Įkraunama...
Įkraunama...

Asmenybė? O gal ištižėlis?

Super straispnis apie tai,kodėl taip sparčiai daugėja "ištižėlių" www.bernardinai.lt Tikiuosi, tai gali būti gera pradžia diskusijai.
Aš pats dar vaikų neturių, bet esų vedęs - tai anksčiau ar vėliau gandrai atskris smile.gif Bet vaikų auklėjimas man labai įdomi tema, todėl tuo domiuosi, o ir pamatęs kokį įdomesnį atvejį visuomet atkreipiu dėmesį.
Nors vaikų dar neturiu, su žmona pasikalbame apie būsimų vaikų būsimo auklėjimo tendencijas. Mano žmona yra daugiau griežto vaikų auklėjimo šalininkė - tipo vaikui reikia daug kur padėti, daug ką už jį nuspręsti, stipriai kontroliuoti jo reikalus mokykloje bei laisvalaikį, bo kitaip bus palaida bala ir vaikas užaugs be atsakomybės jausmo, pridarys klaidų ir neteisingais sprendimais susigadins gyvenimą bla bla bla...
O aš manau, kad vaikui reikia leisti kuo daugiau patirti pačiam, tiesiogine ir perkeltine prasme "nudegti" įvairiose situacijose, reikia duoti kuo daugiau laisvės priimti sprendimus, leisti daryti klaidas (su "protu" aišku). Leisti rodyti kuo daugiau emocijų, t.y. netrukdyti pyktis. Nekritikuoti vaiko kūrybos, net jeigu mums ji ir visiškai nesuprantama, įviriais būdais lavinti fantaziją. Nelepinti daiktais, žaislais ir t.t., tačiau skirti kuo daugiau dėmesio buvimui kartu, "rimtų" dalykų kalbėjimui ir nuoširdžiam bendravimui, t.y. kai nenori bendrauti, tai taip ir duodi suprasti, o ne vaidini, kad klausai. Nesiekti sterilumo visame kame - t.y. vaikams galima sušlapti, sušalti, apvirsti, išsipurvinti, graužti nešvarius žaislus, valgyti papuvusius obuolius ir t.t.t.t.t.t.t. Manau, kad toks auklėjimas padėtų ugdyti kritišką mastymą, gebėjimą savarankiškai priimti sprendimus bei susidoroti su problemomis, o nešvarumai ne tik kenkia, bet ir stiprina imunitetą. Taip pat ir nesėkmės - ne tiek kenkia, kiek stiprina "imunitetą" bla bla bla.....
Be abejo, visi kraštutinumai yra blogai, ir teisingi sprendimai kažkur tarp jų.
Įdomu Jūsų,jau auginančių atžalas, nuomonė ir straipsnio komentarai. Lets begin 4u.gif
Atsakyti
Vaikas išsipurvina drabužius susilaužo žaislus , susiverčia savo kambarį . natūralu . Kas paskui viską skalbia,taiso , tvarko ar perka , vietoj sulaužytų žaislų naujus ? Tai ir yra atsakomybės ugdymas , leisti pajusti savo savarankiškumo pasėkmes . O ne , vaikeli būk savarankiškas o už tave viską išplaus sutaisys ar nupirks naujus , sutvarkys tėvai .Tikiuosi teisingai supratote šios kvailos senmergės pasisakymą ?
Atsakyti
http://bernardinai.l...liu-karta/54795

nesigavo padaryti paspaudžiamos nuorodos, tai straipsnio adresą patalpinu šitaip.
Atsakyti
QUOTE(paprastas @ 2011 01 08, 22:35)
Super straispnis apie tai,kodėl taip sparčiai daugėja "ištižėlių" www.bernardinai.lt Tikiuosi, tai gali būti gera pradžia diskusijai.
Aš pats dar vaikų neturių, bet esų vedęs - tai anksčiau ar vėliau gandrai atskris smile.gif Bet vaikų auklėjimas man labai įdomi tema, todėl tuo domiuosi, o ir pamatęs kokį įdomesnį atvejį visuomet atkreipiu dėmesį.
Nors vaikų dar neturiu, su žmona pasikalbame apie būsimų vaikų būsimo auklėjimo tendencijas. Mano žmona yra daugiau griežto vaikų auklėjimo šalininkė - tipo vaikui reikia daug kur padėti, daug ką už jį nuspręsti, stipriai kontroliuoti jo reikalus mokykloje bei laisvalaikį, bo kitaip bus palaida bala ir vaikas užaugs be atsakomybės jausmo, pridarys klaidų ir neteisingais sprendimais susigadins gyvenimą bla bla bla...
O aš manau, kad vaikui reikia leisti kuo daugiau patirti pačiam, tiesiogine ir perkeltine prasme "nudegti" įvairiose situacijose, reikia duoti kuo daugiau laisvės priimti sprendimus, leisti daryti klaidas (su "protu" aišku). Leisti rodyti kuo daugiau emocijų, t.y. netrukdyti pyktis. Nekritikuoti vaiko kūrybos, net jeigu mums ji ir visiškai nesuprantama, įviriais būdais lavinti fantaziją. Nelepinti daiktais, žaislais ir t.t., tačiau skirti kuo daugiau dėmesio buvimui kartu, "rimtų" dalykų kalbėjimui ir nuoširdžiam bendravimui, t.y. kai nenori bendrauti, tai taip ir duodi suprasti, o ne vaidini, kad klausai. Nesiekti sterilumo visame kame - t.y. vaikams galima sušlapti, sušalti, apvirsti, išsipurvinti, graužti nešvarius žaislus, valgyti papuvusius obuolius ir t.t.t.t.t.t.t. Manau, kad toks auklėjimas padėtų ugdyti kritišką mastymą, gebėjimą savarankiškai priimti sprendimus bei susidoroti su problemomis, o nešvarumai ne tik kenkia, bet ir stiprina imunitetą. Taip pat ir nesėkmės - ne tiek kenkia, kiek stiprina "imunitetą" bla bla bla.....
Be abejo, visi kraštutinumai yra blogai, ir teisingi sprendimai kažkur tarp jų.
Įdomu Jūsų,jau auginančių atžalas, nuomonė ir straipsnio komentarai. Lets begin  4u.gif


Labai protingas vyriškas mąstymas thumbup.gif
Atsakyti
Man irgi aktuali vaiko auklėjimo tema. Net labai. Tiesiog, kai neturi vaikų, viskas atrodo gal ir paprasta. Kai atsiranda vaikų, tada viskas pasunkėja. Yra paplitusi frazė- neauklėkit vaikų, bet padėkite jiems augti. Norėčiau, kad man pavyktų. Dėl to daug bendrauju su pedagogais ir kitais tėveliais tokiom temom
Atsakyti
QUOTE(Shatura @ 2011 01 09, 17:18)
Man irgi aktuali vaiko auklėjimo tema. Net labai. Tiesiog, kai neturi vaikų, viskas atrodo gal ir paprasta. Kai atsiranda vaikų, tada viskas pasunkėja. Yra paplitusi frazė- neauklėkit vaikų, bet padėkite jiems augti. Norėčiau, kad man pavyktų. Dėl to daug bendrauju su pedagogais ir kitais tėveliais tokiom temom


Neauklėju savo vaikų. Tenka tiesiog priimti jų vertybes.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2011 01 09, 19:47)
Neauklėju savo vaikų. Tenka tiesiog priimti jų vertybes.

g.gif o kokios tos mažų vaikų vertybės? Ir kodėl jas tenka priimti?
Atsakyti
QUOTE(Priklausoma @ 2011 01 09, 17:57)
g.gif o kokios tos mažų vaikų vertybės? Ir kodėl jas tenka priimti?


Na, mano vaikai jau nėra maži.
Tarkim, dabartinei kartai Maironis nėra vertybė. Ir nenuostabu- tai yra pasenę energijos. Ir nėra ko piktintis, jei vaikas nenori mokytis "Trakų pilies"...
Arba- dabartiniams vaikams nėra autoritetų. Jų pagarbą turi nusipelnyti.
Atsakyti
kažką čia pinat biggrin.gif savo vaikų neauklėjot? niekada? iš karto priėmėt jų vertybes?
Atsakyti
QUOTE(paprastas @ 2011 01 08, 22:35)
O aš manau, kad vaikui reikia leisti kuo daugiau patirti pačiam, tiesiogine ir perkeltine prasme "nudegti" įvairiose situacijose, reikia duoti kuo daugiau laisvės priimti sprendimus, leisti daryti klaidas (su "protu" aišku). Leisti rodyti kuo daugiau emocijų, t.y. netrukdyti pyktis. Nekritikuoti vaiko kūrybos, net jeigu mums ji ir visiškai nesuprantama, įviriais būdais lavinti fantaziją. Nelepinti daiktais, žaislais ir t.t., tačiau skirti kuo daugiau dėmesio buvimui kartu, "rimtų" dalykų kalbėjimui ir nuoširdžiam bendravimui, t.y. kai nenori bendrauti, tai taip ir duodi suprasti, o ne vaidini, kad klausai. Nesiekti sterilumo visame kame - t.y. vaikams galima sušlapti, sušalti, apvirsti, išsipurvinti, graužti nešvarius žaislus, valgyti papuvusius obuolius ir t.t.t.t.t.t.t. Manau, kad toks auklėjimas padėtų ugdyti kritišką mastymą, gebėjimą savarankiškai priimti sprendimus bei susidoroti su problemomis, o nešvarumai ne tik kenkia, bet ir stiprina imunitetą. Taip pat ir nesėkmės - ne tiek kenkia, kiek stiprina "imunitetą" bla bla bla.....

Pritariu, bet mamai irgi reikia išmokti "vaikui leisti nudegti". Naujagimis būna toks gležnas ir reikalaujanti rūpesčio, labai lengva įsijausti ir jau įsibėgėjus, kartais reikia suimti save į rankas ir pasakyti "stop"- taigi jis jau pajėgus pats.
Dar ką pastebėjau, kad labai svarbu neapgalvotu savo elgesiu ar pasakymu, neužkirsti vaiko iniciatyvų. Pvz., keturmetis sako, kepsiu blynus pats- na gerai, kepk!
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2011 01 09, 18:47)
Neauklėju savo vaikų. Tenka tiesiog priimti jų vertybes.

O kokios tos vertybės? Jos juk nėra įgimtos. Kiekvienoje kultūroje jos savo. Reiškias tėvai vistiek diegia kažkaip kažkokias vertybes pradines.
QUOTE(vaižgantė @ 2011 01 09, 19:25)
Na, mano vaikai jau nėra maži.
Tarkim, dabartinei kartai Maironis nėra vertybė. Ir nenuostabu- tai yra pasenę energijos. Ir nėra ko piktintis, jei vaikas nenori mokytis "Trakų pilies"...
Arba- dabartiniams vaikams nėra autoritetų. Jų pagarbą turi nusipelnyti.

Blogai, kai istorija ir klasika nėra vertybė. Nebūtina mokintis Trakų pilį, kad suprastum, jog tai tautos palikimas.

Tai reiškias vaikai jaučiasi autoritetais? O suaugusieji- privalo užsitarnauti jų malonę?
Atsakyti
QUOTE(Priklausoma @ 2011 01 09, 19:15)
kažką čia pinat biggrin.gif  savo vaikų neauklėjot? niekada? iš karto priėmėt jų vertybes?


Pedagogika domiuosi jau daugiau kaip 20 metų. Pastaruosius penketą metų itin domiuosi humanistine pedagogika. Indigo vaikais domiuosi dešimt metų. Per tą laiką susikūriau savą sistemą. Be to, vaikai mane puikiai augina ir auklėja. Stengiuosi netrukdyti jiems augti.
Papildyta:
QUOTE(Shatura @ 2011 01 09, 19:40)
O kokios tos vertybės? Jos juk nėra įgimtos. Kiekvienoje kultūroje jos savo. Reiškias tėvai vistiek diegia kažkaip kažkokias vertybes pradines.

Blogai, kai istorija ir klasika nėra vertybė. Nebūtina mokintis Trakų pilį, kad suprastum, jog tai tautos palikimas.

Tai reiškias vaikai jaučiasi autoritetais? O suaugusieji- privalo užsitarnauti jų malonę?


Iš jūsų posto matosi paprasčiausias žinių trūkumas. Mūsų niekas nemoko būti tėvais. Siūlau lankyti tėvams skirtas paskaitas, skaityti knygas. O pradžiai- perskaityti kad ir D.Virtue knygą "Kaip gyventi su indigo vaikais".
Tėvai, stokodami žinių, neretai luošina savo vaikus. O dar kai juos luošina darželis ir mokykla, vaikui nieko daugiau nebelieka, tik įlįsti į kompą ir taip pabėgti nuo realybės, kurios jis nenori matyti...
Atsakyti