturi iš ko padėti – kartais nebent sauskelnių nuperka. Su nelaime motina ir dukra kovoja vienos, viena kitą paguosdamos, palaikydamos.

Nors gydytojų tyrimai byloja ką kitą, Daiva su dukra 24 valandas per parą praleisdamos prie mažojo Deividuko, tikina matančios, jog jo būklė gerėja. Nors mažylis ir aklas, tačiau mamos paprašytas tiesia į ją savo rankytę, judina kojytes (nors anksčiau vos pakrutindavo nykštuką), reaguoja į garsus, atpažįsta mamos balsą, reiškia emocijas.

Moteris sako, jog berniuko būklė ypač pagerėjo po reabilitacijos sanatorijoje, kadangi su juo dirbo profesionalai. Dabar viskas priklauso nuo jos pastangų. Daiva namuose turi infraraudonųjų spindulių masažuoklį, kuriuo masažuoja vaikutį. Net ir Deividą Santariškėse gydanti gydytoja stebisi, kaip net ir sunkiai versdamasi mama su seserimi sugeba taip pasirūpinti ligoniuku. Vaikas visada atvežamas laiku, mama domisi įvairiomis medicinos naujovėmis, ant berniuko kūnelio jokių paraudimų, pragulų, kvepia švara.

Anot Daivos, ji su dukra kaip tik begalėdama stengiasi pralinksminti sūnelį – įjungia klausytis animacinius filmukus (vien dėl mažylio namuose atsirado GALA televizija), pačios jam šoka, dainuoja. Pačiu didžiausiu atlygiu joms tampa vaikučio juokas, pro pravirą burnytę matomi išdygę nauji dantukai.

Nors Daivos sunkioje kasdienybėje retkarčiais esti džiugių akimirkų, tačiau nuolatinis jos palydovas – budrumas – neleidžia atsipalaiduoti. Deividukas kvėpuoja per tracheostominį vamzdelį, todėl tracheostomą būtina reguliariai valyti kas 10 minučių ar pusvalandį. Kitaip vaikutis uždustų. Daiva pasakoja, jog net miega su sūneliu atmerktomis akimis, visuomet budrumo būsenoje, kad tik spėtų išgirsti, pajusti, jog jam kas nors blogai, nes mažylis jei verkia, tai verkia be menkiausio garselio.

Moteris, rodos, viską atiduoda, kad tik jos sūnelio gyvenimas būtų lengvesnis, tačiau varginga namų buitis apsunkina jos kovą su liga. Kolektyviniuose soduose esantis namukas, kuriame gyvena šeima – karkasinis, neapšiltintas, pro kiaurą stogą į mansardą laša lietus, o dėl to drėksta visi namai. Sunkiausia šeimai prasidėjus šalčiams. Pro senų langų plyšius šniokščia vėjas. Tam, kad būtų kiek šilčiau ir gražiau, Daiva su dukra pačios plėvele ir dailylentėmis apsikalė kambarius. Namuose nėra ir būtiniausių patogumų, galinčių palengvinti Deividuko priežiūrą. Vaikutis maudomas vonelėje, tualetas – lauke, o kanalizacija nors ir yra, tačiau labai negyli, dažnai persipildo, dėl ko pyksta kaimynai. Taip pat nemaža problema yra aukšti betoniniai laiptai, kuriais Daivai labai sunku nešioti Deividą, todėl itin reikalingas specialiai pritaikytas užvažiavimas. Sveikatai stiprinti mažyliui ypač trūksta maisto papildų, kurie sunkiai besiverčiančiai šeimai dažnai esti brangus malonumas.

Šiek tiek prie Deividuko buities palengvinimo prisidėjo Lietuvos Neįgaliųjų Draugija, padovanodama specialią kėdę, čiužinį, o taip pat laukiama ligoniukui pritaikyta lova. Tai bene vienintelė didesnė pagalba, kurios sulaukė vargstanti šeima.

Pasak Daivos, labiausiai šiuo metu jiems reikia atsiurbėjo, kuris jungiamas prie automobilio akumuliatoriaus. Turėdama jį moteris su vaiku galėtų ir į parduotuvę išvykti, ir kitus reikalus susitvarkyti, o dabar be dukters pagalbos niekur negali nuvažiuoti, kadangi būtina nuolat išsiurbinėti Deividuko tracheostomą. Toks daiktas kainuoja 1000-3000 litų. Moteriai, kurios visos pajamos yra pašalpos už vaikus, sudarančios apie 1680 litų, tai – neįperkama. Nors kiek pasitaupyti neleidžia ne tik slaugai būtinos priemonės, bet ir likusi 2000 litų skola bankui. Šių pinigėlių Daivai reikėjo automobilio pirkimui tam, jog galėtų vežioti mažąjį Deividą.

Vienintelis moterį palaikantis dalykas – tikėjimas. Daiva su dukra kartais pasikalba, paverkia ir apsikabinusios viena kitą padrąsina, jog įvyks stebuklas ir Deividuko liga pasitrauks taip pat netikėtai, kaip ir atėjo.


Labas vakaras,

Net nustebau gavusi tokį jautrų laišką, gražūs žodžiai visada paguodžia vienišą mamą. AČIŪ.
Dėl paramos, Deividukui reikalinga visakeriopa pagalba, mano nuomone net nuoširdus palinkėjimas pasveikti gali tapti didžiausia parama. Siunčiu savo kontaktus; tel. nr. 867022322 manau pabendrausim ir tai bus džiugu tiek man, tiek Deividukui. Linksmų Naujųjų metų. iki.

Padėkim pačiai geriausiai mamai, kurią tik galėjo gauti Deividukas.
Atsakyti

 i 
Kontaktinę informaciją gavau


Primenu, jog tai nėra finansinės pagalbos tema, nes prašymas nepagrįstas jokiais vaikelio ligą įrodančiais dokumentais
Atsakyti
Sveikos. 4u.gif Šiuo metu Deividukas Druskininkuose, sanatorijoje. Grįš sausio 21-22 d. Naujausios žinios, kad Deividuko mama atsisakė visko iš Išsipildymo akcijos (atsiurbėjo, papildų, sauskelnių, vienkartinių paklodžių, vitaminų), kad jiems sutvarkytų namuką, nes kartais vanduo nepasileidžia, nes gyvena nuosavame name, (bet be kokybiškos vandentiekio sistemos).
Šiuo metu labai reikia informacijos kur pigiau įsigyti sauskelnių (sveria 21 kg), nes sunaudoja 11 per parą, o kompensuoja tik 2, vienkartinių paklodžių, nes sauskelnės kartais neišlaiko, tai mama nespėja skalbti, paklodės pelija. Dar žuvų taukų, papildų, ir vitaminų. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(negriuke @ 2011 01 05, 15:33)
Sveikos. 4u.gif Šiuo metu Deividukas Druskininkuose, sanatorijoje. Grįš sausio 21-22 d. Naujausios žinios, kad Deividuko mama atsisakė visko iš Išsipildymo akcijos (atsiurbėjo, papildų, sauskelnių, vienkartinių paklodžių, vitaminų), kad jiems sutvarkytų namuką, nes kartais vanduo nepasileidžia, nes gyvena nuosavame name, (bet be kokybiškos vandentiekio sistemos).
Šiuo metu labai reikia informacijos kur pigiau įsigyti sauskelnių (sveria 21 kg), nes sunaudoja 11 per parą, o kompensuoja tik 2, vienkartinių paklodžių, nes sauskelnės kartais neišlaiko, tai mama nespėja skalbti, paklodės pelija. Dar žuvų taukų, papildų, ir vitaminų. 4u.gifsveiki, stiprybes mamytei 4u.gif
rasau i az
Atsakyti
QUOTE(gigute2 @ 2011 01 05, 21:42)
sveiki, stiprybes mamytei 4u.gif
rasau i az

Labai ačiū perduosim mamytei linkėjimus. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(negriuke @ 2011 01 05, 16:33)
Šiuo metu labai reikia informacijos kur pigiau įsigyti sauskelnių (sveria 21 kg), nes sunaudoja 11 per parą, o kompensuoja tik 2, vienkartinių paklodžių, nes sauskelnės kartais neišlaiko, tai mama nespėja skalbti, paklodės pelija. Dar žuvų taukų, papildų, ir vitaminų. 4u.gif

gal galima bandyti su pačiom vaistinėm ar sauskelnes vežančiom įmonėm (farmacinėm ar pan.) tartis?
Pabandysiu pažiūrėt, ką turiu iš kontaktų
Atsakyti
QUOTE(Chanson @ 2011 01 06, 21:25)
gal galima bandyti su pačiom vaistinėm ar sauskelnes vežančiom įmonėm (farmacinėm ar pan.) tartis?
Pabandysiu pažiūrėt, ką turiu iš kontaktų

Aš dabar bandau su Pampers tiekėjais tartis, kad jie parduotų sauskelnes ir paklotėlius už minimaliausią kainą, nes tų sauskelnių reikės pastoviai. Ir lauksim kontaktų iš Jūsų.
P.S. Labai labai ačiū gigute2, kuri pažadėjo atsiųsti vitaminų Deividukui. 4u.gif Deividuko mamytė galės pinigėlius išleisti kitom priemonėm.
P.P.S. Deividukas po komos nejudino nei pirščiukų nieko, o dabar jau sugeba pakelti ranką (kai yra linksmas, arba kai pyksta). Vadinasi, jis nevegetuoja, kaip sako gydytojai, o būdrauja. Tai aš galvoju, kad gal jam reikėtų kūdikiškų žaisliukų, kaip barškučiai, su visokiais garsais... Kaip manot? g.gif
Atsakyti
ar pastu galima issiusti siuntinuka? Turiu neseniai atidarytu skystu zuvu tauku bonkute ir skystu vaikisku vitaminu bonkute. Mano dukrai nieko neikisi skysto, tai su mielu noru perleisciau tam, kam ju reikia, nes pas mus tik stovi be reikalo. taip pat turiu paprastu miltivitaminu tableciu pavidalu, 3 menesiu kursas ten berods, paciai mamai jegu atstatyti, gal reiktu? pasidomekite mamos, ar reikia kazkokiu barskuciu rankytes lavinimui, turim ju nemazai, irgi galim pasidalinti 4u.gif parasyk man, negriuk, ka suzinojai, ko reikia, ir parasyk i az atsakyma ir adresa 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(murka2008 @ 2011 01 08, 17:01)
ar pastu galima issiusti siuntinuka? Turiu neseniai atidarytu skystu zuvu tauku bonkute ir skystu vaikisku vitaminu bonkute. Mano dukrai nieko neikisi skysto, tai su mielu noru perleisciau tam, kam ju reikia, nes pas mus tik stovi be reikalo. taip pat turiu paprastu miltivitaminu tableciu pavidalu, 3 menesiu kursas ten berods, paciai mamai jegu atstatyti, gal reiktu? pasidomekite mamos, ar reikia kazkokiu barskuciu rankytes lavinimui, turim ju nemazai, irgi galim pasidalinti  4u.gif  parasyk man, negriuk, ka suzinojai, ko reikia, ir parasyk i az atsakyma ir adresa  4u.gif

Jinai dažnai būna Vilniuje, nes čia pigesnis maistas nei kaimelyje. Ji Vilniaus raj. gyvena, Mikališkėse. Todėl pigiau visiems būtų jei perduotumėt arba jai pačiai arba man. Dėl vitaminų ir žuvų taukų Deividukui, tai manau tikrai bus labai gerai, nes jis yra maitinamas per zondą. 4u.gif
P.S. Saulutės sanatorijoje, Deividukas susirgo: vemia ir viduriuoja, tai kol kas negali jokių procedūrų turėti. verysad.gif Bet mama sakė, kad ruošėsi tam, nes sanatorijoje Deividukas visada suserga.
Atsakyti
Deividuko mamytė labai labai dėkoja Andryte07 už 50 Lt. Sakė pirks kažkokias šlangeles, per kurias Deividukas yra valgydinamas.
P.S. Deividuko ūgis yra apie 1,20 m. tai jei kuri nors pamatysite kokią šiltą švelnią nebrangią pižamytę (nes tik jomis Deividukas yra rengiamas), įmeskite nuorodą prašau. 4u.gif
Atsakyti
Galim padovanot nauju vienkartiniu pakloteliu,jai atsiras kas gali is Kauno atvesti jum mirksiukas.gif
rasykit i az sutarsim
Atsakyti
negriuke, gal klausei del barskuciu, ar ju reikia? susidejau siuntinuka su vitaminais, tai nezinau ar dadet tu barskuciu ar ne g.gif
Atsakyti